טלפון איך לעשות סיסמא לפלאפון וכיצד לבצע רכישות בטוחות באינטרנט?

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
1.היי.יש לי פלאפון שיאומי רדמי נוט 3,ואני לא מצליחה לעשות סיסמא לפלאפון על ידי טביעת האצבע שלי.אפשר גם סיסמאות אחרות,אבל אני מעוניינת שתהיה סיסמא לפלאפון.איך עושים את זה?
2.רציתי לדעת האם זה בטוח להזמין מוצרים באינטרנט ולשלם באמצעות כרטיס אשראי.האם זה בטוח?כרטיס האשראי שלי לא יופץ לכולם?אשמח לדעת איך לעשות זאת בצורה בטוחה וממה להימנע.תודה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
.רציתי לדעת האם זה בטוח להזמין מוצרים באינטרנט ולשלם באמצעות כרטיס אשראי.האם זה בטוח?כרטיס האשראי שלי לא יופץ לכולם?אשמח לדעת איך לעשות זאת בצורה בטוחה וממה להימנע.תודה.

הדרך הכמעט יחידה לרכוש מוצרים באינטרנט היא באמצעות כרטיס אשראי. האם זה בטוח? כן אבל...צריך להקפיד על כמה כללים.

הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לא לרכוש באתרים שלא מכירים,במיוחד לא כאלה שנחתו במייל שלך עם לינק והצעה מפתה - הפתוי עלול להיות יקר ומזיק.

איך יודעים: בכל אתר קניות ישנו סל קניות שבו יופיע המוצר שאת רוצה לקנות וטופס שבו תדרשי למלא פרטים כמו כתובת למשלוח וגם מספר כרטיס האשראי. שלושת הכללים החשובים במקרה כזה הם:

1. משמאל לשורת הכתובת של האתר (מימין אם את משתמשת בממשק העברי) ישנם כל מיני סימנים. אם נכנסת לסל הקניות צריך להיות סימן של מנעול סגור (מנעול תלייה סגור) אם אין לצאת ולברוח. אם יש להקיש עליו. יפתח לך חלון ובו פרטי ההצפנה של האתר. מה שחשוב זה לראות בפרטים שהם בתוקף ועד מתי. כבר נתקלתי באתרים שהיה מנעול והכל נראה בסדר אבל תוקף ההצפנה פג זה לא מכבר. כשהוא פג אפשר ליירט את פרטי כרטיס האשראי שלך ולעשות בו שימוש לרעה.

2. כתובת האתר צריכה להתחיל ב HTTPS (ולא HTTP). לא תמיד זה קורה אבל אם יש מנעול ויש תוקף להצפנה אבל כתובת האתר לא מתחילה ב HTTPS ההמלצה: לברוח. אבל לא חובה.

3. בגב כרטיס האשראי ישנה תווית לבנה (בדרך כלל) ועליה שתי קבוצות של ספרות. בראשונה יש 6 ספרות ובשנייה יש 3 ספרות. אתר בטוח יבקש ממך לספק את שם חברת האשראי (ויזה מסטרקארד וכו) מספר כרטיס האשראי,תוקף ושלושת המספרים שבגב המכשיר. אם זה לא קיים - לגרד בראש ולהחליט אם ממשיכים או לא.לא חובה....לברוח.

להשתמש באינטואיציה והשכל הישר:אם יש ספק לגבי אתר קניות כלשהו אז שלא יהיה - לברוח.

בפוסט הזה מוטמעים לינקים ובהם דוגמאות ו/או הסברים.

HIH

מנחם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בקשר לשאלתך הראשונה .. לא מכיר את המכשיר.
לשאלתך אם בטוח לתת כרטיס אשראי באינטרנט התשובה מורכבת:
לא מומלץ לבצע רכישות בכרטיס אשראי דרך המכשיר הסלולרי ובוודאי לא במכשירים סיניים...
אם כבר מבצעים קניות דרך אינטרנט (מהמחשב או מהסלולרי) אז עדיף לשלם בפיפאל paypal
כי אז כרטיס האשראי נמצא רק במקום אחד ולפיאל שירות טוב ואמין...
גם אז יש להיזהר מ "פישינג" , הכוונה לאתרים מתחזים ששולחים אותך לשלם כאילו בפיפאל אבל זה לא פיפאל...
יש אתרים שלא מקבלים פיפאל (למשל עלי אקספרס) , אז אתרים כאלו אפשר לתת כרטיס אשראי, בשום אופן לא לתת כרטיס אשראי דרך האינטרנט לאתרים לא ידועים...

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
1.היי.יש לי פלאפון שיאומי רדמי נוט 3,ואני לא מצליחה לעשות סיסמא לפלאפון על ידי טביעת האצבע שלי.אפשר גם סיסמאות אחרות,אבל אני מעוניינת שתהיה סיסמא לפלאפון.איך עושים את זה?

אם המכשיר נקנה בארץ תפני ליבואן - בטוח שיעזור. הכתובת:כאן.

HIH

מנחם

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לכל מי שעזר.במכשיר שלי לא בטוח לבצע רכישות באינטרנט??

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
תודה רבה לכל מי שעזר.במכשיר שלי לא בטוח לבצע רכישות באינטרנט??

מי שמתעסק בנושא אבטחת מידע,במחשבים,ובבטחון המידע בטלפונים הסלולרים יאמר לך שצריך להיזהר ואפילו לברוח ממוצרים מתוצרת סין. בארה"ב הממשל אסר איסור פדראלי (מי שעובר עליו הולך לכלא ולהרבה זמן) ליבא ולהשתמש בנתבים של חברה סינית מאוד ידועה בגלל שמצאו במוצרים שלהם חורים שמובילים ישר לחדרי המחשב של היצרן בסין - שעושה שימוש,מודיעיני,בפרצות האלה.

בתחום הסלולר ישנן שמועות עיקשות מאוד - וחלקן לא שמועות אלא ידיעות מגובות בראיות,על כך שיצרנים סינים שותלים תוכנה (דלת אחורית) בטלפונים שלהם ומידע על שימוש בו עובר אליהם מבלי שהמשתמש יודע.

גם יצרנים אחרים,לא ממש סינים,כמו HTC אפל ובמידה מסויימת גם LG מאפשרים למשתמש להפעיל תוכנה שהיא בעצם רוגלה שמרגלת אחרי הרגלי השימוש של הבעלים של הנייד ומעבירה אותם ליצרן. לפעמים זה לצורך תמיכה פיתוח ותיקון תקלות לפעמים זה ריגול לשמו תלוי בעיני המתבונן.

אז כן: טלפון שיוצרבסין,אצל יצרן סיני,שכתב את הממשק למשתמש שלו,כמו זה שלך,מהווה פוטנציאל לכך שהרגלי השימוש שלך משודרים ליצרן מבלי שבכלל נשאלת על כך ו/או ניתנה לך האפשרות להסכים או לא
להסכים לזה.

אז בואי נניח ששיאומי שתלו רוגלה בטלפון שלך.הנחה לא לגמרי נטולה מן המציאות - נו אז מה. הם,היצרנים בסין,לא עושים את זה כי בא להם אלא כי הממשל מכריח אותם בעיקר לצרכי מעקב וניתור משתמשי הסלולר בסין רבתי וגם כדי לעמוד על הרגלי הצריכה והשימוש של האיש הלבן שבמערב. סין - אלופת העולם בכך והיא לא מכחישה את זה.

ועדיין עם הרגליים נטועות עמוק בקרקע: נואז מה. אז משהו בשיאומי ובעקבותיו משהו בממשל הסיני יראה שרכשת אוזניות לתוך תעלת השמע,לשימושך הפרטי מאתר היצרן של האוזניות בארה"ב/גרמניה ואולי בסין עצמה. נו אז מה. לא רק שהוא יודע אתזה הוא גם יודע באיזה כרטיס אשראי עשית את הרכישה,כמה שילמת,ואולי יודע,אפילו,את מספר כרטיס האשראי של. נו אז מה. אמרתי ושוב אומר: אם וכאשר המידע הזה מועבר ונאגר אצל השלטון בסין זה על מנת לנתר התנהגות צרכנית של הלבנים במערב ובהתאם לזה ליצר מוצר או מוצרים שיתיאו להתנהגות הזו ושיקנו אותם. מספר כרטיס האשראי שלך לא ממש מעניין אותו (כן מעניין מי הפיק את כרטיס האשראי קרי ויזה מאסטרכארד וכו) ומאחר והמטרה היא ריגול תעשיתי/התנהגותי זה שיש לו או יכול להיות לו אתמספר כרטיס האשראי שלך לא מעלה ולא מוריד דבר. אם נשתולל בדימיון - אז: מה אם איזה פקיד מודיעין סיני יחליט לקנות לעצמו את אותן האוזניות שקנית ולחייב את כרטיס האשראי שלך.... זה לא יקרה פוט כי גם פקידי ה"אח הגדול" הסיני מנותרים על ידי האח הגדול הואעצמו ואם יתפס אני לא מקנה בו והוא לא מקנה בעצמו ולכן הסכוי שדבר כזה יקרה שואף לאפס.

כל מי שחושב שהשימוש באינטרנט בכללל ובסלולרי בפרט משאיר אותו אנונימי או אירוע יחידני בשללל טריליוני אירועים כך שאיש לא ישים לב חי בסרט והסרט/תסריט,במוי משחק צילום וסאונד,הוא מהגרועים שנוצרו או שיכולים להיווצר אי פעם על הפלנטה שלנו.

אז בשורה התחתונה: אם את,או אתם,רוצהאו רוצים לבצע רכישה באינטרנט ,דרך המחשב ו/או באמצעות הנייד,אז באתרים מוכרים ומאובטחים. וכן משהו יירט את התקשורת שלכם ואם מאוד ירצה ידע מה היא כללה לפרטי הפרטים לרבות מספר כרטיס האשראי - וזה לא פחות מ So What.רכשת או רכשתם באינטרנט באמצעות כרטיס האשראי שלכם,ושמרתם על כללי הבטיחות - עיקבו אחרי החיובים בחשבון הבנק שלכם - כל הבנקים בישראלים מאפשרים לעשות כן באמצעות הנייד וכנ"ל חברות האשראי. רק ודאו שחויבתם עבור מה שהזמנתם ואין הפתעות לא נעימות.

ואם יש. כרטיס האשראי שלי דלף לאינטרנט אני מדבר מניסיון. פנו למחלקת הבטחון בבנק שלכם. הם תמיד ישמחו לעזור להדריך ולסיע רק זיכרו: להיות כנים,עובדתיים ולהתבסס על כמה שיותר ראיות אחרת יחשדו שאתם רמאים והם מתים על רמאים וטובים מאוד בטיפול מהם - לא מהנעימים בעולם.

הינה מספר - מראי מקום:
כאן.
ועוד אחר.
ונוסף.
הרציני והמעניין ביותר.

קנייה מהנה.

מנחם.

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ראשית כל,הכל מיוצר בסין.גם אפל מייצרים בסין...ועוד הרבה.שנית,לפי כל מה שכתבת לעיל אני פשוט מעדיפה לכתת את רגלי ולא לקנות באינטרנט אף פעם.....

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ואם אפל מייצרים בסין אז גם עוקבים אחר המכשירים האלה ולא רק על ה"סיניים" כפי שאתה קורא להם...כי כמעט הכל מיוצר בסין....
בכל זאת,מידי פעם הייתי רוצה לקנות באינטרנט ומשלל העיצות אני פשוט לא יודעת מה להחליט..:מבולבל:

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
בכל זאת,מידי פעם הייתי רוצה לקנות באינטרנט ומשלל העיצות אני פשוט לא יודעת מה להחליט..:מבולבל:

כנראה לא הובנתי כיאות:השורה התחתונה של מה שאמרתי היא: גם אם איזה סיני רואה מה קנית,בכמה,עם איזה כרטיס אשראי ואולי,אפילו,את מספרו זה לא יותר מ"אז מה" כי המטרה של ה"לראות" את זה היא ריגול תעשיתי ולמידה של מנהגי הצריכה במערב ולא על מנת לעשות שימוש לרעה בכרטיס השראי שלך ובכלל.

מנחם

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
בכל זאת הוא יכל לקנות דרך כרטיס האשראי שלי אם יש לו את מספרו....ואם הוא יראה את זה...אז זה לא בטוח לקנות באינטרנט:cool:
שנית,יש משהו דחוף שאפשר להשיג רק דרך האינטרנט,האם לשלם דרך פייפאל זה בטיחותי?תודה וסליחה:rolleyes:

rachelyyy

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לך מאוד מאוד!!!כל מה שכתבת עוזר לי.:מלאך::מלאך::):בעד:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש גם הגנה עליך ע"י חברת האשראי, אם מישהו גנב ממך את הפרטים, רוב הסיכויים שאת מכוסה ומי ש"אכל אותה" זה האתר ממנו קנו, הוא לא יקבל את הכסף מחברת האשראי.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בכל זאת הוא יכל לקנות דרך כרטיס האשראי שלי אם יש לו את מספרו....ואם הוא יראה את זה...אז זה לא בטוח לקנות באינטרנט:cool:
שנית,יש משהו דחוף שאפשר להשיג רק דרך האינטרנט,האם לשלם דרך פייפאל זה בטיחותי?תודה וסליחה:rolleyes:
כבר כתבתי קודם, לשלם דרך פיפאל עדיף מכיוון שזה יותר בטיחותי (יחסית) מאשר לתת את כרטיס האשראי לכל דיחפין...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור