מה דעתכם- יש דבר כזה עודף כח במגבר

מצב
הנושא נעול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
מזכיר לי את לנג בזמנו .

שורש הבעיה היא התייחסות לדברים מנקודת מבט תיאורטית , אל מול מעשית . זה נכון , אך במציאות לא מגיעים לתוצאות האלה . אין טועים . אך צריך לכתוב דברים בהקשר ל"עולם האמיתי" .
לא הייתי מנסח את זה בדיוק כך, אלא נראה לי שכבר נקודת המבט התיאורטית צריכה להתייחס למציאות.

אין שום תיאורייה מאחרי המספר 20dB, כמו גם 23 ו-27 דיבי שרוברט הזכיר.

אלה מספרים מומצאים, מצוצים מהאצבע השלישית, מאוויר הלילה הזך, out of the blue, מהמוח הקודח של רוברט, מאיפה שאתה רוצה, אבל לא לקוחים משום תיאורייה קיימת ולא יוצרים תיאורייה חדשה.

לדעתי -- זו שגיאה עקרונית אם לא מתייחסים לשום מציאות ומניחים הנחות מופרכות, וזה בולט במיוחד כשהנחות אלה משנות את התוצאות בסדרי גודל, כמו שקורה עם ההנחה הזו.

בגלל שגיאות עקרוניות כאלה אני עומד על כך שרוברט שרלטן, לא בגלל שהוא משהו כמו אי-ידיעת לוגאריתמים או איך מציבים לנוסחאות שייש לו בראש.

הוא לא מבחין בין הנחות קבילות, כמו שתוספת רמקול שמנגן סיגנאל דומה מוסיפה 3dB (זה מראש חסום בין 0 ל-3 דיבי וסביר שקרוב ל-3), לבין הנחות בלתי קבילות, כמו שכל המוסיקה מעל קילוהרץ, או שצריך תוספת מטורפת ושרירותית עבור פיקים, בלי אפשרות לבסס את המספר המומצא על שום דבר מציאותי.

אני לא חושב שנכון לומר במקרה כזה ש"אין טועים".

אני יוצא מהביית, אז יהייה קצת שקט ממני :)
עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לא אמרתי שאיני מסכים איתו , לא הבנתי איך זה השתמע מדבריי . אכן טענתי שיש רזרבה , או שבכל מקרה המגבר אמור להתמודד במצבים הדורשים הספק נוסף (איך שהוא עושה את זה זה כבר עניין אחר) .
לא טענתי לנתון של 2 דיבי , גם לא ל20 של רוברט . אין לי נתונים של תקורת המגבר שלי בסטריאו , ולא של מגברים אחרים , מקווה שתגיעו להסכמה בקשר לתקורה המקסימלית הממוצעת של מגברים שונים.

אגב גם אני לא הבנתי את האמירה "התדרים הם גבוהים יחסית – נניח מעל 1KHz" .

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
לא אמרתי שאיני מסכים איתו , לא הבנתי איך זה השתמע מדבריי . אכן טענתי שיש רזרבה , או שבכל מקרה המגבר אמור להתמודד במצבים הדורשים הספק נוסף (איך שהוא עושה את זה זה כבר עניין אחר) .
לא טענתי לנתון של 2 דיבי , גם לא ל20 של רוברט . אין לי נתונים של תקורת המגבר שלי בסטריאו , ולא של מגברים אחרים , מקווה שתגיעו להסכמה בקשר לתקורה המקסימלית הממוצעת של מגברים שונים.

אגב גם אני לא הבנתי את האמירה "התדרים הם גבוהים יחסית – נניח מעל 1KHz" .
חשבתי שזה השתמע כי הערכתי שברור לך שהרזרבה שייש למגברים היא קטנה וסופית, והיות ולא התעניינת במספר (כשבמאמר מוסגר, הוא בסביבות 2dB ולרוב פחות מזה), הנחתי שבזה אתה אומר שהמגברים כבר מסתדרים עם זה ולא צריך להוסיף להן באופן יזום, בטח לא פאקטור של מאה להספק, כמו 20dB.

אין משמעות לתקורה ממוצעת, כל מגבר לגופו.

יצאתי! :)
עמיר
אני יוצא בחוץ

R

Roberts1

אורח
ורק ששם דיברת על רמקול סופר-נציל של 94dB, ועל מגבר של 250W, ועל פיקים ב-110dB,
בעוד שמגבר של 100W מספיק כדי לתת את זה ב-RMS עם רמקול די "רגיל" של 90dB.

אם כי בפוסט ההוא דובר על מרחק של 4.5 מ', מה שלא נפוץ במחוזותינו, אני הנחתי 2 מ', מצב מקובל יותר הוא אולי 3 מ'.

עמיר

תגיד לי - אתה צוחק עלי ??? , אני מדבר על המקרה של שניצל , ולא שום דבר אחר !!! - זה לא היה ברור לך עד לרגע זה ? כל החישובים שלי נסובו סביב הדוגמא שהוא נתן .

לאור האמור , האם יתכן שיש ביננו הסכמה ? - האם ימות המשיח בפתח ???

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
תגיד לי - אתה צוחק עלי ??? , אני מדבר על המקרה של שניצל , ולא שום דבר אחר !!! - זה לא היה ברור לך עד לרגע זה ? כל החישובים שלי נסובו סביב הדוגמא שהוא נתן .

לאור האמור , האם יתכן שיש ביננו הסכמה ? - האם ימות המשיח בפתח ???
זה הייה ברור לחלוטין, לכל האורך, מהרגע הראשון.

ואין הסכמה על הדברים שנאמר שאין עליהם הסכמה, כמו למשל זה ש"צריך" להוסיף 20dB, או 27dB או כל מספר מומצא אחר בסדר גודל כזה, ואיך אתה מרשה לעצמך להניח שכל המוסיקה היא מעל 1kHz, ושאין החזרות מהקירות, ואולי הייו עוד דברים. אין לי כוח לבדוק כרגע, אני רוצה לטרוף משהו ולישון.

המספרים שכתבתי על 100W וכו' הייו תשובות ל-clip99.

עמיר

R

Roberts1

אורח
זה הייה ברור לחלוטין, לכל האורך, מהרגע הראשון.

ואין הסכמה על הדברים שנאמר שאין עליהם הסכמה, כמו למשל זה ש"צריך" להוסיף 20dB, או 27dB או כל מספר מומצא אחר בסדר גודל כזה, ואיך אתה מרשה לעצמך להניח שכל המוסיקה היא מעל 1kHz, ושאין החזרות מהקירות, ואולי הייו עוד דברים. אין לי כוח לבדוק כרגע, אני רוצה לטרוף משהו ולישון.

תראה כמה אינך מבין דבר מכל מה שמתרחש בפוסט זה ......... אתה כל הזמן טוען שמרחק ממוצע לשמיעה הוא בעצם 3 מטר .
אם נכניס את פקטור התיקון מנקודת הישיבה של שניצל (4.5 מטר) לנקודת ישיבה יותר מקובלת נקבל (3 מטר) נקבל :

המספרים שכתבתי על 100W וכו' הייו תשובות ל-clip99.

עמיר

תראה כמה שאינך מבין דבר ממה ש"מתרחש סביבך" בנושאים התאורטיים בפוסט זה !!! ........ואסביר :

אתה טוען (ובצדק ) שמרחק הישיבה של שניצל מהרמקולים (4.5 מטר) גבוהה מהממוצע ונניח שהמרחק ה"נורמאלי" הוא כ-3 מטר. ........אגב, clip99 אף הרחיק לכת ונתן דוגמא של 2 מטר.

נבצע חישוב זריז , לפי ההנחות שלי (שאתה טוען שהם לא נכונות) איזה מגבר נדרש למקרים אלו .

עבור מרחק שמיעה של 3 מטר :
20xlog 3/4.5 = - 3,5 dB

10exp - 3.5/10 =0.45

250x0.45=113 watt
עבור מרחק שמיעה של 2 מטר :
20xlog 2/4.5 = - 7 dB

10exp - 7/10 =0.2

250x0.2=50 watt

אתה מבין AK1 שלפי התנאים שלי אם שניצל היה יושב במרחק 3 מטר מהרמקולים הוא היה נדרש למגבר של 113 וואט בלבד - זה כבר יותר מתאים לך ? .......ולפי תנאיו של clip99 הוא היה נדרש למגבר של 50 וואט !!! זה כבר עושה לך הגיון - המגבר לא חלש מדי ל"טעמך" , ואני "מתקמצן בהגברה " ???

אז אתה רואה AK1 אני לא אומר 250 וואט , אלא 50 וואט בלבד - אבל זה תלוי בקונטקס - קרי מרחק הישיבה !!! - לדעתי לא הבנת זאת עד עתה , או להבדיל אולי סתם תקפת שלא לצורך ? - נכון AK1 ???

עוצמת המגבר תלויה "באופן כבד" (ובשפה מתמטית ביחס ריבועי ) במרחק הישיבה - אתה מבין זאת AK1 ???

מסקנה מהאמור : כניראה אין לך שום תחושה ל-dB ועוצמות , ויתרה מזו אין לך תחושה והבנה של התמונה הכוללת .

לצערי כאלה הם פני הדברים , ואין לי בעיה עם זה במידה והיתה לך צניעות וענווה , אבל היהירות הנוראית שלך , והרעש של מטבע בקופסא ריקה מקוממים כל בר דעת בנושא חישובים אלמנטריים של dB - ים .​

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
תראה כמה שאינך מבין דבר ממה ש"מתרחש סביבך" בנושאים התאורטיים בפוסט זה !!! ........ואסביר :

אתה טוען (ובצדק ) שמרחק הישיבה של שניצל מהרמקולים (4.5 מטר) גבוהה מהממוצע ונניח שהמרחק ה"נורמאלי" הוא כ-3 מטר. ........אגב, clip99 אף הרחיק לכת ונתן דוגמא של 2 מטר.

נבצע חישוב זריז , לפי ההנחות שלי (שאתה טוען שהם לא נכונות) איזה מגבר נדרש למקרים אלו .

20xlog 3/4.5 = - 3,5 dB

10exp - 3.5/10 =0.45

250x0.45=113 watt
20xlog 2/4.5 = - 7 dB

10exp - 7/10 =0.2

250x0.2=50 watt

אתה מבין AK1 שלפי התנאים שלי אם שניצל היה יושב במרחק 3 מטר מהרמקולים הוא היה נדרש למגבר של 113 וואט בלבד - זה כבר יותר מתאים לך ? .......ולפי תנאיו של clip99 הוא היה נדרש למגבר של 50 וואט !!! זה כבר עושה לך הגיון - המגבר לא חלש מדי ל"טעמך" , ואני "מתקמצן בהגברה " ???

אז אתה רואה AK1 אני לא אומר 250 וואט , אלא 50 וואט בלבד - אבל זה תלוי בקונטקס - קרי מרחק הישיבה !!! - לדעתי לא הבנת זאת עד עתה , או להבדיל אולי סתם תקפת שלא לצורך ? - נכון AK1 ???

עוצמת המגבר תלויה "באופן כבד" (ובשפה מתמטית ביחס ריבועי ) במרחק הישיבה - אתה מבין זאת AK1 ???

מסקנה מהאמור : כניראה אין לך שום תחושה ל-dB ועוצמות , ויתרה מזו אין לך תחושה והבנה של התמונה הכוללת .

לצערי כאלה הם פני הדברים , ואין לי בעיה עם זה במידה והיתה לך צניעות וענווה , אבל היהירות הנוראית שלך , והרעש של מטבע בקופסא ריקה מקוממים כל בר דעת בנושא חישובים אלמנטריים של dB - ים .​

רוברט -- אתה משתמש כרגיל בטכניקה של "ההגנה הטובה ביותר היא התקפה", ומסתמך על החישוב של ה-250W הקודם, שהותאם לעוצמת שמיעה של 85dB RMS, עם רמקול של 94dB, כדי לחשב כמה הייה נדרש במרחק 2 מטר ושלושה מטר, בהתאמה.

אז אם אתה מדבר על "
שאינך מבין דבר ממה ש"מתרחש סביבך" בנושאים התאורטיים בפוסט זה", "היהירות הנוראית שלך , והרעש של מטבע בקופסא ריקה מקוממים כל בר דעת בנושא חישובים אלמנטריים של dB - ים" -- אנא הפנה אותם כלפי עצמך.

בוא תחשב אתה בבקשה מהתחלה, לפי ההנחות שלך (שאני טוען שהן לא נכונות) איזה מגבר נדרש למקרה המדובר של האזנה ב-110dB (ותוספת "רק" של 20dB לפיקים, לא 23-27 כפי שאתה מעדיף) עם רמקול של 90dB במרחק 2 מ' ובמרחק 3 מ'.

ואז נדבר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113

20xlog 3/4.5 = - 3,5 dB

10exp - 3.5/10 =0.45

250x0.45=113 watt
20xlog 2/4.5 = - 7 dB

10exp - 7/10 =0.2

250x0.2=50 watt

רוברט -- אתה משתמש כרגיל בטכניקה של "ההגנה הטובה ביותר היא התקפה", ומסתמך על החישוב של ה-250W הקודם, שהותאם לעוצמת שמיעה של 85dB RMS, עם רמקול של 94dB, כדי לחשב כמה הייה נדרש במרחק 2 מטר ושלושה מטר, בהתאמה.

אז אם אתה מדבר על "אינך מבין דבר ממה ש"מתרחש סביבך" בנושאים התאורטיים בפוסט זה", "היהירות הנוראית שלך , והרעש של מטבע בקופסא ריקה מקוממים כל בר דעת בנושא חישובים אלמנטריים של dB - ים" -- אנא הפנה אותם כלפי עצמך.

בוא תחשב אתה בבקשה מהתחלה, לפי ההנחות שלך (שאני טוען שהן לא נכונות) איזה מגבר נדרש למקרה המדובר (לא של שניצל) של האזנה ב-110dB (ותוספת "רק" של 20dB לפיקים, לא 23-27 כפי שאתה מעדיף) עם רמקול של 90dB במרחק 2 מ' ובמרחק 3 מ'.

ואז נדבר.

עמיר

נ.ב., אני צריך לצאת, אבל רק כדי לסבר את האוזן, כדי להתאים מ-85 דיבי ל-110 יש להוסיף 25 דיבי, וכדי להתאים מ-94 ל-90 צריך להוסיף עוד 4 דיבי, כלומר 29 דיבי, שזה כמעט 30 -- כמעט פי 1000. כלומר להוריד דיבי אחד מ-113,000 ומ-50,000 ואט, בהתאמה.

האם עדיין אתה אומר שההנחות שלך נכונות??

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח
בוא תחשב אתה בבקשה מהתחלה, לפי ההנחות שלך (שאני טוען שהן לא נכונות) איזה מגבר נדרש למקרה המדובר של האזנה ב-110dB (ותוספת "רק" של 20dB לפיקים, לא 23-27 כפי שאתה מעדיף) עם רמקול של 90dB במרחק 2 מ' ובמרחק 3 מ'.

עמיר

אני חושב שאני מבין מאיפה נובע הבלבול ביננו .

תוספת ה-20dB היא לא לפיקים כפי שחשבת (אולי בטעות) התוספת היא ל"עוצמה ממוצעת נטו " מ-85dBA ל- 105dBA שהיא עוצמה חזקה מאוד כדי לשמוע בה לדוגמא הופעות רוק חיות .

אני הוספתי רק 2dB נוספים עבור פיקים שבאים מהדינאמיות המגבר (כפי שיצרנים בדרך כלל מפרסמים ב-Spec-ים שלהם )

אולי בעקבות הבהרה זו ההנחות והחישובים שלי "יותר הגיוניים ונהירים לך "

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אני חושב שאני מבין מאיפה נובע הבלבול ביננו .

תוספת ה-20dB היא לא לפיקים כפי שחשבת (אולי בטעות) התוספת היא ל"עוצמה ממוצעת נטו " מ-85dBA ל- 105dBA שהיא עוצמה חזקה מאוד כדי לשמוע בה לדוגמא הופעות רוק חיות .
כלומר לפחות 250 וואט וזאת ב-8 אוהם .

יש לך נטייה מעצבנת להציג דברים כאילו הם אי-הבנה שלי, ולא תוצאות ישירות של הכתיבה שלך.

זה לא עניין של "כפי שחשבת (אולי בטעות)" אלא עניין של מה שאתה כתבת (שגיאה מהותית בתפיסה):
בדרך כלל נדרשת "רזרוות פיקים" של כ-20 dB מעל העוצמה שתארתה , לכן המגבר הנדרש בפועל למערכת כמו שלך הוא בערך פי 100 יותר חזק כלומר 250 וואט (8 אוהם) או500 וואט (4 אוהם)

וחזרת על זה שוב ושוב, בכל מיני ואריאציות

"סתם מספר" שנקבע בערך לפי תנאיו של שניצל , הוא שומע בעוצמה של 85dBA נתתי לו "ספר" כדי שישמע פיקים עד לעוצמה של 105dBA . לדעתי ספר של 23-27dB הוא יותר "לטעמי" בתור "אחד שאוהב הפצצות "

בקיצור ה- 20dB - לא תורה מסיני
שים לב שכאן ה-20 מגיעים ל-27.

שאלה טריקית , מאחר ולעיתים יש פיקים גבוהים ב-10-20dB מ"העוצמה הממוצעת " שהיא 86dBA , ובמקרה זה (20dB ) תדרש למגבר חזק פי 100 כלומר 200 וואט
שים לב שכאן ה-20 יכולים לרדת ל-10.

שניצל ביקש חישוב לעוצמה של 85dBA , הוא לא הגדיר איזה מוסיקה !!! , החישוב שנעשה הוא תאורטי לעוצמה ששניצל הגדיר .
מגבר בפועל (בתנאיו של שניצל ) צריך להיות לפחות פי 100 חזק יותר (כדי להגיע לפחות ל-105dBA ) , כלומר לפחות 250 וואט וזאת ב-8 אוהם .

כתבתי שתוספת ה-20dB (שמביא אותנו למגבר של 250 וואט ) היא "הנחת עבודה " ולא "תורה מסיני " , מה אתה רוצה ממני ?

הספק המגבר עבור עוצמה של 85dBA היא כ- 3 וואט, לדעתי מערכת נדרשת לעוצמת מוסיקה של לפחות 105dBA עם פיקים בעוצמה של כ- 110dBA . החישובים הם עבור התנגדות של 8 אוהם.[QUOTE/]
כאן ה-105 הם תוספת לפיקים של 20 ל-85, כמו שהוסבר קודם.

בקיצור, מה שכתבת בעצמך זה שצריך להוסיף 20dB (או 23, או 27, או 10, אבל בפועל לפחות 20 דיבי) לעוצמה הממוצעת של צריכת הוואטים המחושבת, ולדרוש שהמגבר יספק את התוספת הזו ה-RMS, וכל זה עבור פיקים.

אז זה לא ש"חשבתי (אולי בטעות)" את זה -- לא הייתי מעלה דבר כזה על דעתי.

גם הטיפול שלך בנושא ה-dynamic headroom הייה בעייתי:
אני הוספתי רק 2dB נוספים עבור פיקים שבאים מהדינאמיות המגבר (כפי שיצרנים בדרך כלל מפרסמים ב-Spec-ים שלהם )

נניח שלמגבר יש דינאמיות של 2dB לפיקים , ו בנוסף שני הרמקולים מנגנים ביחד כך שהעוצמה בפועל יכולה לקטון ב-3dB נוספים.

בהנחות אלו צד אחד של המגבר צריך לנגן בעוצמה של 110-3-2=105dBA
כי הנחת הנחה לא קבילה שלכל מגבר באשר הוא יש dynamic headroom של 2dB, מה שממש לא נכון.
אם כי כאן הטעות היא רק ב-2dB, לא ב-20, אז זה לא נורא.

אולי בעקבות הבהרה זו ההנחות והחישובים שלי "יותר הגיוניים ונהירים לך "
אז זה לא שהבהרת כאן דברים ש"לא הייו נהירים לי", אלא שהדברים הייו נהירים לי במידה שההבנה המוגבלת-מראש שלך לא הגיעה אליה, ואתה זה שעושה מהם סלט ומשתמש בהם בצורה שגוייה מהייסוד.

אז האם אתה יורד מעניין 20 הדיבי השרירותיים שלך, או ממשיך להתעקש עליהם?

עמיר

R

Roberts1

אורח
אז האם אתה יורד מעניין 20 הדיבי השרירותיים שלך, או ממשיך להתעקש עליהם?

עמיר

לפני שאענה לפוסט שלך , ומאחר ונדמה לי (אין לי כוח לחטט בהיסטוריה של שירשור זה ) שאתה לא כתבת מעולם את הנחותיך וחישוביך שלך (עבור המקרה של שניצל ) , אשמח עם תעשה זאת כדי להבין את תובנותיך שלך.

כאמור , אתה יכול להזניח את הגבר חדר , ששנינו לא יודעים מהו בחדר של שניצל .

ולסיכום : לפי הנחותי וחישובי למגבר מכפיל הספק , עבור עוצמה של עד 110 dBA , עבור המקרה של שניצל - 250 וואט
ובמידה והוא היה יושב במרחק של 2 או 3 מטר אזי המגברים הנדרשים 50 או 113 וואט בהתאמה .

ההנחות והחישובים שלי נמצאים בפוסט 126 ו 148- הבמה שלך !

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
לפני שאענה לפוסט שלך , ומאחר ונדמה לי (אין לי כוח לחטט בהיסטוריה של שירשור זה ) שאתה לא כתבת מעולם את הנחותיך וחישוביך (עבור המקרה של שניצל ) , אשמח עם תעשה זאת כדי להבין את תובנותיך שלך.

כאמור , אתה יכול להזניח את הגבר חדר , ששנינו לא יודעים מהו בחדר של שניצל .

ולסיכום : לפי הנחותי וחישובי למגבר מכפיל הספק , עבור עוצמה של עד 110 dBA , עבור המקרה של שניצל - 250 וואט
ובמידה והוא היה יושב במרחק של 2 או 3 מטר אזי המגברים הנדרשים 50 או 113 וואט בהתאמה .

ההנחות והחישובים שלי נמצאים בפוסט 126 .

הבמה שלך !
אתה שוב מתחמן :(

ראשית, אתה מציג את הדרישות והחישובים בצורה שונה ממה שנימקת בחישוביך:

אתה כותב כרכע "עבור עוצמה של עד 110 dBA", אבל במקור זה הייה עבור עוצמת שמיעה מבוקשת של 85 דיבי.

כל התוספות מעבר לזה, לפעמים עד 105 ולפעמים עד 110 דיבי, היו על דעתך ושיקוליך בלבד, כתוספת 20 דיבי לפיקים ולא זוכר למה עוד 5 דיבי נוספים שהמצאת מאיזשהו חור.

כאן לב הוויכוח ואותו אתה מחפף!
לא מקובל עלי.

שנית, אין שום סיבה שאפרט משהו -- אתה צריך להיות מסוגל להסביר את חישוביך ושגיאותיך בעצמך, בלי להיעזר ברעיונות משלי.

מה גם שייש לך נטייה מעצבנת לייחס אותם לעצמך, כפי שעשית קודם, ועוד הצעת לי "לשים לב לניואנסים" שאני הצבעתי עליהם לפני שהתייחסת אליהם בכלל.
גם זה לא מקובל עלי.

שלישית, לא אני ולא שיקולי הם הנושא אלא החישובים שלך, ההנחות הלא-קבילות שלך, התיקונים שנכנסים בדלת האחורית, ואי-ההודאה המפורשת בשום שגיאה/החסרה, והיו הרבה כאלה שאתה מתעקש עליהן וגם מנסה להצניע אותן, כמו ה-20/25 דיבי האלה, שעכשיו נכנסו לתוך ה-110, שנהפך ל"מובן מאליו"בעוד שה-85 המקוריים "נשכחו".

(זאת בניגוד לכך שלי לא הייתה בעייה להכיר בטעות ברגע הראשון, בלי שום לחץ -- זו אפילו לא "הודאה" תחת לחץ)

בקיצור, הבמה חוזרת אליך, בציפייה שתסביר לפחות את נושא ה-105 או 110 דיבי שנדרשים לדעתך ממגבר כאשר עוצמת השמיעה שנתבקשה הייתה 85 דיבי בלבד.

אחרי זה יישארו אולי פינות קטנות, אבל בוא תתחיל בזה.

עמיר

R

Roberts1

אורח
AK1 , אתה עושה סלט ענק - תכתוב בבקשה את ההנחות והחישובים שלך - בבקשה !!!

תעזוב לרגע את ההנחות והחישובים שלי - מה התובנות שלך ???

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
AK1 , אתה עושה סלט ענק - תכתוב בבקשה את ההנחות והחישובים שלך - בבקשה !!!
אין שום קשר להנחות ולחישובים שלי.

אם אני עושה סלט, תסביר איפה.

אני לא הנושא כאן.
אני לא מוכר עצמי כגורו, אלא לכל היותר כחובב, ברמה השכלה תיכונית.

הנושא הוא שאני טוען שאתה שרלטן בנושא, והסברתי בדיוק למה אני חושב כך.

אם זה לא נכון, ועשיתי סלט, או מה שאתה טוען, תסביר.

אין צורך לכתוב חיבור, או לנתח דמויות בספרות, ולא תהייה התייחסות לשגיאות כתיב ו/או דקדוק, כך שהתירוץ שאתה לא יכול להסביר בכתב הוא פאתיטי.

אלא אם תסביר אחרת, ובצורה משכנעת, נראה לי שההסברים שכתבתי ברורים ו"מרשיעים" למדי, כולל, בין השאר, מה שאני זוכר סתם כך:
  1. מספרים שרירותיים ולא מבוססים על כלום של רזרבה לפיקים, שמשפיעים בפאקטור של בין מאה ליותר ממאתיים (20 עד 27 דיבי!), שאתה מרשה לעצמך להשתולל איתם חופשי! :בהלם::(
  2. הנחת יסוד שמוסיקה אינה מכילה צלילים מתחת לקילוהרץ :בהלם::מה??????????:
  3. הנחת יסוד שאין החזרות מהקירות :בהלם::מה??????????:
  4. הנחה שכל מגבר טראנזיסטורי באשר הוא, מכפיל הספק בחציית האימפדאנס :בהלם:
  5. הנחה שלכל מגבר באשר הוא יש רזרבה דינאמית של 2 דיבי לפיקים :בהלם:
ונעזוב את זה ששכחת שייש שני רמקולים (lol)
ובטח הייו עוד שטויות כאלה בדרך, אין לי כוח לחפש.

באשר ל-#4 ו-#5, אמנם כתבת "אם", אבל כללת את ההנחה בחישוב, מה שכיועץ/גורו לא היית צריך לעשות, אלא להגיד שבמקרים שהתנאים מתקיימים (כשלרוב הם לא, וייש לבדוק ב-specs), יש להוסיף/להחסיר כך וכך.

לא איכפת לי שלא תשתמש בבמה להגנה על תדמיתך, אבל don't hold your breath עד שאפרט שיקולים משלי, ובלי שאתה מסביר -- הסיכום הוא: שרלטן

עמיר

נ.ב., אתה יכול לתקוף אותי חופשי, אבל זה רק יוכיח חולשה מצידך. הנושא אינו אני ו/או המומחיות שלי או היעדרה, אלא רק ההנחות והטענות שלך

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מישהו עוקב אחרי השרשור הזה?

R

Roberts1

אורח

כ- 1000 צפיות בכ-20 שעות - אבל מודה שזה מתיש , מתיש מאוד .

הצעתי לעמיר שיחה טלפונית , הצעתי שיכתוב את תובנותיו שלו עצמו - אבל נאדה - ניגוח אחרים תמיד עדיף !

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כ- 1000 צפיות בכ-20 שעות - אבל מודה שזה מתיש , מתיש מאוד .

הצעתי לעמיר שיחה טלפונית , הצעתי שיכתוב את תובנותיו שלו עצמו - אבל נאדה - ניגוח אחרים תמיד עדיף !

מה זה אומר 1000 צפיות ב- 20 שעות? זה אומר שאתה ואהוב ליבך נכנסתם לפה 500 פעם סה"כ להמשיך את בלבולי השכל שלכם במקום להמשיך את זה במסרים פרטיים. שאר ה- 500 זה אנשים שמקווים, לשוא, שמישהו אחר כתב פה משהו מעניין.

אני לא מבין איזה ליטופי אגו שניכם שואבים מהפגנת הנוצות שלכם בפומבי, או לחלופין לשלוף את חניתותיכם ולנפנפן מול תחנות רוח, אבל אני מניח שקל מאד לראות שהענין לציבור הוא = אפס.

זה כמובן לא מעניינן אתכם ואתם ממשיכים בשלכם, מבזים את הפורום ואת הנוכחים בו בהמשך ביזבוז זמן חסר התחשבות שלכם בכל מי שבא לבקר בו. הנפגע העיקרי הוא הפורום עצמו, שמאבד מבקרים יקרים.

אבל יאללה, את מי זה מעניין? העיקר שרוברט יוכיח שהוא שולט באריתמטיקה ותורת החשמל של כיתה יא' ועמיר יוכיח שרוברט שרלטן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
מה זה אומר 1000 צפיות ב- 20 שעות? זה אומר שאתה ואהוב ליבך נכנסתם לפה 500 פעם סה"כ להמשיך את בלבולי השכל שלכם במקום להמשיך את זה במסרים פרטיים. שאר ה- 500 זה אנשים שמקווים, לשוא, שמישהו אחר כתב פה משהו מעניין.

אני לא מבין איזה ליטופי אגו שניכם שואבים מהפגנת הנוצות שלכם בפומבי, או לחלופין לשלוף את חניתותיכם ולנפנפן מול תחנות רוח, אבל אני מניח שקל מאד לראות שהענין לציבור הוא = אפס.

זה כמובן לא מעניינן אתכם ואתם ממשיכים בשלכם, מבזים את הפורום ואת הנוכחים בו בהמשך ביזבוז זמן חסר התחשבות שלכם בכל מי שבא לבקר בו. הנפגע העיקרי הוא הפורום עצמו, שמאבד מבקרים יקרים.

אבל יאללה, את מי זה מעניין? העיקר שרוברט יוכיח שהוא שולט באריתמטיקה ותורת החשמל של כיתה יא' ועמיר יוכיח שרוברט שרלטן.
אולי כן ואולי לא ואולי אולי.

שניץ ומתנוש, אין לכם מושג ירוק, ורוד או אחר לְמה הגולשים האחרים מצפים, ו/או במה הם מתעניינים ו/או ממה הם משתעממים, מצטער.

כל מי ש-230+ הודעות לא הספיקו לו כדי ללמוד מהנסיון ולהבין שבאופן סופי ומוחלט אף אחד לא הולך לכתוב פה משהו שמעניין אותו, זו טיפשות שלו, מצטער.

ומתנוש עצמו מבזה את הפורום בכך שהוא לא נותן קרדיט לשאר הגולשים שהם, בניגוד אליו, כן לומדים מהניסיון, ומי שנכנס שוב, כן יודע מה מצפה לו. מצטער.

רוברט משחק את התפקיד של שומר-הפורום, אבל בעצם מעוניין להצניע את הפאשלות שלו, ואני לא מתכוון לשחק את המשחק הזה, מצטער.

בקיצור, למשתעממים אין מה לחפש כאן, ועוד פחות למנסים לצנזר בצורה מגעילה וחסרת ביסוס כלשהו. מצטער.

עמיר

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח

תגיד מתנוש , אתה לוקה בהבנת הנקרא ? מה אתה מכניס אותי לעניין ? אני "ליטופי אגו" ? , תקרא מה כתבתי , ואצטט מעצמי :

.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
נדמה לי שמר רוברט הציע להפסיק את העניין בציבורי ובקש מAK1 להמשיך בפרטי,אך AK1 הוא זה שטען שזה מעניין הרבה מאד אנשים לראות איך הוא יוכיח שמר Roberts לא מבין חישובי דציבלים או כל דבר אחר ,בינתיים יצא שAK1 נתן לשניצל תשובה שמדידת הצליל במרחק 4.5 מטר מהרמקולים שלו,תביא לדעיכת צליל לרבע(פי 6db) ביחס לנתוני הייחוס של יצרן הרמקול(94 db/watt במרחק 1 מטר מהרמקול...(אני עם השכלתי הצנועה הגעתי לתוצאה של דעיכת צליל פי 20.25,המהווים בקרוב דעיכה בשיעור 13db)וכמו כן ,הגעתי למסקנה שאני סומך יותר על מר Robert שעסוקו בתחום הטכני הנ"ל איננו מצריך אישורים מ AK1.
למותר לציין שזה מכבר הצעתי להפסיק את השרשור הזה שגלש לרמות לא ראויות, מחמת גישתו ו התבטאותיו של AK1 כלפי וכלפי מר Roberts.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור