כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לא שאני מזלזל באזניך המוערכות מאוד , אבל כל החברה שבאו בלי יוצא מן הכלל ידעים הרבה מאוד על העניין ,וגם יש להם פרופורציה נכונה , אגב הזמנתי גם אותך וגם את עמיר הגדול מכולם , סירבתם בנימוס , אך זה לא יאה לעשות כך ,כמו שאתה כותב , היית כאן ומישהו היה אומר שיש לך אוזני בטון , מה היית אומר?
מותר קצת לפרגן אחרי כל הקיטונות ששפכו על ראשינו עמיר רוברט ועוד כל מיני , אין צורך שתוסיף ותרחיב את העניין גם לפנליסטים שיש לרובם נסיון לא פחות ממך או מעמיר ,רק ההבדל הוא שהם משתפים פעולה ובעלי אנרגיה חיובית .
חוץ מזה באם מותר לי לומר , אודיופיל שמסתגר בדלת אמותיו ,חוזר על הטעויות של עצמו תוך כדי טפיחת שכם ,ולא בטוח שדווקא למומחה הכי גדול בביתו ,יש איזה מונופול על האוזניים.
חבר אלדר, שים לב מה קורה כאן!
  • רוזי אומר שמה שהפאנליסטים אומרים זה לא דברי אלוהים חיים, ואתה מכחיש את זה? כלומר דבריהם הם כן דברי אלוהים חיים??
    .
  • לגבי "הקיטונות ששפכו על ראשינו עמיר רוברט ועוד כל מיני" -- יש לך דוגמה לקיתון אחד ששפכתי עליך? האם זה שהייו לי השגות קשות על תקפותה של ההשוואה על תקן השוואת ציוד הי-אנד מוריד ולו גרם אחד ממך? מהאירוח? מהיוזמה? מהאירגון? מהרמת הפרוייקט? נראה לי שעל כל אלה פירגנתי במפורש.

לי נראה שלהשקיע הרבה מחשבה ואנרגיות במה "נכון"/"עובד"/"רלוואנטי"/"ישים" וכיו"ב זה שיתוף פעולה ואנרגייה "חיובית", אבל אפשר תמיד להיעלב לנוכח אי הסכמה על דברים טכניים...

חשוב לי לדעת:

מה כתבתי, עליך ו/או על חברי הפאנל, שפגע בך/בהם, שלא בהקשר לכך שהאספקטים הטכניים של ההשוואה לא נראו לי.

בברכה,
עמיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא שאני מזלזל באזניך המוערכות מאוד , אבל כל החברה שבאו בלי יוצא מן הכלל ידעים הרבה מאוד על העניין ,וגם יש להם פרופורציה נכונה , אגב הזמנתי גם אותך וגם את עמיר הגדול מכולם , סירבתם בנימוס , אך זה לא יאה לעשות כך ,כמו שאתה כותב , היית כאן ומישהו היה אומר שיש לך אוזני בטון , מה היית אומר?
מותר קצת לפרגן אחרי כל הקיטונות ששפכו על ראשינו עמיר רוברט ועוד כל מיני , אין צורך שתוסיף ותרחיב את העניין גם לפנליסטים שיש לרובם נסיון לא פחות ממך או מעמיר ,רק ההבדל הוא שהם משתפים פעולה ובעלי אנרגיה חיובית .
חוץ מזה באם מותר לי לומר , אודיופיל שמסתגר בדלת אמותיו ,חוזר על הטעויות של עצמו תוך כדי טפיחת שכם ,ולא בטוח שדווקא למומחה הכי גדול בביתו ,יש איזה מונופול על האוזניים.

לקחת את דברי למקום אחר מכוונתי והקשר דברי.
כל שאמרתי הוא שלא על סמך דיעה זאת או אחרת, וגם לא מהמבחן שעשיתם, שהוא נהדר מבחינה חוויתית,
תיווצר רעידת אדמה אצל החובבים המנוסים.
זה לא שאם מחר מייקל פריימר או שניצל יודיעו ש DVD של פיוניר נשמע יותר טוב ממטרונום, אני ארוץ לשקם אלקטריק לעשות טרייד אין, מטרונום בעבור DVD של פיוניר.
פשוט שמעתי מספיק פעמים את ההבדלים בין נגנים שונים ואני יודע שיש כאילו.
לא בכל מערכת, לא לכל אוזניים ולא בכל מצב רוח.
בקיצור אני מעריך את היוזמה, ואת כנות האנשים ברצון לספר את מה ששמעו.

אני מסכם איתך לחלוטין לגבי האודיופיל המסתגר...
בלי קשר למדתי בחיים שחשוב לדעת איזה דלת לפתוח, ולא לרוץ בעד כל דלת פתוחה.(רק מטפאורה)

אני מודה לך שוב ההזמנה, ושולח לך הזמנה בחזרה.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עזוב עמיר !
דשנו בזה כל כך , שבאמת אין אנרגיה להמשיך , אבל אתה חזרת על מיספר משפטים בוריציות ,שונות וכל זה וכל זה כדי להלחם על תקפות דעתך המוטלת בספק על רוב החברים כאן , הדגשת במיוחד את עניני הבורקס ,והתנהלת כאן כמו כהן גדול לעניני אודיופיליה ,ללא טיפה קומן סנס לשאר החברים , ואתה כמעיין המתגבר , והנה אפילו אני , בכותבי את שורות אלו , אחוז פחד מהאפטר שוק שיתעורר, כשיתברר לך שאתה בעצם גרמת נזק לכולם ולו רק כדי להבהיר את דעתך חזור ושנו , יש פעמים בחיים שצריך קצת להבליג ,הרי אנו רוצים למשוך קצת לכוון ההי אנד ,אז למה אתה צריך לומר כל כך הרבה פעמים שזה לא שוה כלום? למה?
בוא תראה את הצד שלי למשל , אני חשפתי את המערכת הפרטית שלי לחיצי ביקורת מכל הכוונים , הנגן שלי הוא היקר ביותר בפי שתיים ברוב המיקרים משאר הנגנים , והנה הוא לא היה חינני בעיני הפנליסטים , יהושע גומא נכנס לאחר שנת בצורת כדי לעורר דיון על נמערכת הלא מוזיקלית שלי ! ולמרות שיש לי כל כך הרבה להפסיד כאן מראש , קפצתי למיים הקרירים הללו כדי שאולי חברים אחרים יראו שיש לנו איזה התנהלות ואירגון ,ור אתה נכנס כל פוסט ומגיב בביטול על מאמצינו , אפילו אם אתה צודק ,זה לא חברי ,אתה לא רוצה להיות חבר מן השורה בקהילה , חוץ מזה שאתה יוצר איזה רושם של אדם שנתון באובססיה קשה להוכיח את ידענותו ,שאפילו נכונה היא , לא בזמן הנכון ובעיקר לא במידה הנכונה ,
למה לך ליצור רושם כל כך גרוע אצל החברים האחרים ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש לי תחושה שיש כאן כמה חברים שהחלום שלהם הוא שיכשלו במבחן עיוור בין mp3 לנגן יקר.

אין לי בעיה לעמוד במבחן כזה על המערכת שלי. רק על מנת להוכיח את ההבדלים ולהראות כמה זה קל.
אגב, כל אחד מהחברים שנכחו בפאנל יבחינו בקלות בהבדלים בין הנגנים על המערכות האישיות שלהם בבית שלהם.

מי מתנדב לבחון אותי?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עזוב עמיר !
דשנו בזה כל כך , שבאמת אין אנרגיה להמשיך , אבל אתה חזרת על מיספר משפטים בוריציות ,שונות וכל זה וכל זה כדי להלחם על תקפות דעתך המוטלת בספק על רוב החברים כאן , הדגשת במיוחד את עניני הבורקס ,והתנהלת כאן כמו כהן גדול לעניני אודיופיליה ,ללא טיפה קומן סנס לשאר החברים , ואתה כמעיין המתגבר , והנה אפילו אני , בכותבי את שורות אלו , אחוז פחד מהאפטר שוק שיתעורר, כשיתברר לך שאתה בעצם גרמת נזק לכולם ולו רק כדי להבהיר את דעתך חזור ושנו , יש פעמים בחיים שצריך קצת להבליג ,הרי אנו רוצים למשוך קצת לכוון ההי אנד ,אז למה אתה צריך לומר כל כך הרבה פעמים שזה לא שוה כלום? למה?
בוא תראה את הצד שלי למשל , אני חשפתי את המערכת הפרטית שלי לחיצי ביקורת מכל הכוונים , הנגן שלי הוא היקר ביותר בפי שתיים ברוב המיקרים משאר הנגנים , והנה הוא לא היה חינני בעיני הפנליסטים , יהושע גומא נכנס לאחר שנת בצורת כדי לעורר דיון על נמערכת הלא מוזיקלית שלי ! ולמרות שיש לי כל כך הרבה להפסיד כאן מראש , קפצתי למיים הקרירים הללו כדי שאולי חברים אחרים יראו שיש לנו איזה התנהלות ואירגון ,ור אתה נכנס כל פוסט ומגיב בביטול על מאמצינו , אפילו אם אתה צודק ,זה לא חברי ,אתה לא רוצה להיות חבר מן השורה בקהילה , חוץ מזה שאתה יוצר איזה רושם של אדם שנתון באובססיה קשה להוכיח את ידענותו ,שאפילו נכונה היא , לא בזמן הנכון ובעיקר לא במידה הנכונה ,
למה לך ליצור רושם כל כך גרוע אצל החברים האחרים ?
חבר אלדר,

אולי טעיתי בכך שסמכתי על כך שאנשים בוגרים יעשו הבחנה מאוד ברורה בין התייחסויות לאספקטים טכניים ספציפיים של מה שהם עושים, לבין התייחסות אליהם אישית.

הדבר הייחיד שהתייחסתי אליו כ-"לא שווה" וחסר תוקף הוא חוות דעת שניתנו בסביבה מטעה ומבלבלת, כשאין לאף אחד, אפילו לסופר-מומחה מקצוען, אפשרות אפילו לנחש איך ובכמה לפצות על אוסף ההטעיות.

כל השאר, מכל שאר האספקטים, ראוי לכבוד והערכה.

למה חזרתי על זה? כי אנשים התווכחו על זה והעלו טיעונים סותרים-כבייכול, כך שניסיתי להבהיר למה טיעוני-הנגד אינם עובדים ו/או למה כוונתי, ועניין אותי לדעת היכן טעיתי טכנית ובמה.

לא שמה שאמרתי הוא דברי אלוהים חיים ושאני בהכרח "צודק" -- יש אפשרות ממשית שטעיתי בהרבה אספקטים טכניים ואולי בכולם, ודיברתי שטויות מ-א' ועד ת', אבל עד לרגע זה אני לא רואה טעויות טכניות, שבהחלט ייתכן שהייו ויישנן.

מבחינת יחסי-אנוש ברור שטעיתי -- עובדה שהדברים נראו לרבים כלא-חבריים.

אולי אפשר להמשיל את מה שקרה למצב שבא מישהו עם הצעה לחסוך זמן וכאב בטיפול בכמה סתימות בשיניים: מכשיר ידני עם מספר משתנה של ראשי מקדחות, שאפשר להחליט על מספרם, לקבע את המרחקים והזוויות ביניהם, כך שלאחר הקיבוע לכל החורים בשיניים, אפשר להפעיל את כולם יחד ולקדוח במקביל.

הטענה היא שזה יקטין את הזמן הכולל, וגם אפילו את הכאב, שכשהוא מפוזר בכמה מקומות סובלים פחות בכל מקום. על פניו זה גאוני, לא?

אבל איך היית מגיב לרעיון כזה? "משתף פעולה"? מביא "אנרגיות חיוביות"?

או שהיית מנסה להסביר שזה לא יעבוד:
  • שכל חור בשן צריך התייחסות נפרדת, עם לחץ בעוצמה ובזווית שלו ומהירות קידוח מתאימה ואולי גם זרם מיים מתאים
  • שלחץ מכמה מקומות יוצר קיבוע וייצוב ולא נותן לשנות את הזוויות והלחצים והמהירויות בנפרד
  • שזה מפזר לא רק את הפוקוס של הכאב אלא גם את הפוקוס של הרופא
  • שבמכשיר ידני לה לא יעבוד, רק אם כל קדיחה תהייה מפוקחת-מחשב בנפרד, והרופא יעשה רק התקנה ראשונית וייתן למחשבים לנהל את החפירות (!) בעצמם
וכו'

ואז, האם ההסברים שלך על הבעייתיות היו חיוביים ותורמים, או שהמציע הייה אמור לקחת אותם כקיתון של זבל ששופכים לו על הראש, באופן אישי ובכוונת זדון?

אז אולי מפגש מסוג זה לא יכול לעבוד מהבחינה ה"מיקצועית" אודיופילית, מעבר ש"שעשועון" חברתי, כמו שהמתקן היידני המוצע לא יכול כל כך לעבוד מהבחינה הרפואית, מעבר לקוריוז?

בכל נקודה אתה יכול לבחור אם אתה רוצה להיות במקום של הקורבן שעושים לו דברים נוראיים ומורידים מכבודו ופוגעים בו, ואתה יכול לבחור להיות במקום של מישהו שאחרים מסתכלים על הדברים, כאלה שחשובים לו וחשובים להם, מזווית אחרת, ומנסים לקדם את מה שחשוב גם לך וגם להם.

עמיר

נ.ב., ונכון שבאיזשהו שלב איבדתי את הסבלנות מול TakeOne, אבל גם את זה ניסיתי ליישר, ללא הצלחה :(

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
<הועבר ע"י עמיר, תוך תרגום הביטוי "עשירית דיבי" ל-"0.1bB", עבור עשיריית הדיבי... כאן (אלה שלא הבינו את המקור)>

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
<הועבר ע"י עמיר >

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בטעות נכנסתי ! מה נהיה עשירית די.בי?
יש פה הרבה דיבי..... .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מזל טוב וחג שמח לכל החברים!
צפה בקובץ המצורף 10487

אלדר, הזכרת את חגיגות העשרת אלפים,,,,,

תגגגגגיד לי ........... מי התחיל ראשון את נושא "עשירית ה-dB" ??? - תבדוק בבקשה בהיסטוריה של "דברי ימי הפורום" ..........

תגידו לי תודה !!! :כועס: - נמר ??? ;)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה. :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
<הועבר ע"י עמיר>

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר, הזכרת את חגיגות העשרת אלפים,,,,,

תגגגגגיד לי ........... מי התחיל ראשון את נושא "עשירית ה-dB" ??? - תבדוק בבקשה בהיסטוריה של "דברי ימי הפורום" ..........

תגידו לי תודה !!! :כועס: - נמר ??? ;)
,רוברט, אתה הסטורין?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
,רוברט, אתה הסטורין?
לא, הוא דייג, fishing for a compliment

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני חושב זה ההשפעה הקטלנית של הפנלים , תאר לך היית צריך להקפיד כל הזמן להזיז הראש בעשיריות מילימטר כדי למצוא הפוקוס, האם לא היה גורם לך איזה בעיה ברבות השנים?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אני חושב זה ההשפעה הקטלנית של הפנלים , תאר לך היית צריך להקפיד כל הזמן להזיז הראש בעשיריות מילימטר כדי למצוא הפוקוס, האם לא היה גורם לך איזה בעיה ברבות השנים?
לעשירית מילימטר מה-sweet spot אין השפעה של עשירית dB :)

אני יודע שמה שכתבתי לך ארוך מדי :), אבל מה אתה חושב על זה? (או שדילגת? :))

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור