Roksan tr5-s2 - המדפי שלא יאכזב

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: Roksan tr5-s2 - המדפי שלא יאכזב

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נמר.
סקירה מעולה... ניהנתי לקרוא שניתן לרכוש רמקול במחיר סביר, עם תוצאות מרשימות.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
נמר
יופי של סקירה :בעד:
כל כך חשוב שהרמקולים בסדר גודל כזה יהיו בין הנסקרים.
בעבר ״נאלצתי״ להאזין למוניטורים קטנים במשך כשלושה חודשים.
בהמתנה לרמקולים שלי דהיום.
היו רגעים שרעייתו ואני כל כך נהננו,עד שהיא פלטה:
שומעים כל כך טוב אולי נוותר על הגדולים...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נשמע כמו טבילת רגליים מוצלחת בבריכה, מעניין לאן החברה תתפתח בתחום.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אחלה סקירה.
יש למדפיים קסם שאין לרצפתיים.
חבל שמתומחרים רע- אלף פאונד באנגליה.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
אחלה סקירה :בעד:

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
כרגיל מושלם ומקיף אך דבר אחד מציק: התמחור המופרז. זוכר הייטב שאצל יבואן הקודם הם עלו 7200₪. ב 10000₪ התחרות קשה ולא חסר דגים בים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
מדפיים אכן יכולים להשמע נהדר, אבל כל הטכנולוגיה, הדמיות המחשב והקרמיקה שבעולם לא ישנו את העובדה הבסיסית שנכונה כבר מאה שנה, שהבחירה בין מדפיים לרצפתיים פול סייז, נעוצה כמעט במאה אחוז בשני משתנים: סוג המוזיקה שאתה לרוב שומע ומורכבותה וגודל החדר/אקוסטיקת החדר.
כך שלעניות דעתי כלום לא השתנה. המדפיים הפכו טובים יותר, אך כך גם הרצפתיים, וחזרנו להתאמה הבסיסית לסוג המוזיקה ולחדר.
ולסיכום, בסלון ישראלי ממוצע, ובהנחה ששומעים סוג מוזיקה כמו קטע הבדיקה הראשון שלך (בריטאן) וכאשר התקציב הנתון הוא 10k שח, אני לא הייתי בוחר במדפיים.

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אחלה סקירה.
יש למדפיים קסם שאין לרצפתיים.
חבל שמתומחרים רע- אלף פאונד באנגליה.
אישית אני אוהב מדפיים יותר מרצפתיים, אז התעניינתי, חיפשתי, ומצאתי סקירה של הרמקולים האלה (שהם כנראה מצויינים) מלפני בדיוק 8 שנים, המחיר שם אז היה 895 פאונד.
https://www.whathifi.com/roksan/kandy-k2-tr-5/review
זה היה המחיר "המומלץ לצרכן" (קרי, בפועל המחיר נמוך מזה), וכאמור לפני 8 שנים וכבר כולל את מרכיב הרווח. עם הזמן והשנים יש מצב שהמחיר אפילו יורד כי עלויות הייצור...טוב נו, לא ניכנס לזה שוב.
הוופר נראה לי מוכר מן ה Tannoy M2 או במילים אחרות, רוקסן לא השקיעו טון כסף בפיתוח. אי אפשר שלא להיזכר בברייסטון Mini T שהם בעצם Axiom אבל בתמחור שתואם את השם.
אני רק אומר.

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
לא מדובר במוניטור הטוב ביותר שמסתובב בישראל..... אז מה המוניטור(ים) הכי טובים בטווח מחיר פחות או יותר זהה? בתור אחד שמחפש מוניטור.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לדעתי הוא לא בדיוק רמקול מדפי.
כי יש לו פורט אחורי, ועל מדף, הפורט הזה נסתם או מוגבל חלקית, וזה לא דבר טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא מדובר במוניטור הטוב ביותר שמסתובב בישראל..... אז מה המוניטור(ים) הכי טובים בטווח מחיר פחות או יותר זהה? בתור אחד שמחפש מוניטור.

המוניטור הזה, במיוחד לאור האובדה שהוא מאוד ורסטילי, הוא בהחלט יכול להתאים לכל אחד.
אבל אם אתה מעוניין לשמוע תשובה מורחבת לגבי מה עשוי להתאים לך. אתה יותר ממוזמן לפתוח שירשור בנושא. מבטיח להגיב. :בעד:

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
סקירה מהנה,
לאניני הטעם,
עוד פרמטר שיש להתחשב בו,

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אכן סקירה מצויינת. (צחקתי בקול רם מההתייחסויות לרוק כבד..)

הניחוש שלי הוא שפורט קידמי זה משהו שמקטין את הרגישות למיקום צמוד לקיר.
לפי מה שהבנתי, הצמדה לקיר גורמת לבלגן בתדרים הנמוכים עקב פיזור מרחבי יותר הומוגני, מה שמצטתמצם בפורט קדמי.
בהקשר הזה הייתי שמח לקרוא סקירה על mb1 scansonic מפי מישהו ששמע כמה דברים בחיים שלו (בניגוד אלי, שאני חדש בתחום).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אכן סקירה מצויינת. (צחקתי בקול רם מההתייחסויות לרוק כבד..)

הניחוש שלי הוא שפורט קידמי זה משהו שמקטין את הרגישות למיקום צמוד לקיר.
לפי מה שהבנתי, הצמדה לקיר גורמת לבלגן בתדרים הנמוכים עקב פיזור מרחבי יותר הומוגני, מה שמצטתמצם בפורט קדמי.
בהקשר הזה הייתי שמח לקרוא סקירה על mb1 scansonic מפי מישהו ששמע כמה דברים בחיים שלו (בניגוד אלי, שאני חדש בתחום).

אבקש זוג כאלה עבורך ואעלה את רשמי בכתבה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אבקש זוג כאלה עבורך ואעלה את רשמי בכתבה.
מעולה! אני מחכה בכיליון עניים!

תרשה לי לציין נקודה מאוד חשובה בעיני:
בניגוד לרמקולים רצפתיים שאמורים לתת לך את הכל מהכל, לדעתי הדרישות ממוניטורים הן תלויות סט-אפ ומגבלות עיצוביות (ולא רק סיגנון מוזיקה). לדוגמא, שילוב של רמקול א' עם סאב משלים יכול לתת תוצאה טובה בהרבה מרמקול ב' (לבד או עם כל סאב שהוא) למרות שכשהם לבד אז רמקול ב' עדיף.

הגעתי לזה גם בעיקבות ניסוי וטעייה וגם בעקבות הנקודות הבאות:
1. האינטואיציה המעורפלת שלי היא שעדיף להפריד בין הוואפר של המיד-באס ולבין התדרים הנמוכים שמרעידים את כל הבית. כולל את הריצפה של השכנים.
גם משום שאני חושש להפרעה לתדרים הגבוהים (אם הגוף שלי רועד, איך הוופר הדקיק של המידבאס לא יושפע?) וגם משום פיזור מרחבי שונה.

2. וזה מביא אותי לנקודה נוספת (בהקשר של פורט קידמי): אם מניחים את המוניטור המדפי בצמוד לקיר בפינת החדר, הניחוש שלי הוא שהפיזור המרחבי בכלל תחום התדרים נהיה פחות מוגבל לsweet spot קטן.

3. ונקודה אחרונה: ראיתי שישנם 4 פורמטים של 3D אודיו, כולל תוכנות כיול שבטח ילכו וישתפרו. השאלה היא האם מוניטורים מדפיים יכולים למלא את החוסר ברמקולים לווייניים. (מהמעט שאני מכיר, ללווינים יש חתימת צליל מתכתית.)
לדעתי מערכת אידיאלית היא בעלת כמה לוויניים עם תדר קיטעון גבוה (נניח 120Hz) ובנוסף ארבעה מוניטורים עם תדר קיטעון של ~50Hz לרוב המוזיקה וסאב או שניים לתחום הנמוך בלבד. אני טוען שפיזור מרחבי שונה (של כל תחום תדרים) מצריך התייחסות שונה, ובעזרת תוכנות כיול, בעתיד הקרוב או הבינוני, מגברים יוכלו לנגן על כל החלקים הללו בצורה הרמונית, עם פיזור טוב במרחב ובמחיר נגיש.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור