CD VS. SACD התלבטות קנייה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
כי אז הבנתי עד כמה אי אפשר להתרשם מהאזנה בתערוכות.
אפשר, אבל רק בכיוון אחד: אם זה נשמע טוב, סביר שזה אכן טוב. אם זה נשמע רע, זה לא אומר שזה אכן רע.

עבור החלטות רכישה מומלצות האזנות נוספת שלא במסגרת התערוכה.

בערך כמו חלל האזנה ממוצע בקרב חברי כי הרי לכמה מאיתנו יש חדר האזנה יעודי מטופל אקוסטית כמו שצריך? או שגם כאן אני טועה....
גם כאן אתה טועה (הרמת להנחתה :))
  • אין הכרח בחדר ייעודי
  • אמנם טיפול אקוסטי יכול כמעט תמיד לשפר (ולפעמים להרוס), אבל אינו דרישת-קדם להפקת תוצאות מעולות.

@ZEEV78 -- בהינתן הרשימה, כולל תוספות ספציפיות שאולי יש לך ולאחרים לתרום לה, האם נראה לך שייש לך case לפסילה קטיגורית של קנייה עיוורת, גם כשהסיכונים מובנים וידועים, ומישהו בכל זאת רוצה פריט מסויים למרות שאין לו אפשרות לשמוע אותו קודם?
@ZEEV78 ?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
או למר עמיר שיסכים איתי על משהו.
שניכם מסכימים לחלוטין ובמאה אחוז שעדיף לשמוע כל ציוד בבית יחד עם הסט אפ שלך ועדיף שישאר לניסוי ובחינה במשך תקופה ארוכה ועדיף בכלל לא לקנות אותו אלא להשתמש בו לבנתיים עד שימאס (וימאס בסוף) ולהחליף לבא בתור וכו וכו.
נו, אז מה? גם לי היה עדיף לחלוטין ובמאה אחוז להיות הברון רוטשילד. יופי.
לא הצלחתי להבין את הדיון. באמת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בערך כמו חלל האזנה ממוצע בקרב חברי כי הרי לכמה מאיתנו יש חדר האזנה יעודי מטופל אקוסטית כמו שצריך? או שגם כאן אני טועה....

לפי מה שאתה אומר אז דווקא התרשמות מתערוכה היא אמינה ומייצגת לא רע איך זה יישמע אצלנו אבל זה ממש לא המצב...
מה שרציתי לומר זה שהתרשמות מתערוכה היא ממש לא קנה מידה או אמצעי אמין.
אני התרשמתי לרעה מהאוונגארד בתערוכה באופן כל כך נחרץ שלא הייתי מביא אותו בחשבון אם הייתי שוקל רכישה של רמקול.
אך מאחר ששמעתי אותו אצל מישהו שיודע להעמיד סטאפ כמו שצריך, יודע להעמיד את הרמקולים האלה (שמאוד רגישים לצורת העמדה ) ויודע לשלב רכיבים אחרים איתם והתוצאה אצלו מהממת וקסומה, אז המסקנה שלי שהתרשמות מתערוכה היא מאוד בעייתית ועלולה להטעות לשני הכיוונים.
אני מסכים שרמת הסיכון נמוכה יותר מהתרשמות של סטאפ שהוצג בצורה טובה וההתרשמות ממנו הייתה חיובית מאשר התרשמות שלילית , שאז יש בעיה לדעת האם מדובר במציג לא מקצועי או סתם בציוד לא טוב או שילוב לא נכון.
ארז

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לפי מה שאתה אומר אז דווקא התרשמות מתערוכה היא אמינה ומייצגת לא רע איך זה יישמע אצלנו אבל זה ממש לא המצב...
מה שרציתי לומר זה שהתרשמות מתערוכה היא ממש לא קנה מידה או אמצעי אמין.
אני התרשמתי לרעה מהאוונגארד בתערוכה באופן כל כך נחרץ שלא הייתי מביא אותו בחשבון אם הייתי שוקל רכישה של רמקול.
אך מאחר ששמעתי אותו אצל מישהו שיודע להעמיד סטאפ כמו שצריך, יודע להעמיד את הרמקולים האלה (שמאוד רגישים לצורת העמדה ) ויודע לשלב רכיבים אחרים איתם והתוצאה אצלו מהממת וקסומה, אז המסקנה שלי שהתרשמות מתערוכה היא מאוד בעייתית ועלולה להטעות לשני הכיוונים.
אני מסכים שרמת הסיכון נמוכה יותר מהתרשמות של סטאפ שהוצג בצורה טובה וההתרשמות ממנו הייתה חיובית מאשר התרשמות שלילית , שאז יש בעיה לדעת האם מדובר במציג לא מקצועי או סתם בציוד לא טוב או שילוב לא נכון.
ארז

התרשמות כלשהי טובה יותר משום התרשמות (דבר שהוא פסול בעיניי). אופס דוויד אתה פה :)? שכחנו אותך, מצטערים מכל הלב, תקנה נגן סידי וזהו, איפה היינו? אה כן, עמיר בוא נרד מהנושא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
התרשמות כלשהי טובה יותר משום התרשמות (דבר שהוא פסול בעיניי).
...
אה כן, עמיר בוא נרד מהנושא.
הרגע קיבלת דוגמה חזקה וחדמשמעית לזה שהתרשמות יכולה להיות גרועה יותר מחוסר התרשמות.

אני יורד מהנושא, למרות שברור שהמסר לא נקלט :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במקרה שלך זה לא אותו דבר, אתה בתור אחד שיש לו תעודה של עיתונאי נוסע ברחבי העולם ושומע באירועים של יצרני האודיו את מיטב הציוד שיש להם אז אתה לא בדיוק אחד שלא יודע מה הוא עושה, אומנם זה לא אותו דבר כמו האזנה בחדר יעודי ללא קהל עיתונאים שכל הזמן מזמזמים בינם לבין עצמם או חוטאים בפלאש של מצלמה פה ושם אבל עדין הלוואי על כולנו אופציה כזו.

לא. אני לא טס. בחלק מהמקרים שמעתי את הדגמים מתחת ובמקרה אחד רכשתי על עיוור לחלוטין (רק ביקורות ושיחות עם בעלי המוצר).

זה לא רק שזה לא אותה הדבר כמו לשמוע לבד. זה יותר מטעה מאשר עוזר.

או לסיכוי שמישהו יודה בטעות ברכישה שעשתה לו חור בכיס.

:)

חזק! עם זה אני לא יכול להתווכח.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ניסיתי לשכנע את נמר שיטוס למינכן כמה פעמים וזה לא עזר :נשיקה:.

תומר

נמר באוויר זה כמו דג מחוץ למים...:p
ארז

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לפני שאתם סוגרים את הדיון, אשתף אתכם מה החלטתי וכן תובנה :p לעניין הדיון המישני:
1. CD VS. SACD: לעניות דעתי, מכיוון שאנו נמצאים בתקופת דימדומים שבין תקופת הדומיננטיות של פורמט הסידי הרגיל לבין התחזקותם של כמה פורמטים אחרים היי-רס שלא ברור מי מהם יתפוס במדיה קשיחה וכמובן גם דומיננטיות השימוש במחשב להזרמת התוכן וכן הזרמת תוכן מאפליקציות היי רס יעודיות דוגמת TIDAL, לכן נראה לי מעט מטופש להשקיע בCDP ONLY יקר.
אני אחפש מכשיר שיודע לנגן הכל ויודע להזרים הכל ויש לו גם דאק עצמאי שאפשר לחבר אליו מחשב או כל טרנספורט עתידי שינגן כל פורמט עתידי וכו' וכמובן מבלי לוותר על האיכויות ה"סוניות" (מת על המילה הזאת).
אולי קוראים לו אופו.
2. בנושא הלקנות על עיוור כן או לא. נדמה לי שאתם מתעלמים לגמרי מהשיקולים הפסיכולוגים שעומדים בבסיס כל קניה בכלל וקניה של מוצר פרימיום "היי אנד" בפרט.
על הקשר שבין שיקולים פסיכולוגים להחלטות כלכליות כבר קיבלו חברינו הישראלים פרס נובל לכלכלה אז אני לא מחדש כלום.
מבלי להתעלם מהעובדה הנכונה שלא ניתן לקנות ציוד "כבד" (תרתי משמע) לאחר האזנה סבירה בסביבת העבודה הפרטית, הרי שלדעתי גם אם היה ניתן זה לא אומר כלום והראיה היא שגם מי שהתמזל מזלו לקנות בצורה כזו, החליף את הסטאפ לאחר איקס זמן.
מי שקונה "על עיור", משכנע את עצמו לפני הקניה שזו קנייה הטובה ביותר עבורו כי הוא קרא חומר, שמע המלצות, יש הייפ על המוצר וכו וכו שכנועים עצמאיים שזו קנייה גאונית.
כמובן שלאחר הרכישה, יש תהליך חזק יותר של שכנוע עצמי בדבר גאוניות הרכישה כי אף אחד לא רוצה לצאת טמבל.
אותו אדם, לפרק זמן מסוים (למעט מקרי קיצון של נפילה אמיתית) מאמין ואוהב את המוצר שקנה מכל הלב ואף ישכנע אחרים שזו קנייה מעולה.
אותו כנ"ל זה שקנה על סמך התרשמותו מהמוצר בסביבת העבודה הפרטית שלו.
השכנוע העצמי הזה מחזיק אצל מי יותר ואצל מי פחות וחולף ברגע שפגה תקופת ההתאהבות הראשונה (לפי מחקרים מדעיים - כשלוש שנים) ומתחילה במקביל תחושת חוסר רוגע הידועה בז'רגון העממי כסינדרום ה"שדרגת".
קצת מזכיר את הדיון האם זה שאתה גר עם החברה 5 שנים לפני הנישואין זה ערובה לכך שחיי הנישואין יחזיקו מעמד יותר מזה שהתחתן לאחר הכרות בת 3 חודשים או רחמנא לצלן שידוך עיוור.
אותו כנ"ל, למעט מקרי קיצון - אין מובהקות סטטיסטית.
אם בדקת את המוצר לאור "חוכמת ההמונים" ואתה יודע לומר מה טוב בו ומה לא טוב לא (שלא על סמך אוזניך בלבד) ואתה יכול להעריך את השתלבותו בטעם הסוני שלך ובסטאפ שלך, אתה תהיה מרוצה ממנו ותחזיק אותו בדיוק אותו מספר שנים.
להבדיל מדוגמת הנישואין, פה יש גרנטי ברור שאותו מוצר יעוף בבעיטה לאחר איקס זמן....3 שנים או 20? זה תלוי בבנאדם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מי שקונה "על עיור", משכנע את עצמו לפני הקניה שזו קנייה הטובה ביותר עבורו כי הוא קרא חומר, שמע המלצות, יש הייפ על המוצר וכו וכו שכנועים עצמאיים שזו קנייה גאונית.
זה לרוב תהליך שקורה גם בקנייה לא עיוורת, רק שנוספים לזה השיכנועים של המוכר, שהוא לרוב אלוף באיתור ספקות ובמענה עליהן, ובשיכנועים לא עצמאיים שזו קנייה גאונית.

כמובן שלאחר הרכישה, יש תהליך חזק יותר של שכנוע עצמי בדבר גאוניות הרכישה כי אף אחד לא רוצה לצאת טמבל.
אותו אדם, לפרק זמן מסוים (למעט מקרי קיצון של נפילה אמיתית) מאמין ואוהב את המוצר שקנה מכל הלב ואף ישכנע אחרים שזו קנייה מעולה.
אותו דבר בדיוק קורה אחרי קנייה לא עיוורת.

וחוזק התהליכים הפסיכולוגיים כנראה שאינו רק/בעיקר פונקציה של האם הקנייה הייתה עיוורת או לא, אלא של גודל החור בכיס יחסית ליכולת הכלכלית + מבנה אישיות -- יש כאלה שחשוב להם להצדיק את עצמם יותר וכאלה שפחות.

כך שאני לא בטוח שכל הניתוח הזה, למרות שהוא מסתמך על פרס נובל, מייחד את נושא הקנייה העיוורת.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי זה לא הגיוני בעליל לטעון שקניית ציוד מבלי להאזין לו בבית זה לא הימור. מצד שני אפשר להבין שמי שרוכש ציוד שאין באפשרותו לשמוע אותו בבית - חייב להמר.
אלמנט ההימור מורכב ברובו מכמות הכסף החופשי שיש לרוכש ובתחביב שלנו אי אפשר להתעלם מהנקודה הזו.
אם אני רוצה לרכוש רמקולים שעולים 250 אלש"ח והאפשרות היחידה שלי היא לשמוע אותם בחו"ל טרם ההחלטה, רמת ההימור תיקבע על פי השאלה האם יש לי בבנק 2.5 מלש"ח פנויים או רק 250 אלש"ח פנויים.

כדי למתן מעט את סיפורי ההצלחה של הרכישות בחו"ל, הינה סיפור משלי:

בתערוכת הסטריאו האחרונה של האתר בכפר המכביה התלהבתי מה סופרנייט של ניים כפי שהוצג בתערוכה. מדובר במגבר שעלה עד כמה שאני זוכר 22,000 ש"ח. יקר מאוד בשבילי. מאחר והציוד שלי מאוד ישן, חשבתי שזה יכול היות רעיון טוב לבצע טרייד אין עם המגבר הזה ואילן הסכים.

כשהגיע המגבר הוא ביקש ממנו להגיע אליו ומסר לי קופסה דנדשה ועדיין חמה מהמפעל. הגעתי הביתה, פתחתי את האריזה, התקנתי את המגבר ו- שוד ושבר. אין ספק בכלל שהמערכת סבתא שלי עדיפה בהרבה על הג'וניור החדש. מצב לא נעים - הרי פתחתי אריזה והוצאתי מכשיר חדש - ואת החוק אני מכיר היטב.... סוף טוב לסיפור, אילן מבלי להקשות עלי בכלל, לקח ממני את המגבר החדש ולא חייב אותי באגורה. אבל מה היה קורה אם הייתי מתלהב מהמגבר באיזו תערוכה בחו"ל וקונה אותו שם???

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מה היה קורה אם הייתי מתלהב מהמגבר באיזו תערוכה בחו"ל וקונה אותו שם???
מה שהייה קורה זה שהייה סיכוי טוב יותר שהיית מאזין לו עד תום תקופת ה-break-in, ומגיע לשמוע אותו בפועל במצבו המיוצב, לא מיידית אחרי ההוצאה מהקופסה.

רוב הסיכויים שהטעות הייתה בהחזרה, לא בקנייה.

עמיר

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
כך שאני לא בטוח שכל הניתוח הזה, למרות שהוא מסתמך על פרס נובל, מייחד את נושא הקנייה העיוורת.

עמיר
עמיר, הפעם פיספסת אותי לחלוטין. זה בדיוק מה שכתבתי! שאין הבדל בין שתי צורות הקניה ואין שום דבר שמייחד או מאפיין את נושא הקניה העיוורת. מסכים לגמרי לגבי תיאור המוכר/סוחר רב האמן בשכנוע וכו'.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שהייה קורה זה שהייה סיכוי טוב יותר שהיית מאזין לו עד תום תקופת ה-break-in, ומגיע לשמוע אותו בפועל במצבו המיוצב, לא מיידית אחרי ההוצאה מהקופסה.

רוב הסיכויים שהטעות הייתה בהחזרה, לא בקנייה.

עמיר

עמיר, אני יודע מה זה ברייק אין ואין סיכוי שה סופר נייט דגם קודם, גם אחרי ברייק אין וליטופים שלוש פעמים ביום, ישמע טוב יותר מהגברה של 82 + שני ספקים + 250. פשוט כך.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר, אני יודע מה זה ברייק אין ואין סיכוי שה סופר נייט דגם קודם, גם אחרי ברייק אין וליטופים שלוש פעמים ביום, ישמע טוב יותר מהגברה של 82 + שני ספקים + 250. פשוט כך.
אם אין סיכוי, איך זה שקנית את זה?

זאת אומרת שאו שלא הבנת בכלל מה אתה עושה, או שלא סתם הימרת, אלא הימרת נגד כל הסיכויים בידיעה מראש, או שאיבדת את חושיך, או מה? :eek::מבולבל:

כנראה שייש אנשים שקניות עיוורות אכן לא מתאימות להם.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר, הפעם פיספסת אותי לחלוטין. זה בדיוק מה שכתבתי! שאין הבדל בין שתי צורות הקניה ואין שום דבר שמייחד או מאפיין את נושא הקניה העיוורת. מסכים לגמרי לגבי תיאור המוכר/סוחר רב האמן בשכנוע וכו'.
מה שכנראה קורה זה שההקדמה "מי שקונה "על עיור", משכנע את עצמו לפני הקניה" צובעת את כל ההמשך כאילו מדובר רק על כאלה, במיוחד שעל זה נסב כל הדיון הקודם.

המשפט "אותו כנ"ל זה שקנה על סמך התרשמותו מהמוצר בסביבת העבודה הפרטית שלו", וההתיחסויות החוזרות ל"אותו כנ"ל" נבלעות בתוך כל המלל (ייתכן שזה קורה גם בטקסטים ארוכים שלי שלי), כך שנראה לי שאולי זה לא מספיק מודגש שהכוונה בכל הניתוח היא שאין הבדל.

אולי יש מקום לעריכה ולהבהרות -- הבנת הנקרא אינה הצד הכי חלש שלי, אז יש סיכוי שאם אני לא הבנתי נכון, זה יקרה גם לחלק מהאחרים.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר, הניתוחים הפסיכולוגיים שלך גם לא שווים פרוטה וגם מיותרים. קניתי את המגבר כי בתערוכה הוא נשמע מצויין, אצלי בבית לא.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר, הניתוחים הפסיכולוגיים שלך גם לא שווים פרוטה וגם מיותרים. קניתי את המגבר כי בתערוכה הוא נשמע מצויין, אצלי בבית לא.
מצטער, אבל התגובה התוקפנית הזו לא מסבירה את הסתירות המהותיות בדבריך.

מצד אחד, אתה טוען שהמגבר נשמע מצויין בתערוכה, עד כדי כך מצויין שהחלטת לקנות אותו.

מצד שני, אתה טוען בצורה הכי נחרצת שאפשר ש"אין סיכוי שה סופר נייט דגם קודם, גם אחרי ברייק אין וליטופים שלוש פעמים ביום, ישמע טוב יותר מהגברה של 82 + שני ספקים + 250. פשוט כך".

אז איך זה שקנית אותו בכל זאת?

ההבדל בין מצויין בתערוכה לבין "אין ספק בכלל שהמערכת סבתא שלי עדיפה בהרבה על הג'וניור החדש" אינו מוסבר על ידי הבדלים באקוסטיקה, מה גם שכנראה האקוסטיקה בתערוכה לא הצטיינה במיוחד.

ואם אתה מתיימר לדעת מה זה break-in, אתה אמור לדעת שמכשיר שיוצא מהקופסה יכול להישמע איום ונורא,למשך עשרות או מאות שעות, וזה כן מסביר לחלוטין את ההבדל בין התערוכה לאצלך בביית.

אז או שאתה לא באמת יודע מה זה break-in, או שנלחצת ואיבדת את חושיך ורצת להחזיר מוצר טוב (Naim!!).

אז יש כאן סתירות שאינן מוסברות בצורה הגיונית, ולכן הניסיונות להסביר אותן ממניעים שאינם הגיוניים.
כלומר, הסברים אלה אינם מיותרים, אבל ייתכן שהם מוטעים. אז אנא האר את עיני -- מה ההסבר ההגיוני למה שקרה כאן?

עמיר

נ.ב., זה לא הייה על עיוור אפילו, כך שזה לא שייך לדיון, ואתה מנסה לשייך את זה לדיון באופן מלאכותי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר, בלי לקרוא את המגילה הארוכה שלך, אתה צודק.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר, בלי לקרוא את המגילה הארוכה שלך, אתה צודק.
אני לא מאמין לך שלא קראת.
לדעתי, אתה מתחמק.

שייהייה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור