האם ארץ המוצא משפיעה על החלטת הקניה ברכישת רכיב אודיו יוקרתי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שלום.

האם ארץ המוצא משפיעה על החלטת הקניה ברכישת רכיב אודיו יוקרתי.
תנו את דעתכם.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בוודאי. אנגליה ראשונה. מי שבא לכם שנייה.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
קודם כל, לדעתי לארץ אין פסיק אחרי המוצא. המשפט נאמר באבחת לשון אחת ואין הפסקה שדורשת פסיק.
אני שמח ששמנו את זה מאחורינו.

כל הצהרה שמייחסת תכונות לרכיב אודיו בהתבסס על מדינת הייצור שלו היא בחזקת הכללה חסרת משמעות בהקשר של מכשיר בודד. או במילים אחרות - נושא שנטחן, שוב, עד דק ואין לו שום יישום מעשי בבואנו לבחור מכשיר מסויים.
הרי גם אם נגדיר "צליל אנגלי" או "אמריקאי", האם כל אותם מכשירים מאותה מדינה נשמעים בהתאם להכללה שייצרנו לעצמנו, כי המוח שלנו רגיל לזהות דפוסים ולעשות הכללות? לא.
אז מה זה משנה?
אם מישהו לא יקנה מוצר כי הוא מיוצר בסין, האם זה ישפיע על החלטה של מישהו אחר שיש לו מערכת שיקולים אחרת לגמרי אם לקנות מכשיר מסין? האם ההטיות והדעות הקדומות שלנו בהקשר הזה, כמו בכל הקשר אחר (דעותינו על ערבים, יהודים, כושים, אינדיאנים, שמאלנים, ימנים, אשכנזים, מזרחיים), רלוונטיות כשמסתכלים על מכשיר ספציפי? לדעתי לא.
כפועל יוצא מזה, האם הדיון הזה מאד מעניין? כנראה שלא. האם יווצר עליו שרשור של 20 עמודים? כנראה שכן. האם אני חייב תמיד לרשום הודעות עם מידה של ניבזות ורשעות שלא באמת תורמות לדיון? לא תמיד, אבל לעיתים קרובות.
אבל הנה, אשתדל לספק את הסחורה ולעשות ספתח:

"מכשיר מסין לעולם לא יהיה המכשיר הראשון שאבדוק. מדוע? כי הסיכוי שהוא יכיל חבילת פשרות שאני לא אוהב הוא גדול יותר מאשר מכשיר שעונה על אותו צורך ומיוצר באירופה. אותו הכנ"ל לגבי ארה"ב. נטייתי היא לקנות מכשירים מאירופה או יפן כי אני יותר מתחבר לדרך שבה הם בונים מכשירים, ברוב המקרים. האם יש יוצאים מין הכלל? כן."

הצעותיי לנושאי שרשור נגזרים מנושא זה:

- האם תמיד תעדיפו מגבר דו ערוצי על רסיבר קולנוע ביתי לשמיעת מוסיקה?
- האם תמיד תחשבו שחברות mass market כדוגמת דנון או ימאהה נחותות במוצרים של דו ערוצי בהשוואה לחברות בוטיק?
- למה יש עדות מעריצים לחברות יפניות או למוצרים יפניות, ואין כאלה למוצרים אירופאיים?
- האם כפתורי tone control במגבר דו ערוצי כדוגמת לקסמנים מבאס אתכם או בא לכם בסבבה?
- אם תקנו רסיבר מהדיוטי פרי, האם תחפשו אצלו כפתור של signal direct?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
בוודאי. אנגליה ראשונה. מי שבא לכם שנייה.

אריה
אצלך זה "ניים ראשונה", אריה. זה לא "אנגליה" ראשונה. הרי אם אני שם לך Chord בבית אתה חותך וורידים ויוצא החוצה בצעקות שבר. :)

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
ארץ המוצא של המכשיר או של האדם ?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אצלך זה "ניים ראשונה", אריה. זה לא "אנגליה" ראשונה. הרי אם אני שם לך Chord בבית אתה חותך וורידים ויוצא החוצה בצעקות שבר. :)
יכול להיות שאתה צודק.
יש לי עדיין כמה כבלים של CHORD מהתקופה ש ניים השתמשו בהם.
בכל זאת אנגליה ראשונה בכמה תחומים: רולס רוייס אופס... עבר לשליטה של BMW. בנטלי אופס... עברו לשליטה של VW.

אני אחשוב על דוגמאות טובות יותר.

אריה

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
לדידי, אפילו לא ברמת הזניח.
פשוט לא נכנס למשוואה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אנגלי, יפני , מה זה חשוב,
ממילא הכל מיוצר בסין :)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
לדידי, אפילו לא ברמת הזניח.
פשוט לא נכנס למשוואה.
בקיצור חגי, אם תביא לי מגבר שנשמע כמו MBL ועולה כמו פירלס, אני אקנה אותו גם עם המייד אין כורדיסטאן שרשום עליו. אבל, אם תביא לי שני מגברים שנשמעים ועולים אותו דבר, אני אעדיף את היפני/גרמני על פני הכורדיסטאני לאור כך שיש להם (לכאורה) מוניטין טוב יותר בנושא של בניית מכשירים, בקרת איכות ועמידות לאורך שנים. לכאורה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שקונים מוצר אודיו מפירמה מוכרת ברמה גבוהה אין מה לחשוש מיצור לא בארץ המוצא, ההיפך, אולי זה מוריד את העלויות בצורה ניכרת, אולי אותו מגבר שמיוצר לצורך העניין ביפן יעלה פי 2 או 3 ממלזיה או ארץ אחרת שיש ליצרן מפעל בה ומבצע פיקוח הדוק על המוצרים שהוא מייצר.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב דויד.
מסכים איתך.
: -)

לכן גם אמרתי בראשית דברי לאיציק (בשרשור המקורי)
'למעט סין וכד'.

ועדיין ....בנוגע לדוגמה שנתת, אם שני המכשירים אחד מיפן, והשני מארהב...
לא מזיז לי... לא היפני, ולא האמריקאי. (או אנגלי, ניו זילנדי, גרמני, וכו)
במקרה דנן, שהם ממש זהים, אבחר לפי 'הלוק'.
מה שכן, לא ככ שכיח, למצוא שני מכשירים שהם זהים בסאונד ובעלות (ובכח).

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
מה זה משנה איפה מיוצר? נשמע טוב או לא טוב?!
אודיופיל שמכניס למשוואה ארץ מוצא, הוא בעצם ציודופיל

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אנגליה בעיני מכתיבה את התרבות
ומסורת רבת שנים,
לדעתי המסורת וידע מצטבר מכריעים
ביכולת ייצור אודיו ברמה גבוהה,
והדבר ניכר בכל שטח שאנגלים עוסקים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנגליה בעיני מכתיבה את התרבות
ומסורת רבת שנים,
לדעתי המסורת וידע מצטבר מכריעים
ביכולת ייצור אודיו ברמה גבוהה,
והדבר ניכר בכל שטח שאנגלים עוסקים.

מכתיבה תרבות?
ניכר בכל שטח שהאנגלים עוסקים בו?
האנגלים, כמו היפנים, סיפחו אליהם תרבויות יותר מאשר יצרו אותן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
להיפך, האנגלים השפיעו באופן עמוק על כל שטח שהם כבשו. וזה כולל כמובן גם אותנו - למשל במערכת המשפט.
האנגלים פתחו את מסורת השלטון הדמוקרטי עוד מהמאה השלוש עשרה , פתחו את נושא הפרדת הרשויות. האנגלים פתחו את נושא הקפיטליזים והגישה המודרנית לבעלות על רכוש, בעלות על כתיבת פטנטים ועוד הרבה מהלכים שהם היסוד לחיים הכלכליים שלנו היום (לטוב ולרע). הראשון שפיתח בצורה מחקרית וממוסדת את נושא הצדק החברתי עליו מבוסס הביטוח הלאומי היה חבר פרלמנט בריטי ב 1942. זה כמובן בקיצור נמרץ, על קצה המזלג לפורום אודיו. הבריטים הם אומה גדולה. בכל המובנים.

הם (ולא לבד) פתחו גם את נושא הכיבוש והקולוניאליזם... אבל כחבר פורום ממושמע ועל פי החלטת ההנהלה המוצדקת, אני לא אכנס פה לפוליטיקה...

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אם תביא לי שני מגברים שנשמעים ועולים אותו דבר, אני אעדיף את היפני/גרמני על פני הכורדיסטאני לאור כך שיש להם (לכאורה) מוניטין טוב יותר בנושא של בניית מכשירים, בקרת איכות ועמידות לאורך שנים. לכאורה.

לדעתי, מרבית הרוכשים יעדיפו לרכוש במיטב כספם מותג היי אנד מארץ המוצא.
אני עדין שומע יבואנים וסוחרים בתחום שמתהדרים בציודם....ומדגישים, שזה תוצרת יפן, או ארה"ב, או גרמניה, או אנגליה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לארץ המוצא יש חשיבות רק כשמדובר במוצר עם פס יצור קטן, קרי שמוציא מעט יחידות בפרק זמן נתון. זה מצביע, לפחות על פני הדברים, על בקרת איכות אנושית ובכך יש לתרבות השירות והייצור משקל כלשהו (שהולך ופוחת עם השנים, אך קיים). מצד שני, אם זה פס יצור שמנפק מספרים מטורפים של יחידות, אז אפשר להניח שבקרת האיכות היא רובוטית או משהו דומה, ואז אין לארץ המוצא שום חשיבות.
נראה לי שבהיי אנד עדיין יש חשיבות לארץ המוצא. ההרכבה עדיין נעשית בחלקה הגדול ידנית.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
לארץ המוצא יש חשיבות רק כשמדובר במוצר עם פס יצור קטן, קרי שמוציא מעט יחידות בפרק זמן נתון. זה מצביע, לפחות על פני הדברים, על בקרת איכות אנושית ובכך יש לתרבות השירות והייצור משקל כלשהו (שהולך ופוחת עם השנים, אך קיים). מצד שני, אם זה פס יצור שמנפק מספרים מטורפים של יחידות, אז אפשר להניח שבקרת האיכות היא רובוטית או משהו דומה, ואז אין לארץ המוצא שום חשיבות.
נראה לי שבהיי אנד עדיין יש חשיבות לארץ המוצא. ההרכבה עדיין נעשית בחלקה הגדול ידנית.

השאלה היא. האם החברות משתמשות באותם רכיבים איכותיים שהיא משתמשת בארץ המוצא.
או... שהם מעדיפות לרכוש רכיבים זולים יותר כאשר המכשיר מורכב במפעלים שונים ברחבי העולם?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
איציק, אני חושב שאין כלל בעניין הזה, כי זה משתנה מיצרן ליצרן וממוצר למוצר.
אפשר להניח שיצרן X שמייצר גם היי אנד וגם משהו בפס יצור המוני, לא ישתמש בחלקים היקרים והמיוחדים לייצור ההמוני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור