האם המעבר לשימוש במחשב היה כדאי?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מלפני כשנה וחצי

Streacom FC5WS EVO Black No Optical Fanless HTPC Aluminium Chassis
Gigabyte GA-Z87MX-D3H LGA1150 Micro ATX Motherboard
Intel 4th Gen Core i7 4770T 2.5GHz 45W HD4600 8M Quad Core CPU
Corsair 16GB (2x8GB) XMS3 DDR3 Memory
picoPSU 160W picoPSU
Samsung 128GB 840 PRO SSD High-Performance Solid State Drive
SOtM SATA SSD/HDD/ODD Electrical Noise Filter II
Streacom Internal IR Receiver and Remote Control
SOtM tX-USBexp Audiophile-quality PCI Express USB Card
CORE AUDIO TECHNOLOGY Kora MKIII Power Supply

זה כאמור ללא חשמל, ללא רשת, ללא אחסון, ללא שליטה, ללא כבלים וללא ממיר כמובן

את האמת - ראיתי שמישהו מוכר כרטיס בלוחות. יקר - חדש נדמה לי באזור כ-300$. יש יבואן בארץ (היה)
האם שווה - אני לא בטוח, היה נדמה לי שיש השפעה על הצליל. אבל זה כמובן תלוי בממיר, ואצלי ממילא בתוך הממיר יש סכימה של M2TECH. רצוי להתקין אותו על Windows 8 עם תמיכה ב-USB3. אחרת אפשר להסתבך עם הדרייברים

אני כן בעד לשים USB נפרד לאודיו, כי USB זה מנגנון משותף ודי "מלוכלך". כעיקרון על לוח אם ישנם כמה קווי USB (כמו פאזות חשמל בבית), על כל קו כזה יושבות כמה יציאות. בכל מקרה לא רצוי לערבב בין מקלדת ועכבר ודיסקים חיצוניים לאודיו

אפשר אגב גם לשדרג את SOTM ולהכניס מתח חיצוני, מה שלא עשיתי

NStudio-Hiend

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
יש כמה כרטיסים כאלו בשוק
Sotm , jcat, ppa audio , adnaco

יש לי נסיון עם ה ppa audio כרטיס שעולה בסביבות ה 130$ , מחובר אצלי , השינוי היה כמובן לטובה , יותר אנלוגי , הבאס יותר מוזיקלי והדוק , יותר blackness , יש האומרים בפורומים שניסו כרטיסים כאלו שהppa יש לו יתרון על האחרים גם מבחינת המחיר .

השינוי היותר טוב היה לחבר את הכרטיס למתח מספק לינארי אחר שמבודד מהספק של הלוח אם וזה גם לפי המלצת core audio .
יש אומרים שה jcat הוא הטוב ביותר גם כך מצהירה core audio .

מישל .

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
השינוי היותר טוב היה לחבר את הכרטיס למתח מספק לינארי אחר שמבודד מהספק של הלוח אם וזה גם לפי המלצת core audio .
יש אומרים שה jcat הוא הטוב ביותר גם כך מצהירה core audio .

מישל .

אז מה זה אומר? שצריך 2 ספקים או ספק עם 2 יציאות.. ברור שיצרן של ספקים ימליץ על זה.(lol)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
השינוי היותר טוב היה לחבר את הכרטיס למתח מספק לינארי אחר שמבודד מהספק של הלוח אם וזה גם לפי המלצת core audio

זה לכאורה לא כזה משנה אם הממיר לא מקבל מתח מה-USB

NStudio-Hiend

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
אז מה זה אומר? שצריך 2 ספקים או ספק עם 2 יציאות.. ברור שיצרן של ספקים ימליץ על זה.(lol)

אני לא חושב שהוא ימליץ על כך סתם במיוחד חברה כמו core שזה התחום העיסוק שלהם . כמובן כל אחד ודעתו ידידי :) .

מישל .

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יצא לי השבוע להשוות כרטיס כזה + ספק, ליציאה הרגילה של המחשב, במחשב דומה לשלי.

היה נשמע יותר אחורי ומפוקס עם גבוהים יותר "מנומסים". לא יכול לומר שזה שיפור היסטרי. זה מאוד תלוי באופי המערכת ובסוג המחשב. חושב שיתן שיפור גדול יותר במחשבים זולים, ללא ספק לינארי וגם במערכות עם גוון בהיר. בכל מקרה, הניסוי היה מעניין ונחמד.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
שמעתי הוגו ו nds ,עדיין מעדיף את הקומפקט CDs 2

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
קונים כבל חשמל ב-5000 שקל בלי למצמץ, אבל על מחשב יפתחו שרשורים עם בכי - קשה לי, יקר לי.
די נו, לא רוצה לא צריך.

יש סיבות לזה....
1. שאתה שומע את רב המחשבים הרגילים, בא לך לברוח מהחדר... לא עושה חשק להשקיע יותר, לא מגרה להמשיך לכוון
בניגוד לאנלוג למשל, שגם עם סט אפ סביר מקבלים חשק להתקדם.
2. אין מחשבים מוכנים מחברה במחיר טוב, עם ביצועים טובים, יציבות ואחריות. כמו שלא כל אחד יכניס הביתה מגבר DIY
או רמקול שיקח לו שנתיים לשחק לכייל ולכוון עד שאולי יהנה, כך גם בנושא הזה, צריך להשתפשף על ניסיון וטעם של משהו אחר שממליץ לך.

אם היה פתרון ממותג , זמין ,עם אחריות וגב מחברה רצינית הכולל תמיכה , יציבות נוחות ואיכות ב10000₪ , לדעתי הוא היה נמכר יפה מאוד.
ד״א רב האודיופילים הממוחשבים שאני מכיר השקיעו במחשב, פשוט לחלקם יש גם אנלוג, לכן הם בוכים ... ;-)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
יש סיבות לזה....
1. שאתה שומע את רב המחשבים הרגילים, בא לך לברוח מהחדר... לא עושה חשק להשקיע יותר, לא מגרה להמשיך לכוון
2. אין מחשבים מוכנים מחברה במחיר טוב, עם ביצועים טובים, יציבות ואחריות. כמו שלא כל אחד יכניס הביתה מגבר DIY
או רמקול שיקח לו שנתיים לשחק לכייל ולכוון עד שאולי יהנה, כך גם בנושא הזה, צריך להשתפשף על ניסיון וטעם של משהו אחר שממליץ לך.

אם היה פתרון ממותג , זמין ,עם אחריות וגב מחברה רצינית הכולל תמיכה , יציבות נוחות ואיכות ב10000₪ , לדעתי הוא היה נמכר יפה מאוד.
ד״א רב האודיופילים הממוחשבים שאני מכיר השקיעו במחשב, פשוט לחלקם יש גם אנלוג, לכן הם בוכים ... ;-)
:בעד::בעד::בעד: :)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מאז המחשב, יש לי אנלוג מאוחסן. מתכנן לחזור לזה אבל בטח לא בצורה אובססיבית כמו בעבר. סתם בשביל הנוסטלגיה והכיף.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
לי לא היו הרבה דיסקים, כך שזה לא היתה לי אבדה נוראה (המעבר למחשב).
ברגע שהבנתי שעם ה (DAC (Emm DAC2X+ מאק מיני שומעים טוב יותר מהס.די (1S Ayon) שהיה לי, ההחלטה היתה קלה מאוד.
שנית,
בהרבה אתרים מפורסמים סקירות אלובמים, זה פשוט מדהים, שהיום ניתן כמעט להוריד כל אלבום בטורנט.
אתמול הורדתי את http://www.ambroseakinmusire.com/cds
פשוט אלבום נפלא, קל ויעיל. תוך חצי שעה כבר האזנתי לו.
ד.א.
מי שאהב 3 האלבומים שלו גדולים וה 2 האחרונים זוכי Bast Album לשנים 2013-14.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

לאנשים אולי יש חוסר הבנה איך/מה להתקין/לקנפג, זה פחות קשור לרכיבים.
אנלוג אני יכול לסבול רק את אלה שעולים 5 ספרות $$, וגם אז צריך סובלנות לרעשי הקלטה

"מחיר טוב" למחשב בארץ נחשב כמה אלפי שקלים בודדים.. מניגוד, שוב, לכבל חשמל.
מחשבים מוכנים מראש קיימים, בטח, נתתי גם לינקים לפני. גם אני קניתי מחשב מ-QuietPC. אומנם על פי המפרט שלי, אבל רציתי אחריות ושקט נפשי

gayle

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
ברגע שהבנתי שעם ה (DAC (Emm DAC2X+ מאק מיני שומעים טוב יותר מהס.די (1S Ayon) שהיה לי, ההחלטה היתה קלה מאוד.
לא השוואה הוגנת במיוחד, האיון עלה בזמנו פחות מחמישית ממחיר האי.אם.אם. בקיצור ההשוואה לא רלוונטית.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
לא השוואה הוגנת במיוחד, האיון עלה בזמנו פחות מחמישית ממחיר האי.אם.אם. בקיצור ההשוואה לא רלוונטית.

אני מודע להפרש במחירים, למרות שבפועל ההפרש לא היה כזה משמעותי (EMM יד שנייה), הרעיון הוא ש:
א. מהבחינתי האישית, שדרגתי את חווית האזנה.
ב. כמות המוזיקה שברשותי היום גדלה בערך בפי 300%.

אני עדין מחכה לסטרימר כמו ה ayon או אורנדר, במחיר שפוי.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
לאנשים אולי יש חוסר הבנה איך/מה להתקין/לקנפג, זה פחות קשור לרכיבים.

מיכאל,
בא לך להדריך אותנו קצת מה להתקין/לקנפג ?? :מבולבל:
זו תהיה תרומה גדולה לקהילה..

תודה !!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור