רמקול חדש

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ג'וקר

אין לי כמעט ניסיון עם שופריים. בעבר הרחוק שמעתי קליפשהורן ולאחרונה שמעתי מספר דגמים חדשים של קליפש (שהם לא קנה מידה לכלום..)

בכל אופן, שמעתי רמקולים "רגילים" - דינאמיים עם יחידות קרמיות כמו KHARMA - מאד מאד אהבתי את התוצאה.

תנסה לשמוע רמקולים כאלו ואולי תגיע למנוחה ולנחלה עם רמקולים דינאמיים ??

סתם השערה על גבול הניחוש הפרוע - רמקולים עם דרייברים קרמיים אולי מתקרבים לצליל שאתה מחפש או לצליל השופרי המאוזן (עד כמה שיש כזו הגדרה) ??!!

שלמה
הייתי חושב על רמקולים קרמיים רק שאני לא יודע על חברה אחרת חוץ מקארמה , ולמרות שממש מדגדג לי לשדרג משהו (אולי הכסף שורף בכיס או שזה קדחת האביב :D ) , הקארמה בוודאי לא בתקציב עכשיו . אם הייתי יכול לטייל אולי הייתי מתחיל מסע חיפוש , אבל לא ממש יכול לטייל יותר מידי . איזה רמקולים קראמיים במחיר נוח אתה מכיר חוץ מהקארמה ?
דיז הזכיר את הקואינסידנס , אז חשבתי ללכת לשמוע אותו אבל אייל אמר לי שאין כבר אותו . , אני כנראה אקבע לשמוע את הדבור בשלב מסויים . או שאני אחליט לשדרג הגברה או את המקור . נראה כבר
ותודה על הרעיון

אייל למה בדיוק אתה מתכווין שיש להם כיוון סונארי שונה ? ממה שהבנתי שופריים רגילים (לא אלו של דיז) הם מבצעים בחסד של מיד וגבוהיים וחסר להם באס (אולי הבנתי לא מדוייק ), רק שזה יותר מידי בפנים . והם מאוד מהירים ונצילים , ולכן מגברי מנורות מרככים אותם
ויחידות קראמיות אמורות לתת את המהירות של השופריים , ולהיות עם סאונד יותר "שמן" , אבל אולי אני טועה , כך שאשמח לקבל פירוט למה אתה מתכווין

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יגאל סבו מביא חברה שברח לי עכשיו השם שלה...

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
ליהודה

הייתי חושב על רמקולים קרמיים רק שאני לא יודע על חברה אחרת חוץ מקארמה , ולמרות שממש מדגדג לי לשדרג משהו (אולי הכסף שורף בכיס או שזה קדחת האביב :D ) , הקארמה בוודאי לא בתקציב עכשיו . אם הייתי יכול לטייל אולי הייתי מתחיל מסע חיפוש , אבל לא ממש יכול לטייל יותר מידי . איזה רמקולים קראמיים במחיר נוח אתה מכיר חוץ מהקארמה ?
דיז הזכיר את הקואינסידנס , אז חשבתי ללכת לשמוע אותו אבל אייל אמר לי שאין כבר אותו . , אני כנראה אקבע לשמוע את הדבור בשלב מסויים . או שאני אחליט לשדרג הגברה או את המקור . נראה כבר
ותודה על הרעיון

אייל למה בדיוק אתה מתכווין שיש להם כיוון סונארי שונה ? ממה שהבנתי שופריים רגילים (לא אלו של דיז) הם מבצעים בחסד של מיד וגבוהיים וחסר להם באס (אולי הבנתי לא מדוייק ), רק שזה יותר מידי בפנים . והם מאוד מהירים ונצילים , ולכן מגברי מנורות מרככים אותם
ויחידות קראמיות אמורות לתת את המהירות של השופריים , ולהיות עם סאונד יותר "שמן" , אבל אולי אני טועה , כך שאשמח לקבל פירוט למה אתה מתכווין

לא הייתי רוצה להכנס לתיאורים, כי אין לי כח לדיונים ארוכים כרגע.
את הטלפון שלי אתה יודע, דבר איתי ואתן לך בפירוט את מה שאני חושבבהתבסס על הרבה מאוד שעות האזנה לרמקולים קרמיים של קארמה, קואינסידנט, אייזופון, טיידאל ועוד.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ג'וקר,

נראה לי שאתה לא ממש יודע מה אתה מחפש.
האם אני צודק?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ג'וקר

אייל פור הזכיר את החברות ש/יש להם דרייברים קראמיים.

אם אני לא טועה אורי התכוון לחברת איזופון שיש לה יבואן בארץ והמחירים אומנם לא זולים אבל בהחלט לא בספירות של הקארמה.

שלמה

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
לשלמה

הדגם של אייזופון שאני מכיר נקרא ערבה ועולה כ - 60 אלף דלר (אם אני לא טועה). אני לא יודע אם יש להם רמקולים פול - קרמיים זולים יותר, צריך לבדוק באתר שלהם.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ג'וקר,

נראה לי שאתה לא ממש יודע מה אתה מחפש.
האם אני צודק?

תתפלא אני יודע היטב מה אני מחפש . הבעיה היחידה היא שאו שאין את זה או שזה יעלה יותר כסף ממה שיש לי . או שאצטרך לרכוש משומש מחו"ל וזה בעיה , כי להזיז רמקולים מחו"ל אין לי נסיון (זה לא חנות שיודעת איך לשלוח , ואני לא ממש במצב לטוס לחו"ל ולמצוא שם חברת שילוח ).

באופן עקרוני אני מחפש רמקול שיש לו מהירות ומיד של אלקטרוסטאטי טוב , אבל יש לו גם באס . הסיבה לבאס היא העובדה שגם פסנתר או כלים אחרים ההרמוניות ה3 ו 4 שלהם מגיעים לתדרים נמוכים , ואיכשהו זה מציק לי מאוד לא לקבל באס . הפתרון של סאבוופר נוסה עם הESL57 ונמצא לא מספק (לא מצליח להיות מהיר מספיק לרמקול ונוצר דיסוננס ) .

אז עכשיו יש שני קנדידטים על הכוונת , הרמקול של דיז או האוריס הקטן אבל זה שוב הנושא של למצוא ואז לשלוח , או האלקטרוסטאט 3 שמעתי שיש לו באס , ומצאתי שהוא נמכר בזול יחסית (הבעיה היא לוודא שהדבר הזה שמזיז את הממברנה הוא טוב (אין לי מושג איך) , ומשלוח .

הבעיה הנוספת היחידה עם שניהם זה גודל החדר והאפשרויות שלי לתת להם את המיקום המתאים , כי כרגע יש מצב שאנני יכול לשנות בחדר כלום .

אם הייתי מוצא רמקול דינאמי שיכול לתת את מה שהם נותנים במחיר שפוי הייתי משתמש בו עכשיו , עד שהייתי הולך על שינוי בחדר ושם אלקטרוסטטיים (למרות הבעייתיות של הסוויט ספוט ) .

ולמני , תאחל לי להתחדש עוד כמה זמן , אני משהו אקנה עוד מעט אבל עדיין לא יודע מה ובכמה וכשאקנה אספר מה ולמה

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
הבנתי.
לדעתי, האוריס נשמע ממש לא טבעי. יותר מדי גדול מהחיים. לדעתי, יש בעיה מסוימת באימג'ינג בגלל הגודל הזה. הכל שם אבל לא ממש ברור היכן.
הייתה לי בעיה דומה עם הקליפשורנים שלי.

באיזה תקציב אתה מחפש רמקול?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ג'וקר

אייל פור הזכיר את החברות ש/יש להם דרייברים קראמיים.

אם אני לא טועה אורי התכוון לחברת איזופון שיש לה יבואן בארץ והמחירים אומנם לא זולים אבל בהחלט לא בספירות של הקארמה.

שלמה
(Y)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבנתי.
לדעתי, האוריס נשמע ממש לא טבעי. יותר מדי גדול מהחיים. לדעתי, יש בעיה מסוימת באימג'ינג בגלל הגודל הזה. הכל שם אבל לא ממש ברור היכן.

אין רמקול אוריס אחד. לכן כאשר שמעת משהו והתרשמת הוא מאוד תלוי הדגם, הפילטרים, הקרוס, הקונפגרציה של ההגברה-כדי בכלל להבין איך זה נשמע. למעשה האוריס לא נמכר על ידי המתכנן כבר כמה שנים. היום נמכרים פיתוחים נוספים .
אם שמעת את הסווינג- אשמח להכיר עוד משתמש בעניין(אנחנו קבוצת תמיכה והעברצת אינפורמציה).

לגבי השפעה של כבלים ומגברים על נושא כמו אימג' ועוד..בעתיד.

אם הייתי חושב שקליפשהורן מספיק למה שאני מחפש-מזמן היה אצלי. הרבה יותר קל וזול.
לטעמי זה בכלל לא אותה פלנאטה.זה טעמי בלבד.

ג'וקר-לא שמעתי רמקול דינאמי קרוב.יש רמקולים דינאמים טובים .
מצד שני אין דבר כזה רמקול מושלם וכל אחד צריך להבין מה הוא אוהב יותר ועם מה הוא יכול לחיות. עבורי להקשיב למערכת של מליון וחצי דולר\או יורו של MBL כדי לקבל צליל טוב-זה לא משמעותי. יש סיבה מאוד טובה למה חברה כמו MBL מציגה מערכת בסכום כזה. המערכת של סווינג חדשה עם אלקטרוניקה חדשה היא בקושי בעלות של כ3% (אחוז יותר או פחות)מהמערכת של MBL בתערוכה האחרונה בגרמניה. לא אתפלא שהיא נשמעת יותר טוב(אם יש בכלל קשר בין עלות לתוצאה-וכולנו יודעים שקשר כזה לפעמים מתקיים ולפעמים לא). אני לא עשיתי השוואה בינהם בגלל שלא שמעתי וגם המחיר לא רלוונטי.

הממ... מליון וחצי-זה דולר או יורו?
בסכום הזה הייתי כבר משקיע בהופעה יומית של אבי ביטר. אני בטוח שהוא היה מנגן גם על הדרבוקה באותו מחיר.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הבנתי.

האמת היא שאני ממתין את השבועיים עד לג" בעומר כדי לקנות , ועד אז יתכן והסכום ישתנה , אני מניח שזה יהיה בין 10-20K

דיז אני יודע שאין רמקול מושלם , כי אם היה הייתי מקבל את המיד והגבוהים של הקווד עם באס עמוק חזק ומהיר , בקופסה או בתצורה סלחנית (עדיף גם בתקציב המועט שלי ) , ועם במה רחבה דיה שלא אצטרך לקבע את הראש למשהו .
אבל ההעדפה שלי זה מיד מהיר ומפורט כמו קווד בלי להרגיש שאין לי באס בכלל או שיש לאג כזה שנראה שהרמקול לא סוחב . מאידך אני לא רוצה את הפאנלים הענקיים שעושים קיר סאונד בצד אחד וקיר בצד השני ואם אתה זז הכול נעלם .

אני יכול לחיות עם פחות באס (שיגיע עד 80-90 ) , אבל אני מתקשה לחיות עם חוסר מוחלט ועם במה נקודתית . ואני רוצה מיד שלא מהעולם הזה כמו שיש לקווד

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
10-20K אתה רוצה את סווינג? {או שלא הבנתי ?}

truejoker

במקרה שאתה לא מודע למחירו של Swing? אז זה המחיר - € 23,279.00

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש לו קומבינות עם היבואן...

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
DIZ,
שמעתי שני סטאפים של ORIS.
200 עם LOWTHER ובאס של ORIS
150 עם AER ושני וופרים על OPEN BAFFLE בד'אפוליטו.
שניהם היו נחמדים מאוד ואף אחד לא ממש הפיל אותי.

לגבי הקליפשורן, נכון, הוא לא מושלם אך לאחר מס' שידרוגים קטנים, הוא נשמע לא פחות טוב מכל אוריס ששמעתי. ברור שהוא לא הרמקול האולטימטיבי אך בהחלט רמקול מיוחד. ולכן היו לי בבית עוד כמה מפלצות.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16

בתערוכה במינכן היו בין 15 ל 20 יצרנים ארופאים שהשתמשו באלמנטים קרמיים (לא ספרתי), ב CES היו עד 10 יצרנים אמריקאים ומהמזרח הרחוק שמשתמשים באלמנטים קרמיים, ובשנים הבאות נראה עוד עשרות יצרנים 'מאמצים' שימוש באלמנטים אלו.

מיגוון המחירים עומד כיום מ 4,000 דולר ל 230,000 יורו- ותיקון קטן איזופון ערבה עולה בחו"ל כ 40,000 דולר ולא 60,000 דולר כפי שנכתב.

יש לאלמנטים קרמיים את תכונות האופי שלהם, בדיוק כפי שיש לריבונים, אלקטרוסטטים, שופריים, וחומרים אחרים ברמקולים דינמיים.

דבר אחד ראוי לציין כל האלמנטים הקרמיים מקורם ביצרן גרמני אחד- וכל חברה בונה את הרמקול בהתאם להבנתה / תפיסתה את הצליל כפי שראוי לשחזרו.

יש הבדלים ניכרים בין חברות שונות, בדיוק כפי ששימוש באלמנטים דינמיים זהים יוצר צליל שונה אצל יצרנים שונים.

צריך להקשיב ולהחליט האם זה לטעמו של המאזין.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
האיזופון ערבה 2008 (הדגם החדש) עולה בגרמניה 33,500 יורו, שהם $52,000.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
האיזופון ערבה 2008 (הדגם החדש) עולה בגרמניה 33,500 יורו, שהם $52,000.

למיטב ידיעתי זה מחיר גירסת טוויטר יהלום- שהיא כ 10,000 דולר יותר מהגרסה של טוויטר קרמי.

יכול להיות שאני טועה / מתבלבל עקב אי רישום מדויק- אבל אלו המחירים שאני זוכר משיחותי במינכן עם אנשי איזופון בתערוכה.

אני משוכנע שהיבואן ישמח להעביר מידע מדויק לכל מתעניין.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
DIZ,
שמעתי שני סטאפים של ORIS.
200 עם LOWTHER ובאס של ORIS
150 עם AER ושני וופרים על OPEN BAFFLE בד'אפוליטו.
שניהם היו נחמדים מאוד ואף אחד לא ממש הפיל אותי.

לגבי הקליפשורן, נכון, הוא לא מושלם אך לאחר מס' שידרוגים קטנים, הוא נשמע לא פחות טוב מכל אוריס ששמעתי. ברור שהוא לא הרמקול האולטימטיבי אך בהחלט רמקול מיוחד. ולכן היו לי בבית עוד כמה מפלצות.

מספר פעמים שהקשבתי לקליפשהורן- הם היו אחר שידרוגים שונים ברמקול.

לגבי אילו שהקשבת- שוב, כמו שכתבתי, אילו רמקולים "מודולרים" ומאוד חשוב ממה הם מורכבים ובאיזה סטאפ.
האוריס בכלל לא מיוצר כיום על ידי אותו יצרן אלא Orphean, וגם הוא כבר MK2

יש הבדל שמיע בינהם ברור(באופן גס, יש דברים מאפיינים משותפים לאורפן ששונה ממאפינים משותפים לאוריס).
בסופו של דבר כמו כל דבר, העדפות יש בהם עיניין סוביקטיבי(לצד איכיות אוביקטיביות ברורות).

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש הבדלים ניכרים בין חברות שונות, בדיוק כפי ששימוש באלמנטים דינמיים זהים יוצר צליל שונה אצל יצרנים שונים.

צריך להקשיב ולהחליט האם זה לטעמו של המאזין.
(Y)
יש חדש עם חדר ההדגמה לציוד החדש שלך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור