לתת לרמקולים חיים חדשים

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לכם רמקולים של חברות טובות ובכל זאת אתם רוצים להחליף אותם וכביכול לעלות רמה - אל תמהרו - יש דרך אחרת - לשדרג את הקרוסובר של הרמקול בקבלים, סלילים ונגדים של החברות הטובות בעולם - Mundorf, Jensen, Mills, כמו כן להחליף גם חווט וטרמינלים - ותקבלו רמקול עם ביצעים שלא חלמתם - נושם, צלול, מדויק - בקיצור חי.
אני זמין בנייד 050-2035105
יבגני

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לך על זה, גבר! יש מכבי, יש חברים!

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
למה להתעסק עם רמקולים יקרים ואחר כך למצוא קשיים במכירתם
אנשים אוהבים מוצרים אורגינלים שלר נגעו בהם .

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מחלה של אודיאופילים - כל הזמן לקנות משהו חדש בלי לחשוב על אפשרות אחרת. מוצרים אוריגינלים לרוב בנויים מרכיבים בסיסיים - עם יש ברשותך רמקול יחסית יקר של Proac, Sonus Faber ודומים להם, תהיה בטוח - אתא לא שומע אפילו 50% מיכולת של הרמקול בגלל הרכיבים, שלא תואמים את האיכות הדרייברים. קבלים, סלילים, נגדים, חווט וטרמינלים - כל אלה מכשולים בזרימה של סיגנל ואם אתא לא מבין את חשיבות של הדברים - תמשיך בדרך לבזבז אלפי שקלים בהחלפות.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
מחלה של אודיאופילים - כל הזמן לקנות משהו חדש בלי לחשוב על אפשרות אחרת. מוצרים אוריגינלים לרוב בנויים מרכיבים בסיסיים - עם יש ברשותך רמקול יחסית יקר של Proac, Sonus Faber ודומים להם, תהיה בטוח - אתא לא שומע אפילו 50% מיכולת של הרמקול בגלל הרכיבים, שלא תואמים את האיכות הדרייברים. קבלים, סלילים, נגדים, חווט וטרמינלים - כל אלה מכשולים בזרימה של סיגנל ואם אתא לא מבין את חשיבות של הדברים - תמשיך בדרך לבזבז אלפי שקלים בהחלפות.

אני לא חושב שזה נכון, ברמקולים פשוטים אין מה לתקן, עדיף לא לגעת כדי לא לחשוף בעיות אחרות.
לגבי מוצרים יקרים מאד, אני לא חושב כשאתה משלם על רמקולים סביבות 50K דולר ויכניסו לך קבל ב 1 דולר, למרות שהיצרן רוצה לחסוך אבל לא עד כדי כך.
מזכיר לי מי שרוצה לקנות מחשב הכי טוב, הלך לקנות הרכיבים הכי טובים שיש והרכיב אותם ובסוף הופתע מהתוצאה כאשר ניסה מחשב מותג כמו IBM שהרכיבים בו טובים אבל הכי טובים, והתוצאה הייתה מועדפת למחשב מותג. מסיבה פשוטה שהיא בעת התכנון ישנה בדיקת התאמה וביצועים של כל הרכיבים ביחד, והחוכמה לקבל מקסימום ביצועים במחיר הגיוני.

דוגמא מתחום האודיו, מישהו יש לו מגבר איכות פתח אותו וראה כבל ארוך ופשוט, ניסה להחליף אותו בכבל יותר קצר ובאיכותי והופתע התוצאה הסופית הייתה זבל.

שיהיה בהצלחה

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אני לא חושב שזה נכון, ברמקולים פשוטים אין מה לתקן, עדיף לא לגעת כדי לא לחשוף בעיות אחרות.
לגבי מוצרים יקרים מאד, אני לא חושב כשאתה משלם על רמקולים סביבות 50K דולר ויכניסו לך קבל ב 1 דולר, למרות שהיצרן רוצה לחסוך אבל לא עד כדי כך.
מזכיר לי מי שרוצה לקנות מחשב הכי טוב, הלך לקנות הרכיבים הכי טובים שיש והרכיב אותם ובסוף הופתע מהתוצאה כאשר ניסה מחשב מותג כמו IBM שהרכיבים בו טובים אבל הכי טובים, והתוצאה הייתה מועדפת למחשב מותג. מסיבה פשוטה שהיא בעת התכנון ישנה בדיקת התאמה וביצועים של כל הרכיבים ביחד, והחוכמה לקבל מקסימום ביצועים במחיר הגיוני.

דוגמא מתחום האודיו, מישהו יש לו מגבר איכות פתח אותו וראה כבל ארוך ופשוט, ניסה להחליף אותו בכבל יותר קצר ובאיכותי והופתע התוצאה הסופית הייתה זבל.

שיהיה בהצלחה

אתה טועה לחלוטין ולבטח לא מדבר מניסיון , ראיתי בעצמי רכיבי הקרוס ב Electa Amator 2 ,
שהינם פשוטים מאד.החלפתם שידרגה פלאים את הרמקול כולל החלפת החיווט הירוד שמחובר לטרמינל באמצעות... נעלי כבל ר"ל.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
שידרוג רכיבים ברמקולים
זה דבר נפוץ בחול ומומלץ למי שמבין
במיוחד החלפת קבלי פילם
אני ככל הנראה בקרוב אחליף בקרוס אובר של הרמקולים שלי בחדר שינה את הקבלים הביפולרים ב DALI IKON 6
לקבלים 5.6UF של
MUNDORF SUPRIME

קבלים מדהימים השתמשתי בהם בכל פרויקט DIY שלי על נגנים שבניתי

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
שידרוג רכיבים ברמקולים
זה דבר נפוץ בחול ומומלץ למי שמבין
במיוחד החלפת קבלי פילם
אני ככל הנראה בקרוב אחליף בקרוס אובר של הרמקולים שלי בחדר שינה את הקבלים הביפולרים ב DALI IKON 6
לקבלים 5.6UF של
MUNDORF SUPRIME

קבלים מדהימים השתמשתי בהם בכל פרויקט DIY שלי על נגנים שבניתי
תגיד? אצלי בקרוס של המיד הכל auricap ,חלק מהחברים לצרה בעולם החליפו ל v caps ,והוסיפו גם קבלים קטנטנים כמגשרים מעל הגדולים , האם יש טעם בכלל להתעייף ,מה עוד שמהניסיון שלי האוריקפים לא צריכים שום תוספת מגמפרת ,רק מה קצת נקיים מידי בצליל יחסית לנדנוד במונדוררף ודומיהם ,האמת ,אני פוחד שיברח לי הצליל אפילו הקבלים יותר טובים ,חוץ מזה אין סבלנות לברייק.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
תגיד? אצלי בקרוס של המיד הכל auricap ,חלק מהחברים לצרה בעולם החליפו ל v caps ,והוסיפו גם קבלים קטנטנים כמגשרים מעל הגדולים , האם יש טעם בכלל להתעייף ,מה עוד שמהניסיון שלי האוריקפים לא צריכים שום תוספת מגמפרת ,רק מה קצת נקיים מידי בצליל יחסית לנדנוד במונדוררף ודומיהם ,האמת ,אני פוחד שיברח לי הצליל אפילו הקבלים יותר טובים ,חוץ מזה אין סבלנות לברייק.
הקבלים הכי טובים לDIY זה מונדורף סופרים קבלים מדהימים וגם הסדרות הרגילות לא מחירים בשמיים
ואם אתה מוכן להשקיע יש את המונדורף סופרים סילוור אנד גולד .קבל כזה יכול להגיע לסכומיםשל 1000 שח לקבל

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
השאלה היא אם אתה יודע מה אתה מקבל בסוף התהליך.......ואם אחרי ההחלפות והשיפורים תקבל רמקול שאתה פשוט לא אוהב את הצליל שלו? זה הרי רמקול אחר, לא מה שקנית. אז מה, מפרקים ומחזירים?

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
השאלה היא אם אתה יודע מה אתה מקבל בסוף התהליך.......ואם אחרי ההחלפות והשיפורים תקבל רמקול שאתה פשוט לא אוהב את הצליל שלו? זה הרי רמקול אחר, לא מה שקנית. אז מה, מפרקים ומחזירים?
דבר ראשון שמחליפים קבלים
יש לקחת בחשבון הרצה ארוכה מאוד זה יכול להגיע עד ל כ 500 שעות עבודה
מניסיון :) 100 שעות זה מינימום כדי לקבל אינדיקציה לפחות או יותר איך הקבל משפיע .
בשעות הראשונות זה משתנה משמעותית

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
מציע להיזהר כמו מאש, על פניו זה נכון, ברוב המקרים ניתן לשדרג את הרכיבים לאיכותיים יותר, אבל הרכיב לא נמדד כרכיב בפנים עצמו, הרי הוא משמש חוליה כזאת או אחרת במכלול, לכן ההתאמה בין החלקים חשובה, מושפעת ומשפיעה, ישנה אפשרות (כבר נתקלתי בכזאת) שרכיב פשוט וזול ישמע טוב בהרבה מתחליף חדש ומדופלם בהרבה, במעגל ותכנון מסוים..

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כשהתחלתי להתעסק ברמקולים לפני 30 שנה, חשבתי בדיוק ככה: המהנדסים, שעובדים במפעלי רמקולים יודעים הכל ולא תועים - מסתבר שלא הכל ורוד, יש תעויות חמורות בתכנון קרוסים, ניסיון מתופש לחסוך בעלויות. עבדתי בסין מספר שנים בחברות יצרני רמקולים של רמה בינונית והרמקולים, שהסינים עשו העתק מהם - B&W, Tannoy, Mission ורבים אחרים. הגישה של יצרנים הגדולים, שקיימים עשרות שנים, בא משנות השישים והשבעים כאשר היו להם כלים לבנות דרייברים פנטסטיים אבל הרכיבים הפסיבים היו באיכות נמוכה מאוד. מסורת עקומה לגמריי.

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא מציע לאודיופילים להתעסק בשדרוג ללא נסיון. אני נותן את השירות הזה עשרות שנים. יש מעגלים, שאין להם השפעה ישירה על הסאונד ואתא כניראה נתקלת בכזה. חוץ מרצון צריך גם ידע ונסיון.

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לגבי קבלים - יש תורה שלמה ששמה - הנדסת חומרים - אין וודו-שמודו, יש איכות חומר מוליך, איכות חומר מבודד, נסיון היצרן בבחירת מתיחות התואמת את התכונות של המרכיבים, צורה ופיניש חיצוני ועוד דברים קטנים בדרך. סלילים בערך אותו דבר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חושב שכל יצרן שמכבד את עצמו שם רכיבים זולים במקומות בהם הוא מאמין שההשפעה של רכיבים יקרים יותר לא תורגש. אתה קונה רמקול ב 20,000 ש"ח והיצרן יחסוך בעלויות קבל או סליל בקרוסאובר?

מה שאני יכול להעיד מניסיוני ועברתי לא מעט בנושא הזה - כל החלפת רכיב משנה את הצליל. אם אתה אוהב את מה שקנית - כדאי לא לגעת בכלום. אם אתה לא אוהב את מה שיש לך - לדעתי המשחקים ברכיבים ישפרו דבר אחד ויהרסו דבר אחר והתוצאה הסופית איננה שדרוג של מה שקנית אלא מוצר אחר לחלוטין.

אריה

chorussp

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קניית רמקול ב 20000 שקל לא נותנת לך ינדיקציה על הרמקול עצמו חוץ מגימור יפה ושם טוב של היצרן. היצרן עצמו השקיע ברמקול במקרה הטוב אולי 2000 שקל - שער המחיר הוא עלויות פירסום, רווחים של דילרים, חנויות וכ....
don't be so naive

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור