מה דעתכם- יש דבר כזה עודף כח במגבר

מצב
הנושא נעול.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
תגיד מתנוש , אתה לוקה בהבנת הנקרא ? מה אתה מכניס אותי לעניין ? אני "ליטופי אגו" ? , תקרא מה כתבתי , ואצטט מעצמי :

אני לא לוקה בהבנת הנקרא כלל. אני פשוט לא קורא. אתה בהחלט צודק, אם הייתי אשכרה קורא את הפוסט הזה אז הייתי רואה את מה שכתבת. בכל מקרה, במקרה שלך כנראה שהביטוי הידוע The Road To Hell Is Full Of Good Intentions קולע בול.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
AK ...
א. מדבריך עולה ש ה pass XA60 הוא כמו עוד מגבר סטנדרטי השייך למשפחת הAB 60 ואט rms לצד,עם headroom של 2db לכל היותר,וגם זה מוטל בספק רב,כי הבאת סקירה של אחיו הגדול שלא עמד כביכול ב 160 ואט המוצהרים על ידי יצרנו.....
כהרגלך בודאי הינך עלול לטעון כי כתבתי זאת בגלל אינטרסים מסחריים שלי,דבר שאין לו שום יסוד,כי אינני מוכר מגברים של Pass,וטרםצזכיתי להכיר את יגאל לסרי,היבואן שלהם.

ב.מהצטוט שהבאת המציג את מגבר ה160 XA של נלסון פאס,כעוד מגבר שמתקשה לעמוד בנתוני ההספק המוצהרים שלו,איננו מסתדר עם הכרותי את סוגת מגברי הקלאס A בכלליות,.דהיינו כהרבה יותר חזקים מה rated power שלהם בפול קלאס A.,ש.מגברים הנמכרים בארץ השייכים למשפחה זו ,Luxman,Sugdan למשל....והזיכרון שלי משמיעת ושמוש במגברים מסוגה זו,שחלקם היו בבעלותי בעבר, אינו מסתדר,עם מגבר קלאס AB טיפוסי בעל rated power דומה.

ג. האמור בבקורת שהבאת לעיל,מציג את הרמקולים של נמר כרמקולים שקל מאד לנהוג אותם עם מגברים שגרתיים של 60 ואט לצד....דבר שאף הוא איננו מסתדר לי....,והאפשרות שנמר סתם כתב או שאיננו יודע על מה הוא כותב,גם לא נראית לי סבירה מהיכרותי עם סקירות שלו כאן באתר.

ד.מה שכתבתי לגבי צורת ההערכה שלי את סוגת מגברי הקלאס A ,לא מתבסס על מדידות של ואטים במעבדה,אלא על התחושה האישית והעקבית שקבלתי משמיעת מגברי קלאס A של יצרנים שונים .....התחושה שקבלתי מהם לגבי העוצמה והיכולת להגיב במעברים מוסיקלייים רבי עוצמה ,כולל בתחום הפקת תחום הצליל הנמוך(בסים),הוא של מגבר המשתווה בקלות למגברי קלאס AB איכותיים ,שעוצמתם הנומינלית על פי נתוני יצרן ,היא בין פי 3-4 ,מהעוצמה הנומינלית של מגבר קלאס A,ואני מדגיש תחושה סובייקטיבית,פי 3-4 מהעוצמה שבה פועל המגבר הנ״ל בקלאס A,כי לכל מגבר קלאס A יש תחום מעבר לזה שהוא פועל בקלאס A,לפני שעיוותי ההרמוניות בדרגת היציאה מבשרים לאוזננו רעות(כמו מכונית ספורט שצורחת לפני שהיא מאבדת אחיזה באופן טרמינלי).
יתכן שנמר שותף לתחושותי הסובייקטיביות,שאין להן קשר לדגם ה XA60 שאותו לא שמעתי,אבל מה שברור הוא שלא תאמתי עמדות עם נמר,ואינני מחסידי הפתרונות של קלאס A ,וגם אינני מוכר מגברי קלאס A.

ה.אם אני צודק,הרי שאו שמדובר במגבר ה מסויים שהגיע לבדיקה ,שחורג מהכלל של בני מינו,או כל דבר מוזר או בלתי צפוי אחר.....אבל אני חייב לציין שלא שמעתי ,לא את ה XA60 ולא את ה XA160 הנזכר בסקירה שציטטת .

ו.אשמח מאד אם יגאל-היבואן , יאיר את הנושא המוכר לו היטב.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
זוכרים בסרט "גבעת חלפון אינה עונה" פולי (ז"ל) אומר "אני לא רואה איזה אינטרס יש למצרים לבוא בחום הזה"?

אני לא רואה איזה אינטרס יש ליגאל (יבדה לחיים טובים וארוכים) להכנס לויכוחים אינסופיים, מיותרים, ביום חם כזה.

"לסוחר הפגוע" אני מציע להקטין חשיפה.
גם אם אתה ידען גדול, נהג כמו עוסקים אחרים. הערה אחת או שתיים ותו לא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
AK ...
א. מדבריך עולה ש ה pass XA60 הוא כמו עוד מגבר סטנדרטי השייך למשפחת הAB 60 ואט rms לצד,עם headroom של 2db לכל היותר,וגם זה מוטל בספק רב,כי הבאת סקירה של אחיו הגדול שלא עמד כביכול ב 160 ואט המוצהרים על ידי יצרנו.....
כהרגלך בודאי הינך עלול לטעון כי כתבתי זאת בגלל אינטרסים מסחריים שלי,דבר שאין לו שום יסוד,כי אינני מוכר מגברים של Pass,וטרםצזכיתי להכיר את יגאל לסרי,היבואן שלהם.

ב.מהצטוט שהבאת המציג את מגבר ה160 XA של נלסון פאס,כעוד מגבר שמתקשה לעמוד בנתוני ההספק המוצהרים שלו,איננו מסתדר עם הכרותי את סוגת מגברי הקלאס A בכלליות,.דהיינו כהרבה יותר חזקים מה rated power שלהם בפול קלאס A.,ש.מגברים הנמכרים בארץ השייכים למשפחה זו ,Luxman,Sugdan למשל....והזיכרון שלי משמיעת ושמוש במגברים מסוגה זו,שחלקם היו בבעלותי בעבר, אינו מסתדר,עם מגבר קלאס AB טיפוסי בעל rated power דומה.

ג. האמור בבקורת שהבאת לעיל,מציג את הרמקולים של נמר כרמקולים שקל מאד לנהוג אותם עם מגברים שגרתיים של 60 ואט לצד....דבר שאף הוא איננו מסתדר לי....,והאפשרות שנמר סתם כתב או שאיננו יודע על מה הוא כותב,גם לא נראית לי סבירה מהיכרותי עם סקירות שלו כאן באתר.

ד.מה שכתבתי לגבי צורת ההערכה שלי את סוגת מגברי הקלאס A ,לא מתבסס על מדידות של ואטים במעבדה,אלא על התחושה האישית והעקבית שקבלתי משמיעת מגברי קלאס A של יצרנים שונים .....התחושה שקבלתי מהם לגבי העוצמה והיכולת להגיב במעברים מוסיקלייים רבי עוצמה ,כולל בתחום הפקת תחום הצליל הנמוך(בסים),הוא של מגבר המשתווה בקלות למגברי קלאס AB איכותיים ,שעוצמתם הנומינלית על פי נתוני יצרן ,היא בין פי 3-4 ,מהעוצמה הנומינלית של מגבר קלאס A,ואני מדגיש תחושה סובייקטיבית,פי 3-4 מהעוצמה שבה פועל המגבר הנ״ל בקלאס A,כי לכל מגבר קלאס A יש תחום מעבר לזה שהוא פועל בקלאס A,לפני שעיוותי ההרמוניות בדרגת היציאה מבשרים לאוזננו רעות(כמו מכונית ספורט שצורחת לפני שהיא מאבדת אחיזה באופן טרמינלי).
יתכן שנמר שותף לתחושותי הסובייקטיביות,שאין להן קשר לדגם ה XA60 שאותו לא שמעתי,אבל מה שברור הוא שלא תאמתי עמדות עם נמר,ואינני מחסידי הפתרונות של קלאס A ,וגם אינני מוכר מגברי קלאס A.

ה.אם אני צודק,הרי שאו שמדובר במגבר ה מסויים שהגיע לבדיקה ,שחורג מהכלל של בני מינו,או כל דבר מוזר או בלתי צפוי אחר.....אבל אני חייב לציין שלא שמעתי ,לא את ה XA60 ולא את ה XA160 הנזכר בסקירה שציטטת .

ו.אשמח מאד אם יגאל-היבואן , יאיר את הנושא המוכר לו היטב.
האם נראה לך שכתבתי:
  1. ש-XA60 הוא ב-Class AB?
  2. או שהוא "שגרתי"?
  3. או שה-headroom שלו הוא דווקא 2dB?
  4. או שייש לך אינטרסים מסחריים בקשר לפאס ו/או ל-Class A?
  5. או שהרמקולים של נמר קלים או קשים להנעה?
  6. או שנמר לא יודע מה הוא כותב?
אפס מהנ"ל נכונים.

לעומת זאת, מאוד נראה לי שעם יכולת קליטה והמצאת שטויות כפי שהדגמת כרגע, אין לך מושג על מה אתה מקשקש, וכמוכן שהניסיון של עם תחושות הבטן/אוזן שלך בהשוואה בין מגברי A ו-AB אינו מעניין/מחייב אף אחד מלבדך, בתקווה שלא בילבלת איזה מגבר הייה A ואיזה AB, או שניהם AB או שניהם A.

והכי משעשע, איזה הסבר אתה רוצה שאדביק לשטות שלך בעניין "לכל מגבר קלאס A יש תחום מעבר לזה שהוא פועל בקלאס A", כדי שתקלוט את המשמעות העמוקה שהדבקת לשטות שלי עם ה-6dB, והתעקשת ארוכות שזו לא הייתה טעות מסוג 1+1=3?

עמיר

R

Roberts1

אורח
בכל מקרה, במקרה שלך כנראה שהביטוי הידוע The Road To Hell Is Full Of Good Intentions קולע בול.

:בעד: לפעמים רחוקות גם אנו יכולים להסכים איש עם חברו לפרורום - זה אחד המקרים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אתה חוזר לסורך,של חלוקת השמצות ,אבל אתה לא סמכות בעיני לשום דבר,והאמור בפסקה האחרונה של הפוסט שלך מבליט עוד יותר, גם את שחצנותך הבלתי נדלית ,וגם את חוסר הידע שלך .
כאשר אתה טוען במפורש שאין חיה כזו,דהיינו לטענתך, אין מגבר קלאס A המדורג על ידי יצרנו כנותן X ואטים ,in full class A,הרי שהוכחת בזאת את בורותך,ואידך זיל גמור.....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני פשוט לא קורא
זו התנהגות נבונה מצדך בדברים שלא מעניינים אותך.

עם זאת, עדיין נכנסת לכאן שוב, וקראת את הפוסט של רוברט, כך שזה לא לגמרי מדוייק.

ויחד עם זאת, בהינתן שאתה לא קורא ו/או לא מעוניין לקרוא, זה רק צורם צרימת יתר שאתה מנסה לצנזר ולעצור את השירשור ואחרים כמותו.

בתחילת כל דף יש "כלי שירשור", שמתוכם אפשר לבחור "בטל הרשמה לקבלת עידכוני שירשור", ומרגע שאתה עושה זאת, העניין מפסיק להטריד אותך.

אלא שלא הגיבו לשירשור באופן אקטיבי, ממילא לא מקבלים הודעות על עידכונים, למעט אם נרשמו ביוזמתם לקבלת עידכונים.

כך שאין לך מה לדאוג לאחרים שאינם מעוניינים. כל מי שנכנס לכאן זה כי הוא עושה זאת ביוזמתו ועל אחריותו, ואתה לא מציל את נשמתו החוטאת של אף אחד כשאתה מציע להפסיק דיונים שלא מעניינים אותך.

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מה חבל שהיהירות שלך בפסיקה האחרונה בפוסט שלך,גם מדגישה את חוסר הידע שלך,וגם נתת לי הרמה להנחתה,מר AK המלומד....אבל זה כל כך מבייש אותי שאני צריך להתעסק איתך,ולנצל את בורותך בשביל להנחית לך,כאשר אתה מתחנן לכך....אם לא הייתי חושב שחברי פורום צעירים או חסרי נסיון בתחום עלולים ללמוד ממך את שגיאותיך,הייתי ממלא את פי מים,אני במקומך לפני שהייתי משמיץה הייתי פותח 5 אנציקלופדיות,מתייעץ עם מישהו ׳ שהוא באמת בר סמכא רציני למגברי קלאס A, לפני שהייתי מעז לפצות פי ולהשתלח כמוך.

נערך לאחרונה ב:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
האם נראה לך שכתבתי:
  1. ש-XA60 הוא ב-Class AB?
  2. או שהוא "שגרתי"?
  3. או שה-headroom שלו הוא דווקא 2dB
  4. לעומת זאת, מאוד נראה לי שעם יכולת קליטה והמצאת שטויות כפי שהדגמת כרגע, אין לך מושג על מה אתה מקשקש......

והכי משעשע, איזה הסבר אתה רוצה שאדביק לשטות שלך בעניין "לכל מגבר קלאס A יש תחום מעבר לזה שהוא פועל בקלאס A", ......

עמיר

מצאתי לנכון לתעד את דברי ההבל שלך,בפסקה האחרונה של הפוסט הנ״ל,על מנת שחברי הפורום יוכלו ללמוד מטעותך היסודית בהבנת פעולתם של מגברי קלאס A וקלאס AB כאחד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אתה חוזר לסורך,של חלוקת השמצות ,אבל אתה לא סמכות בעיני לשום דבר,והאמור בפסקה האחרונה של הפוסט שלך מבליט עוד יותר, גם את שחצנותך הבלתי נדלית ,וגם את חוסר הידע שלך .
כאשר אתה טוען במפורש שאין חיה כזו,דהיינו לטענתך, אין מגבר קלאס A המדורג על ידי יצרנו כנותן X ואטים ,in full class A,הרי שהוכחת בזאת את בורותך,ואידך זיל גמור.....
לא מעניין אותי אם אני כן או לא סמכות בעינייך, כמו שלא מעניינים אותי גם שאר השיפוטים שאתה שופך כל הזמן לכל הכיוונים.

בקשר למשפט המבריק "לכל מגבר קלאס A יש תחום מעבר לזה שהוא פועל בקלאס A":

• נתתי לך את הקרדיט שהתכוונת לכתוב "לכל מגבר קלאס A יש תחום שמעבר לו הוא פועל שלא בקלאס A", והתבדחתי על החסרת ה"לא". לך תסביר עכשיו שזו לא שטות מהסוג של 1+1=3, או שאולי אתה רוצה להתעקש על הניסוח המבריק כפי שהוא?
  • ככל הידוע לי, למגברי מנורות רגילים, למשל, אין את המעבר מ-A ל-AB (שזו טכנולוגייה להקטנת צריכת האנרגייה וההתחממות), והם עובדים כל הזמן ב-A בלבד, אז אנא הפנה את "הוכחת בזאת את בורותך,ואידך זיל גמור" כלפי עצמך

מה שקורה אתך הוא שאתה מרבה לכתוב שטויות, ונעלב מחדש כל פעם כשמראים לך שזה המצב.

אומרים שמי ששומר טינה בעצם שותה את הרעל של עצמו כל הזמן ומקווה שהרעים-מבחינתו ימותו.
לכן שאלתי אם יש לך אולקוס... במקרים אחרים אנשים גורמים לעצמם, במו ידיהם, סרטנים, מחלות לב ושאר זוועות -- אני לא מאחל לך וגם לשונאים אותי יותר ממך, פשוט שמור על עצמך בעניין ההיעלבויות האלה מכל שטות.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מצאתי לנכון לתעד את דברי ההבל שלך,בפסקה האחרונה של הפוסט הנ״ל,על מנת שחברי הפורום יוכלו ללמוד מטעותך היסודית בהבנת פעולתם של מגברי קלאס A וקלאס AB כאחד.
אתה מתנהג ברישעות! אוי ואבוי! (בכי)

עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
זו התנהגות נבונה מצדך בדברים שלא מעניינים אותך.

עם זאת, עדיין נכנסת לכאן שוב, וקראת את הפוסט של רוברט, כך שזה לא לגמרי מדוייק.

ויחד עם זאת, בהינתן שאתה לא קורא ו/או לא מעוניין לקרוא, זה רק צורם צרימת יתר שאתה מנסה לצנזר ולעצור את השירשור ואחרים כמותו.

בתחילת כל דף יש "כלי שירשור", שמתוכם אפשר לבחור "בטל הרשמה לקבלת עידכוני שירשור", ומרגע שאתה עושה זאת, העניין מפסיק להטריד אותך.

אלא שלא הגיבו לשירשור באופן אקטיבי, ממילא לא מקבלים הודעות על עידכונים, למעט אם נרשמו ביוזמתם לקבלת עידכונים.

כך שאין לך מה לדאוג לאחרים שאינם מעוניינים. כל מי שנכנס לכאן זה כי הוא עושה זאת ביוזמתו ועל אחריותו, ואתה לא מציל את נשמתו החוטאת של אף אחד כשאתה מציע להפסיק דיונים שלא מעניינים אותך.

עמיר

עמיר,
אני אשמח לבוא לשכונת מגורך ולקדם את פניך כל בוקר כשאני עירום כביום היוולדי.
אעשה לך פלאשינג יפה ותוכל לקבל מבט משורה הראשונה לכל מיטלטליי. במחשבה שניה, אולי פשוט אברך את פנייך ככה כשאני יושב על הרכב שלך.

לכשתאיים להזמין משטרה, אזרוק לכיוונך: "אם זה לא מוצא חן בעינייך, אל תסתכל לכיוון שלי. ואם זה עדין מפריע לך, פשוט תעצום עיניים". זה מה שאתה עושה!

הפורום זה זירה ציבורית ולא הסלון הפרטי שלך. תזמין את רוברטס ורוני לשלישייה אצלך בבית ופטור אותנו מהחפירות שלך שאף אחד לא קורא מלבדך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,
אני אשמח לבוא לשכונת מגורך ולקדם את פניך כל בוקר כשאני עירום כביום היוולדי.
אעשה לך פלאשינג יפה ותוכל לקבל מבט משורה הראשונה לכל מיטלטליי. במחשבה שניה, אולי פשוט אברך את פנייך ככה כשאני יושב על הרכב שלך.

לכשתאיים להזמין משטרה, אזרוק לכיוונך: "אם זה לא מוצא חן בעינייך, אל תסתכל לכיוון שלי. ואם זה עדין מפריע לך, פשוט תעצום עיניים". זה מה שאתה עושה!

הפורום זה זירה ציבורית ולא הסלון הפרטי שלך. תזמין את רוברטס ורוני לשלישייה אצלך בבית ופטור אותנו מהחפירות שלך שאף אחד לא קורא מלבדך.
זו אכן זירה ציבורית, שבה אנשים יכולים לעמוד זה ליד זה ולדבר על מה שהם רוצים, ואתה יכול לעמוד על ידם ולהאזין ולהשתתף בשיחה, ואתה יכול ללכת להקשיב/להצטרף לשיחות אחרים, כשההבדל הוא שאינך מוגבל ע"י הצורך להתפצל פיסית כדי להשתתף בכמה שיחות.

מה שאתה עושה אינו שקול לסטריפטיז על יד ביתי (ולא איכפת לי אם אתה מופרע במידה מספקת לעשות את מה שדיברת עליו, ואין לי צורך להתעניין במיטלטליך ו/או לקרוא למשטרה בגלל טימטום כזה, כל זמן שאין עלי איום כמו שתנסה להשתמש במיטלטליך בהקשר שלי).

זה כן שקול להצטרפות לשיחה, מבחירה, ולהגיד לאנשים שהם צריכים להפסיק לדבר על מה שהם מדברים, ושהם משעממים אות, כאילו הם חייבים לך משהו -- כשנפתחה השיחה, היא לא נפתחה במטרה לעניין אותך.

וזו חוצפה וגסות רוח בלתי קבילים בזירה ציבורית, אבל לך נראה שהזירה היא שלך וייש לך זכויות וטו על המתחולל בה.

וזה לא לעניין.

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ל AK כבר כתבתי במפורש בפוסט מס. 277 כי:
״צריך לקחת בחשבון שלמגברי משפחת ה class A,יש עודף (headroom ),מאד גדול שבו הם עדיין מגבירים היטב(דהיינו רחוקים מהגעה לעיוותי הרמוניות טרמינליים) ,אבל לא בקלאס A״....אז תפסיק עם החגיגות שלך.
אתה לא מעניין אותי ,והנסיון לך להראות מבקורת שציטטת ממגזין זר,בשפה האנגלית ,לא נראה לי שיש בה לשלול שום דבר מתאורו של נמר את מגבר ה Xa60 ,...ואני חושב שהיה מקום לציין שכולם יבינו שהמגבר XA60 של פאס, נותן 60 ואט , full קלאס A,ומעל 60 ואט יש לו עוד הרבה רזרבה ,שבה הוא פועל שלא בקלאס A, כך פועלים מגברי קלאס A טיפוסיים.....ולא ברור מה נועד לשרת הציטוט שלך ממגזין זר,שמתאר מגבר קלאס A אחר,שכביכול אין לו רזרבה.זה דבר לא אופייני למגברים טובים בכלל,וקל וחומר אינו אופייני למגברי קלאס A.ושום דבר מדברים נכונים אלה לא מופיע בדבריך,זולת בקורת מפורשת או משתמעת על דברי אחרים,בצרוף הטחת השמצות(עלי , על רוברטס, על התאורים של נמר ממה שהוא חש בבטנו או באוזניו ,כאשר הוא האזין למגבר קלאס A של 60 ואט לצד עם רמקולים המוכרים לו היטב).
אתה לא סמכות לשום דבר,חוץ מאשר לשיטות בלתי קונבנציונליות של התעלקות על דברי אחרים ,והוצאתם מהקשרם,על מנת להתנשא ,ולהשמיץ אחרים.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אתה חוזר למנהגך,להכפיש אנשים שהניסיון והידע שלהם בתחום האודיו רב מזה שלך....מה באמת יוצא לך מזה ?
אם ב"אתה" כוונתך אלי, וב"אנשים שהניסיון והידע שלהם בתחום האודיו רב מזה שלך" כוונתך לרוברט ולא לעצמך, למשל , אז:

ראשית, השימוש שלך במושג "הכפשה" של מישהו אינו לוקח בחשבון את מידת הנכונות הניתנת-להוכחה של הדברים הנאמרים וגם לא את הצורה שבה הדברים נאמרים.

אם מישהו אומר על אחר דברים "מרושעים", ו/או שפוגעים בשמו הטוב, ו/או שסתם מעליבים אותו, ואלה דברים בעלמא, חסרי ביסוס כלשהו, הרי יש כאן משום הכפשה ודיבה וכל מה שאתה רוצה, וייש מקום גם לתביעה משפטית.

אם מישהו אומר על אחר דברים שהם נכונים ומבוססים וניתנים להוכחה, הרי אין בכך מעבר ל"אמירת האמת הלא נעימה", ואין בכך הכפשה ו/או דיבה.

ואם לא שמת לב, הדברים עם רוברט נעשו בצורה הבאה:

• הערות מנומקות מצידי לגבי דברים בעייתיים/חסרים בדברי רוברט
  • התעלמות מהערותיי מצד רוברט בחלק מהמקרים, ותיקונים/השלמות במקרים אחרים, בלי להודות בשגיאה/החסרה, בשקט בשקט, שלא ירגישו שהגורו טעה/החסיר
  • בקשה מצידי שינמק את שיקוליו
  • התעלמות מהערותיי מצד רוברט בחלק מהמקרים, והתקפות עלי ועל טיעוני ואי-הבנתי כבייכול במקרים אחרים, תוך ייחוס דברים שכתבתי לעצמו, וייחוס שגיאות של עצמו לי -- התקפות שהסתיימו בדממה דקה ברגע שהבהרתי זאת
  • דרישה מצידי שינמק את שיקוליו, תוך אזהרה שאחרת אכריז עליו כעל שרלטן
  • התחמקויות בכל השיטות שעלו בדעתו:
    • הצעה לשיחת טלפון, שתצניע את העניין מעיני הציבור
    • הגבלת מספר הפוסטים שלאחר השיחה לאחד מכל אחד, מה שייאפשר לו להמשיך לכתוב שטויות בלי שאני אוכל להגיב
    • טענה שכושר הכתיבה שלו אינו מספיק טוב
    • דרישה שקודם אכתוב את תובנותי בנושא, למרות שזה בעליל אינו תנאי מקדים להסבריו, אם כדי שיוכל להשתמש בהן ו/או לייחס אותן לעצמו, כפי שעשה קודם, או כדי להתקיף אותי ואת אי-הבנתי בנושא -- הסטת הפוקוס ממנו ו"ההגנה הטובה ביותר היא התקפה"
  • אי שיתוף-פעולה מצידי באף אחד מנסיונות ההתחמקות האמורים

וכאן הדברים עומדים.

לפי מיטב הבנתי, כבר בשלב זה, ובעצם כבר הרבה קודם, הטענה שרוברט הוא שרלטן בתחום היא מבוססת די הצורך כדי לא להיחשב כהכפשה.

הבמה בהחלט עומדת לרשותו כדי שיוכל להפריך את מה שנאמר, אם כי סביר יותר שהוא פשוט לא יכול.

אם הוא הייה יכול, סביר שהוא כבר הייה עושה זאת מזמן, בלי להניח לדברים להידרדר מבחינתו למקום שהגיעו.

עד כאן לעניין ה"הכפשה".

בעניין היידע והניסיון של רוברט -- נראה לי שאתה נותן לדברים כאלה, כולל לעניין השכלתך והשכלתי, משמעות הרבה מעבר לפרופורצייה שלהם ב"מציאות".

ברגע שמישהו מסוגל לכתוב
הנחת יסוד : הרמקול הוא דינאמי והתדרים הם גבוהים יחסית – נניח מעל 1KHz , ואין החזרות מהקירות.
האם זה בכלל משנה מה הוא למד וכמה ואיזה ניסיון יש לו?

ובקשר לשרלטנותו של רוברט ול"פגיעה בפרנסתך", הרי כפי שהצהרת, לא היכרת את כבוד מר Roberts לפני כן, אבל:

הייו סבבים קודמים של ויכוחים בינינו, שבהם הוא התנהג בדיוק באותה צורה: כתב כל מיני דברים מופרכים וחסרי ביסוס, התעלם מערעורים על דבריו, והמשיך לשפוך דברים בעייתיים עד לא נכונים ללא מעצור.

אפילו גרוע מזה -- רוברט עסק באובססיביות בקידום אג'נדה משלו, שמטרתה להוכיח שאודיופילים אינם אלא פתאים הנתונים לסוגסטיות, ושכל מה שנמדד זהה (במדידות בסיסיות) נשמע זהה, ושמה שהוא לא יודע איך למדוד לא קיים, וכד'.

אז עם כל החשיבות שייש לעניין הלוגאריתמים בחייך המקצועיים, אני מעריך שבכל זאת אתה יכול להבין שאם טוענים שאין הבדל בין הכבלים שאתה מוכר לכבל מהתחנה המרכזית, ואין הבדל גדול בין הקומפאקטים שאתה מוכר לכאלה מהשק"ם, וכו', זה יפגע בפרנסתך באופן טיפה יותר משמעותי.

אבל דווקא בבנאדם הזה בחרת לך כגורו.

את ההתייחסות רבת-ההערצה שלי אליו הו "הרוויח ביושר", ובזה שאתה נצמד אליו דווקא, גם אתה "מרוויח" מהתייחסות דומה.

ואשר למה זה נותן לי -- לא שזה המקום לדון במניעי האישיים, אבל שייהייה -- קצת תחושה של סיפוק בכל מקרה שייש לי מקום להאמין שמישהו לא התפתה לשרלטנות שלו.

את הנזק שהוא גורם (לא לך, לאחרים) כבר אפשר לראות -- אנשים מקבלים את הרושם שייש צורך במגברי ענק כדי לשמוע כמו שצריך, ושייש סתירות בין החישובים ה"מדעיים" לניסיון בפועל.

לא פלא, אחרי שרוברט ודומיו הצליחו להשניא את כל ענייני החישובים על קהל הגולשים, כשהשתמשו בהם כדי להוכיח שהאודיופילים מטומטמים.

אז אני כאן, בין השאר, כדי לעזור בזיהוי שרלטני הטכנולוגייה, ובהחזרת האמון בכך שחישובים יכולים לשמש גם למטרות חיוביות.

מה שאני רוצה לבער מן השורש זה את הרושם שהשתרש שמדידות וחישובים מטרתם לבלמ"ח לאנשים ולהוכיח לאודיופילים שהם שומעים דברים לא קיימים והם הוזים ופתאים ומטומטמים ונתונים לסוגסטיות ללא הכרה -- כשרוברט, הגורו במינוי עצמי שלו -- עומד בראש ומראה לכולם את האמת והאור.

די לי מזה.

עמיר

R

Roberts1

אורח
אם ב"אתה" כוונתך אלי, וב"אנשים שהניסיון והידע שלהם בתחום האודיו רב מזה שלך" כוונתך לרוברט ולא לעצמך, למשל , אז:

ראשית, השימוש שלך במושג "הכפשה" של מישהו אינו לוקח בחשבון את מידת הנכונות הניתנת-להוכחה של הדברים הנאמרים וגם לא את הצורה שבה הדברים נאמרים.

אם מישהו אומר על אחר דברים "מרושעים", ו/או שפוגעים בשמו הטוב, ו/או שסתם מעליבים אותו, ואלה דברים בעלמא, חסרי ביסוס כלשהו, הרי יש כאן משום הכפשה ודיבה וכל מה שאתה רוצה, וייש מקום גם לתביעה משפטית.

אם מישהו אומר על אחר דברים שהם נכונים ומבוססים וניתנים להוכחה, הרי אין בכך מעבר ל"אמירת האמת הלא נעימה", ואין בכך הכפשה ו/או דיבה.

ואם לא שמת לב, הדברים עם רוברט נעשו בצורה הבאה:

• הערות מנומקות מצידי לגבי דברים בעייתיים/חסרים בדברי רוברט
  • התעלמות מהערותיי מצד רוברט בחלק מהמקרים, ותיקונים/השלמות במקרים אחרים, בלי להודות בשגיאה/החסרה, בשקט בשקט, שלא ירגישו שהגורו טעה/החסיר
  • בקשה מצידי שינמק את שיקוליו
  • התעלמות מהערותיי מצד רוברט בחלק מהמקרים, והתקפות עלי ועל טיעוני ואי-הבנתי כבייכול במקרים אחרים, תוך ייחוס דברים שכתבתי לעצמו, וייחוס שגיאות של עצמו לי -- התקפות שהסתיימו בדממה דקה ברגע שהבהרתי זאת
  • דרישה מצידי שינמק את שיקוליו, תוך אזהרה שאחרת אכריז עליו כעל שרלטן
  • התחמקויות בכל השיטות שעלו בדעתו:
    • הצעה לשיחת טלפון, שתצניע את העניין מעיני הציבור
    • הגבלת מספר הפוסטים שלאחר השיחה לאחד מכל אחד, מה שייאפשר לו להמשיך לכתוב שטויות בלי שאני אוכל להגיב
    • טענה שכושר הכתיבה שלו אינו מספיק טוב
    • דרישה שקודם אכתוב את תובנותי בנושא, למרות שזה בעליל אינו תנאי מקדים להסבריו, אם כדי שיוכל להשתמש בהן ו/או לייחס אותן לעצמו, כפי שעשה קודם, או כדי להתקיף אותי ואת אי-הבנתי בנושא -- הסטת הפוקוס ממנו ו"ההגנה הטובה ביותר היא התקפה"
  • אי שיתוף-פעולה מצידי באף אחד מנסיונות ההתחמקות האמורים

וכאן הדברים עומדים.

לפי מיטב הבנתי, כבר בשלב זה, ובעצם כבר הרבה קודם, הטענה שרוברט הוא שרלטן בתחום היא מבוססת די הצורך כדי לא להיחשב כהכפשה.

הבמה בהחלט עומדת לרשותו כדי שיוכל להפריך את מה שנאמר, אם כי סביר יותר שהוא פשוט לא יכול.

אם הוא הייה יכול, סביר שהוא כבר הייה עושה זאת מזמן, בלי להניח לדברים להידרדר מבחינתו למקום שהגיעו.

עד כאן לעניין ה"הכפשה".

בעניין היידע והניסיון של רוברט -- נראה לי שאתה נותן לדברים כאלה, כולל לעניין השכלתך והשכלתי, משמעות הרבה מעבר לפרופורצייה שלהם ב"מציאות".

ברגע שמישהו מסוגל לכתוב

האם זה בכלל משנה מה הוא למד וכמה ואיזה ניסיון יש לו?

ובקשר לשרלטנותו של רוברט ול"פגיעה בפרנסתך", הרי כפי שהצהרת, לא היכרת את כבוד מר Roberts לפני כן, אבל:

הייו סבבים קודמים של ויכוחים בינינו, שבהם הוא התנהג בדיוק באותה צורה: כתב כל מיני דברים מופרכים וחסרי ביסוס, התעלם מערעורים על דבריו, והמשיך לשפוך דברים בעייתיים עד לא נכונים ללא מעצור.

אפילו גרוע מזה -- רוברט עסק באובססיביות בקידום אג'נדה משלו, שמטרתה להוכיח שאודיופילים אינם אלא פתאים הנתונים לסוגסטיות, ושכל מה שנמדד זהה (במדידות בסיסיות) נשמע זהה, ושמה שהוא לא יודע איך למדוד לא קיים, וכד'.

אז עם כל החשיבות שייש לעניין הלוגאריתמים בחייך המקצועיים, אני מעריך שבכל זאת אתה יכול להבין שאם טוענים שאין הבדל בין הכבלים שאתה מוכר לכבל מהתחנה המרכזית, ואין הבדל גדול בין הקומפאקטים שאתה מוכר לכאלה מהשק"ם, וכו', זה יפגע בפרנסתך באופן טיפה יותר משמעותי.

אבל דווקא בבנאדם הזה בחרת לך כגורו.

את ההתייחסות רבת-ההערצה שלי אליו הו "הרוויח ביושר", ובזה שאתה נצמד אליו דווקא, גם אתה "מרוויח" מהתייחסות דומה.

ואשר למה זה נותן לי -- לא שזה המקום לדון במניעי האישיים, אבל שייהייה -- קצת תחושה של סיפוק בכל מקרה שייש לי מקום להאמין שמישהו לא התפתה לשרלטנות שלו.

את הנזק שהוא גורם (לא לך, לאחרים) כבר אפשר לראות -- אנשים מקבלים את הרושם שייש צורך במגברי ענק כדי לשמוע כמו שצריך, ושייש סתירות בין החישובים ה"מדעיים" לניסיון בפועל.

לא פלא, אחרי שרוברט ודומיו הצליחו להשניא את כל ענייני החישובים על קהל הגולשים, כשהשתמשו בהם כדי להוכיח שהאודיופילים מטומטמים.

אז אני כאן, בין השאר, כדי לעזור בזיהוי שרלטני הטכנולוגייה, ובהחזרת האמון בכך שחישובים יכולים לשמש גם למטרות חיוביות.

מה שאני רוצה לבער מן השורש זה את הרושם שהשתרש שמדידות וחישובים מטרתם לבלמ"ח לאנשים ולהוכיח לאודיופילים שהם שומעים דברים לא קיימים והם הוזים ופתאים ומטומטמים ונתונים לסוגסטיות ללא הכרה -- כשרוברט, הגורו במינוי עצמי שלו -- עומד בראש ומראה לכולם את האמת והאור.

די לי מזה.

עמיר

נמר , ליאור - אני הפסקתי לכתוב בשירשור זה לפני כיממה ..... תראו איזה השמצות כלפי !!! מה אדם זה רוצה ממני ???

איך אתם נותנים ל-AK1 להמשיך ולהתנהל בצורה כזאת ???

......והגרוע מכל , השמצות אלו נכתבות בהקשר למריבה שלו עם ronnyb - למה הוא מערב אותי בכלל !!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
לצערי ( באמת), ההשתלחויות האילו לא רק שפוגעות בבני אדם אלא אף בפרנסתם.מי שמך לקבוע מי ידיד הציבור ומי אינו חביב על אחרים?
אני כבר לא יודע אם זה סוג של חידלון מוחי או סתם רשעות.
למי אתה מתכוון ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
תראו איזה השמצות כלפי !!!
השמצות זה רק בשמדובר בדברים לא נכונם.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
מה שקורה כאן הוא שאתה מקטין בערך עצמך -- לא פעם ראשונה -- ובמידה שבה מעריכים אותך ולוקחים אותך ברצינות, והפעם (זה כבר לא הרגל), השתמשת דווקא בזה כדי לתת לעצמך חופש לכתוב דברים שקל לאנשים להיתפס להם ולקחת אותך מאוד ברצינות -- זה אפילו לא קשור להי-אנד קיצוני -- ולייחס לנמר חוסר-מקצועיות והטייית שיפוט עקב עניינים אישיים!! במיוחד כשאתה כן מאמין שהתוכן עצמו אינו מוטה!!

זה לדעתי משהו שלא מתאים לך ולא אופייני לך.

עמיר
לא יודע מניין אתה מניח הנחות שכאלה ,תראה אתה משדר בam ,ואני קולט בfm ,אני פשוט לא מבין אותך ולא נכנס לזה יותר ,רק יכול לומר לך שאני קראתי קריאת ביניים קטנה שאולי ניל נפגע מסחרית מהערה של נמר ,אבל רתה לוקח חור קטן והופך אותו לג"ורה במכוון ,בכדי לחשוף את אשר כולנו יודעים שקיים מתחת לפני השטח ,וזה מכוער ורע בעיני ,אל טרח אפילו לענות כי לא אענה לך,
ולך רוזי ,על חדלון מוחי שאתה מיחס לי ,ורשעות ,אפילו לא הבנת שאני מוחה על פגיעה מסחרית בניל ,אז של מי החידלון ודלות ההבנה לעזאזל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ל AK כבר כתבתי במפורש בפוסט מס. 277 כי:
״צריך לקחת בחשבון שלמגברי משפחת ה class A,יש עודף (headroom ),מאד גדול שבו הם עדיין מגבירים היטב(דהיינו רחוקים מהגעה לעיוותי הרמוניות טרמינליים) ,אבל לא בקלאס A״....אז תפסיק עם החגיגות שלך.
אתה לא מעניין אותי ,והנסיון לך להראות מבקורת שציטטת ממגזין זר,בשפה האנגלית ,לא נראה לי שיש בה לשלול שום דבר מתאורו של נמר את מגבר ה Xa60 ,...ואני חושב שהיה מקום לציין שכולם יבינו שהמגבר XA60 של פאס, נותן 60 ואט , full קלאס A,ומעל 60 ואט יש לו עוד הרבה רזרבה ,שבה הוא פועל שלא בקלאס A, כך פועלים מגברי קלאס A טיפוסיים.....ולא ברור מה נועד לשרת הציטוט שלך ממגזין זר,שמתאר מגבר קלאס A אחר,שכביכול אין לו רזרבה.זה דבר לא אופייני למגברים טובים בכלל,וקל וחומר אינו אופייני למגברי קלאס A.ושום דבר מדברים נכונים אלה לא מופיע בדבריך,זולת בקורת מפורשת או משתמעת על דברי אחרים,בצרוף הטחת השמצות(עלי , על רוברטס, על התאורים של נמר ממה שהוא חש בבטנו או באוזניו ,כאשר הוא האזין למגבר קלאס A של 60 ואט לצד עם רמקולים המוכרים לו היטב).
אתה לא סמכות לשום דבר,חוץ מאשר לשיטות בלתי קונבנציונליות של התעלקות על דברי אחרים ,והוצאתם מהקשרם,על מנת להתנשא ,ולהשמיץ אחרים.
לא הבנתי למה זה שכתבת משהו בפוסט #277 (נהוג לתת לינק, שלא יהייה צורך לדפדף) אומר שאני צריך לעשות או להפסיק לעשות משהו.

גם לא ברור לי העניין של "ציטטת ממגזין זר,בשפה האנגלית", כאילו שייש מגאזין מקומי, בשפה העברית, שאפשר לצטט ממנו מדידות... או שייש לך בעייה עם האנגלית כמו עם הלוגאריתמים? או מה הסיפור כאן?

ואשר ל"אני חושב שהיה מקום לציין שכולם יבינו שהמגבר XA60 של פאס, נותן 60 ואט , full קלאס A,ומעל 60 ואט יש לו עוד הרבה רזרבה ,שבה הוא פועל שלא בקלאס A, כך פועלים מגברי קלאס A טיפוסיים" ושאר הפוסט האמור:
  • קודם כל, התייחסתי ל-XA-60.5. הדגם XA-60 ישן יותר
  • שנית, זה שרצת להגיב, בלי לבדוק קודם, כאילו מדובר ב"עוד מגבר סטנדרטי השייך למשפחת הAB 60 ואט rms לצד,עם headroom של 2dB לכל היותר", לא אומר שאני צריך להתנהג כמור וכתוב את מה שאתה רוצה שאכתוב, ועוד בלי לבדוק.
  • אם אתה חושב שכך צריך לכתוב, אנא הבא סימוכין שאכן זה כך. בינתיים זו רק השערה בלתי מבוססת
  • אפילו מהסטיגמה שייש לך בראש ש"כך פועלים מגברי Class A טיפוסיים", גם אם היינו מקבלים אותה כנכונה, לא נובע שכך פועל המגבר הספציפי הזה
  • "לדעתי כשמשווים נתוני הספק יציאה של מגברי קלאס A למגבר קלאס AB ,יש להכפיל את נתוני הסוג הראשון בין פי 3 לפי 4" -- קישקוש מוחלט ולא מבוסס על שום דבר
  • נראה גם שאתה מבלבל בין המעבר מ-A ל-AB לבין headroom, שזו חייה אחרת בכלל ולא קשורה. יש מגברים שעובדים ב-A עד רמה מסויימת, את ההספקים הגבוהים שלהם הם מייצרים ב-AB, ומעל להספק הנתון יש להם headroom
  • ראיתי שבאיזשהו מקום גם כתבת על "ואטים איכותיים" (אין לי כוח לחפור איפה זה). כנראה שלא עלה בדעתך שואט זה ואט, בכל מצב -- יחידת הספק פיסיקאלית, וכפי שנמר כתב, יש עוד פרמטרים שמשפיעים על חויית העוצמה והשליטה של מגבר, הרבה לפני הספק ה-RMS המאקסימאלי הנתון.
  • זה לא עובדת היותו של מגבר Class A או AB שנותנת לו את התכונות האלה, כולל הרזרבה, אלא דברים אחרים, כמו הקבלים, מהירות התגובה שלו לשינוי, damping factor, ועוד ועוד, לפי תיכנונו הספציפי, לא לפי ה-Class

בקיצור, אתה כותב על דברים לא בצורה/נימוקים טכניים אלא לפי הדיעות הקדומות והאסוציאציות והרשמים והסטיגמות שייש לך על הדברים, ונעלב כשלא לוקחים את זה ברצינות.

אז אולי בעצם תעזוב אותי במנוחה?
סך הכל, מה שקורה כאן אינו לטובתך ואינו מוסיף לך דבר. אם כבר אז להיפך.

סך הכל נראה הייה לך שמצאת לי שגיאה אחת, שגם אותה ניפחת מעבר לכל פרופורצייה עד שהראיתי לך באותיות ובמופתים שזו סתם הייתה שטות בסיגנון 1+1=3, ובכל פוסט מתלונן שלך אני מוצא לך כמה וכמה שגיאות תפיסתיות ואי-הבנות-בסיסיות, מה שאולי לא מעלה את קרנך בעיני מי שטורח בכלל לקרוא כאן.

בוא נעזוב.

עמיר

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור