CD VS. SACD התלבטות קנייה

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
אריה, אם אני מבין נכון לא מדובר בסופרנייט2,

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, אם אני מבין נכון לא מדובר בסופרנייט2,
נכון,
מדובר בסופרנייט 1 שאגב, לפי התרשמותי בתערוכה היה מגבר מצויין. הסופר נייט2 הוא מגבר שונה מאוד מבחינה טכנולוגית (לא יצא לי לשמוע אותו). יש לו ספק מהדגם החדש, הוציאו את הממיר מאנלוג לדיגיטל ועד כמה שאני זוכר שפרו את מעגל ההספק.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
או לסיכוי שמישהו יודה בטעות ברכישה שעשתה לו חור בכיס
חזק! עם זה אני לא יכול להתווכח
קודם כל, נמר, הייה שירשור שלם על טעויות ברכישה שאנשים "הודו" בהן -- אתה פתחת אותו!! :)
כך שכבר ידוע שהסיכוי ל"הודאה" כזו אינו זניח בכלל :)

והנה מתוכו "הודאה" מפורשת בטעויות (ברבים) ברכישות -- לא עיוורות -- שעשו לי חורים בכיס:
היו לי מגבר Krell KSA-250 (מגבר ששוקל 64 קילו, מתוכם 38 קילו רק השנאי, מתחמם כמו תנור ונותן 250W ב-class A), פרה Sonic Frontiers Line 3 מנורתי ונגן מרידיאן 20 ביט.

אני לא זוכר מה הוחלף ראשון, המגבר (שהייה אז כבר בוגר בשנותיו, או הפרה, שכשהייו ברקים בחורף הוא הייה עובר פתאום ל-full volume, מה שסיכן את המערכת (ואת האזניים), ומכל מקום, החלטתי לעבור ל-סראונד/multichannel, מה שהשתלב עם החלפתם.

קודם להחלפתו, הפרה נסע למקום מולדתו בקנדה לכמה חודשים, אבל הייה להם במפעל קשה לשחזר את בעיית הברקים. בסוף הם החזירו אותו אחרי ביצוע כמה הלחמות חובבניות במקצת, אבל נראה שהבעייה נפתרה.

בכל זאת לא רציתי לקחת סיכון, ומכרתי אותו - לשניצל - שאמרתי לו מה שקרה ודומני שאחרי שהוא פתח את הפרה, כדרכו, לצורך שיפורים, לא האמין לי שהלחמות כאלה נעשו ע"י האנשים שתיכננו את המכשיר... (דרך אגב, הייחיד שאני מאפשר לו לגעת במכשירים שלי הוא סופר-טכנאי בכור, שבטוח לא הייה עושה הלחמות מפוקפקות).

הפרה הוחלף בפרה רב-ערוצי Bel Canto PRe6, שנשמע לי לא רע, וה-Krell בזוג מגברי Bel Canto eVo4, שבמצב bridged הייו אמורים לתת 400W ל-8 אוהם, אבל היו class D...

הנגן הוחלף ב-Bel Canto PLayer 1A, דגם רב-ערוצי שמחיר המחירון שלו אז הייה כ-$7500 (ובהמשך הגיע גם ל-$10500!), וכמובן הרמקולים (B&W) שהייו קידמיים עברו להיות אחוריים, ונוסף זוג חדש ועדכני של B&W -- לאחר התנגדות עזה של מוכר ה-Bel Canto, שטען שכל רמקול אחר עדיף.

וכל העסק לא נשמע כל כך טוב, חריפות בגבוהים, חסר באס -- לא כייף -- וכמובן שמוכר ב-Bel Canto טען שהאשם ב-B&W...

מחכים ל-break in, בודקים כל מה שזז, עדיין חריף.

לקיצור תהליך שלקח כמה שנים של בעייתיות:
  • ברגע שהוחלפו המגברים, בשלב ראשון למנורתיים (ASL Hurricane) נעלמו בעיות הבאס ורוב החריפות
  • ברגע שהוחלף הנגן, בעיית החריפות נחלשה מאוד והצליל השתפר פלאים
  • וברגע שהוחלף הפרה, אין יותר בעיית חריפות, זהו, נגמר, נעלם
וה-B&W מצויינים -- הם רק חשפו עד כמה הציוד של Bel Canto הייה גרוע, לפחות לטעמי/עבורי.

יותר אני לא מתקרב לציוד של Bel Canto (ואפילו לא למגברי class D -- מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים)

עם סגנון ההלחנה/שירה שנקרא bel canto ("שירה יפה" באיטאלקית) אין לי שום בעייה... :)

עמיר

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
ו
קודם כל, נמר, הייה שירשור שלם על טעויות ברכישה שאנשים "הודו" בהן -- אתה פתחת אותו!! :)
כך שכבר ידוע שהסיכוי ל"הודאה" כזו אינו זניח בכלל :)

והנה מתוכו "הודאה" מפורשת בטעויות (ברבים) ברכישות -- לא עיוורות -- שעשו לי חורים בכיס:

עמיר

עמיר אני מוחה בכל תוקף, לא יתכן שאתה טועה!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ו

עמיר אני מוחה בכל תוקף, לא יתכן שאתה טועה!
רק כשאני רואה שטעיתי, וזה קורה, אם כי לא כל פוסט שני, אני מודה בלי בעייה, לא מציע כאילו בדרך אגב לרדת מהנושא, ו/או טוען שלא קראתי את דברי הצד האחר אבל הוא בטח צודק, וכאלה.

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
רק כשאני רואה שטעיתי, וזה קורה, אם כי לא כל פוסט שני, אני מודה בלי בעייה, לא מציע כאילו בדרך אגב לרדת מהנושא, ו/או טוען שלא קראתי את דברי הצד האחר אבל הוא בטח צודק, וכאלה.

עמיר

גם על זה אתה מתווכח :rolleyes:?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם אני לא :)

זה לא שהמדיניות היא להתחיל ישר בעיוור. להיפך. יש סדר פעולות, שתואר לעיל, כשקנייה עיוורת היא האחרונה.

שכחתי להזכיר שלב חשוב באמצע -- אם אין גישה למודל שרוצים לקנות, אבל יש גישה למודל נמוך יותר (לשמיעה בביית או אצל היבואן/חברים), אפשר לנסות להתרשם ממודל נמוך יותר, אבל זהירות: לא להניח ולא להתפתות להאמין שכל מה שחסר או לא אופטימאלי במודל הנמוך בהכרח יסתדר כמו שאנחנו רוצים במודל הגבוה!

עמיר

ואחרי מה שכתבת פה אתה קונה על עיוור, פרדוקס.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם כאן אתה טועה (הרמת להנחתה :))
  • אין הכרח בחדר ייעודי
  • אמנם טיפול אקוסטי יכול כמעט תמיד לשפר (ולפעמים להרוס), אבל אינו דרישת-קדם להפקת תוצאות מעולות.
@ZEEV78 ?

עמיר

אתה יודע מה? עליתי עליך, אתה סתם פרובוקטור שמחפש ויכוחים כנראה משעמום או אופי, אבל לא הייתי קורא לך טרול כי יש לך ידע בתחום, אתה פשוט אוהב לשחוט כל פרה קדושה בין אם אתה מאמין בה או לא, העיקר הפרובוקציה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עמיר, הניתוחים הפסיכולוגיים שלך גם לא שווים פרוטה וגם מיותרים. קניתי את המגבר כי בתערוכה הוא נשמע מצויין, אצלי בבית לא.

אריה
הרסת אותי כי אני מחזיק ממך. נשמע טוב בתערוכה וגם לא עשית לו ברייק אין ? הפעם אני ממש חייב לצדד בAK1 !

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ואחרי מה שכתבת פה אתה קונה על עיוור, פרדוקס.
סורי, לא רואה את הפרדוקס. בטח לא לפי התוצאות שהתקבלו, אצל נמר, אצלי ואצל אחרים שאינם מגבילים עצמם למה שהם יכולים לשמוע מראש.

אתה יודע מה? עליתי עליך, אתה סתם פרובוקטור שמחפש ויכוחים כנראה משעמום או אופי, אבל לא הייתי קורא לך טרול כי יש לך ידע בתחום, אתה פשוט אוהב לשחוט כל פרה קדושה בין אם אתה מאמין בה או לא, העיקר הפרובוקציה.
טוב שהגעת לאמת העמוקה והחודרת חדרי בטן.

רק תבדוק למה אתה קורא פרות קדושות. אם יש משהו שאתה מקדש, יתכן שהוא ממסך לך את הראייה/חשיבה.
רוב הפרות הקדושות אינן יותר מאשר דיעות קדומות עם הילה.

ואני "מאמין" בכל מה שכתבתי -- ההוכחה היא בכך שאני מיישם את זה עבור עצמי, לא רק מייצר פרובוקאציות באינטרנט.

וכל הדיעות והמחשבות והמסקנות האלה נתונות לבדיקה/מחשבה מתמדת, כולל נכונות לשנות אותן -- עובדה שהפכתי כיוון ב-180 מעלות בשנים האחרונות, מרדיפה אחרי "נכון"/"ריאליסטי" וכו' לחיפוש אחרי מה שעושה כייף, שגם זו כבייכול שחיטת פרה קדושה, רק שהיא לא ניתנת להשגה עם ההקלטות הקיימות ובכלל, כך שאי אפשר לשחוט אותה ולעשות ממנה סטייקים, אז אני נהנה מהסאונד המתקבל, לא מהארוחה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
נראה לי שייש כאן יותר מאדם אחד שמתן לגיטימצייה למצבים מסויימים, שבהם אפשר לשקול כמוצא אחרון קנייה ללא שמיעה מראש, עושה להם קצר בראש, ונראית להם כמו הצעה לקנות עיוור כמדיניות, כדבר ראשון.

תתאפסו! -- תחליפו פיוז! -- לא בזה מדובר!!

גם אני לא עושה את זה! עובדה שנסעתי במיוחד לחו"ל כדי לשמוע את הרמקולים! וזה עוד אחרי שכבר שמעתי אותם בתערוכה!
וגם זה הייה מתוך שיקול ראציונאלי שעלות הנסיעה והמלון קטנים מהסיכוי לנפילה בקנייה עיוורת עם מה שמשפיע הכי הרבה על הסאונד.
את ההגברה, שעלתה באותו סדר גודל, אבל משפיעה פחות, כן קניתי על עיוור.

צריך להפעיל לא רק את האזניים אלא גם את מה שביניהן, ולדעת מתי זה ומתי זה :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
gds
"הרסת אותי כי אני מחזיק ממך. נשמע טוב בתערוכה וגם לא עשית לו ברייק אין ? הפעם אני ממש חייב לצדד בAK1 "

ברייק אין כבודו במקומו מונח אבל הוא לא הופך את איכות המכשיר לטובה ברמות אלא גורם לשיפור.

מה שקרה עם המכשיר שנשמע מצויין בתערוכה, כשהשוויתי אותו מול הממערכת שלי בבית היה ברור לי כמו שציינתי מקודם, שגם אחרי שנה ברייק אין וליטוף שלוש פעמים ביום, הוא לא יגיע לרמה של מה שיש לי בבית. אבל אני מבין שברוח הווכחנות בפורום, מה שאני מרגיש ויודע לגבי מה שיש לי בבית שלי, יש כאלה שיודעים יותר טוב ממני. בסדר. המסך סובל הכל...

לגבי משפט הסיום "...הפעם אני ממש חייב לצדד ב AK1" כמובן שאם מישהו קונה מכשיר בעשרות אלפי דולרים בחו"ל בלי לשמוע אותו בבית, אז הברייק אין בטח משפר המון.... השאלה רק אם זה ברייק אין למכשיר או ברייק אין למוח של המאזין ...
אז הינה גם אני יודע להתיייחס לא רק למה שקורה בבתים אחרים, אלא גם למה שקורה בראש של אחרים...

אריה

נ.ב. עמיר - אני מתלוצץ. אל תפציץ אותי עכשיו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
המסך סובל גם חוש הומור גרוע :)

וההבדל בין לפני/אחרי ברייק אין יכול להיות בין לרצות לברוח מהחדר לבין לא לרצות לצאת, בלי קשר ליומרות לדעת בחדר של מי מדובר ו/או מה שייש בראש של מי שיושב בתוכו.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המסך סובל גם חוש הומור גרוע :)

וההבדל בין לפני/אחרי ברייק אין יכול להיות בין לרצות לברוח מהחדר לבין לא לרצות לצאת, בלי קשר ליומרות לדעת בחדר של מי מדובר ו/או מה שייש בראש של מי שיושב בתוכו.

עמיר

אני חושב שזו אגדה - אין מצב שתרצה לברוח מהחדש כשהמכשיר חדש ותתאהב בצליל אחרי ברייק אין. סיפורי סבתא, לטעמי. יש שיפור, כמובן.

אפשר להציע לקנות מכשיר ב 2000 שקל ולערוך לו ברייק אין מספיק ארוך שיהפוך אותו למכשיר ששווה 20,000 ש"ח. הכל אפשרי.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני חושב שזו אגדה - אין מצב שתרצה לברוח מהחדש כשהמכשיר חדש ותתאהב בצליל אחרי ברייק אין. סיפורי סבתא, לטעמי. יש שיפור, כמובן.

אפשר להציע לקנות מכשיר ב 2000 שקל ולערוך לו ברייק אין מספיק ארוך שיהפוך אותו למכשיר ששווה 20,000 ש"ח. הכל אפשרי.
המחשבות שלך הן פשוט חוסר ניסיון, וטעויות חשיבה, החל בהנחה שהכל רק "התאהבות" ללא שינוי אמיתי בצליל, וגם כאילו שהנושא הוא הפיכת מכשיר זול למכשיר יקר על ידי ליטופים שלוש פעמים ביום.

הנושא הוא שמיעת מכשיר יקר אחרי התהליך הנדרש כדי לשמוע אותו כפי שהוא במלוא יכולתו, לא במצב של חם (=קר) מהקופסה.

ההסברים הפיסיקאליים לזה במגברים הם חלשים, אבל עדיין עדיפים על אלה של כבלים, ובכל זאת נראה שחלקנו מדמיין לשמוע גם הבדלים בין כבלים מיידית, לא רק לאחר שבועות של התאהבות והתרגלות.

ברמקולים ההסברים טובים יותר וההבדלים גדולים יותר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
רק עכשיו נפלה עלי ההבנה של איזה תעלולים המאסטר @arye.gur עושה כאן :)

המאסטר שמע מגבר בתערוכה וקנה אותו, אבל לא אהב אותו, עד כדי החזרה. כלומר זו הדגמה בפועל של כשלון שיכול לקרות אפילו בגישת "חייבים לשמוע לפני הקנייה", והוכחה לזה שזה לא מבטיח הצלחה.

אבל הוא מנסה לעוות את הסיפור הזה כמאניפולאצייה להוכיח שקנייה עיוורת היא הבעייתית... :)
כדי למתן מעט את סיפורי ההצלחה של הרכישות בחו"ל, הינה סיפור משלי
אבל מה היה קורה אם הייתי מתלהב מהמגבר באיזו תערוכה בחו"ל וקונה אותו שם???

המאסטר שמע את המגבר בתערוכה והייה כל כך בטוח שזה נשמע טוב יותר מה"הגברה של 82 + שני ספקים + 250" שייש לו בביית, שהוא אפילו לא ביקש הדגמה בביית, שסביר להניח שהייה מקבל אותה -- הרי עובדה שהגיע מכשיר כזה לתצוגה ולהדגמה בתערוכה -- אבל ברגע שהוא קיבל אותו הביתה, פתאום הוא בטוח בהיפך המוחלט ומחזיר אותו. ומה ההסבר?...
עמיר, אני יודע מה זה ברייק אין ואין סיכוי שה סופר נייט דגם קודם, גם אחרי ברייק אין וליטופים שלוש פעמים ביום, ישמע טוב יותר מהגברה של 82 + שני ספקים + 250. פשוט כך.
מה, כשהוא קנה את המגבר, לא הייתה למאסטר בבית את ה"הגברה של 82 + שני ספקים + 250" שהוא מכיר מזה הרבה שנים?

אבל העיקר שהוא יודע מה זה ברייק אין.

והנה הדגמה לעניין "שפוטי ניים" :)
כמה פוסטים אחרי שהוא כותב
אין ספק בכלל שהמערכת סבתא שלי עדיפה בהרבה על הג'וניור החדש
הוא לא מתבייש לכתוב
מדובר בסופרנייט 1 שאגב, לפי התרשמותי בתערוכה היה מגבר מצויין.
אמת בפירסום.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אודה למי שמוכן לתמצת עבורי את המונולוגים הארוכים.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אודה לכל מי שיגיד שהוא מאמין לאריה שהוא לא קורא :)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113

אריה
בשבילך אריה, הכל. אני מוכן לתמצת:
אפשר לעשות ברייק אין ואפשר גם לא.
אפשר לקנות על עיוור ואפשר גם לא.
מה שאי אפשר, זה להטיף בלהט שאי אפשר ככה או אחרת.
ובא לציון גואל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר, הרי כל מה שאתה כותב באלפי מילים זה: אני חושב נכון, אתה חושב לא נכון. קו המחשבה הזה שלך הוא מרכיב בולט בכל התשובות שלך. הרי הסברת את התפיסה שלך 100 פעם, התווכחת עם חלק מהחברים פה, למה אתה צריך לחזור על עצמך פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם. ממה אתה פוחד? שאם אני כותב שטויות אז אחרים זקוקים בדיוק לאינטלגנציה שלך כדי להבין? ת ש ת ח ר ר. מותר לך לחשוב שבריק אין למגבר מביא למהפך באיכות הצליל. מותר לי לחשוב שלא. זהו. מאוד פשוט.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור