הכבלים הטובים בעולם!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הלא שבנאדם קונה לדוגמא עוגיות ורשום עליהם ביתיות עבודת יד זה בטח יותר טוב ממפעל ,שלש 4 טון בצק
אני הולך לישון, אבל אני מציע לך לשקול שאם מדובר במפעל שמייצר את העוגיות, אז עדיף שמכונה תלוש את 3-הטון של הבצק בצורה אחידה ובלי להתעייף, מאשר איזה פועל יערבב 30 קילו בצק ידנית כל פעם וייתעייף הרבה לפני שהסיר הראשון מעורבב כיאות, אבל יש לו 20 סירים כאלה לערבב במשמרת אחת...

ואם הוא כועס על הבוס שלו, או על החברה שלו, אז לך תדע איזה מרכיבים ייתווספו לתערובת, שלמכונה אוטומאטית קשה יותר להוסיף אותם, וגם הכעס והעצבים הם פחות ישירים כלפי המכונה מאשר כלפי הבצק שמסרב להתערבב...

בדברים שאינם דורשים חשיבה ויצירתיות, אלא עבודה חדגונית ומיכאנית, מכונה משוכללת יכולה לתפקד לאין שיעור טוב, מדוייק ועיקבי יותר מבני אדם.

אתה לא רוצה "יצירתיות" בהרכבת כבלים או מכשיר אלקטרוני כלשהו, אלא רק דיוק ועיקביות, ללא התרופפות ריכוז ותשומת לב וללא טעויות אנוש.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שניצל לי נראה שסילטק חספה את המערכת שלך במערומיה שקול להחליף את הכול כולל שקעים (אני אפילו בצחוק לא הייתי אומר שסילטק זו עבודה בעיניים זה רק מוסיף לך כמה 000000 לאופי ) ובעיניין לחשוב לקח לך הרבה זמן עד שהגבת לי נראה שאתה חושב ל א ט ל א ט ל א ט ל א ט ל א ט ל א ט
לוקח לי זמן מכיוון שאני עובד ,ולא נמצא באינטרנט , עזוב אותי מגאוות היחידה שלך ,יש משהו אינפנטילי בכתיבתך ,ולא בא לי להצטרף לעניין ,תכתוב מה שאתה רוצה ועזוב אותי בשקט !

נערך לאחרונה ב:

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
ak1 אתה נראה לי בן אדם מאוד אינטליגנט ולי נראה שאתה, מבין על מה אני מתכוון שנתתי לך דימיו של מפעל קטן וביתי אבל אתה בכח מנסה להראות את השלילה של מפעל קטן ואיכותי עם חזון לשלמות ובקרת איכות מעולה אתה נותן לי פה דוגמאות על עובדים סוררים תגיד מה זה עובדי עיריה שעושים עבודות רס"ר נו בחייך AK1 מה עבר לך בראש שחשבת על זה אתה יודע כמה חברות לאו דווקא של כבלים כמו YG ,MBL וכו' הם מפעלים אזיטוריים

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
שניצל ידידי אני ממליץ לך ללכת לסדנת עצבים שם ילמדו אותך איך לשמור ולהתאפק בתגובותיך ואתה לא חייב לענות לי מהר אני מבין קשה לך אז :לאט לאט לאט

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
יניב, כבד רצונו של אדם שלא לפנות אליו במישרין או בעקיפין
זה מתחיל להראות כמו מסע צלב נגד מטרה
שלי לפחות ניראה שסימנת כבר מזמן.
יש מספיק מומחי כבלים שיענו לך עניינית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
ak1 אתה נראה לי בן אדם מאוד אינטליגנט
טעות אופטית :)
ולי נראה שאתה, מבין על מה אני מתכוון שנתתי לך דימיו של מפעל קטן וביתי אבל אתה בכח מנסה להראות את השלילה של מפעל קטן ואיכותי עם חזון לשלמות ובקרת איכות מעולה אתה נותן לי פה דוגמאות על עובדים סוררים תגיד מה זה עובדי עיריה שעושים עבודות רס"ר נו בחייך AK1 מה עבר לך בראש שחשבת על זה אתה יודע כמה חברות לאו דווקא של כבלים כמו YG ,MBL וכו' הם מפעלים אזיטוריים
הבנתי למה התכוונת, רק שאני חושב אחרת, לא בכוח.

בוא נעזוב את המיקרים של עובדים סוררים, שזה בבחינת "על אחת כמה וכמה".

נדון רק בעובדים ממושמעים ומסורים שנונתנים את הנשמה, אבל, בהיותם בני אדם, הם מתעייפים, ולא תמיד סבלניים, ולא תמיד מרוכזים באותה מידה.

בכל המקרים שאני יכול לחשוב עליהם של עבודה שאינה דורשת יצירתיות ומחשבה, אלא מיכאנית וחוזרת על עצמה, למכונה שיכולה לעשות את העבודה הנידרשת יש לדעתי ייתרון מוחלט ומובהק על עבודה ידנית,

מבחינתי "קטן", "איזוטרי", "אקזוטי" ו"עבודת יד", כמו גם "קהל לקוחות קטן ואקסקלוסיבי", אינם אינדיקאציות לגן עדן של איכות / מושלמות / פרקציוניזם וכו', ואינם אינדיקציות להיפך מזה -- פשוט אי אפשר לדעת לפי זה בלבד שום דבר לכאן או לכאן, כך שכל מקרה לגופו.

בקיצור, אם חברה היא טובה, זה לא בגלל ולא למרות שהיא קטנה ולא בגלל שהיא גדולה, ולא בגלל ולא למרות שייש בה 60 או 6000 עובדים, ולא בגלל ולא למרות שעושים שם דברים בצורה ידנית מפגרת או מסורה.

עמיר

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
אני אומר ככל שהכמות קטנה ככה גם באה האיכות כמו אוכל צבאי זה עובדה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
:בעד:[

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

לפי הלוגיקה הנ"ל אפל עושה מוצרים באיכות ירודה...מעניין מדוע כל כך הרבה אנשים קונים את ה "זבל" שלהם...;)

אני אומר שהכמות היא לא פקטור לאיכות.
ארז

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63

מה שיפה זו הקביעה "זה עובדה" (צ"ל זו עובדה, אבל נעזוב זה).

לקסוס מייצרת מכוניות ברמת איכות פנטסטית ועושה את זה בסרט נע.

סוסיתא יוצרה עם הרבה עבודת יד, התוצאה הייתה פחות טובה.

אם הידע שלך לגבי אופן הייצור ורמתו מבוסס על אוכל צבאי, כדאי שתעצור כאן.

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
זה הכל אינבדואלי למוצר שאתה בונה אני מדבר על חברות שיודעות לייצר מוצר לא אמרתי שכל מה שכמותי הוא זבל אז אם אתם כבר בעולם הרכב אז את בוגאטי ווירון גם בונים במפעל איזוטרי וקטן אין סוף לדוגמאות

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא אמרתי שכל מה שכמותי הוא זבל

דווקא כן אמרת:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יניב
הדוגמה של בוגאטי ויירון לא שייכת לעניין, כי לא מדובר ביכולת אלא באיכות. האיכות של לקסוס היא עניין מבוסס מאוד, מוירון יש פחות מדי אקזמפלרים כדי לדעת ומה שנמכר גם לא נוסע מספיק כדי לדעת.
כאשר יש תעשייה אוטומטית ברמה הגבוהה ביותר יש לה במקרים רבים מאוד יתרונות על עבודת יד.
ובסוף, מה שהכי חשוב, היא בקרת הייצור: תקנים והקפדה

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
אני נתתי דוגמא לאיך שרוצים שמשהו יבנה בצורה יותר איכותית ,לא נתתי אכשיו דוגמא לאמינות של רכבים ואני לא רוצה להיכנס לזה כי אנחנו לא בפורום רכבים נכון שיש דברים שהם סידרתיים יותר והם באמת אמינים ואיכותיים ,אבל ברגע שאתה מוציא את נתון הכמות מהמשוואה והופך אותו למשהו יותא אזיטורי שכל הכוונה שלך היא ליצר בצורה יותר מוקפדת ואיכותית , אני לא רואה מה רע בכך

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
שניצל שכחת את הלא לפני "אמרתי שכל מה שכמותי הוא זבל " אז חכמולוג אל תשנה פה את המשפטים שלי .אתה לא רציו פה בפורום לפחות מבחינתי אז אם אין לך משהו מעניין להגיד אז תתקדם.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יניב
מצד אחד לא הבנת את מה ששניצל כתב (ואולי טוב שכך), ומצד שני אתה כותב בגסות מיותרת. "תתקדם" זה מכוער, "לא רצוי" זה פשוט חצוף, והתנהלות כזאת היא-היא שלא רצויה.

אין בעיה עם עבודת יד, אבל במקרים רבים, כמו בהרבה מצבים באודיו, זה סתם בגלל היקף ייצור קטן בגלל שמדובר ב"תעשייה" לא מאוד מפותחת.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אני נתתי דוגמא לאיך שרוצים שמשהו יבנה בצורה יותר איכותית ,לא נתתי אכשיו דוגמא לאמינות של רכבים ואני לא רוצה להיכנס לזה כי אנחנו לא בפורום רכבים נכון שיש דברים שהם סידרתיים יותר והם באמת אמינים ואיכותיים ,אבל ברגע שאתה מוציא את נתון הכמות מהמשוואה והופך אותו למשהו יותא אזיטורי שכל הכוונה שלך היא ליצר בצורה יותר מוקפדת ואיכותית , אני לא רואה מה רע בכך
גם לענין זה הבוגאטי אינה דוגמה טובה. לא מדובר כאן ביצרן איזוטרי, אלא בשפיץ של השפיץ של קונצרן VAG הענק. כל הטכנולוגיה, הידע, הנסיון והמשאבים של האחרון התגייסו לייצר משהו שהשאלה כמה עולה לייצר אותו, פשוט אינה רלבנטית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור