המלצות על הגברה יתקבלו בברכה

• פותח הנושא carmi
  • פורסם בתאריך

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
אז אם היא אפסית אני לא מבין את הטיעון שלך לגבי טווח דינמי, תסביר בבקשה.

אם הרמקול יכול להפיק צליל בלי עיוות של 50DB ורצפת הרעש שלו היא 0DB אז הטווח הדינמי שלו הוא בערך 50DB (זה לא נכון כי החישוב צריך להיות עם לוגים - אם תרצה אראה לך)

רמקול אחר יכול להגיע ל 100DB בלי עיוות וכו....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין קשר בין עיוותים לבין רמקול נציל או לא.

יניב.
לפי הטענה שלך כל הרמקולים הקלים נשמעים נהדר וכל הרמקולים הקשים נשמעים פחות טוב.
אתה באמת חושב שזה ככה?

אם כן. מדוע ישנם רמקולים קשים?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב.
לפי הטענה שלך כל הרמקולים הקלים נשמעים נהדר וכל הרמקולים הקשים נשמעים פחות טוב.
אתה באמת חושב שזה ככה?

ממש לא.
יש ויש, אין חוקים.
בדרך כלל (וזה אני מתחיל להבין בזמן האחרון) רמקול נציל טוב זה משהו לא זול ונשמע פשוט נהדר. אבל כל מקרה לגופו.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
יניב,
סתם לידיעה, רצפת רעש אפסית פירושה מינוס אינסוף DB, ולא 0dB, וכאן הבעיתיות בטיעון שלך.
ביי בינתיים, יאיר

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מכניקה של בדיחה

מה יש ? אתה פוחד שתאבד את המעמד ?(lol) ו/או שהמתחרים יתעלו עליך ?(lol)

בדחן-אמת ידידי.

יש ז'אנר שלם של בדיחות, כמו זו שמובאת פה על ידך לדוגמא, הנבנות מהמצב המופרך, הבלתי אפשרי המגולם בהן-מצב של הקצנה שלא תיתכן.

דוגמא יפה ! (מעין פרדיגמה של בדיחה)

כה לחי ! (הידד לשעבר)

רם

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
הספק מול הנעה

יואל.

השאלה הייתה צינית. קצת מוזר לי לשמוע אנשים שטוענים שמגבר 40 ואט יניע 99 אחוז מהרמקולים.

נכון - הוואטים הם חלק מהסיפור לכן יעניין אותי לקבל לינק של אותו מגבר.

נמר, הזמנתי מלפני כשנה,עומדת בעינה, בוא והיווכח במו אוזנך.
כרמי אני מאחל לך הצלחה בהמשך חיפושך אחר ההגברה המושלמת,חבל רק שתגובות החברים נובעות מידיעה/שמיעה של מוצרי אודיו מוגבלים,הנוגעים לשניים וחצי יבואנים...רחוק לא תגיע...:D

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב,
סתם לידיעה, רצפת רעש אפסית פירושה מינוס אינסוף DB, ולא 0dB, וכאן הבעיתיות בטיעון שלך.
ביי בינתיים, יאיר

חחח
יאיר לא מתאים לך

מתעסק בסמנתיקה?
מה זה מינוס אין סוף DB? אם אתה מודד רצפת רעש במינוס אין סוף אז המקסימום, כלומר האין סוף לצד השני הוא 0DB

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, הזמנתי מלפני כשנה,עומדת בעינה, בוא והיווכח במו אוזנך.
כרמי אני מאחל לך הצלחה בהמשך חיפושך אחר ההגברה המושלמת,חבל רק שתגובות החברים נובעות מידיעה/שמיעה של מוצרי אודיו מוגבלים,הנוגעים לשניים וחצי יבואנים...רחוק לא תגיע...:D

בוא ניקח את הרמקול שלך ונשנה לו את האמפדנס מ-6 למעלה ושירד ל-2 אום, את הנצילות נוריד ל-88.

איך ינגן המגבר שברשותך לדעתך?

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
בוא ניקח את הרמקול שלך ונשנה לו את האמפדנס מ-6 למעלה ושירד ל-2 אום, את הנצילות נוריד ל-88.

איך ינגן המגבר שברשותך לדעתך?

יקירי,
בוא ניקח רמקול לא נציל בעליל וננסה עליו הגברות שונות ונראה איזה מגבר מסוגל לדחוף ממברנה כבדה...
נקודת המוצא שלי אומרת שרוב הרמקולים המסחריים הקייימים בשוק הינם בטווח נצילות שבין84-90DB ורמקולים אלו נעים יפה מאוד עם מגברים המתוכננים "חכם" כמו ניים ודומיהם למשל AVI AUDIO .בשירשור זה אנו לא עוזרים לאיש לקבל המלצות /חוות דעה אחרות לאלו הרווחות כאן וחבל...:D

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איתן .
מה שאני טוען הוא דבר אחר.
אני לא בטוח שהניים יצליח להניע רמקולים באמת קשים ומרובי יחידות כמו הרמקול שלי למשל שיורד עד 3.2 אום עם שתי יחידות בס של 8 אינטש ויחידת מיד 6.5 אינטש ו-20 ס"מ ריבון.

אני גם לא בטוח שמגבר 40 וואט יניע את הרמקול של כרמי שכרגע מאזין עם סטנטה 70 וואט בריאים ביותר.

ניקח את הקרונזילה שהוא 50 וואט עם ספק כח שניתן לשים אותו בלי בעיה על מגבר 200 וואט והאמן לי שיהיה לו כבוד.

נכון - הבמה חלומית, הצליל ממכר וזהו בהחלט אחד המגברים הטובים שקיימים בעולם.
אבל מה שלטענת היבואן עצמו זה עדיין לא השליטה של הסנפרס שהוא 100 וואט ובנוי "חכם" מאוד.

איתן.
בדיוק כמו שאתה לא מניע משאית של 10 טון עם מנוע 1600 אפילו אם יש לו 200 כח סוס, לא מניעים רמקול קשה עם מנוע קטן אפילו אם יש לו את אותם 200 כח סוס.

אני בעד מגברים חזקים לרמקולים סוררים, כאלה שגם ב- 9 של מאלר יצליחו לשרוד. מגבר 40 וואט פשוט לא יצליח לעשות את זה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני בעד הגברה בריאה - אבל לחדד
א) המגבר שלי ממש לא ילדון וה 70 ואט שלו באמת בריאים
ב) הרמקול שלי לא מאוד קשה לדחיפה (נכון שחסר לי קצת בבאס וקצת בדינמיות כעת - שימו לב קצת)
ג) ההחלפה של ההגברה שלי זה גם לצורך התקדמות - אני חולה שדרגת כעת (שלום אני אלי כרמי ואני מכור :) )
ד) מי שרוצה מוזמן להגיע לשמוע - מי שכבר ביקר יכול לחוות דעה (אני לא אובקטיבי :) )

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הצעות על מעוטי הוואטים יכולים להיות נחמדים אך לא למצב הנוכחי.

בואו נעשה סיבוב עולמי ונראה איך מגברים את הרמקול הזה בתערוכות ובבתים של בעליהם.

נתחיל ב-CES 2007 .

ההגברה הבהמתית של red dragon תגלגלו מטה. לא זול הסיפור.

http://www.stereotimes.com/CES07bKey.shtml

נמשיך בסיבוב.

בלינק הבא ניתן לראות את הבן שלו הקטן שמוגבר בעזרת Bella EXtreme 100 mono במחיר של 8K ירוק.

http://www.audioxsell.com/classified/462524/Response-Audio-Bella-EXtreme-100.htm

בלינק הבא נוכל לראות את הרמקול הזה בבית. ההחלטה שוב נופלת על מגבר חזק אך הפעם דיגיטלי עצבני מבית Bel Canto Ref1000 monoblock amplifiers - Class D כן כן 1000 וואט.

http://www.sonicspirits.com/gallery.htm

בלינק הבא ניתן לראות כיצד הגבירו הפעם את האדג'יו המדובר. שוב אנו נתקלים בשני מונובלוקים בהמות והפעם של EDGE.

http://audiofederation.com/blog/categories/high-end-audio/audio-aero/

רוצים עוד? כי יש.

שימו לב חברים שבכל המקרים בלי יוצא מהכלל מדגימים את הרמקול הזה עם מפלצות, לא מנורות, לא SET ולא 40 וואט.

רוב ההגברות יקרות להפליא ושוות הרבה יותר מהרמקול, גם בבתים פרטיים ניתן לראות שבעל הרמקול בחר בבהמות חסרות טקט על מנת להניע את הרמקול. האם זה אומר שכל אלא אינם מבינים כלום מהחיים שלהם? האים הוואטים והזרם בישראל גדל בגלל האוכלוסיה?

כרמי ידידי.
חפש מגבר חזק, טרנזיסטורי, איכותי ועם זרם בריא {היי קארנט}. כל מגבר מנורות שתשים שם יוחלף אחרי שתבין שהוא פשוט לא מתאים לרמקול.

אי לכך ערן מביא אוטוטו את המונובלוקים של כוכב הצפון, אמורים להיות מעולים! שמע אותם.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
הצעות על מעוטי הוואטים יכולים להיות נחמדים אך לא למצב הנוכחי.

בואו נעשה סיבוב עולמי ונראה איך מגברים את הרמקול הזה בתערוכות ובבתים של בעליהם.

נתחיל ב-CES 2007 .

ההגברה הבהמתית של red dragon תגלגלו מטה. לא זול הסיפור.

http://www.stereotimes.com/CES07bKey.shtml

נמשיך בסיבוב.

בלינק הבא ניתן לראות את הבן שלו הקטן שמוגבר בעזרת Bella EXtreme 100 mono במחיר של 8K ירוק.

http://www.audioxsell.com/classified/462524/Response-Audio-Bella-EXtreme-100.htm

בלינק הבא נוכל לראות את הרמקול הזה בבית. ההחלטה שוב נופלת על מגבר חזק אך הפעם דיגיטלי עצבני מבית Bel Canto Ref1000 monoblock amplifiers - Class D כן כן 1000 וואט.

http://www.sonicspirits.com/gallery.htm

בלינק הבא ניתן לראות כיצד הגבירו הפעם את האדג'יו המדובר. שוב אנו נתקלים בשני מונובלוקים בהמות והפעם של EDGE.

http://audiofederation.com/blog/categories/high-end-audio/audio-aero/

רוצים עוד? כי יש.

שימו לב חברים שבכל המקרים בלי יוצא מהכלל מדגימים את הרמקול הזה עם מפלצות, לא מנורות, לא SET ולא 40 וואט.

רוב ההגברות יקרות להפליא ושוות הרבה יותר מהרמקול, גם בבתים פרטיים ניתן לראות שבעל הרמקול בחר בבהמות חסרות טקט על מנת להניע את הרמקול. האם זה אומר שכל אלא אינם מבינים כלום מהחיים שלהם? האים הוואטים והזרם בישראל גדל בגלל האוכלוסיה?

כרמי ידידי.
חפש מגבר חזק, טרנזיסטורי, איכותי ועם זרם בריא {היי קארנט}. כל מגבר מנורות שתשים שם יוחלף אחרי שתבין שהוא פשוט לא מתאים לרמקול.

אי לכך ערן מביא אוטוטו את המונובלוקים של כוכב הצפון, אמורים להיות מעולים! שמע אותם.

לא חסר מנורות שיזיזו אותו
למשל:
הרמקול הנוכחי עם הקרונזילה 50וואט. מפרק אותו....ונשמע מעולה.
אני בטוח שה250 של מנלי יפרקו אותו לגורמים והרמקול ישמע מעולה. (9000$)
הבחור קנה רמקול - עדיף להוציא ממנו את המקסימום אפילו עם זה אומר לשים 50K ש"ח על הגברה. היה צריך לחשוב על זה לפני.
כרמי איזה כיף לך (lol)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר

להיות קצת הגונים צריך רק לקחת בחשבון שמדגימים רמקול אז מציגים אותם עם הגברה יקרה :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרמי.

לא חסרים מגברי יוקרה מנורתיים.

יניב.
ערן טוען שהקרונזילה אינו מספיק לו.
המנלי 250 זה אכן מפלצת בפני עצמה. אך לא פרקטי

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
כרמי.

לא חסרים מגברי יוקרה מנורתיים.

יניב.
ערן טוען שהקרונזילה אינו מספיק לו.
המנלי 250 זה אכן מפלצת בפני עצמה. אך לא פרקטי

למה לא פרקטי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יניב
תודה
זה רק כסף :)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
קשה לי לחזור לעמ' הראשון,
מה התקציב....?(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה לא פרקטי?

המגבר ידלוק אצלו בלי הפסקה כמעט, הוא ישמש אותו גם לטלויזיה גם לקולנוע וגם למוסיקה.
מלבד זה שהוא מקביל לשני תנורים גדולים.:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כרמי, לפי מה שכתבת מקודם, האם מדובר על תקציב מקסימום כולל של 35K ?

ליאור זה הגג של הגג של הגג ואני מעדיף פחות

בבקשה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור