מעמד לציוד. חשיבותו במערכת וכיצד יש להתייחס אליו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעמד יעודי לרכיבי אודיו נראה בעיני רבים כחלק בלתי נפרד מרכיבי האלקטרוניקה של המערכת. בוחרים אותו כמו שבוחרים מגבר, רמקול, נגן או כבל. ההשפעה של מעמד איכותי לציוד יכולה להיות דרמטית או קטנה בהתאם לציוד המונח עליו. לפטיפון למשל, חייבים להשקיע במעמד ראוי. ככל ששיכוך הוויברציות טוב יותר כך המערכת האנלוגית שקטה יותר.

יחד עם זאת, מגברי מנורות גם כן מוכרחים לקבל שיכוך ראוי. הם, כמו הפטיפון, שקטים יותר ככל שיש פחות רזוננס.

ישנה טענה שעל ציוד טרנזיסטורי מעמד יעודי אינו משפיע. זו שטות גמורה. הוא משפיע ועוד איך. יצא לי לשמוע הבדלים ניכרים בין מגבר דיגיטלי אחד על ספייקים והשני על הרצפה. זה התבטא ממש בכך שהמגבר המשוכך ניגן יותר בעוצמה. ממש ככה!

מעמד ראוי למערכת הוא רכיב חובה. ניתן לבנות אותו לבד ואז להתפלל שהוא ישפר, אפשר לרכוש אחד כאלה מיצרנית ידועה ואיכותית ואפשר להתפלסף ולקנות אחד כזה עם מדפים מזכוכית ולדמיין שהוא משפר. מעמד למערכת הוא חלק בלתי נפרד מרכיבי המערכת. האם מישהו חושב אחרת???

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
מעמד יעודי לרכיבי אודיו נראה בעיני רבים כחלק בלתי נפרד מרכיבי האלקטרוניקה של המערכת. בוחרים אותו כמו שבוחרים מגבר, רמקול, נגן או כבל. ההשפעה של מעמד איכותי לציוד יכולה להיות דרמטית או קטנה בהתאם לציוד המונח עליו. לפטיפון למשל, חייבים להשקיע במעמד ראוי. ככל ששיכוך הוויברציות טוב יותר כך המערכת האנלוגית שקטה יותר.

יחד עם זאת, מגברי מנורות גם כן מוכרחים לקבל שיכוך ראוי. הם, כמו הפטיפון, שקטים יותר ככל שיש פחות רזוננס.

ישנה טענה שעל ציוד טרנזיסטורי מעמד יעודי אינו משפיע. זו שטות גמורה. הוא משפיע ועוד איך. יצא לי לשמוע הבדלים ניכרים בין מגבר דיגיטלי אחד על ספייקים והשני על הרצפה. זה התבטא ממש בכך שהמגבר המשוכך ניגן יותר בעוצמה. ממש ככה!

מעמד ראוי למערכת הוא רכיב חובה. ניתן לבנות אותו לבד ואז להתפלל שהוא ישפר, אפשר לרכוש אחד כאלה מיצרנית ידועה ואיכותית ואפשר להתפלסף ולקנות אחד כזה עם מדפים מזכוכית ולדמיין שהוא משפר. מעמד למערכת הוא חלק בלתי נפרד מרכיבי המערכת. האם מישהו חושב אחרת???
שיכוח משפיע גם במגבר טרניזיסטורי
מכוון שהשיכוך משפיע על השנאי הפנימי .
זה שמגבר בטכנולוגיה טרנזיסטורית לא פותר משיכוך טוב :cool:
שיכוך עובד כי הוא מפחית את הויברציות הפנימיות של השנאי הפנימי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברור. רק שחלק מהגישה ה"סגורה" טוענת שלא באמת קיימים הבדלים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

צודק ב 100%.

אריה

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הסיבה היחידה שאני רוצה לקנות סטנד ייעודי למערכת היא הלוק והפאסון.
לא מאמין שזה יתן גרם של הבדל.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
עוד לא נתקלתי במעמד שנראה טוב לטעמי... כולם נראים כמו עכבישים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
כפי שנמר אמר -- צריך לבדוק, לא להאמין :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אם תקנה מעמד רק לפי הלוק והפאסון, יש סיכוי שתקנה מעמד לא טוב ואח"כ תאמין שמעמד הוא רכיב לא חשוב.

אריה

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28
אתה צריך לשמוע את המערכת שלך על סטנד איכותי ומושקע ואז לחזור שוב על המשפט הזה....צוחק!

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
עניין נוסף ובלי קשר לעלות המוצר, לא לכולם יש אפשרות להציב סטנד ייעודי בסלון, אם זה משיקולי עיצוב, או הגישה הקלה לילדים וכו...

בהינתן שמבקשים להכין מזנון טיפוסי, האם יש שיקולים שצריך לקחת בחשבון?
(אני מניח שאיוורור יהיה אחד מהם, אשמח לשמוע פתרונות)

האם מזנונים תלויים הם ביג נו נו?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
עניין נוסף ובלי קשר לעלות המוצר, לא לכולם יש אפשרות להציב סטנד ייעודי בסלון, אם זה משיקולי עיצוב, או הגישה הקלה לילדים וכו...

בהינתן שמבקשים להכין מזנון טיפוסי, האם יש שיקולים שצריך לקחת בחשבון?
(אני מניח שאיוורור יהיה אחד מהם, אשמח לשמוע פתרונות)

האם מזנונים תלויים הם ביג נו נו?

בהמשך למה שכתבתי קודם, גם סטנד ייעודי יכול להיות מוסתר בתוך מסגרת עץ יפה שעוטפת אותו ומשווה לו מראה של מזנון מעוצב. זה לדעתי הפיתרון הנכון ביותר כדי להמנע מהמראה ה"אודיופילי".

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
בהמשך למה שכתבתי קודם, גם סטנד ייעודי יכול להיות מוסתר בתוך מסגרת עץ יפה שעוטפת אותו ומשווה לו מראה של מזנון מעוצב. זה לדעתי הפיתרון הנכון ביותר כדי להמנע מהמראה ה"אודיופילי".

מתן, מכנה משותף לכל הסטנדים האודיופילים באשר הם, זה שהם פתוחים!
לא הבנתי אז את כוונתך.. במידה ומדובר ב"סטנד" עם דלתות, מה אז??
יש כזה בכלל?!?!?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מתן. להכניס סטנד יעודי למזנון זה בעצם להוציא את היעוד מהסטנד.
מזנון סגור זו תיבת תהודה. תיבת תהודה = לא ולא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
איך קוראים למי שעושה את זה? מז'נון או מג'נון? :)

עמיר

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
שבוע טוב אני בניתי מזנון וכאן מגיע תודה רבה מכל הלב:אוהב-מאוד:(ורד) לאיש יקר ולמשפחתו המון תודה נמר ! אני מאוד נהנה ויש שינוי לטובה בצליל .

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
שבוע טוב אני בניתי מזנון וכאן מגיע תודה רבה מכל הלב:אוהב-מאוד:(ורד) לאיש יקר ולמשפחתו המון תודה נמר ! אני מאוד נהנה ויש שינוי לטובה בצליל .
תעלה תמונות! והעיקר תהנה!!

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני רק חולק על הקביעה של נמר, לפיה בוחרים סטנד כמו שבוחרים כל רכיב אחר במערכת.
אני מניח שבודדים כאן, אם בכלל, יכלו להשוות סטנדים ואז בחרו את זה שנשמע להם הכי טוב.
סטנד, כמו ראש של פטיפון, כמעט ואי אפשר לבדוק לפני.
ולכן, סביר שהרוב כאן הימרו- יש שרכשו מחברה ידועה שנחשבת לטובה ויש שרכשו את הטוב ביותר לדעתם שנכנס לתקציב.
אגב, גורל דומה נועד לאנשי DIY - אפשר לצמצם סיכונים על ידי רכישת הרכיבים הכי טובים, תכנון מוקפד וסיוע מאנשי מקצוע, אבל בסוף זה עוד הימור שלאף אחד אין מושג כיצד יישמע.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

ממש לא.
יש סטנד, בונים מסביבו מסגרת שאינה נוגעת בו.
הארון שנבנה מסביב לסטנד הוא בדיוק בגובה אפס עם הדופן העליונה של הפלטה העליונה, כך שמכשיר שמונח עליה נראה כאילו הוא עומד על הארון עצמו; אבל הלכה למעשה, אין מגע בין הסטנד למסגרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור