CD VS. SACD התלבטות קנייה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ברכות על תשובה עניינית ולא מתלהמת, אבל אי אפשר שלא לראות בדבריך כעין חיפוש צידוק.
בהליכה לקזינו כל בר דעת יודע שהוא קרוב לודאי יפסיד אך ההפסד שווה את הריגוש, באתי עם חמש מאות דולר והלכו אחרי שעה? זה מה שהקצבתי לעצמי להפסיד עבור השתתפות במשחק, הלכתי ואחזור בחופשה הבאה וזהו. לרכוש ציוד אודיו בהימור אין לכך שום צידוק הגיוני אפילו שסיכויי ההפסד נמוכים יותר, ואיך בכלל מחשבים זאת ?זה לא כסף הלך כסף בא, זה אודיופיליה שמרכיבי שביעות הרצון בה כמעט אינם ניתנים לחישוב, הסיכוי למצוא את ה-ממיר הם אחד ל37 ? אחד ל12 ?
מי בכלל הולך לחשב סיכויים?

כל ההשוואה לקאזינו היא אסוציאטיבית -- השימוש במילה "הימור" לתאר אי-ודאות בתוצאות.
הרי אין שום דמיון במטרות, בתהליך, בתוצאות או בכלל.

זה לא שבקאזינו אתה אוסף מידע מוקדם על איזה מספר/קלפים להמר ומגיע להחלטות מושכלות לגבי מה לעשות.
ודרך אגב, מי שכן עושה זאת, יכול לשבור את הקאזינו.

עבורך, האקראיות היא מרכיב מובנה שם, וההחלטות המושכלות היחידות שלך בנושא הן האם בכלל ללכת, כמה לסכן, ומתי להפסיק.

באודיו התהליך לא דומה בכלל, ולא מדובר על אקראיות.

באודיו אתה לומד את הנושא בכל הדרכים שנראות לך רלוואנטיות מתוך מה שבהישג ידך, ביקורות, כתבות, נתונים, טכנולוגיות, מחירים, חוות דעת של חברים ושל גורואים ושל אנשים ברשת ושל מומחים ובכלל. כך אתה מגיע לאלטרנאטיבות שנראות לך רלוואנטיות עבורך.

מכאן אתה מתחיל לבדוק מה ואיך ואיפה אפשר לשמוע. אם אתה יכול לשמוע את מה שמעניין אותך -- ועדיף כמובן אצלך בביית -- ואם אתה אוהב את זה ומסתדר עם העלויות, הסיפור יכול להיגמר כבייכול כאן.

אבל ייתכן שמרוב הלהבותך ממה שלמדת, הקשבת יותר למה שאתה מצפה לו מאשר למה שהגיע לאזניך, ואתה מאוד מתלהב, אבל זה בכלל לא מה שאתה באמת אוהב.

וגם בכלל לא בטוח שעוד שבוע / חודש / שנה תאהב את התוצאה, בטח לא אם תחליף רכיב, תעבור דירה או שיתברר לך שכשצריכת החשמל עולה בחורף/בקייץ הסאונד נהייה רע.

אז ממש אין לך ודאות, למרות שחשבת שכן. בפועל, גם זה הימור.

אם לא התאפשר לך לשמוע את מה שאתה רוצה, יש כמה אפשרויות. למשל:
  • אתה יכול להתפשר על אחת מהאפשרויות שכן יש אפשרות לשמוע, אבל יש אנשים שזה מאוד קשה להם, עד כדי הישארות בתחושת החמצה שלא עוברת
  • לוותר / לדחות
  • לנסוע לחו"ל כדי בכל זאת לשמוע, אם זה אפשרי שם
  • לקנות את מה שאתה רוצה בלי לשמוע אותו קודם, מתוך ההבנה שייתכן שלא תאהב את זה, אבל זו האפשרות היחידה שלך לקבל את מה שאתה רוצה, ואם אתה רוצה את זה מספיק חזק, ומספיק משוכנע באמינות המוגבלת של של הבדיקות שלך, תהייה מוכן לקחת את הסיכון
ואם אתה לא מוכן לקחת את הסיכון, אל תיקח.

זה הכל.

ובשום מקרה לא נראה לי שמישהו ינסה להגיע למספר כמו 97.331% כדי להעריך את סיכויי ההצלחה. אין כאן חישובים מסוג זה.

אני לא מנסה לשכנע אף אחד לקחת סיכונים מסוג זה במצבים האלה.
אני רק אומר שזה לא מופרך כפי שזה נראה לחלק מהאנשים, ובוודאי לא דומה לקאזינו, מהסיבות שהוזכרו, למרות שהמילה "הימור" משותפת, אך בהקשר שונה לחלוטין.

עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הנקודה שבעקיפין התייחסתי אליה היא שאנשים שופטים את אלה שקונים על עיוור מתוך השיקולים ותמונת העולם של עצמם, לא מתוך השיקולים ותמונת העולם של הקונים, וחלקם גם חושבים שהשיקולים שלהם הם דפיניטיביים, בבחינת "פשוט מאוד", כך זה וטיפשי אחרת, או מחלקים עצות חינם גאוניות אך שאינן לוקחות בחשבון את התמונה המלאה.

אז, כפי שאמרו הגרשווינים, it ain't necessarily so.

עמיר
וזה נכון לגבי כ"כ הרבה דברים נוספים בחיים...
ואגב , אני משתדל לא לקנות על עיוור אם לא ממש ממש חייב. אבל הגישה שלך פה היא לדעתי מנוסה יותר ומקצועית יותר: מי שקונה על עיוור לא בהכרח נופל מיד לקטגוריית המהמרים. לפעמים הניחוש הוא מושכל מספיק כדי להיות מוצדק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ואגב , אני משתדל לא לקנות על עיוור אם לא ממש ממש חייב
גם אני לא :)

זה לא שהמדיניות היא להתחיל ישר בעיוור. להיפך. יש סדר פעולות, שתואר לעיל, כשקנייה עיוורת היא האחרונה.

שכחתי להזכיר שלב חשוב באמצע -- אם אין גישה למודל שרוצים לקנות, אבל יש גישה למודל נמוך יותר (לשמיעה בביית או אצל היבואן/חברים), אפשר לנסות להתרשם ממודל נמוך יותר, אבל זהירות: לא להניח ולא להתפתות להאמין שכל מה שחסר או לא אופטימאלי במודל הנמוך בהכרח יסתדר כמו שאנחנו רוצים במודל הגבוה!

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
וזה נכון לגבי כ"כ הרבה דברים נוספים בחיים...
ואגב , אני משתדל לא לקנות על עיוור אם לא ממש ממש חייב. אבל הגישה שלך פה היא לדעתי מנוסה יותר ומקצועית יותר: מי שקונה על עיוור לא בהכרח נופל מיד לקטגוריית המהמרים. לפעמים הניחוש הוא מושכל מספיק כדי להיות מוצדק.

בעבר הכרתי את הגוון סאונד של רוב הנגנים, המגברים והרמקולים הקיימים בשוק (על סמך האזנה של שעות ומאמץ לא קטן) כדי לשדרג סט אפ קיים וגם לצורך עזרה לכל מבקש שחפץ בעזרתי. הגעתי למצב שקלעתי כמעט בול עם כל שילוב של רכיבים "על עיוור" אבל אף פעם לא ויתרתי (ותמיד המלצתי) להאזין לפני הרכישה, בחיים לא העזתי לעשות את זה עם הקטגוריות הגבוהות יותר בעצמי או המלצתי לאחרים לעשות את זה. תסלחו לי על כך שאני כותב שזה שחצני, יומרני ולא תקין לעשות משהו כזה מבלי לדעת את הסיכון הכרוך בכך, הרי לא חסרים אנשים שחטפו כוויות מהחלפות ציוד יקר בגלל חוסר התאמה אז למה לעלות את הנושא כאילו האופציה הזו תקינה? מה בדיוק מקצועי בלקנות ציוד שלא שמעתה, לגלות שהוא לא מתאים ולמכור אותו בהפסד של 50 אחוז במקרה הטוב? למי באתר יש כוחות על טבעיים שהוא יכול לבוא ולקבוע בוודאות איך ישמעו הרכיבים בשילוב עם הסט אפ שלו?

איך אמר סבי החורג המנוח ז"ל, סיפורי צוונציק.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
גם אני לא :)

זה לא שהמדיניות היא להתחיל ישר בעיוור. להיפך. יש סדר פעולות, שתואר לעיל, כשקנייה עיוורת היא האחרונה.

עמיר

רכישה עיוורת היא פסולה עצם ההגדרה שלה, יש פה איזושהי אניגמה לא ברורה וכנראה בלתי פתירה איך אנשים מרגישים מחויבות לבדוק עגבנייה או תפוח בשוק אבל מרשים לעצמם לקנות ציוד בעשרות אלפי שקלים על סמך העובדה שהם סומכים על החוש השישי שלהם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תסלחו לי על כך שאני כותב שזה שחצני, יומרני ולא תקין לעשות משהו כזה מבלי לדעת את הסיכון הכרוך בכך, הרי לא חסרים אנשים שחטפו כוויות מהחלפות ציוד יקר בגלל חוסר התאמה אז למה לעלות את הנושא כאילו האופציה הזו תקינה? מה בדיוק מקצועי בלקנות ציוד שלא שמעתה, לגלות שהוא לא מתאים ולמכור אותו בהפסד של 50 אחוז במקרה הטוב? למי באתר יש כוחות על טבעיים שהוא יכול לבוא ולקבוע בוודאות איך ישמעו הרכיבים בשילוב עם הסט אפ שלו?

איך אמר סבי החורג המנוח ז"ל, סיפורי צוונציק.
רגע, שאני אבין, לאט לאט:
  • מי נראה לך שלא מבין את הסיכונים שכרוכים בכך?
  • מי אמר שאנשים שחטפו כוויות מהחלפות ציוד יקר זה הייה בגלל קנייה על עיוור?
  • מי ניסה להדביק למשהו כאן את הכינוי "מקצועי"? [נ.ב., ראיתי ש @matanoosh כתב משהו כזה. אני לא לגמרי מתחבר למילה. לא מכיר מקצוע כזה :)]
  • מי התיימר לבוא ולקבוע בוודאות איך ישמעו הרכיבים בשילוב עם הסט אפ שלו?
עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רכישה עיוורת היא פסולה עצם ההגדרה שלה, יש פה איזושהי אניגמה לא ברורה וכנראה בלתי פתירה איך אנשים מרגישים מחויבות לבדוק עגבנייה או תפוח בשוק אבל מרשים לעצמם לקנות ציוד בעשרות אלפי שקלים על סמך העובדה שהם סומכים על החוש השישי שלהם.
  • איפה רשומה ההגדרה של איך צריך לקנות?
  • מי מגדיר מה פסול ומה לא?
  • למי יש יומרות לחוש שישי?
  • ואם אנשים "מרשים לעצמם לקנות ציוד בעשרות אלפי שקלים על סמך העובדה שהם סומכים על החוש השישי שלהם", אני מוצא שזה לא לעניין להוקיע את זה בפומבי בצורה כזו. זה לא מהכיס שלך, והמדינה הזו עדיין מספיק דימוקראטית שכל אחד יכול לעשות בכספו הוא מה שהוא רוצה, בלי להתייעץ ו/או לקבל אישור מהגולש @ZEEV78
עמיר

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
  • איפה רשומה ההגדרה של איך צריך לקנות?
  • מי מגדיר מה פסול ומה לא?
  • למי יש יומרות לחוש שישי?
  • ואם אנשים "מרשים לעצמם לקנות ציוד בעשרות אלפי שקלים על סמך העובדה שהם סומכים על החוש השישי שלהם", אני מוצא שזה לא לעניין להוקיע את זה בפומבי בצורה כזו. זה לא מהכיס שלך, והמדינה הזו עדיין מספיק דימוקראטית שכל אחד יכול לעשות בכספו הוא מה שהוא רוצה, בלי להתייעץ ו/או לקבל אישור מהגולש @ZEEV78
עמיר

בתור בן אדם משכיל אתה מפספס יותר מדי פעמים את הפואנטה, הכוונה שלי הייתה לא מה מותר ומה אסור לעשות עם הכסף, אכן זו מדינה דמוקרטית* וכל אחד רשאי לשים את כספו על קרן הצבי כאוות נפשו. הכוונה שלי הייתה לפסול את האופציה הזו כאופציה מקובלת כדי שאחרים לא יקבלו אותה כמובנת מאליה, אחוז הנפילות גבוהה מאחוז ההצלחות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בתור בן אדם משכיל אתה מפספס יותר מדי פעמים את הפואנטה, הכוונה שלי הייתה לא מה מותר ומה אסור לעשות עם הכסף, אכן זו מדינה דמוקרטית* וכל אחד רשאי לשים את כספו על קרן הצבי כאוות נפשו. הכוונה שלי הייתה לפסול את האופציה הזו כאופציה מקובלת כדי שאחרים לא יקבלו אותה כמובנת מאליה, אחוז הנפילות גבוהה מאחוז ההצלחות.
הבנתי את הפואנטה, רק שאני לחלוטין לא מקבל את הגישה המתנשאת, המתלהמת והצדקנית שלך לעניין, כאילו אתה הייחיד שמבין את הסיכונים ואתה זה שבא להגדיר עבור כולם מה "קביל" ומה "פסול", ובא להציל את קהל הקוראים מפני לקום מחר בבוקר ולהחליף את כל רכיבי המערכות שלהם לרכיבי top-of-the-line בקנייה עיוורת בלי לבדוק כלום קודם ובלי להבין מה הם עושים.

לא רק שאין לך מושג ירוק, ורוד או אחר מה אחוז ההצלחות ומה אחוז ה"נפילות", אם בקרב אלה ששמעו קודם ואם בקרב אלה שלא, ומה הייחס בין אלה, שגם הוא משמעותי כאן. אין לך אפילו מושג כמה מקרים יש, האם ואיזה בדיקות נעשו קודם, מה אחוזי שביעות הרצון כפונקצייה של הזמן וכפונקציה של משתנים אחרים, כמו החלפות רכיבים, שינויי אקוסטיקה וכו'.

בקיצור, אין לך את הנתונים המינימאליים אפילו של מספר ההצלחות/"נפילות", שלא לדבר על הצגה סטאטיסטית משמעותית של הדברים תוך הפרדת משתנים ראוייה, אבל אתה מדבר כאילו אתה יודע הכל.

חשבתי שאין ספק שהסיכונים והמוגבלויות של קניות עיוורות הודגשו כבר די הצורך עבור כל בר דעת, כולל זה שזו האפשרות האחרונה, לא הדבר הראשון, ושכל זה רלוואנטי רק במצבים שאינם ה-mainstream, כשאין גישה לציוד שרוצים לשמוע, ובכל זאת לא רוצים לוותר עליו, ומבינים את הסיכונים והמוגבלויות של הבדיקות המקדימות ומוכנים לקחת את הסיכונים, וכל זה הוסבר יותר מפעם אחת.

אבל מסתבר שבכל זאת יש מי שלא הבין את הפואנטה, למרות שהוא כנראה אדם משכיל.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכוונה שלי הייתה לפסול את האופציה הזו כאופציה מקובלת כדי שאחרים לא יקבלו אותה כמובנת מאליה, אחוז הנפילות גבוהה מאחוז ההצלחות.

רוב הרכישות שלי היו על עיוור. הסטנד (שאף אחד לא ייתן לך לבדוק בבית), הראש, הזרוע, הפטיפונים, הרמקולים הקודמים שלי (שהבאתי אותם לבד), האודיו אנלוג מאסטרו שהיה לי פעם (הראשון בארץ). מכולם הייתי מרוצה עד הגג. במיוחד אגב, מהרכישה הכי ״הזוייה״ שלי והיא היתה הארום קנטוס הרמוני. זה אולי הרמקול שעשה לי את זה הכי הרבה. בגלל התקופה, בגלל יופיו, הצליל המאוד נעים שהיה לו. אז נכון, הוא לא היה מכונת רזולוציה, אך היה עינג אותי בכל אספקט אחר.

יש לזכור שרוב ציוד ההיי אנד היקר אינו נמצא בחנויות. הדרך היחידה להכניס אותו הביתה הוא לרכוש אותו על עיוור. גם אם תיסע ותשמע אותו בחו״ל, אין קשר בין מה שתשמע שם לבין מה שתקבל בחדר שלך למעט העיצוב.

רכישה בהאזנה לפני מגבילה אותך למוצרים מאוד מסוימים ובדרך כלל זולים. אף אחד לא ישמיע לך טידל קונטריבה או אקפלה או רוקפורט אביור או מרטן בירד בבית לפני שאתה קונה אלה אם תשלם בהתאם על ההדגמה. מוצרים כאלה, במשקלים מימדים ומחירים כאלה, לא יודגמו בפחות מ-1000 ש״ח. למה? בגלל הסיכון שבהדגמה וגם זה זול. וכל יבואן שמדגים כאלה בחינם, מסתכן בטירוף. וכל כך למה? משום ששריטה אחת במוצר כזה, והסיכוי שהוא ימכר ללקוח במחיר ריווחי מקביל בערך לסיכוי שקיפי בן קיפוד יחליף את בראד פיט בסרט שבעה חטאים.

עם זאת. הטענה שלך כי אחוז הנפילות גבוה מאחוז ההצלחות היא טענה שגויה, לפחות על פי מידע שאני מכיר (ואני מכיר), זה בדיוק הפוך. כל מי שמזמין את המונובלוקים, הפונו והקדמגבר מסדרת הרפרנס של אודיו ריסרצ׳ עושה זאת על עיוור. למה? כי זו הדרך היחידה. גם דיאגוסטינו זה ככה, גם רמקול כמו שלי, כמו של עמיר, כמו של שלמה, ומגבר כמו שלי ושל שלמה. גם כל מי שמזמין סטנד יקר ואיכותי למערכת עושה זאת על עיוור. גם מי שמזמין פטיפון כבד ויקר עושה זאת על עיוור. בראשים לפטיפון אין מה לדבר בכלל, גם זרועות.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
פעם בחנתי רמקול אצל היבואן,
האם מתאים לגודל חדר והגברה ברשותי,
את עיצוב,בניה וגימור,
לאחר מכן שמעתי אותו כשעה
בכמה קטעים,לא הפיל אותי אך
אהבתי את האיזון, גוון הצליל,הבס,
מכיוון שחובר פרוביזורית,
עשיתי חושבים האם אצלי ישמע
יותר טוב,המסקנה הייתה שכן
כיוון הציוד שלי לטעמי,
ואז קניתי אותו,
ידעתי שאני לוקח סיכון מצד שני
לא הייתה אפשרות לשמוע אצלי שבוע,
לבסוף היה סיכון מחושב והייתי מרוצה,
גם היום אני יודע שעה לא מספיקה
לדעת מה הרמקול עושה,
רוב הקניות גם הגדולות והמוצלחת בעבר
היו דומות לקניה זו,כל אחד וסגנונו הוא.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
הבנתי את הפואנטה, רק שאני לחלוטין לא מקבל את הגישה המתנשאת, המתלהמת והצדקנית שלך לעניין, כאילו אתה הייחיד שמבין את הסיכונים ואתה זה שבא להגדיר עבור כולם מה "קביל" ומה "פסול", ובא להציל את קהל הקוראים מפני לקום מחר בבוקר ולהחליף את כל רכיבי המערכות שלהם לרכיבי top-of-the-line בקנייה עיוורת בלי לבדוק כלום קודם ובלי להבין מה הם עושים.

לא רק שאין לך מושג ירוק, ורוד או אחר מה אחוז ההצלחות ומה אחוז ה"נפילות", אם בקרב אלה ששמעו קודם ואם בקרב אלה שלא, ומה הייחס בין אלה, שגם הוא משמעותי כאן. אין לך אפילו מושג כמה מקרים יש, האם ואיזה בדיקות נעשו קודם, מה אחוזי שביעות הרצון כפונקצייה של הזמן וכפונקציה של משתנים אחרים, כמו החלפות רכיבים, שינויי אקוסטיקה וכו'.

בקיצור, אין לך את הנתונים המינימאליים אפילו של מספר ההצלחות/"נפילות", שלא לדבר על הצגה סטאטיסטית משמעותית של הדברים תוך הפרדת משתנים ראוייה, אבל אתה מדבר כאילו אתה יודע הכל.

עמיר

שוב פעם אתה חושב שהאמת אצלך בכיס אבל בוא נרד מהנושא, זה נושא רגיש ואני מעדיף לא להיגרר הלאה בנושא הזה כדי לא לדרוך לאנשים על היבלות, כמו כן זהו לא נושא השרשור. המסר שלי הועבר גם אם אתה לא מסכים איתו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שוב פעם אתה חושב שהאמת אצלך בכיס אבל בוא נרד מהנושא, זה נושא רגיש ואני מעדיף לא להיגרר הלאה בנושא הזה כדי לא לדרוך לאנשים על היבלות, כמו כן זהו לא נושא השרשור. המסר שלי הועבר גם אם אתה לא מסכים איתו.
אפילו את זה אתה לא מאפיין נכון.

לך יש "אמיתות" בכיס -- "קנייה עיוורת זה דבר פסול", "אחוז הנפילות גבוה מאחוז ההצלחות" וכו'

לי אין -- אנחנו מסכימים על זה שייש אלמנט של סיכון, ואני אומר שכל אחד שייפעל לפי בחירתו, ולא התייחסתי בכלל לאחוזי ההצלחה. אין כאן "אמת" או יומרה לאמת. זה בכלל לא הכיוון.

והמסר שהעברת הייה מיותר כנראה עבור כולם פרט לך -- הרי הייה ברור כבר באיזה מצבים ספציפיים קונים עיוור, ורק מתוך הבנת העניין וכשאין אלטרנאטיבות.

כל מה שהוספת זה שיפוט, שזה "פסול", אפס דברים מעבר לזה, והטעיות לגבי אחוז ההצלחות/נפילות.

לי לא ברור מי זקוק לשיפוטים/הטעיות מסוג זה ו/או למי/למה הם תורמים, אם בכלל.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אפילו את זה אתה לא מאפיין נכון.

והמסר שהעברת הייה מיותר כנראה עבור כולם פרט לך -- הרי הייה ברור כבר באיזה מצבים ספציפיים קונים עיוור, ורק מתוך הבנת העניין וכשאין אלטרנאטיבות.

כל מה שהוספת זה שיפוט, שזה "פסול", אפס דברים מעבר לזה, והטעיות לגבי אחוז ההצלחות/נפילות.

לי לא ברור מי זקוק לשיפוטים/הטעיות מסוג זה ו/או למי/למה הם תורמים, אם בכלל.

עמיר

אם זה לא תואם לקו מחשבה שלך אז זה לא נקלט, לא מעובד ולא מתקבל על הדעת. מסר מיותר? הרי חסר לך באס נכון? איך אחרי כל כך הרבה השקעה של זמן וכסף חסר לך משהו? הרי במגזין סטריאופיל כתבו על רמקול הדגל של החברה שהתדרים הגבוהים והמיד טובים מדי בשביל התדרים הנמוכים שלא עומדים בקצב? הם אפילו המליצו ללכת על סאב ספציפי של החברה שייצרה במיוחד סאב שיהיה מסונכרן עם הרמקולים ואתה מחפש קנייה עיוורת של סאב שאולי לא יתאים לסט אפ, "שיפוט, פסול, אפס דברים מעבר לזה", בסדר שיהיה, תכתוב את המילה האחרונה ותחזיר את השרשור למסלולו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם זה לא תואם לקו מחשבה שלך אז זה לא נקלט, לא מעובד ולא מתקבל על הדעת. מסר מיותר? הרי חסר לך באס נכון? איך אחרי כל כך הרבה השקעה של זמן וכסף חסר לך משהו? הרי במגזין סטריאופיל כתבו על רמקול הדגל של החברה שהתדרים הגבוהים והמיד טובים מדי בשביל התדרים הנמוכים שלא עומדים בקצב? הם אפילו המליצו ללכת על סאב ספציפי של החברה שייצרה במיוחד סאב שיהיה מסונכרן עם הרמקולים ואתה מחפש קנייה עיוורת של סאב שאולי לא יתאים לסט אפ, "שיפוט, פסול, אפס דברים מעבר לזה", בסדר שיהיה, תכתוב את המילה האחרונה ותחזיר את השרשור למסלולו.
ראשית, הרי את הרמקולים לא קניתי בצורה עיוורת, ויידעתי מראש שחסר לי באס, אז אין מה לדבר על חסרונות קנייה עיוורת בהקשר זה.

הנה ציטוטים מתוך פוסט בשירשור על המערכת שלי, שמתאר את הביקור בחנות של היצרן:
הייה מחסור בבאס הסופר נמוך.
...
האיכות של כל מה שכן שומעים היא פנומנאלית, אבל כאן חסר, לא באיכות אלא בכמות, של הבאס הנמוך.
...
גם את תוף הבאס אפשר הייה כבר לשמוע, אם כי חלש יחסית.

ושאר הבאס -- וכל יתר התחומים -- הייו ממש פנומנאליים.
...
אכן יש סיכוי לא זניח שבחדר שלי יהייה יותר באס נמוך, ואם הוא ממש יחסר, אפשר יהייה להשלים בעזרת סאב
והפוסט הזה מופיע בין תגובה שלך לבין תשובתי לה, כך שהיית אמור לראות אותו.

שנית, הבאס שייש ברמקול הזה הוא המאוזן וה"אמיתי" ביותר ששמעתי אי פעם.
חסר לי באס רק כי אני אוהב באס הרבה מעבר לפרופורציה ה"נכונה". כתבתי שירשור שמתייחס לזה. הנה ציטוט מתוכו:
נשמע לי שייש לי באס אולי מאוד מדוייק ובפרופורציה שהיא אולי "נכונה", אבל אני מעדיף/רוצה שיהייה יותר, וכדי לקבל את זה, צריך סאב :)
בדיוק על עניין הסאב הגבת, כך שבטוח ראית את זה, אבל עכשיו אתה מנסה לעקם את העניין כדי להוכיח את צידקתך כבייכול.

אין מצב שאני מחפש קנייה עיוורת. למעשה, אני בודק סאבים ספציפיים שנמצאים אצלי בחדר כרגע.

הרי כתבתי מספיק פעמים שקנייה עיוורת זו האופצייה האחרונה, כך שאין מצב שזה הדבר הראשון שמחפשים, אלא רק אם אין אלטרנטיבות ובכל זאת רוצים מוצר מסויים.

אם בכל זאת הפואנטה הזו אינה מספיק ברורה עבורך, אפשר להבין למה המסר שלך לא נראה לך מיותר.

עמיר

נ.ב., אפרופו "איך אחרי כל כך הרבה השקעה של זמן וכסף חסר לך משהו?" -- זה קורה הרבה מאוד גם בקנייה לא עיוורת. כדאי שתתאפס קצת על המציאות של מה שקורה סביבך לפני שאתה מתלהם בצדקנות כזו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יתכן שבאמת חסרה רשימת סיכונים, שאולי לא כל אחד מודע לכולם וחשוב שתהייה כזו, אז הנה טיוטה ראשונית:
  1. ייתכן שהקונה לא יאהב את התוצאה, מיידית או עם הזמן (בכל מקרה כדאי לחכות לתום תקופת ה-break-in לפני שקופצים למסקנות לא רלוואנטיות)
  2. יכולה להיות אי-התאמה לציוד הקיים, למשל אי-התאמה חשמלית, או אי-התאמת נתוני ראש לנתוני זרוע, וכו'. בדרך כלל אפשר לברר דברים כאלה מראש באמינות גבוהה, אבל תמיד ייתכנו פיספוסים.
  3. אי התאמה כזו עלולה לפתוח שרשרת שידרוגים שקשה לצפות אותה מראש
  4. יכולה להיות אי-התאמה לחדר/לאקוסטיקה הנוכחיים, למשל ציוד חלש מדי או רמקול גדול מדי עבור החדר. כנ"ל לגבי בירור מראש
  5. ייתכן שהציוד לא ימצא חן בעיני/אזני בת/בן הזוג, הילדים, השכנים, החברים, ו/או קוראי שירשור "התחדשתי"
  6. ייתכן שהציוד מחמם את החדר יותר מדי (מנורות, class A), אם כי גם זה כנראה ניתן לצפייה מראש, וניתן לטיפול על ידי מזגן, רצוי שקט
  7. ייתכן שהציוד אינו פועל כהלכה בתנאי החשמל הנתונים. זה כנראה נדיר יחסית, אבל בדרך כלל ניתן לטיפול, שעלול שלא להיות זול
  8. אם מדובר בסטנד לרמקול, ייתכן שלכלב תהייה נטייה להשתין עליו
  9. ייתכן שהחתול יאהב לקפוץ/לנוח באופן מיוחד על הציוד הזה יותר מאשר על ציוד אחר
ואולי עוד כמה שאני לא מצליח לחשוב עליהם בשעת לילה זו. מי שרוצה יכול להוסיף.
חלק מהסיכונים האלה קיימים, במידה זו או אחרת, אפילו אם שומעים את הציוד בביית, ובטח אם במקום אחר.

נראה לי שהסעיף הראשון הוא הבעייתי ביותר, אבל כנראה גם זה שהכי ברור לכולם.

@ZEEV78 -- בהינתן הרשימה, כולל תוספות ספציפיות שאולי יש לך ולאחרים לתרום לה, האם נראה לך שייש לך case לפסילה קטיגורית של קנייה עיוורת, גם כשהסיכונים מובנים וידועים, ומישהו בכל זאת רוצה פריט מסויים למרות שאין לו אפשרות לשמוע אותו קודם?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
רוב הרכישות שלי היו על עיוור. הסטנד (שאף אחד לא ייתן לך לבדוק בבית), הראש, הזרוע, הפטיפונים, הרמקולים הקודמים שלי (שהבאתי אותם לבד), האודיו אנלוג מאסטרו שהיה לי פעם (הראשון בארץ). מכולם הייתי מרוצה עד הגג. במיוחד אגב, מהרכישה הכי ״הזוייה״ שלי והיא היתה הארום קנטוס הרמוני. זה אולי הרמקול שעשה לי את זה הכי הרבה. בגלל התקופה, בגלל יופיו, הצליל המאוד נעים שהיה לו. אז נכון, הוא לא היה מכונת רזולוציה, אך היה עינג אותי בכל אספקט אחר.

יש לזכור שרוב ציוד ההיי אנד היקר אינו נמצא בחנויות. הדרך היחידה להכניס אותו הביתה הוא לרכוש אותו על עיוור. גם אם תיסע ותשמע אותו בחו״ל, אין קשר בין מה שתשמע שם לבין מה שתקבל בחדר שלך למעט העיצוב.

רכישה בהאזנה לפני מגבילה אותך למוצרים מאוד מסוימים ובדרך כלל זולים. אף אחד לא ישמיע לך טידל קונטריבה או אקפלה או רוקפורט אביור או מרטן בירד בבית לפני שאתה קונה אלה אם תשלם בהתאם על ההדגמה. מוצרים כאלה, במשקלים מימדים ומחירים כאלה, לא יודגמו בפחות מ-1000 ש״ח. למה? בגלל הסיכון שבהדגמה וגם זה זול. וכל יבואן שמדגים כאלה בחינם, מסתכן בטירוף. וכל כך למה? משום ששריטה אחת במוצר כזה, והסיכוי שהוא ימכר ללקוח במחיר ריווחי מקביל בערך לסיכוי שקיפי בן קיפוד יחליף את בראד פיט בסרט שבעה חטאים.

עם זאת. הטענה שלך כי אחוז הנפילות גבוה מאחוז ההצלחות היא טענה שגויה, לפחות על פי מידע שאני מכיר (ואני מכיר), זה בדיוק הפוך. כל מי שמזמין את המונובלוקים, הפונו והקדמגבר מסדרת הרפרנס של אודיו ריסרצ׳ עושה זאת על עיוור. למה? כי זו הדרך היחידה. גם דיאגוסטינו זה ככה, גם רמקול כמו שלי, כמו של עמיר, כמו של שלמה, ומגבר כמו שלי ושל שלמה. גם כל מי שמזמין סטנד יקר ואיכותי למערכת עושה זאת על עיוור. גם מי שמזמין פטיפון כבד ויקר עושה זאת על עיוור. בראשים לפטיפון אין מה לדבר בכלל, גם זרועות.

במקרה שלך זה לא אותו דבר, אתה בתור אחד שיש לו תעודה של עיתונאי נוסע ברחבי העולם ושומע באירועים של יצרני האודיו את מיטב הציוד שיש להם אז אתה לא בדיוק אחד שלא יודע מה הוא עושה, אומנם זה לא אותו דבר כמו האזנה בחדר יעודי ללא קהל עיתונאים שכל הזמן מזמזמים בינם לבין עצמם או חוטאים בפלאש של מצלמה פה ושם אבל עדין הלוואי על כולנו אופציה כזו.

מקביל בערך לסיכוי שקיפי בן קיפוד יחליף את בראד פיט בסרט שבעה חטאים.

או לסיכוי שמישהו יודה בטעות ברכישה שעשתה לו חור בכיס או למר עמיר שיסכים איתי על משהו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
במקרה שלך זה לא אותו דבר, אתה בתור אחד שיש לו תעודה של עיתונאי נוסע ברחבי העולם ושומע באירועים של יצרני האודיו את מיטב הציוד שיש להם אז אתה לא בדיוק אחד שלא יודע מה הוא עושה, אומנם זה לא אותו דבר כמו האזנה בחדר יעודי ללא קהל עיתונאים שכל הזמן מזמזמים
לאחר שנכחתי פעם אחת בתערוכה במינכן התרשמתי שזו טעות להתרשם מהסאונד שם.
מעט מאוד חדרים היו ראויים לאוזן אדם...
לדוגמא, התצוגה של אוונגרד הייתה מזעזעת - הסאונד היה צורמני להדהים.
מזל ששמעתי את הרמקול הזה במקום אחר , בסטאפ אחר ובאקוסטיקה אחרת כי אז הבנתי עד כמה אי אפשר להתרשם מהאזנה בתערוכות.
ארז

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לאחר שנכחתי פעם אחת בתערוכה במינכן התרשמתי שזו טעות להתרשם מהסאונד שם.
מעט מאוד חדרים היו ראויים לאוזן אדם...
לדוגמא, התצוגה של אוונגרד הייתה מזעזעת - הסאונד היה צורמני להדהים.
מזל ששמעתי את הרמקול הזה במקום אחר , בסטאפ אחר ובאקוסטיקה אחרת כי אז הבנתי עד כמה אי אפשר להתרשם מהאזנה בתערוכות.
ארז

בערך כמו חלל האזנה ממוצע בקרב חברי כי הרי לכמה מאיתנו יש חדר האזנה יעודי מטופל אקוסטית כמו שצריך? או שגם כאן אני טועה....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
או לסיכוי שמישהו יודה בטעות ברכישה שעשתה לו חור בכיס או למר עמיר שיסכים איתי על משהו.
אני "הודיתי" בטעויות ברכישות -- וזה הייה דווקא ברכישות לא עיוורות :)
זה בהחלט גרם לי לחור בכיס -- נגן של $7,500 בזמנו, וגם פרה ופאוור של Bel Canto.

אין לי שום בעייה להסכים איתך אם וכאשר תכתוב לעניין :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור