האם/מה מערכת אודיו חייבת לעשות?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
יש גם קריטריונים מוחלטים, שרצוי שמערכת תעמוד בהם, לא חובה, רצוי.
הדבר נתון לשיקול וחסכים אישיים..
בעייה בהבנת הנקרא?

סתם הדוגמה הראשונה שנתקלתי בה
...
הבס מוכרח להיות מדויק ביותר. הוא אמור...
...
מערכת אודיו איכותית מוכרחה להיות מאוזנת. לא להדגיש דבר על פני דבר אחר. ואת זה היא צריכה לעשות בין התחום הגבוה, האמצע והתחום הנמוך...
...
מערכת צריכה להיות שקופה...

וממקלדתו של יודע הכל וקובע האמיתות -- אל תתווכח בכלל!
ג. כדי לעמוד באותה תכלית, על אותו מערך מכשירים לעמוד בתנאי הכרחי ובתנאי מספיק.

1. התנאי ההכרחי אותו יש לדרוש מהנ"ל: השמעת כל מה שיש במקור, באופן המדויק ביותר וללא תוספת עצמית של מרכיבי המערכת.

אגב, ה-Apogee הוא רמקול שלא קל לעמוד בפניו, עם מגבר נכון וכבלים מתאימים הם כלל לא צרחניים, הבמה שלהם מגיעה לרמות אופטיות, יש לי הרבה מאד "שעות" על ה- DIVA , מכיר אותם היטב.
אכן לא קל לעמוד או לשבת בפניו. אני מעדיף לא להיות באיזור.

חוצמזה שדיווה זו חייה אחרת לחלוטין מזו שבה מדובר, כך שהסקת המסקנות מופרכת מראש.

לא מתפלא שהשתכנעת בנחיתות ה-B&W ההם
זה מזכיר לי את
הכנסת את yb לתחום העיוות
אם כי שוני לא דייק שם -- אתה כבר שם מראש, ללא קשר אלי.

ואם צריך להסביר כדי שתבין: אם הרסו לי את האהבה ל-B&W 800D זה לא אומר שהם נחותים מה-Apogee. להיפך, אני מעדיף אפילו כמה דורות אחורה של B&W על פני ה-Apogee.

דומני שכשנתקלתי בזוג הזה לראשונה אצל החבר ההוא, הייו לי B&W 801 Matrix 2, שהעדפתי אותם בקלות (למעט קטעי ה"אפקטים" שהזכרתי קודם), ומאז ה-Apogee רק הלכו אחורה באופן יחסי, כשהתקדמתי ל-B&W 801 Matrix 3, ל-B&W Nautilus 802, וכמובן ל-B&W 800D.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
רק עוד משהו קטן ברמה האישית:

זה שנכנסתי לפירוט כזה בענייני הלוחמה הפסיכולוגית שיואל מנהל מולי ומול אחרים, לא אומר שאני רואה בעצמי מלאך טהור או בנאדם צנוע ותמיד נעים הליכות, או מישהו שאין לו שריטת משל עצמו. להיפך, בהרבה מקרים התנהגתי בדיוק בצורה ההפוכה, במידה שאולי מצדיקה לומר "הפוסל -- במומו פוסל" :(

כל זאת עוד מעבר לפגמים הידועים והאינהרנטיים בכתיבתי, של ארכנות וסיבוכיות (חפרנות, בלע"ז).

עם זאת, נראה לי שאפילו בסטנדארט הגבוה של אנטיפאטיות שהגעתי אליו לפעמים, שלא לגאוותי, יואל בכל זאת הצטיין בזה אפילו יותר ממני, ומצאתי לנכון להבהיר את השיטות הספציפיות שהוא נוקט, כי לי לקח הרבה זמן לקלוט אותן, למרות שאינני טיפש (אני מוותר על הצטנעות מזוייפת, אבל לא אומר ולא מתכוון שאני גאון גדול), וסבלתי מהן סבל שלא הייה מחוייב המציאות עבורי בעבר, ואינו כזה עבור שאר החברים בהווה ובעתיד.

ועוד חשוב לציין שיואל אינו טיפוס שלילי בסך הכל. הוא יודע להיות מקסים ומשעשע, איש שיחה, בעל אופקים רחבים, עם הרבה ידע, הבנה ושיטתיות. הוא גם יודע להיות חבר טוב, ולעזור כשנדרש, אפילו אם מדובר בדברים טרחניים ומשעממים כמו מילוי בחול של רגלי הסטנדים וסתימתם בסיליקון, או סחיבה של דברים כבדים (יש לו הרבה כוח), אם כי הוא גם מגדיר חלק מחבריו (לא יודע כמה יש לו) כ"חברים לצורך", שהחברות איתם מוגבלת לתחומים ספציפיים, כמו אתי למשל לצורך מוזיקה ואודיו.

הוא גם תרם לי הרבה בענייני אודיו, אם כי חלק מהתרומה הייתה בעזרת הריסת האהבה למה שהייה לי, כך שקניית מערכת שהיא אכן "טובה " בהרבה לא הייתה שיפור ברמת שביעות הרצון -- הנטייה והכישרון למצוא חסרונות לא נעלמו -- רק חסכונותי לפנסייה הצטמקו באופן מורגש, כך שלמרות השיפור, זה בסיכומו של דבר נזק -- הייתי יכול להסתפק בכיתה שהייתי בה קודם, בלי לעלות כיתה ברמת הציוד.

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אילו השתמשו הכותבים,אני לא הסברתי את עצמי ברור ( או נכון )
ולא אתה לא מבין מה כתבתי וכ׳ו,
לא היה כל קרב דמים זה:(

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בעייה בהבנת הנקרא?
וממקלדתו של יודע הכל וקובע האמיתות -- אל תתווכח בכלל!

עמיר,
איש באמונתו יחיה, אני מכבד זאת ושם סייגים...
זכותם לדעה עצמאית.

הוא גם תרם לי הרבה בענייני אודיו, אם כי חלק מהתרומה הייתה בעזרת הריסת האהבה למה שהייה לי, כך שקניית מערכת שהיא אכן "טובה " בהרבה לא הייתה שיפור ברמת שביעות הרצון -- הנטייה והכישרון למצוא חסרונות לא נעלמו -- רק חסכונותי לפנסייה הצטמקו באופן מורגש, כך שלמרות השיפור, זה בסיכומו של דבר נזק -- הייתי יכול להסתפק בכיתה שהייתי בה קודם, בלי לעלות כיתה ברמת הציוד.

נו..
על זה אומרים בערבית מדוברת, "רבי געלט"... או בתרגום חפשי, "ללמוד עולה כסף".

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
רק עוד משהו קטן ברמה האישית:

זה שנכנסתי לפירוט כזה בענייני הלוחמה הפסיכולוגית שיואל מנהל מולי ומול אחרים, לא אומר שאני רואה בעצמי מלאך טהור או בנאדם צנוע ותמיד נעים הליכות, או מישהו שאין לו שריטת משל עצמו. להיפך, בהרבה מקרים התנהגתי בדיוק בצורה ההפוכה, במידה שאולי מצדיקה לומר "הפוסל -- במומו פוסל" :(

כל זאת עוד מעבר לפגמים הידועים והאינהרנטיים בכתיבתי, של ארכנות וסיבוכיות (חפרנות, בלע"ז).

עם זאת, נראה לי שאפילו בסטנדארט הגבוה של אנטיפאטיות שהגעתי אליו לפעמים, שלא לגאוותי, יואל בכל זאת הצטיין בזה אפילו יותר ממני, ומצאתי לנכון להבהיר את השיטות הספציפיות שהוא נוקט, כי לי לקח הרבה זמן לקלוט אותן, למרות שאינני טיפש (אני מוותר על הצטנעות מזוייפת, אבל לא אומר ולא מתכוון שאני גאון גדול), וסבלתי מהן סבל שלא הייה מחוייב המציאות עבורי בעבר, ואינו כזה עבור שאר החברים בהווה ובעתיד.

ועוד חשוב לציין שיואל אינו טיפוס שלילי בסך הכל. הוא יודע להיות מקסים ומשעשע, איש שיחה, בעל אופקים רחבים, עם הרבה ידע, הבנה ושיטתיות. הוא גם יודע להיות חבר טוב, ולעזור כשנדרש, אפילו אם מדובר בדברים טרחניים ומשעממים כמו מילוי בחול של רגלי הסטנדים וסתימתם בסיליקון, או סחיבה של דברים כבדים (יש לו הרבה כוח), אם כי הוא גם מגדיר חלק מחבריו (לא יודע כמה יש לו) כ"חברים לצורך", שהחברות איתם מוגבלת לתחומים ספציפיים, כמו אתי למשל לצורך מוזיקה ואודיו.

יתכן שמערכת שהייתה לך בעבר,
הייתה יותר טובה משל יואל שיש לו היום ;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אילו השתמשו הכותבים,אני לא הסברתי את עצמי ברור ( או נכון )
ולא אתה לא מבין מה כתבתי וכ׳ו,
לא היה כל קרב דמים זה:(
אז כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון :)

הביטויים שהזכרת שימושיים למצבים בהם מצהירים על קצר בתקשורת במטרה להבהיר את הדברים.
אבל, כפי שהדגמתי קודם, מה שחשוב ליואל -- לפחות על פי התנהלותו -- אינו להבהיר את הנאמר, אלא:
  1. למנף את אי-ההבנה (או כל אי דיוק שהוא יכול להיטפל אליו) כדי להוריד את בן שיחו
  2. לעקוף את הצורך להתמודד עם טיעונים שאין לו משהו ממשי לומר עליהם, שאז הוא אפילו לא מנסה
והוא רב אלוף בשני הדברים, ובעוד אינספור תעלולים אחרים של לוחמה פסיכולוגית.

זכותם לדעה עצמאית.
כמו שכתבתי אינספור פעמים אפילו בשירשור הזה, זוהי נקודת המוצא, לא מבחינת ענייני זכויות/לגיטימיות, אלא מבחינה עניינית -- כל אחד מה שמתאים לו.

יתכן שמערכת שהייתה לך בעבר,
הייתה יותר טובה משל יואל שיש לו היום ;)
מבחינתי אין ולא הייתה בכלל תחרות, תרתי משמע.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור