ifi iDSD Micro – מגבר אוזניות וממיר רב גוני, ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
תודה על הסקירה , מכשיר מעניין מאוד . באיזה אוזניות השתמשת לסקירה ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סקירה מעולה.

בכלל, זו יצרנית מאוד מעניינת. כאחד שנגע ושמע את המכשיר, איכות הבניה ביחד עם הצליל מהווים תמורה נפלאה לכסף.
השאלה היא אם אוזניות כפתור הן באמת האוזניות הנכונות עבור מגבר כזה.

האם בכלל אוזניות כפתור הן אוזניות איכותיות מספיק להאזנה למוסיקה באיכות גבוהה? לדעתי פחות. טרם שמעתי כאלה שהתפעלתי מהן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש אוזניות כפתור איכותיות, אבל כמובן שעדיף אוזניות גדולות פתוחות איכותיות לחוויה אודיופילית אמיתית.
hbs, פרטתי על האוזניות בכתבה, קרא שוב. במרבית הסקירה השתמשתי בסנהייזר HD800.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
עד כמה שאני יודע עופר שחורי ממאסטרו מייבא את ifi.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ליאור.
סקירה מעולה.
מגבר אוזניות הטמון בו טכנולוגיה מתקדמת במיטבה.
לגבי סנהייזר HD 800 :בעד:

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
החבר למה, זה הדבר הראשון שביררתי ולצערי זה כבר לא נכון.

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
זה מתחבר לכל טלפון אנדרואיד ?

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
הי ליאור ותודה על הסקירה, האם ניסית לעבוד איתו דרך חיבורי ה rca ?
מעניין אותי איך הוא מתפקד לא באמצעות אוזניות

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ברשותכם,כמה הערות:

@נמר אוזניות כפתור זה משהו שרצוי להמנע ממנו. הנהרנטית אני סולד מאוזניות תוך תעלת השמע בגלל פוטנצאל הנזק שלהן,אבל:דווקא הסוגה הזו יש,כמה וכמה,אקסמפלרים שנותנים פייט רציני לטובות שבאוזניות סביב לאוזן אך רובן או שלא פוקדות את ארצינו או יקרות להחריד.

לגבי כיוונונים של מגבר האוזניות: IFI לא המציאו את זה וכל מגבר אוזניות שמכבד את עצמו יאפשר כיונון של ריגשיות ועוצמות. מה שכן: IFI לוקחים את זה צעד קדימה ומוסיפים בוסט לבס,איפה שחסר,והרחבת במת האודיו.

דעתי אינה נוחה מאופציות הכיונונים האלה. אסביר: טכנולוגית כבר לא צריך לכוון רגישיות באמצעות מתגים,יש,בשוק,כבר די הרבה מעגלים מודפסים (PCB) שיודעים לעשות את זה לבד - בעיקר אם מדברים על מגבר אוזניות שמשודך לממיר DAC. לגבי הגברת הבס והרחבת הבמה - אני מעדיף מגבר אוזניות,שעומד בפני עצמו או חי בשכנות לממיר (DAC),שבנוי מספיק טוב כך שלא צריך להוסיף מעגלים שיתערבו בנתיב האות ויעזרו לו להציג תמונה כזו או אחרת של האיכות הסונית. וכן,גם כאן הטכנולוגיה זמינה,וגם מיושמת בלא מעט חיות שכאלה (מגברי אוזניות ומגברי אוזניות שחיות לצד ממיר DAC).

כל האמור,כמובן,הוא מבלי לפגוע במה שנאמר בסקירה של ליאור וכמובן - מבלי לפגוע במקומה של IFI כפורצת דרך בתחום הזה - וכפי שמצויין בכתבה.

ודבר אחרון: כשבוחנים את המקומות שאליהם מתפתח עולם האודיו,כבר קשה להתעלם מהתופעה של ממיר DAC שהוא גם מגבר אוזניות שאחד מהיעודים שלו,או ה-יעוד שלו,זה להתחבר לטלפון החכם ולהזרים ממנו אודיו,כולל שיחת טלפון. ראינו,כאן,את המוג'ו ועכשיו את ה IFI,נשוא הכתבה הזו,ראינו את HTC 10 שבתוכו (בנוי מבית החרושת) ממיר DAC ומגבר אוזניות שמכבד את עצמו וראינו את ה G5 של LG שמציע "חבר" בצורת DAC ומגבר אוזניות. זו התפתחות מענינת גם ברמת הסקרנות וגם נעימה באוזן - וכן,מתחבא פה טיזר לבאות....

האזנה ערבה.
חג שמח ושנה טוב.

מנחם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מנחם, ממש לא חייבים להפעיל את מתגי תוספת הבס והרחבת הבמה ומבחינתי הם מהווים בגדר "עזרה לנזקקים" באם ישנו חוסר מהותי בעניין זה באוזניות בהן משתמשים. ברוב המוחלט של הזמן האזנתי ללא הפעלת האופציות האלו (באוזניות איכותיות אין ממש צורך בהם). ifi מציינת כי ההתערבות במתגים הללו נעשית בדומיין האנלוגי - אחרי שבוצעה כבר המרה מדיגיטל ואם אתה לא משתמש בזה, לא אמורה להיות פגיעה במסלול הצליל.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מנחם, ממש לא חייבים להפעיל את מתגי תוספת הבס והרחבת הבמה ומבחינתי הם מהווים בגדר "עזרה לנזקקים" באם ישנו חוסר מהותי בעניין זה באוזניות בהן משתמשים. ברוב המוחלט של הזמן האזנתי ללא הפעלת האופציות האלו (באוזניות איכותיות אין ממש צורך בהם). ifi מציינת כי ההתערבות במתגים הללו נעשית בדומיין האנלוגי - אחרי שבוצעה כבר המרה מדיגיטל ואם אתה לא משתמש בזה, לא אמורה להיות פגיעה במסלול הצליל.

דבריך הובהרו בכתבה וגם כאן,קודם לכן. ניצלתי את הבמה להביע דיעה.

מבחינתי שמגבר האוזניות יקח את האודיו (כבר אנלוגי) ממגבר/קדם מגבר הסטרואופוני או מהממיר וישלח לאוזניות משם - אני והאוזניה כבר יודעים מה לעשות עם זה.

זה דומה לשאלה,ואני מקווה שאף אחד לא יסיט את הדיון אליה,האם יש,בכלל,צורך בכפתור בס וטרבל במגבר/קדם מגבר, ואם כבר יש כזה האם לא עדיף שגם יהיה כפתור שעוקף אותם?

אני לא רוצה,וזה גם לא יאה,להסיט את הדיון כאן על מגברי אוזניות והקונפציה סביבם,אבל,ועל רקע הסקירה של המוצר שבכתבה - שהוא גם פורץ דרך,אני מרשה לעצמי להעיז ולאמר שאני כופר בטענה של אוזניות קלות להנעה וקשות להנעה וכו - אפילו,שאני עצמי משתמש במינוח הזה. הסיבה די פשוטה: אוזניה קשה להנעה (ואני מתלבט אם לשים את המילים האלה במרכאות או לא) מה זה אומר? זה אומר,שמגבר האוזניות (היעודי או זה שטמון במגבר/קדם מגבר) צריך להתאמץ יותר כדי להשמיע כמות רעש נתונה. אנחנו לא מדברים,כאן,על הבדלי עוצמות שעולים על 6 דיבי (ככלל אצבע 6 דיבי נשמעים לנו כעוצמה גבוה פי שתיים מזו הקודמת - ואני יודע שיש על זה ויכוח הזהרתי מראש - כלל אצבע). נו אז מה? אנשים מפיקים אודיו איכותי ונפלא מרמקולים לא נצילים בעליל,ולא שמעתי על מגבר שנפח נשמתו כי בעליו הניע רמקול או אוזניה לא נצילים.

האם זה מיתר את המוצר הזה שנקרא מגבר אוזניות? האם זה מיתר מגבר אוזניות ברמה ובפונקציונאליות של ה IFI שנסקר כאן?

התשובה היא לא רבתי. ולמה? כי לא תמיד יש במגבר/קדם מגבר אופציה לחבר אוזניות,ולפעמים,ודי הרבה,כשהיא כן קיימת,מדובר במוצר נחות בהשוואה למה שעושה ושולח אותו מגבר ליציאת הרמקולים שלו וגם - וכפי שציינתי בפוסט הקודם,שזה הנושא העקרי שרציתי להאיר בהקשר לסקירה שתחתיה אנחנו מתדיינים - וזו העובדה שמגברי האוזניות תופסים מקום,בסלולר ובעצם תועלתם,בסלולר,גבוהה כי מסיבה לא ברורה יצרני הטלפונים מזניחים את התחום הזה,עם כמה יוצאים מן הכלל - שגם להם,התייחסתי קודם לכן.

HIH

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לכל טלפון אנדרואיד שתומך ב- OTG.

וגם בטלפונים אנדרואיד שיש להם USB Host לא חייב OTG.
ובכל מקרה ה IFI וגם דומיו "זוללים" סוללה ברעב שלא יודע שובע.

HIH

מנחם

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כשאתה בונה מגבר חזק, הבעיה היא לא עם אוזניות קשות להנעה, אלא כאלו שהן רגישות כל כך שכל סיבוב קטן של חוגת הווליום יחרוך לך את האוזן... לכן חשוב שתהיה אפשרות התאמה גם לכאלו, כך שתוכל להשתמש בווליום כפי שמקובל.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כשאתה בונה מגבר חזק, הבעיה היא לא עם אוזניות קשות להנעה, אלא כאלו שהן רגישות כל כך שכל סיבוב קטן של חוגת הווליום יחרוך לך את האוזן... לכן חשוב שתהיה אפשרות התאמה גם לכאלו, כך שתוכל להשתמש בווליום כפי שמקובל.

זה נכון,אבל:

יצרני האוזניות גזרו על עצמם תקינה שמגבילה את עוצמות הרעש מהאוזניה לאוזן. כמו כל כלל גם פה יש יוצאים מן הכלל ובעיקר באוזניות שנועדו ל DJ.

האבל השני: לא כפרתי בצורך של פונקציה במגבר האוזניות שתדאג להתאים את העוצמות ביציאה לאוזניות לרגישות/נצילות של האוזניה. כן כפרתי בדרך שבה IFI מישמים את זה. ולמה? כי IFI מציגים פה מכונה די פורצת דרך,פונקציונאלית וגם באיכות הסונית - ומנגד מוסיפים מעגלי שליטה על יציאת האוזניות ומניחים שהמשתמש ידע מה לעשות ומתי כן או לא להפעיל אותם או לא.

נניח,לרגע,שתיכנון המוצר הזה,שבסקירה,נמסר לידי וניתנת לי האפשרות להטמיע בו את תפיסת העולם או הפילוסופיה שלי הקשורה בהגברה של אוזניות. במקרה,המאוד תיאורטי הזה,כל אותן פונקציות שליטה ברגישות של יציאת האוזניות הייתי מוסר לקומפוננטה שמופעלת ברמת הקושחה והחומרה ומתאימה עצמה אוטומטית לפי מה שמצפה האוזניה שנתחבה ליציאת האוזניות ולא מאפשר שליטה של המשתמש בפונקציות האלה.

לא כי,אני חושב או מאמין,שמכונות מקבלות החלטות טוב יותר מבני אדם - לזה,עדיין לא הגענו,אלא כי אני מאמין שההשקעה של הון אנושי ותעוזה הנדסית בתיכנון חומרה וקושחה שידעו לזהות מה יש בקצה ולמה הוא מצפה - כל אלה כן יש לנו,בני האדם,יתרון על כל חי/צומח/דומם שעל הפלנטה הזו ולכן אפשר להגיע להישגים מאוד גבוהים שנשמעים נפלא באוזן.

ואני לא מדבר מהגגי ליבי אלא מהתעסקות אמפירית גם עם כאלה שמשהו חשב שאקבל את ההחלטה הנכונה ואקנפג נכון את מגבר האוזניות לפי מה שידוע לי אודות הרגישות שלהן (כניסה ויציאה) אל מול אותה פעולה שמשהו העיז תיכנן ויישם כך שמגבר האוזניות יודע לדבר ולתשאל את האוזניה ובהתאם לממצאים להתאים את האות שהוא שולח אליה - וכן יש כאלה,וכן,ומניסיון,כשכבר ישמו את זה עשו את זה מצויין - לפחות באלה שאני נתקלתי בהם.

מנחם

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
חברה מעולה
בדיוק רכשתי 2 מוצרים שמשפרים את הסיגנל שיוצא מהמחשב לממיר. התוצאה מדהימה.
השותי אותם לאודיופילו שהו מוצר דומה שעולה כפול ולדעתי הם יותר טובים משמעותית.
יש יבואן רישמי כיום ?

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
מנחם , יש מגברי אוזניות שיודעים להתאים את המוצא לפי רגישות האוזניות ?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מנחם , יש מגברי אוזניות שיודעים להתאים את המוצא לפי רגישות האוזניות ?

כן. והיצרן,בדרך כלל,יציין טווח התנגדויות שמגבר האוזניות יכול להתמודד איתו - לרוב,מדובר ב 32 עד 300 אוהם.

מנחם

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
והמגבר ממש משנה את העוצמת קול לפי רגישות של האוזניות ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור