מפלצת אנלוגית וקריאת תיגר על כרמלי, ליאור ואלוני!

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
גם אם ההקלטה המקורית היא אנאלוגית, אפשר ע"י A/D יחיד להפוך אותה למשהו סופר-קרוב שהוא דיגיטאלי.

את ההמרה הבודדת אפשר לעשות על המאסטר האנאלוגי המוכן (AAD), ואפשר לעשות על כל אחד מקטעי ההקלטה המקוריים בנפרד, ולעשות עריכה ומיקסינג כבר בדומיין הדיגיטאלי (ADD), שאז יש מצב שההמרה לדיגיטאל תכניס אפילו פחות עיוותים (=שוני מהמקור) מאשר ההעתקות הנדרשות לצורך עריכה ומיקיסנג אנאלוגיים.

יפה! מסכים איתך לחלוטין!!

ולכן אני כרגע במצב של שינוי "תפיסה" בקשר למערכת שלי, שנבנתה מתוך הרדיפה אחרי ה"נאמנות למקור", בעיקר בדרך של קניית הציוד המדוייק שנמצא באולפנים המובילים למוסיקה קלאסית, מתוך ההנחה שהטכנאים והמפיקים מכוונים לפי זה את ההקלטות והמיקסים, והם הייחידים שלהם יש הזדמנות להשוות את הסאונד המתקבל לצלילים שהיו במקור במרחב ההקלטה.

כעת אני מתחיל לרדת מהמירדף הטיפשי הזה, ומתכוון ללכת לפי "נעים לאוזן", בלי המגבלה של "נכון" / "אמיתי", ובלי לנסות "לשחזר" דברים באמצעות הקלטות שלא נועדו בכלל לשמר את המקור המדוייק אלא להישמע טוב/מרשים (למשל ע"י שימוש ב-multi-miking).
........

עמיר

עמיר,יישר כח, ...... כל הכבוד על הפתיחות שלך לשקול דברים מחדש.וגם על הנכונות שלך להפוך את התנסותך
ושינוי דעותיך לנחלת כלל הגולשים....זה ממש דבר שלא כל אדם מסוגל לו.

לארייה,המרות מדומיין אנלוגי על ידי יצרת מסטר דיגטלי חדש(ADD) ,נשמעות דרך כלל יותר מפורטות משמוש במסטר האנלוגי כדי ליצור ממנו באופן ישיר העברה לדומיין דיגיטלי(AAD).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
...ומתכוון ללכת לפי "נעים לאוזן", בלי המגבלה של "נכון" / "אמיתי",...

עמיר

ביני לביני בתחום ההאזנה אני מתייחס למדד ההנאה (שהמצאתי לעצמי). כשאני מאזין למערכת (היום אני כבר לא עורך השוואות) הדבר היחיד שמעניין אותי הוא עד כמה אני נהנה. מה שטוב במדד ההנאה שהוא לחלוטין לא אובייקטיבי ותלוי למשל במחיר המערכת. כגובה המחיר כך גובה הציפיות וגיליתי שמדד ההנאה ממש טוב בקטעים האלה. אי אפשר לעבוד עליו. בתערוכה האחרונה בה נכחתי לפני כמה שנים (נדמה לי שאורגנה ע"י DTOWN) הייתה מערכת מ-פ-ו-צ-צ-ת של מקינטוש אם אינני טועה, מחיר של איזה מיליון ש"ח או קרוב לזה - ונשמעה כל כך גרוע שזה פשוט לא יאמן. יתכן שאם היא הייתה עולה 50 אלש"ח, מדד ההנאה היה מעביר אותה - אבל במחיר שלה הוא קינסל אותה לחלוטין. ומבחינתי המערכת יכולה להיות מדוייקת כמו תוכנית של נאסא לשיגור חללית למאדים - את מי מעניין הדיוק?

אריה

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ארייה....כל מילה דבש.

עכשיו צריך לראות מה קורה בשניצליה........נראה שגם שם הרוח נושבת לכוון עליו עמיר מדבר.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
ארייה....כל מילה דבש.

עכשיו צריך לראות מה קורה בשניצליה........נראה שגם שם הרוח נושבת לכוון עליו עמיר מדבר.

השנציליה בדרך למינכן.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
וואוו...... אני מקווה שחוץ משניצלים טעימים,הוא ישתף אותנו בחוויות.....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,יישר כח, ...... כל הכבוד על הפתיחות שלך לשקול דברים מחדש.וגם על הנכונות שלך להפוך את התנסותך
ושינוי דעותיך לנחלת כלל הגולשים....זה ממש דבר שלא כל אדם מסוגל לו.
מצד אחד, תודה על השבחים.
מצד שני, אני באמת מתכוון לכך שאינני זקוק לשיפוטים/ציונים, לא חיוביים ולא שליליים.
מצד שלישי, אני לא רואה בדברים אלה משהו ראוי לשבח או לגינוי...

לארייה,המרות מדומיין אנלוגי על ידי יצרת מסטר דיגטלי חדש(ADD) ,נשמעות דרך כלל יותר מפורטות משמוש במסטר האנלוגי כדי ליצור ממנו באופן ישיר העברה לדומיין דיגיטלי(AAD).
ממש לא תמיד -- לא בטוח שכדאי אפילו להשתמש בזה כקריטריון רציני, מה גם שהרבה חברות ממש מרמות בעניין.

לרוב הרבה יותר חשוב באיזו רזולוצייה נעשתה ההמרה A/D (למשל 24/96, DSD, וכו') ומי עשה אותה.

יש לא מעט דיסקים ADD שנשמעים פחות טוב מ-AAD שנעשה בכישרון מיוחד ו/או ברזולוצייה גבוהה יותר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ביני לביני בתחום ההאזנה אני מתייחס למדד ההנאה (שהמצאתי לעצמי). כשאני מאזין למערכת (היום אני כבר לא עורך השוואות) הדבר היחיד שמעניין אותי הוא עד כמה אני נהנה. מה שטוב במדד ההנאה שהוא לחלוטין לא אובייקטיבי ותלוי למשל במחיר המערכת. כגובה המחיר כך גובה הציפיות וגיליתי שמדד ההנאה ממש טוב בקטעים האלה. אי אפשר לעבוד עליו. בתערוכה האחרונה בה נכחתי לפני כמה שנים (נדמה לי שאורגנה ע"י DTOWN) הייתה מערכת מ-פ-ו-צ-צ-ת של מקינטוש אם אינני טועה, מחיר של איזה מיליון ש"ח או קרוב לזה - ונשמעה כל כך גרוע שזה פשוט לא יאמן. יתכן שאם היא הייתה עולה 50 אלש"ח, מדד ההנאה היה מעביר אותה - אבל במחיר שלה הוא קינסל אותה לחלוטין. ומבחינתי המערכת יכולה להיות מדוייקת כמו תוכנית של נאסא לשיגור חללית למאדים - את מי מעניין הדיוק?

אריה
זו נראית כמו צורת חשיבה קונסטרוקטיבית, שלא נראות בה -- לפחות בחלק שהצגת -- הונאות-עצמיות מהסוגים הכל-כך מקובלים בתחום.

Well done :)
עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
שיו... זה נגמר! תודה לאל.

בקיצור, היום היה לי קצת זמן אחה"צ - הפוגה בעבודה, אשה בזמן איכות עם עצמה בת"א, ואני עם זמן איכות עם עצמי בבית. סשן פטיפוני, ולאחריו סשן דיגיטלי.

הזוי - כשעברתי לדיגיטל, הכל נשמע פתאם שחור לבן. כאילו הפטיפון הוא קרנבל של צבע - מהנה, מגוון, משתנה כל הזמן. לעומתו הדיגיטל זה צילום שחור לבן. גם מעניין.... אבל הרבה יותר חד גוני.
והאיינשטיין עוד לא הגיע אפילו....

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18

בקיצור, היום היה לי קצת זמן אחה"צ - הפוגה בעבודה, אשה בזמן איכות עם עצמה בת"א, ואני עם זמן איכות עם עצמי בבית. סשן פטיפוני, ולאחריו סשן דיגיטלי.

הזוי - כשעברתי לדיגיטל, הכל נשמע פתאם שחור לבן. כאילו הפטיפון הוא קרנבל של צבע - מהנה, מגוון, משתנה כל הזמן. לעומתו הדיגיטל זה צילום שחור לבן. גם מעניין.... אבל הרבה יותר חד גוני.

אהבתי :):בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פגז מתנוש.
מכיר את התחושה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מוכר נגן תקליטורים של ניים....כדאי לך לבדוק אותו...

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113

תיהנה! (ורד)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אני מוכר נגן תקליטורים של ניים.... כדאי לך לבדוק אותו.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני מוכר נגן תקליטורים של ניים.... כדאי לך לבדוק אותו.

אריה

תודה אריה. הפעם האחרונה שניגנתי דיסק היתה בשנת 2009.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0

...........א, ואני עם זמן איכות עם עצמי בבית. סשן פטיפוני, ולאחריו סשן דיגיטלי.

משום מה ההרגשה הזו מוכרת לי היטב........(רק אל תשכח שזה בגלל הקומפרסים ,THD ,ועוד כל מיני מילות גנאי....אח,לו רק ניתן היה היה לקחת נגן תקליטורים ולהכניס בו מנה הגונה של קומפרסיה ,וכמה אחוזים בריאים של THD ,......הייתי מרגיש על גג העולם).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
משום מה ההרגשה הזו מוכרת לי היטב........(רק אל תשכח שזה בגלל הקומפרסים ,THD ,ועוד כל מיני מילות גנאי....אח,לו רק ניתן היה היה לקחת נגן תקליטורים ולהכניס בו מנה הגונה של קומפרסיה ,וכמה אחוזים בריאים של THD ,......הייתי מרגיש על גג העולם).
בכלל לא מדובר על מילות גנאי -- מי שמצרף לתהליכים משמעות שלילית זה על אחריותו.

גם לא דובר על THD (שזה סוג של מדד של עיוות), אלא על עיוות במשמעות שוני מהמקור.

דובר על קומפרסייה ושינויים מהמקור (שכל דבר כזה הוא עיוות).

גם לאפר מישהי לפני שמצלמים אותה זה עיוות -- באותה משמעות! -- שוני מהמקור!
אבל שם משום מה ההתייחסות לזה אינה שלילית.

אם קומפרסייה גורמת לדברים להישמע יפה/נעים יותר -- למה לא?

עמיר

R

Roberts1

אורח
גם לאפר מישהי לפני שמצלמים אותה זה עיוות -- באותה משמעות! -- שוני מהמקור!
אבל שם משום מה ההתייחסות לזה אינה שלילית.

אם קומפרסייה גורמת לדברים להישמע יפה/נעים יותר -- למה לא?

עמיר

האנלוגיה לאיפור ......... :בעד: (ורד) :בעד:

גם באיפור הכוונה שאנג'לינה ג'ולי תהיה יותר היא עצמה (טבעית יענו ) מאשר ללא "שלל צבעים"..........עם הבדל אחד עקרוני , בקולנוע יש ברירה , באנלוג אין , זה חלק מהפורמט עצמו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האנלוגיה לאיפור היא לא נכונה.

הרי כל מוצר מאפר. הנגן של עמיר, שלי, של יואל, של אלדר ושלמה נשמעים שונה.
איזה מהם מאפר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
האנלוגיה לאיפור היא לא נכונה.

הרי כל מוצר מאפר. הנגן של עמיר, שלי, של יואל, של אלדר ושלמה נשמעים שונה.
איזה מהם מאפר?
מוסכם עלי שהדוגמה של איפור אינה מדוייקת, כיוון שבעצם בויניל מדובר בעיוותים יזומים (קומפרסייה ועוד) שהם חלק אינהרנטי מהתהליך, שאי אפשר בלעדיהם, ואיפור אינו כזה.

אם זאת, נגנים אינם "מאפרים" אלא מנסים כמיטב יכולתם להשיג שלמות בעבודתם, ואף אחד לא מצליח לגמרי, ואז יש הבדל ביניהם.
זה לא משהו שקשור רק לדיגיטאלי, אלא לכל מכשיר, כולל אלה שמשותפים גם לטככנולוגיות אנאלוגיות, כמו מגברים, רמקולים ומיקרופונים.

אבל אף אחד מהנגנים אינו מכניס עיוות יזום בשיעור של שתי ספרות כחלק אינהרנטי משיטת עבודתו. לכל היותר יש dither שזה בסידרי גודל אחרים מקומפרסייה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור