חשמל ייעודי למערכות סטריאו – בדיקה אובייקטיבית

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט,
לא תיארתי לעצמי שאתה כל כך מושפע ממראה העיניים.

אם ההזמנה של מתנוש בעינה עומדת והיות ואתה מעיד על עצמך כעל אחד שלא מאמין ביכולת האוזן להבחין בשמע שונה בין כבלי אינטרקונקטים שונים, אז מה החשש שמתנוש ישמיע לך קטעים נבחרים שלהערכתו קל לשמוע את ההבדל, כאשר אתה לא תדע איזה כבל מחובר?
כל מה שתצטרך לעשות זה להאזין ולומר האם זה נשמע לך אותו דבר או שונה מההשמעה הקודמת.

אתה לא מסתכן בהשפעת המראה כי אתה לא תדע איזה כבל מחובר. מתנוש יחליף את הכבל (או לא) כראות עיניו.

מספיק שתשמע שוני מסוים, ואני משוכנע שמתנוש יכול לעזור לך להבחין בהבדלים, על מנת שגם אתה תוכל לומר שאתה שומע.
זה יהיה צעד בונה אמון משמעותי מצידך.

מה דעתך?

ארז

בחיי ארז , אני נשבע -בנושא השוואת ציוד אני לא סומך על עצמי בשיט .

אני יכול לשמוע... ולדמיין מה שתרצה - את המושג ל"שמוע שירת מלאכים" המציאו עלי - אני יכול לשמוע (בעצם לדמיין שאני שומע ) - הכול .ירוק , צהוב , חתולים , אפרסקים ,שימי תבורי , ברט בכרך ........כיד הרוח הטובה :)

מאחר שאני כל כך מודע למגבלה זו שלי - אני לא מוכן לבצע לעצמי שום השוואת ציוד שהיא לא Blind .

בנוסף לדעתי זיכרון השמיעה האנושי הוא מאוד קצר (ואצלי הוא קצר במיוחד - לצערי :( )
לבדיקות שאני מבצע לעצמי אני חייב את קופסת המיתוג כדי שהמעבר יהיה ב-0 זמן .

עכשיו , אפשר להתווכח אם הממתג ממסך,האם לאו - אבל זה לא רלוונטי לאשר כתבתי.

זאת כל האמת שלי - ורק האמת (ורד)

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
עדות בעל הדין וגו'

מצטער, לא יכולתי להתאפק

למעשה, כמו שכותב רוברט לארז ומעיד על עצמו, יש לנו שרשור שאורכו 27 עמודי פורום, 262 הודעות (כולל זאת) - שכל כולו חוסר היכולת הפרטי של רוברט להבחין במרכיבי מוזיקה ולזכור אותם למשך דקה לערך.

כלומר: לא מדע ולא תיאוריות, לא אג'נדה ולא קונספציה, לא ידע ולא ניסוי. סתם בעיה אישית ומאוד פרטית.

נראה לי שדינו של השרשור הזה נגזר בהודעה דלעיל.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מצטער, לא יכולתי להתאפק

למעשה, כמו שכותב רוברט לארז ומעיד על עצמו, יש לנו שרשור שאורכו 27 עמודי פורום, 270 הודעות (כולל זאת) - שכל כולו חוסר היכולת הפרטי של רוברט להבחין במרכיבי מוזיקה ולזכור אותם למשך דקה לערך.

כלומר: לא מדע ולא תיאוריות, לא אג'נדה ולא קונספציה, לא ידע ולא ניסוי. סתם בעיה אישית ומאוד פרטית.

יואל - זה נאמר בהומור עם קורטוב אמת - המסקנות שלך לא משהו ;)

ולמה ל"גזור את דינו של שירשור זה" כשהאווירה פה כרגע היא כל כך רגועה וידידותית ? :)

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
סליחה
מה זה "יואל - זה נאמר בהומור עם קורטוב אמת - המסקנות שלך לא משהו"

זאת המשמעות של כל מה שכתבת עד היום (מבחן עיוור, קופסת מיתוג, חוסר נכונות להאזנה) - אבל הפעם כתבת את זה במפורש (כי בסוף צריך להסביר מדוע אתה באמת נמנע באדיקות כזאת מהאזנה פשוטה)

זה הומור?

המסקנות שלי לא משהו לאחר שאתה כותב מה שאתה כותב על עצמך?

ומה הקשר לאווירה הרגועה והידידותית? אפשר גם להחליף ברכות ב-279 שפות ולהביא ממיטב שירי העולם.

זה מופרך לאין שיעור.

חקסמח

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סליחה
מה זה "יואל - זה נאמר בהומור עם קורטוב אמת - המסקנות שלך לא משהו"

זאת המשמעות של כל מה שכתבת עד היום (מבחן עיוור, קופסת מיתוג, חוסר נכונות להאזנה) - אבל הפעם כתבת את זה במפורש (כי בסוף צריך להסביר מדוע אתה באמת נמנע באדיקות כזאת מהאזנה פשוטה)

זה הומור?

המסקנות שלי לא משהו לאחר שאתה כותב מה שאתה כותב על עצמך?

ומה הקשר לאווירה הרגועה והידידותית? אפשר גם להחליף ברכות ב-279 שפות ולהביא ממיטב שירי העולם.

זה מופרך לאין שיעור.

חקסמח

יואל סליחה: היתה לי טעות כתיב - במקום "נאמר " הייתי צריך לכתוב "יאמר"

כשכתבתי ציטוט: : "יואל - זה יאמר בהומור עם קורטוב אמת - המסקנות שלך לא משהו" - התכוונתי שאני מעוניין להיות עדין , לא פוגע ועם חוש הומור - בתגובתי למסקנה הלא נכונה שלך - לגבי הסיבה לכאורה לשרשור הארוך .

ולעניין עצמו : המסקנות שלך "לא משהו" במובן הבא:

הפוסט שלי מתחלק ל-2 נושאים :

1. היכולת לדמיין דברים שאינם קיימים בפועל - בהשוואת ציוד אודיו כשהמוצר גלוי - ואולי אצלי הדמיון מפותח במיוחד .
2. זיכרון השמיעה האנושי שהוא קצר ומוגבל מאוד - ואולי שלי במיוחד .

אגיד זאת בעדינות יתר כדי לא ל"העיר את הפורום" פעם נוספת :

ב 2 הנושאים שהזכרתי : .......אני לא האדם היחיד בעולם האודיופיליה שחוטא בעניינים אלו .

יואל - המסקגה הנכונה היא : כל השירשור הארוך הוא לא רק בגלל "הבעיות של רוברט" שהתגלו לפתע בפוסט 261
יש עוד מספר אודיופילים שחוטאים בדיוק במקומות שרוברט כל כך מודע להם ........ וכל כך נזהר מלהכנס אליהם

.........ולגבי ה"להחליף ברכות ב-279 שפות ולהביא ממיטב שירי העולם"- יתכן שהפוסט הבא שאפתח יהיה בדיוק בנושאים אלו.
פוסט כזה יקרב אותנו משמעותית ל"שלום העולמי" המיוחל - והנה בכלל הרעיון היה שלך - ואני לא אקח את הקרדיט לעצמי ;).

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תעודת כבוד לפורום ? או המשטרה עזבה את הזירה לפתע ?

שלום לחברי הפורום

אני חושב שמגיעה תעודת כבוד לפורום , על כך שבמשך כ- 270 פוסטים , על נושאים כה טעונים - "משטרת הפורומים" לא התערבה ולו פעם אחת !!! ,,,,,,,ובנוסף אין מורחקים ופצועים מזירת הארוע :בעד: (ורד) ::גאה:

אז מה פה קורה פה ??? :בהלם:

"שכחו אותנו בבית " ?

פשוט נמאס למשטרה מאיתנו - ואנו בר בשטח ?

כל מחלקת "פיקוח הפורומים" במשטרה יצאה לקורס ?

אנו האודיופילים - נחלשנו ואיבדנו את הפאתוס , רוח הקרב וה"אש בעיינים" ?

"הוא השתפר מאוד בהתנהגות בחציון האחרון - כבר שבועיים הוא לא משך לאריאלה בצמה" ?

.........העניין לא מובן :)

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
תראה, רוברט, אם היית כותב בפתיח של הפוסט את מה שכתבת בתגובה 261 , היינו יכולים לחסוך מאיתנו התבטאויות לא הכי נעימות שנכתבו פה.

להבנתי, זה מאוד בעייתי להוציא לפועל את מה שביקשת כאשר אתה מעיד על עצמך את הדברים שכתבת קודם.
לא יודע אם יש דרך להתקדם מכאן.
ארז

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מצטער, לא יכולתי להתאפק

למעשה, כמו שכותב רוברט לארז ומעיד על עצמו, יש לנו שרשור שאורכו 27 עמודי פורום, 262 הודעות (כולל זאת) - שכל כולו חוסר היכולת הפרטי של רוברט להבחין במרכיבי מוזיקה ולזכור אותם למשך דקה לערך.

טוב, גם זה היה די צפוי.

אולי פעם יבוא לכאן איזה טכנוקראט שבאמת מכיר מערכות טובות, צבר קצת נסיון ויש לו גם חוש שמיעה.

עד אז, אני מצדיע לבעלי הסבלנות והכוחות להתנצח עם כל אלו שלא שמעו, לא התנסו ולא מכירים, אבל בטוחים שהולכים להמציא את הגלגל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
טוב, גם זה היה די צפוי.

אולי פעם יבוא לכאן איזה טכנוקראט שבאמת מכיר מערכות טובות, צבר קצת נסיון ויש לו גם חוש שמיעה.

עד אז, אני מצדיע לבעלי הסבלנות והכוחות להתנצח עם כל אלו שלא שמעו, לא התנסו ולא מכירים, אבל בטוחים שהולכים להמציא את הגלגל.

כפי שתארתי ..... אולי אני מדמיין כשאני רואה את המוצר (ואני מודה ומודע לזה בניגוד לחלק נירחב מהחברים פה - ולא רק פה - זוהי תופעה אודיופילית כלל עולמית ) ........... ואולי אני לא זוכר לאורך זמן ..........אבל השמיעה שלי בהשוואות עם ממתג A/B היא טובה בהחלט .

סתם קוריוז:

אני בקלות שומע הפרשים של 0.2 dB בהשוואת עוצמות של 2 מכשירים שונים

........ולפני כ-15 שנה כשבדקתי בדיקה לא מקצועית את השמיעה שלי (עם ציוד שלי ) שמעתי בגבוהים עד 20,300 Hz אבל בעוצמות סופר גבוהות כאלה שתדר של 1 KHz בעוצמות אלו היה "מפוצץ לך את האוזניים "

בעוצמות "סבירות" שמעתי עד 18,500 הרץ

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
טוב, גם זה היה די צפוי.

טייק , שאלה נוספת - מה האג'נדה שלך לגבי Blind Test ? - לא חשוב כרגע עם ממתג , או בהשוואה ישירה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
בבדיקת אודיו השוואתית יש גם מעבר לעוצמה, באתר של harman ישנן כמה כתבות על גישה לפענוח אודיו..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תראה, רוברט, אם היית כותב בפתיח של הפוסט את מה שכתבת בתגובה 261 , היינו יכולים לחסוך מאיתנו התבטאויות לא הכי נעימות שנכתבו פה.

להבנתי, זה מאוד בעייתי להוציא לפועל את מה שביקשת כאשר אתה מעיד על עצמך את הדברים שכתבת קודם.
לא יודע אם יש דרך להתקדם מכאן.
ארז

ארז , כל התאור על עצמי (על שירת המלאכים - שאני באמת חושב שאני שומע ) - אולי אצלי זה קיצוני במיוחד - אבל אני חושב שכוווווולם חוטאים בזה במידה כזו או אחרת עם דגש ל- במידה כזו או אחרת

וחשוב להדגיש - שאין קשר בין היכולת לדמיין דברים (כשאתה יודע מה המוצר המנגן ) לבין איכות השמיעה שלך עצמה - כפי שאני יכול להעיד על עצמי .

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ארז , כל התאור על עצמי (על שירת המלאכים - שאני באמת חושב שאני שומע ) - אולי אצלי זה קיצוני במיוחד - אבל אני חושב שכוווווולם חוטאים בזה במידה כזו או אחרת עם דגש ל- במידה כזו או אחרת

וחשוב להדגיש - שאין קשר בין היכולת לדמיין דברים (כשאתה יודע מה המוצר המנגן ) לבין איכות השמיעה שלך עצמה - כפי שאני יכול להעיד על עצמי .

זכותך לחשוב כאוות נפשך, אבל מכאן ועד הדברים שכתבת קודם, בלשון מאוד החלטית על "אמיתות" שבכלל אינן יוצאות מהבדל בשמיעה, המרחק רב מאוד.

אתה גם מניח הנחה חזקה ומן הסתם שגויה, שניסיונך ויכולותיך מייצגות נאמנה את כולם.
האם כל האנשים רואים אותו דבר?
האם התכונה של תשומת לב לפרטים היא זהה אצל כולם?
מדוע, לדעתך, כולם שומעים אותו דבר וכולם "מדמיינים" כמוך, במידה כזאת או אחרת?
אל תשלוף את התשובה המוכנה שלך על רוחב פס, הפרשי עוצמה וכו'. אין טעם או עניין לחזור להתנצחויות תיאורטיות...

ארז

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
טייק , שאלה נוספת - מה האג'נדה שלך לגבי Blind Test ? - לא חשוב כרגע עם ממתג , או בהשוואה ישירה.

אין לי איזו "אג'נדה" בנושא, גם לא "אידאולוגיה" או "אסטרטגיה". פשוט לא חושב שזה כ"כ חשוב ולכן לא משקיע בזה את האנרגיות שאולי אתה ואחרים משקיעים בזה.
אבל זה לא הפריע לי להשיב בחיוב לשניצל כשהציע לי להשתתף בכזה מבחן לנגני דיסק לפני כמה שבועות.
זה סוקר כאן בהרחבה יתרה, אתה יכול לקרוא.

מעבר לכך, די עייפתי מכל מיני בלתי מנוסים שנכנסים לכאן כל כמה זמן ומנסים להסביר לנו שתיאורטית דבר כזה או אחר לא יכול להיות. תנאי ראשון והכרחי באודיו הוא האזנה. כל מי שאני מכבד בתחום הזה צבר לעצמו מאות שעות האזנה והשוואות. זה מה שחלק מאיתנו אוהב לעשות לפעמים. מכאלה אנשים אני יכול ללמוד ולכן אני מקשיב למה שיש להם לומר או לכתוב. ולך אני מציע בנימוס - לך תשמע הרבה ציוד, תשווה בעצמך - עם ובלי טיפול בחשמל - , צבור שעות על גבי שעות של האזנה, ואז תוכל להכנס לכאן ולהציע הצעות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זכותך לחשוב כאוות נפשך, אבל מכאן ועד הדברים שכתבת קודם, בלשון מאוד החלטית על "אמיתות" שבכלל אינן יוצאות מהבדל בשמיעה, המרחק רב מאוד.

אתה גם מניח הנחה חזקה ומן הסתם שגויה, שניסיונך ויכולותיך מייצגות נאמנה את כולם.

האם כל האנשים רואים אותו דבר?
האם התכונה של תשומת לב לפרטים היא זהה אצל כולם?
מדוע, לדעתך, כולם שומעים אותו דבר וכולם "מדמיינים" כמוך, במידה כזאת או אחרת?
אל תשלוף את התשובה המוכנה שלך על רוחב פס, הפרשי עוצמה וכו'. אין טעם או עניין לחזור להתנצחויות תיאורטיות...

ארז

אני לא היחיד בעולם האודיופילי עם האג'נדה המוכרת שלי , יש בו עוד הרבה מהנדסים כמוני שהפורום הכיר במהלך השנים ........... שעשו כמוני "בלגן בפורום".

אתה חושב שאנו "בלגניסטים אנונימיים ;) " ואנו רוצים סתם להרגיז או למשוך תשומת לב? ממש ממש לא .

שים לב המשותף לכולנו - אנו מהנדסים . וכולנו נפגעים באמת ובתמים בעמקי נשמתנו מהאג'נדה האודיופילית - זה פוגע בהגיון המקצועי שאותו למדנו ואנו עוסקים בו כה רבות.

דבריך ודברי שאר האודיופילים אקוויולנטים בעיננו לדוגמא הבאה :

תבוא לצלם מקצועי ותגיד לו שהתמונות במצלמה הדיגיטלית שלו בהירות וחיות במידה וכרטיס הזיכרון הוא מתוצרת סאן דיסק לעומת זאת התמונות עמומות וסגורות עם צבעים פסטליים כאשר כרטיס הזיכרון הוא מתוצרת קינגסטון .

ההרגשה לצלם לשמוע טענות אלו אקוויולנטיות למהנדס השומע את דברי האודיופיל על כך שהוא שומע אינטרקונקטים.- זה פוגע בבסיס ובאושיות של המקצוע שלנו !!!

הערה חשובה: ההשוואה בין הצילום לאודיופליה היא מושלמת מאחר שבשני המקרים אפשר לבצע בדיקה אובייקטיבית לאישוש/הפרחת הטענות .
במקרה של צילום : מצלמות מקצועיות מצוידות ב- 2 כרטיסי זיכרון המחוברים במקביל (לצורכי גיבוי הדדי)
מהלך הנסוי : מצלמים תמונה הנרשמת ב-2 כרטיסי הזיכרון בו זמנית . מעלים את 2 התמונות לפוטושופ ומבצעים השווה של פיקסל פיקסל.
אני משוכנע שאין אדם בפורום זה שיטען שיהיו הבדלים בין 2 התמונות - אני מקווה !!! ;)

במקרה של אינטרקונקט : כמו שהצעתי בעבר - תבוצע הקלטה של קטע מוסיקלי במקביל לטרמינלים של הרמקולים עבור אינטרקונקטים א' ו ב'
תתבצע השוואה ביט לביט בין ההקלטות . אני בטוח שהחברים האודיופילים יגידו שיהיו הבדלים בין הביטים בהקלטות השונות - הרי האינטרקונקטים נשמעים שונה - אז זהו חברים שלא - אני מבטיח לכם אישית שימדדו בדיוק אותם ביטים .

אז לכל הרוחות - איך קיימים הבדלים שמיעים בין אינטרקונקטים כאשר ההשוואה בין הביטים יוצאת מושלם ? תסבירו לי בבקשה !!!

מהו ההבדל בין הביטים של תמונה לביטים של המוסיקה - ביט זה ביט ???

וכאמור אני מוכן לבצע בכל רגע נתון את הבדיקה שתארתי - תנקבו מקום וזמן (ורד)

ברגע שתבין שדבריך בנושא אודיופיליה אקוויולנטים לדוגמא שניתנה ......תיטיב להבין את הרגשתם של בעלי האג'נדה ההנדסית/מדעית .......ולמה אנו כה מתקוממים מדבריכם .

בברכה רוברט

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני רוצה,ברשותכם,להתפרץ פה לדיון,ולומר שני דברים:

1. אכן,אנשים שאוראנטציה שלהם היא מתחום ההנדסה הידע ההנדסי וגם ההתנסות הופכים להם לטבע. קשה לשכנע מהנדס שמשהו עובד מבלי להפנות אותו למראה המקום המדעי המדויק. אין בזה פסול אבל....

2. הרומאים בנו מבנים הנדסיים מופלאים. בתרבות שלהם לא היה מקבל לא לתכנן ולא לבצע ניסויים אמפריים - פשוט,חשבו שזה יעבוד בנו ולא טעו.שתי דוגמאות קצרות: המים לעיר רומא זורמים,עד היום,באווקדוקטים שיצרו. האיה סופיה יש את מפתח הגג הגדול בעולם וכנראה שיא של מה שהנדסת המבנים יכולה להציע ועדיין זה עומד על טילו (ואפילו אתר מקסים ביופיו) וכל זה בלי נסויים אמפיריים חשבו שיעבוד.בנו וזה באמת עובד.

צא ולמד: לא כל דבר שאנחנו שומעים רואים וכו באמת יכול לעמוד במבחן האמפירי של המדע הסדור ועדיין זה עובד ולא סתם עובד אצל הרבה אנשים וחוזר על עצמו הרבה מאוד פעמים. גם כאן שתי דוגמאות קצרות: העולם ההנדסי/מדעי נכשל להסביר למה שינוי בכבילה שמיע אבל הוא שמיע וחזרו על זה הרבה מאוד פעמים ובאותן התוצאות. לכאורה למה לדאוג להשמה של מגבר זה גוש ברזל שלכאורה לא זז - אבל אם נטפל נכון בהשמה של המגבר הסאונד ישתפר. גם על זה חזרו אלפי פעמים וזה עובד והמדע/ההנדסה נכשלים בהסברים שלהם.

זה בסדר להעביר ביקורת ולבקש להתסכל על הדברים גם בעיניים יותר מדויקות - זה לא בסדר לכפות את זה על אחרים.

לא כולנו אנשים עם ידע רחב ולא את כולם מעניין מהו ההסבר לשינוי הסוני שהתחולל כתוצאה משדרוג כבל הקומקום במגבר,וזה אנאלוגי בדיוק לאדריכל של האיה סופיה. לא עניין אותו לבדוק הוא ידע שהתוכנית תעבוד בנה וזה אכן עומד וכבר המון שנים,לרבות הרבה מאוד שנים שהוא עצמו כבר איננו.

במקום אחר ולגמרי בהקשר אחר ציטטתי מהנדס בניין שאמר:"גם ההורים שלי תכננו אותי ל 120 שנה. אבל ככל הנראה, עקב תחזוקה לקויה זה, יסתיים בהרבה פחות" תרחיבו א היריעה הזו ותראו שלא כל דבר שאנחנו שומעים ועוד מענג אותנו באמת ניתן ו/או חייב לקבל הסבר הנדסי/מדעי אבל זה לא אומר שמי שמחפש את ההסברים האלה - אין לו פה את זכות העמידה.

מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני לא היחיד בעולם האודיופילי עם האג'נדה המוכרת שלי , יש בו עוד הרבה מהנדסים כמוני שהפורום הכיר במהלך השנים ........... שעשו כמוני "בלגן בפורום".

אתה חושב שאנו "בלגניסטים אנונימיים ;) " ואנו רוצים סתם להרגיז או למשוך תשומת לב? ממש ממש לא .

שים לב המשותף לכולנו - אנו מהנדסים . וכולנו נפגעים באמת ובתמים בעמקי נשמתנו מהאג'נדה האודיופילית - זה פוגע בהגיון המקצועי שאותו למדנו ואנו עוסקים בו כה רבות.

תבוא לצלם מקצועי ותגיד לו שהתמונות במצלמה הדיגיטלית שלו בהירות וחדות יותר במידה וכרטיס הזיכרון הוא מתוצרת סאן דיסק לעומת זאת התמונות יותר עמומות וסגורות עם צבעים פסטליים כאשר כרטיס הזיכרון הוא מתוצרת קינגסטון .

אולי הדוגמא קצת מטופשת ולא קשורה......... אבל ההרגשה לצלם לשמוע טענות אלו אקוויולנטיות למהנדס השומע את דברי האודיופיל על כך שהוא שומע אינטרקונקטים.- זה פוגע בבסיס ובאושיות של המקצוע שלנו !!!

ברגע שתבין שדבריך בנושא אודיופיליה אקוויולנטי לדוגמא שניתנה ......תיטיב להבין את בעלי האג'נדה ההנדסית/מדעית .......ולמה אנו כה מתקוממים מדבריכם .
מה שאתה מתאר הוא נקודת מבט של מהנדסים מאובנים, שרואים בכל מה שלא משתלב בתמונת העולם המאובנת שלהם איום על "בסיס ובאושיות של המקצוע".

וזה ממש נורא, מבחינה מדעית!

כי למדען "אמיתי" זה לא הייה איום -- זה הייה אתגר, או עניין!
איך זה יכול להיות ששומעים אינטרקונקטים??? מוזר! אולי החמצתי משהו???

ולא הגבת על דברי JC -- אולי אפילו לא קראת אותם -- אבל הוא מראה לך שאפשר אחרת!
שברגע שיוצאים (וכאן ספציפית מהנדס יוצא) מהאיבון ומהפאראדיגמות הנוקשות ומתחילים להסתכל על מה שייש במציאות, בעיניים (אזניים) "נקיות", לא רק על מה שכתוב בספר, אפשר לראות/לשמוע דברים חדשים!

ולהיפך -- הפגיעה העיקרית היא מה שאתה וקודמיך עשיתם לאושיות המיקצוע!
שוכחים במה מדובר -- שוכחים שכל המדע הוא אמפירי ושהכל מודלים אנושיים שמנסים תאר את המציאות, ומתחילים להסתכל על המודלים כאילו הם המציאות!

תתעוררוברט! אתה לא מייצג את המדע -- אתה מייצג את המאובנים של המדע, אלה שנתקעו באיזושהי תנוחה ומונתחים בתוך איזושהי אבן, בלי לזוז, בלי להתחדש ולהתרענן ולהתעדכן!

וטועה ומטה ו"מסבן" את כל מי שלא רואה עד כמה אתה חוטא למדע.

לא שאין מצב שאין הבדלים בין אינטרקונקטים -- יש מצב, ואפילו סביר -- אבל הנימוקים שלך לזה הם אפריוריסטים, לא מדעיים.

ואת המיסכנות של הפגיעה בריגשות המאובנים אנא השאר למקומות אחרים -- איבדת(ם) את הזכות להתחשבות ברגע שהתחלת(ם) לרמוס את רגשות כל האודיופילים כאן ב"מדע" האנטי-מדעי שלך/ם.

עדיף להשאיר את האודיופילים בשקט מאשר לעשות הצגה כאילו מראים להם את האור ובעצם מראים להם חשכה-דמויית-ימי-הבייניים במאובנותה ובחוסר הנכונות לבחון אלטרנאטיבות.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זה בסדר להעביר ביקורת ולבקש להתסכל על הדברים גם בעיניים יותר מדויקות - זה לא בסדר לכפות את זה על אחרים
ובמקרים שהייו לנו כאן זה לא עיניים יותר מדוייקות, אלא עיניים חסומות, כמו שעושים לסוסים -- שלא מסתכלים הצידה.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני מפרסם את הפוסט הקודם שלי פעם נוספת- כי הוספתי לו דוגמא מעולם הצילום - אשמח אם תתיחסו אליה

תבוא לצלם מקצועי ותגיד לו שהתמונות במצלמה הדיגיטלית שלו בהירות וחיות במידה וכרטיס הזיכרון הוא מתוצרת סאן דיסק לעומת זאת התמונות עמומות וסגורות עם צבעים פסטליים כאשר כרטיס הזיכרון הוא מתוצרת קינגסטון .

ההרגשה לצלם לשמוע טענות אלו אקוויולנטיות למהנדס השומע את דברי האודיופיל על כך שהוא שומע אינטרקונקטים.- זה פוגע בבסיס ובאושיות של המקצוע שלנו !!!

הערה חשובה: ההשוואה בין הצילום לאודיופליה היא מושלמת מאחר שבשני המקרים אפשר לבצע בדיקה אובייקטיבית לאישוש/הפרחת הטענות .
במקרה של צילום : מצלמות מקצועיות מצוידות ב- 2 כרטיסי זיכרון המחוברים במקביל (לצורכי גיבוי הדדי)
מהלך הנסוי : מצלמים תמונה הנרשמת ב-2 כרטיסי הזיכרון בו זמנית . מעלים את 2 התמונות לפוטושופ ומבצעים השווה של פיקסל פיקסל.
אני משוכנע שאין אדם בפורום זה שיטען שיהיו הבדלים בין 2 התמונות - אני מקווה !!! ;)

במקרה של אינטרקונקט : כמו שהצעתי בעבר - תבוצע הקלטה של קטע מוסיקלי במקביל לטרמינלים של הרמקולים עבור אינטרקונקטים א' ו ב'
תתבצע השוואה ביט לביט בין ההקלטות . אני בטוח שהחברים האודיופילים יגידו שיהיו הבדלים בין הביטים בהקלטות השונות - הרי האינטרקונקטים נשמעים שונה - אז זהו חברים שלא - אני מבטיח לכם אישית שימדדו בדיוק אותם ביטים .

אז לכל הרוחות - איך קיימים הבדלים שמיעים בין אינטרקונקטים כאשר ההשוואה בין הביטים יוצאת מושלם ? תסבירו לי בבקשה !!!

מהו ההבדל בין הביטים של תמונה לביטים של המוסיקה - ביט זה ביט ???

וכאמור אני מוכן לבצע בכל רגע נתון את הבדיקה שתארתי - תנקבו מקום וזמן (ורד)

ברגע שתבין שדבריך בנושא אודיופיליה אקוויולנטים לדוגמא שניתנה ......תיטיב להבין את הרגשתם של בעלי האג'נדה ההנדסית/מדעית .......ולמה אנו כה מתקוממים מדבריכם .

בברכה רוברט

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אין לי איזו "אג'נדה" בנושא, גם לא "אידאולוגיה" או "אסטרטגיה". פשוט לא חושב שזה כ"כ חשוב ולכן לא משקיע בזה את האנרגיות שאולי אתה ואחרים משקיעים בזה.
אבל זה לא הפריע לי להשיב בחיוב לשניצל כשהציע לי להשתתף בכזה מבחן לנגני דיסק לפני כמה שבועות.
זה סוקר כאן בהרחבה יתרה, אתה יכול לקרוא.

מעבר לכך, די עייפתי מכל מיני בלתי מנוסים שנכנסים לכאן כל כמה זמן ומנסים להסביר לנו שתיאורטית דבר כזה או אחר לא יכול להיות. תנאי ראשון והכרחי באודיו הוא האזנה. כל מי שאני מכבד בתחום הזה צבר לעצמו מאות שעות האזנה והשוואות. זה מה שחלק מאיתנו אוהב לעשות לפעמים. מכאלה אנשים אני יכול ללמוד ולכן אני מקשיב למה שיש להם לומר או לכתוב. ולך אני מציע בנימוס - לך תשמע הרבה ציוד, תשווה בעצמך - עם ובלי טיפול בחשמל - , צבור שעות על גבי שעות של האזנה, ואז תוכל להכנס לכאן ולהציע הצעות.

אולי לא קראת את הפוסטים שלי בעבר אבל ...... אני בן 52 ויש מאחורי 37 שנות אודיופיליה ,

- בניתי כנער בגיל 16-17 את כל הקיטים האפשריים של מגברים ובנוסף רמקולים

- שרות בגל"צ כולל מילואים של 25 שנה נוספות בתור טכנאי במעבדות גל"צ - תיקון ציוד אודיו מקצועי + כיוון והכנת אולפן לביצועיו האופטימליים - כל אולפן פעם בשבוע

- תכנון והקמת כ-5 אולפני הקלטות -אחד מהם ללהקת תיסלם ,

- טכנאי סאונד בקולינור (לפני כ- 32 שנה) .....כאשר יש מספר שירים שאתה שומע ברדיו מאותה תקופה שאני הקלטתי - לדוגמא ה"גשם הביא אותי אליך " של עפרה חזה - אגב שמי לא מופיע ברשימת הקרדיטים על התקליט כי עבדתי באולפן כחייל - זה היה בניגוד לחוקי הצבא.- וקולינור לא רצו להסתבך.

- בניית קומפוננטות לרמקולים (לא קופסאות - הקומפוננטות עצמם - ביחוד רמקולי ריבון ) - במידה ואאבד את מקום עבודתי אני יכול בכל רגע לפתוח בית מלאכה ליצור של מיד וטוויטר ריבון.- הציוד והמכונות שוכבים אצלי במחסן כבר כ-20 שנה ,

- אני אוחז כיום במערכת סטראו שנרכשה לפני כ- 18 שנה בסכום של כ-150,000 שקל (אקוויולנטי לכ- 250,000 שקל כיום ) ,

- יש לי במצטבר אלפי שעות של השוואות/שמיעות קריטיות שביצעתי עם עשרות ואולי מאות אנשים ....אגב, כמעט כולם מהאג'נדה שלך ,
שמעתי כמה מאות מערכות בחיי ......וכו',וכו'

- והכי רלוונטי לנושא...... בצעתי בזמנו (לפני כ-15-20 שנה) מספר עשרות בדיקות Blind לאודיופילים רגישים וחדי אוזן בנושא אינטרקונקטים...... ואתה לא תרצה לשמוע את התוצאות .

..........אז בוא ותציע לי לצבור כמה שעות של ניסיון בשמיעת אינטרקונקטים וכבלי קומקום אודיופיליים - טייק , בחייאת ;)

אתה בטוח ש "אתה עייף מכל אותם לא מנוסים" ???

ויחד עם כל ה"רקורד המרשים שלי " (בציניות ) - אני מספיק צנוע כדי להיות מודע לאוטוסוגסטיות של עצמי כאשר אני משווה ציוד ורואה את המוצר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור