כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
ענק,עכשיו שום תירוץ לא יעזור. אהבתי אהבתי אהבתי, כך ייעשה גם לנושא הכבלים , אמן! , רק מראה עד כמה השינויים הם מינוריים בין הנגנים , פשוט לגזור ולשמור, תודה רבה רבה לכם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ענק,עכשיו שום תירוץ לא יעזור. אהבתי אהבתי אהבתי, כך ייעשה גם לנושא הכבלים , אמן! , רק מראה עד כמה השינויים הם מינוריים בין הנגנים , פשוט לגזור ולשמור, תודה רבה רבה לכם.

כשתתבצע ההשוואה של הכבלים - לא תהיה בעיה של השוואת עוצמות ;) - הללויה !!!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זה ניקרא אישור לא מבוסס של wishful thinking.

לדעתי, לא נכון להסיק את המסקנה הזו מההשוואה כפי שבוצעה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני רואה שהספיקו לעבור מים רבים בנהר מאז אתמול ורק כעת אני מתפנה להגיב (כל עוד העניין רלוונטי) . יש לי כמה השגות על דבריך , אתייחס לחמשת הסעיפים . נתחיל :

1 - אין ולא היו לי תמונה/ציפיות לא הרגשתי שחייבים לי או למי מהקוראים משהו , הכוונה של המשתתפים ממילא לא ענייני , זה לא כאילו שילמנו פה על בדיקה או קראנו כתבה במגאזין בתשלום. פשוט קראתי את כל העניין והסיכום , היה נחמד ומעניין , לא חשבתי שנייה להסיק מסקנות אישיות/כלליות מההתרשמות האישית , להתרשמותי נעשה פה משהו תקדימי , אמנם ניסיוני וזה אכן ניכר בבלאגן , אך לא יותר מכך . משום מה נראה לי שאתה חושב שתהיינה השלכות מעבר לכתלי הפורום , כמעט עניין לאומי בעל חשיבות מכרעת .

2- אין בעיה , וזה לא מקלקל לי בכל מקרה . נראה שזה מקלקל לך , ואכן יש לך ציפיה לקבל סיכום מסודר - וזה לגיטימי , אבל לי זה לא דחוף .

3 - מזיק ??? אשליות ?? לא נסחפנו מעט ? במה זה יתבטא , באמת נראה לך שמישהו ירוץ לשבור קרן השתלמות ? ואם יש מישהו תמים/חסר ידע שאכן עלול להינזק , את השטויות שלו יעשה ממילא גם בלי לקחת את המבחן כאמת מידה כלשהי.

4- אהבתי את הפסקה הזו ... לפי הלוגיקה שהעלית על פניו אתה צודק , אך אתה מתעלם מהעובדה שהמציאות אינה מכתיבה בהכרח התנהלות לפי אותם כללים . אז אחזור על מה שאמרתי קודם : אכן יש מקום לסיכום א-לה AK1 , היה מבורך ואף רצוי אם היה , אבל אתה רואה את זה בשחור לבן וגורר לקיצוניות שמבתטאת בצורך להצהיר ולהתבצר בעמדה בכל מחיר . ההבדל בינינו הוא כזה שאני אומר וחש משהו בנוסח "אין סיכום מסודר? , נו מילא , מי אמר שחייב להיות מושלם" , ואילו אתה חוזר ושונה וחוזר ומנופף בראש חוצות את חרפת הכשל הקולוסאלי , משל היתה פה אג'נדה שעצם קיומה נתון בסיכון .

5- אמנם נהיה "סלט" בראש מאופן ניסוח ההתרשמויות , וזה אכן מבלבל את מי שירצה לדעת "מי נגד מי" ומי ניצח , אך אני מודה שלא התעמקתי וממילא מי שיטרח לסדר לעצמו את הדברים גם לא יגיע לדירוג אובייקטיבי ומשקף עקב הכשלים המובנים באופן עריכת המבחן , וזה לא כל כך משנה גם ככה - מדובר במפגש של התרשמויות אישיות וסובייקטיביות על כל מה שכרוך בכך , לטוב ולרע.

לא נראה לי שכבר יש טעם לדון בזה , ממילא הדיון יתמוסס בסופו של דבר ללא הכרעה לכאן או לכאן , לא שאכפת לי להמשיך אבל מניסיון זה פשוט מגיע למצב שבו חייבים לתת את "התשובה האחרונה" ולצאת מנצח אפילו בשן ועין , אני רק חבל לי לראות שיוזמות בתחום (כמו הפנל) תמיד מגיעות לשלב בדיונים שבו יוצא איזה מקטרג , זה מרפה את הידיים .
אתה מכיר את mis-interpretation? :)

עדיין לא הייתי מספיק ברור.

נראה לי שייש כמה דרכים להתייחס למיפגש ול"תוצאותיו", כמו, בין השאר, למשל:
  1. ההשוואות בוצעו "כמו שצריך", "כמו שכתוב בספרים", עד הפרט הקטן ביותר, כך שמה שכל אחד מהפאנליסטים אמר מייצג את דעתו השקולה והמעמיקה לגבי כל אחד ואחד מהמכשירים, כך שלאור ניסיונם העשיר של הפאנליסטים, יש לנו מבחר דיעות מכובדות שמהוות אמירות מוצקות ואמינות על המכשירים.
    נראה לי שדי ברור ומוסכם שזה לא בדיוק המצב
    .
  2. ההשואות לא הייו מושלמות, ואיזה נודניק ורבע בירברו עם כל מיני רעיונות מופרכים וכל מיני קישקושים ברמת שיברי dB -- את מי זה מעניין?? כך שלאור ניסיונם העשיר של הפאנליסטים, יש לנו מבחר דיעות שהן מספיק טובות לכל אדם נורמאלי ולא צריך לקשקש מעבר לזה.
    נראה לי שזו הדיעה המקובלת במחוזותינו, אבל לדעתי התיאור הזה מפספס בגדול
    .
  3. בהשוואות הייו כמה פגמים מהותיים, חלקם במידה כזו שאפילו אוזני הזהב של המנוסים שבפאנליסטים אינן יכולות לפצות עליהם.
    זה כמו לפעול במרחב של הטעיות אופטיות, ש[רק]חלק מהפאנליסטים מודעים להן, ולראות קווים עקומים, אבל בלי לדעת בדיוק אם הקווים מראש עקומים ובכמה, כדי שאפשר יהייה לפצות על ההטעיות.
    כך שעם כל הכבוד לפאנליסטים ולניסיונם, התוצאות אינן מהימנות (לאו דווקא שגויות, ולאו דווקא נכונות -- פשוט אי אפשר לדעת), ולכן אין להתייחס אליהן ברצינות.
    וזאת בגלל ההטעיות, לא בגלל בעיית שמיעה/אבחנה של הפאנליסטים.
    לדעתי, זה מה שמתאר את המצב
    .
  4. ההשוואות בוצעו בצורה כזו שבהכרח התוצאות לא נכונות. לא נראה לי שמישהו טוען את זה
ולמה זה משנה? מה כבר ההבדל?
העולם לא ייפול, תחום האודיופילייה לא ייקרוס, ועולם כמנהגו ימשיך.

אז למה הרעש? למה אני כותב את כל זה?

• כי יש לי אלרגייה ל:הטעיית הציבור"
  • אנשים מסיקים מזה מסקנות לא לעניין, כמו כאן, וכאן, ונוצר רושם לא מבוסס לגבי איזה נגנים טובים יותר ובכמה.
  • להפנות תשומת לב לאיך כדאי אולי לעשות השוואות כשצריך
עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר. בורצונות. דיי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עמיר, אני מציע שתלך להתאוורר קצת ותשחרר לאנשים אחרים קצת ספייס, נהיה מחניק כאן, עובדתית - מספרית אתה הופך לשתלטן סדרתי על שרשורים וזה לא יגמר טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

השינויים אינם מינורים. הם גדולים ואפילו מאוד.
המבחן הזה, גם לטענתם של חברי הפאנל, מוגבל במסקנות שלו והן כמובן אינן חד משמעיות.
חברי הפאנל נאלצו לבחון מוצר מתוך נסיונם העשיר ואוזניהם המנוסות בתוך סל חסרונות לא מבוטל.
המפגש הזה, כמו שציין אלדר (המארח היקר) הוא למטרות אודיופיליות חברותיות ולמטרות התנסות בעוד מוצרים מיוחדים. זהו אינו מבחן ממצא שניתן להגיע איתו למסקנות "רשמיות" אחראיות. ולכן, כפי שהבנתי מהשירשור הזה, מדובר בדיעה אישית של המאזינים בהתחשב במגבלות שכבר דובר עליהן המון.

סך הכל אירוע אודיופילי מרענן, מקסים, שעשה לא מעט "רעש" חיובי בתחום.

אומנם לא ממש התערבתי בשירשור הזה אך שיתוף הפעולה של החברים עם המפגש המקסים הזה ראוי לשבח.
ליאור. תמונות מעולות. תבין מה היה קורה אם היית מצלם את האירוע הזה עם 5d mk3 או nikon d800, זה היה נראה מבהיל!!!

קדימה, שדרג מצלמה. עדיפות לקנון (שיהיה לי גבוי אם אני תקוע :))

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
להלן הצעה: מה שהתקיים ביום שבת אצל אלדר היה מפגש לצורכי התרשמות של מספר אנשים החולקים תחביב/עניין ממספר מכשירים.
התרשמות. זהו. די.
לכן, מה שמתבקש זה שאותה התרשמות תרוכז ותוגש במספר משפטים.
וזהו.
ובא לציון גואל.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
אתה מכיר את mis-interpretation? :)

עדיין לא הייתי מספיק ברור.

נראה לי שייש כמה דרכים להתייחס למיפגש ול"תוצאותיו", כמו, בין השאר, למשל:
  1. ההשוואות בוצעו "כמו שצריך", "כמו שכתוב בספרים", עד הפרט הקטן ביותר, כך שמה שכל אחד מהפאנליסטים אמר מייצג את דעתו השקולה והמעמיקה לגבי כל אחד ואחד מהמכשירים, כך שלאור ניסיונם העשיר של הפאנליסטים, יש לנו מבחר דיעות מכובדות שמהוות אמירות מוצקות ואמינות על המכשירים.
    נראה לי שדי ברור ומוסכם שזה לא בדיוק המצב
    .
  2. ההשואות לא הייו מושלמות, ואיזה נודניק ורבע בירברו עם כל מיני רעיונות מופרכים וכל מיני קישקושים ברמת שיברי dB -- את מי זה מעניין?? כך שלאור ניסיונם העשיר של הפאנליסטים, יש לנו מבחר דיעות שהן מספיק טובות לכל אדם נורמאלי ולא צריך לקשקש מעבר לזה.
    נראה לי שזו הדיעה המקובלת במחוזותינו, אבל לדעתי התיאור הזה מפספס בגדול
    .
  3. בהשוואות הייו כמה פגמים מהותיים, חלקם במידה כזו שאפילו אוזני הזהב של המנוסים שבפאנליסטים אינן יכולות לפצות עליהם.
    זה כמו לפעול במרחב של הטעיות אופטיות, ש[רק]חלק מהפאנליסטים מודעים להן, ולראות קווים עקומים, אבל בלי לדעת בדיוק אם הקווים מראש עקומים ובכמה, כדי שאפשר יהייה לפצות על ההטעיות.
    כך שעם כל הכבוד לפאנליסטים ולניסיונם, התוצאות אינן מהימנות (לאו דווקא שגויות, ולאו דווקא נכונות -- פשוט אי אפשר לדעת), ולכן אין להתייחס אליהן ברצינות.
    וזאת בגלל ההטעיות, לא בגלל בעיית שמיעה/אבחנה של הפאנליסטים.
    לדעתי, זה מה שמתאר את המצב
    .
  4. ההשוואות בוצעו בצורה כזו שבהכרח התוצאות לא נכונות. לא נראה לי שמישהו טוען את זה
ולמה זה משנה? מה כבר ההבדל?
העולם לא ייפול, תחום האודיופילייה לא ייקרוס, ועולם כמנהגו ימשיך.

אז למה הרעש? למה אני כותב את כל זה?

• כי יש לי אלרגייה ל:הטעיית הציבור"
  • אנשים מסיקים מזה מסקנות לא לעניין, כמו כאן, וכאן, ונוצר רושם לא מבוסס לגבי איזה נגנים טובים יותר ובכמה.
  • להפנות תשומת לב לאיך כדאי אולי לעשות השוואות כשצריך
עמיר
כמה פעמים תוכל לחזור על עצמך? מה , המנטרה לא מתכלה? מספיק!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
אין מה לעשות, מעל סכום מסויים ההבדלים מינוריים עד זניחים, כנ"ל בנגנים, כנ"ל בכבלים. כנ"ל לגבי כבלי חשמל, פיוזים וכל שאר האיבזור הנילווה או יותר נכון "הטפל" . ובמבחן עיוור מבורך כמו זה, פשוט יכול להוכיח את הכל. נחכה שמשהו ירים את הכפפה ....
ההבדלים הגדולים הם בהגברה והכי בולטים כמובן ברמקולים.
תשקיע 100 אלף בהגברה ועוד 100 אלף בנגן, או תשקיע 100 אלף בהגברה ועוד 10 אלף בנגן, במבחן עיוור הסיכוי קלוש שתדע מה זה מה, וגם אם תדע, ההבדל מינורי ובטח לא ברמה של ההפרש, שאגב, אם תשקיע אותו בהגברה, ההבדל יהיה ברור.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
ברור שהתוצאות אינם רשמיות, שהרי אם כך היה, כל העסק הסובב מסביב היה קורס, וזאת הסיבה שאין מבחנים רשמיים ותוצאות חד משמעיות בעצם, לכל מה שלא רוצים שיהיה....
בתוך סל חסרונות או איך שלא תרצה לקרא לזה,יש דברים שאנשים מעדיפים לא לבדוק באופן חד משמעי ולהמשיך לחיות באשליה, שזה גם בסדר,.
לאודיופיל ישנה כמובן מטרה שלא נגמרת לעולם ,שחלק "קטן" ממטרה נעלה להגיע לאין סוף תוך כדיי לשמור על לבל מסויים של רמת מחיר לכל החלקים במערכת, אבל בסופו של תמיד משהו חסר...
השינויים אינם מינורים. הם גדולים ואפילו מאוד.
המבחן הזה, גם לטענתם של חברי הפאנל, מוגבל במסקנות שלו והן כמובן אינן חד משמעיות.
חברי הפאנל נאלצו לבחון מוצר מתוך נסיונם העשיר ואוזניהם המנוסות בתוך סל חסרונות לא מבוטל.
המפגש הזה, כמו שציין אלדר (המארח היקר) הוא למטרות אודיופיליות חברותיות ולמטרות התנסות בעוד מוצרים מיוחדים. זהו אינו מבחן ממצא שניתן להגיע איתו למסקנות "רשמיות" אחראיות. ולכן, כפי שהבנתי מהשירשור הזה, מדובר בדיעה אישית של המאזינים בהתחשב במגבלות שכבר דובר עליהן המון.

סך הכל אירוע אודיופילי מרענן, מקסים, שעשה לא מעט "רעש" חיובי בתחום.

אומנם לא ממש התערבתי בשירשור הזה אך שיתוף הפעולה של החברים עם המפגש המקסים הזה ראוי לשבח.
ליאור. תמונות מעולות. תבין מה היה קורה אם היית מצלם את האירוע הזה עם 5d mk3 או nikon d800, זה היה נראה מבהיל!!!

קדימה, שדרג מצלמה. עדיפות לקנון (שיהיה לי גבוי אם אני תקוע :))

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברור שהתוצאות אינם רשמיות, שהרי אם כך היה, כל העסק הסובב מסביב היה קורס, וזאת הסיבה שאין מבחנים רשמיים ותוצאות חד משמעיות בעצם, לכל מה שלא רוצים שיהיה....
בתוך סל חסרונות או איך שלא תרצה לקרא לזה,יש דברים שאנשים מעדיפים לא לבדוק באופן חד משמעי ולהמשיך לחיות באשליה, שזה גם בסדר,.
לאודיופיל ישנה כמובן מטרה שלא נגמרת לעולם ,שחלק "קטן" ממטרה נעלה להגיע לאין סוף תוך כדיי לשמור על לבל מסויים של רמת מחיר לכל החלקים במערכת, אבל בסופו של תמיד משהו חסר...

לא היה קורס משום שההבדלים שלך יהיו מינורים יהיו אדירים לאדם אחר.
אינני מתווכח על מה שנקרא "התמורה השולית הפוחתת" אך אני בהחלט חושב שהפער בין לשמוע את הניואנסים הקטנים ביותר בקול אדם לעומת לא לשמוע אותם זה הבדל דרמטי.

במבחנים שונים שעשיתי ההבדלים בין מוצר יקר ליקר מאוד יכול להיות מינורי עבורך. יצא לי לשמוע את המשולש בתוך תשמורת סימפונית כאשר באחד הקדמגברים הוא היה ברור אך לא שמעתי את הדעיכה של הצליל ובשני (היקר יותר) כן שמעתי. זה כבר הבדל דרמטי.

חשוב להבין.
כמו במכוניות. להעלות את ביצועי התאוצה מ-0 ל-100 זה תרגיל קל כאשר מגדילים את הביצועים מ-12 שניות ל-5 שניות. אבל לרדת מ-5 שניות כבר מתחיל להיות יקר וקשה יותר לביצוע. הפער בין 5 שניות ל-4 שניות הוא רק שניה אחת, אבל השניה פחות במאוץ קשה יותר להשגה מאותם 7 שניות פחות שהיה ניתן להשיג בקלות יחסית.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר - הדוגמה שנתת היא מצויינת, והיא מעלה שאלה חשובה שקשורה גם לתחביב שלנו : עד כמה חשובה השנייה הנוספת הזאת, ומה היא נותנת מבחינת הנאה אמיתית לנהג, מעבר לידיעה שהוא נוהג המכונית "הכי מהירה והכי יוקרתית" . בוא לא נשכח שנהיגה במכוניות אקזוטיות זה בדרך כלל תחביב ששמור לא לחובבי הגה אמיתיים אלא בעיקר לשייחים סעודים, אוליגרכים , עושי אקזיט בהיי טק וכדומה , שמתאפיינים בעיקר בכסף יותר מאשר בחדוות נהיגה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

מנסיוני, ממש לא מדויק!
לפני שרכשתי את הנגן שלי היו אצלי בבית כ - 10 או 11 נגנים, בו זמנית (!) בסלון. תחשוב כמה ארגזים זה.
כולם חוברו בזה אחר זה למערכת במשך יותר משבוע. השוותי בין A ל B ובין D ל- F ובסוף עלו לגמר 2 ומתוכם בחרתי את ה"מנצח" שלי.
שורה תחתונה - הבדלים דרמאטיים.

חשוב לזכור שבמבחן אצל שניצל היה לנו זמן קצר לבדיקה. אני גורס שבדיקות כאלה צריכות להערך כמה ימים לפחות. אזכיר גם שוב שנבחרו למבחן נגנים מעולים. כל אחד מהם שתקנה, יעבוד מצוין (בתלות בסט שלך כמובן). אני מכיר כמה נגנים מחברות ידועות שאם היו משתתפים במבחן הזה הציונים שלהם כמעט בכל הפרמטרים היו הרבה הרבה יותר נמוכים..

שאף אחד לא ישלה את עצמו - יש הבדלים גדולים מאוד בין נגנים, בתנאי שהמערכת מספיק טובה לחשוף אותם. האם שווה להשקיע לצורך כך את הכסף הנדרש? זו כבר שאלה של סדרי עדיפויות. הלין והאיר הוכיחו שאפשר גם בהשקעות לא מטורפות להגיע לתוצאות מעולות, אבל בוא לא נשכח שהאיר מתומחר סביב 30 -20 אלף ש"ח פחות או יותר והלין כחדש לא היה רחוק ממנו כל כך. מנסיוני במכשירים שאני בדקתי, בפחות מזה תקבל בהחלט פחות. לטעמי יש הבדלים גדולים בין נגנים דיגיטליים.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אין מה לעשות, מעל סכום מסויים ההבדלים מינוריים עד זניחים, כנ"ל בנגנים, כנ"ל בכבלים. כנ"ל לגבי כבלי חשמל, פיוזים וכל שאר האיבזור הנילווה או יותר נכון "הטפל" . ובמבחן עיוור מבורך כמו זה, פשוט יכול להוכיח את הכל. נחכה שמשהו ירים את הכפפה ....
ההבדלים הגדולים הם בהגברה והכי בולטים כמובן ברמקולים.
תשקיע 100 אלף בהגברה ועוד 100 אלף בנגן, או תשקיע 100 אלף בהגברה ועוד 10 אלף בנגן, במבחן עיוור הסיכוי קלוש שתדע מה זה מה, וגם אם תדע, ההבדל מינורי ובטח לא ברמה של ההפרש, שאגב, אם תשקיע אותו בהגברה, ההבדל יהיה ברור.

איש באמונתו יחיה...
רק תציץ באחד הפוסטים האחרונים של "הטכנאי קרמר" שהחזיק בדיעות יותר קיצוניות ונחרצות ומשהו קרה לו לאחרונה...
אולי אם תתנסה בעצמך תגיע גם אתה למסקנה שהתחום הזה מאוד רחוק מ "שחור-לבן" וקביעת כללים שמתאימים לכולם בכל מצב.

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר - הדוגמה שנתת היא מצויינת, והיא מעלה שאלה חשובה שקשורה גם לתחביב שלנו : עד כמה חשובה השנייה הנוספת הזאת, ומה היא נותנת מבחינת הנאה אמיתית לנהג, מעבר לידיעה שהוא נוהג המכונית "הכי מהירה והכי יוקרתית" . בוא לא נשכח שנהיגה במכוניות אקזוטיות זה בדרך כלל תחביב ששמור לא לחובבי הגה אמיתיים אלא בעיקר לשייחים סעודים, אוליגרכים , עושי אקזיט בהיי טק וכדומה , שמתאפיינים בעיקר בכסף יותר מאשר בחדוות נהיגה.

לי חשוב מאוד השיפור הקטן הזה שעבורי הוא אדיר. בגלל זה אני כאן. אם לא היה חשוב לי לשפר את המערכת אז כנראה לא הייתי משקיע גם על מערכת כמו שלי והייתי מסתפק במערכת שתבחין בין מדונה לבועז שרעבי.

להבדיל מרכב אקזוטי במערכת היי אנד מהסוג שלנו אין את אותו "שופוני". הלקוחות שרוכשים את המערכת הכי טובה כי הם רוצים לעשות פוזה על השכן הם כאלה שלא גולשים בפורום הזה. אצלינו העסק לא מעוצב, לא מותאם אחד לשני ברמת הלוק. ראה את המערכת שלי, אין שום קשר עיצובי בין הרכיבים השונים, הקדמגבר שלי מכוער להפליא, הפטיפון שלי נראה כמו טנק רוסי, הכבלים חשופים והרמקולים אינם מפלצות ענק. באותו מחיר, יכולתי לקבל הרבה יותר "שופוני" אם הייתי קונה מכונית אחרת, מערכת מעוצבת יותר או כל דבר אחר.

99 אחוז מהאוכלוסיה אינה יודעת להעריך את היוקרה של המערכת. חלק מבעלי המקצוע השונים הביטו בה, ואמרו "וואלה, נראה מטורף, בטח עולה איזה 25 אלף שקל מערכת כזו" כשאומרים דבר כזה, ניתן בקלות להבין שאם היה לי רכב בשווי המערכת בחוץ אז היה לי יותר "פוזה" מבחינתם.

ישנם חובבי אודיו שיש להם מערכת שנראות כמו פורד פיאסטה 83 ומנגנות כמו שנוסעת פרארי. לא מחפשים פוזה, משתפים בתחביב ונחמד לדעת שיש לי מוצרים טובים שמחוברים יחדיו בהתאמה ומסבים לי הרבה הנאה. עדיין לא ראיתי מישהו כשהוא מחנה את המערכת שלו בכניסה לבניין ונועל אותה, כשהוא דואג שכולם יסתכלו, בשלט רחוק.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יפה כתבת... כאחד שמכיר אותך היטב ויודע כמה אתה מעריך מראה אסטטי, אם היו שואלים אותי כיצד תראה המערכת שלך, אין סיכוי שהייתי מצליח לחשוב על הרכיבים הנוכחיים שלה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
בוא נצא מנקודת הנחה שיש לך רכב שמאיץ מ 0 ל 100 תוך 4 שניות , כמה פעמים אתה תנהג במגבלות האלה?< על הנייר זה בסדר, אבל במעשי זה זניח אם יש לך רכב שמאיץ ב 4 שניות או ב 4.5 שניות או ב 5 שניות, אין לזה שום משמעות!
ישנה משמעות אם הרכב שלך מאיץ ב 12 שניות או ב 5 שניות זה הבדל ,אבל בנקודה מסויימת זה כבר זניח ולא מעשי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
האסטטיקה חשובה ולא פעם יכולה להטות את ההחלטה לקנות או לא לקנות. הרבה פעמים נתקלתי במוצר ממש סקסי וכששמעתי אותו סקסי - הוא לא היה וגם ההיפך.

מסכים עם נמר שהעניין האסטתי נטול נושא ה"שופוני" כמו בעולם הרכב - אבל אנחנו לא חיים לבד ולפעמים משהו שנראה כמו מפלצת ונשמע פשוט מעולה לא יכנס הביתה בגלל השותפה/שותף/החתול או מה שלא יהיה.

אנחנו,גם האודיופילים,חיים בעולם צרכני (עוד מעט יחסמו אותי פה בגלל שאני חוזר על זה בכל הזדמנות) ולכן גם למחיר וגם ללוגו של הפירמה יש השפעה על ההחלטה לקנות או לא לקנות - ולהרבה אנשים גם השפעה על ההתרשמות מהתוצאה הסופית.

המשתתפים בפאנל ידעו גם את תג המחיר וגם את צורת הלוגו של המכשירים שהשתתפו במבחן למיטב זכרוני (כי הפוסטים שלהם כבר נכתבו לפני הרבה עמודים) לא נתנו לזה להשפיע על ההחלטות או הרושם שלהם - עוד נקודה טובה לציון במבחן הזה.

[החתול לא נכנס לפה סתם החתולה אצלי בבית מתה על אוזניות מעל אלף שקל זה נראה לה משחק חמוד...:(].

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
בוא נצא מנקודת הנחה שיש לך רכב שמאיץ מ 0 ל 100 תוך 4 שניות , כמה פעמים אתה תנהג במגבלות האלה?< על הנייר זה בסדר, אבל במעשי זה זניח אם יש לך רכב שמאיץ ב 4 שניות או ב 4.5 שניות או ב 5 שניות, אין לזה שום משמעות!
ישנה משמעות אם הרכב שלך מאיץ ב 12 שניות או ב 5 שניות זה הבדל ,אבל בנקודה מסויימת זה כבר זניח ולא מעשי.
זה חצי נכון,כי על אותו משקל כמה פעמים תיקח את כפתור העוצמה במגבר אחד קילוואט ושבנק בגללו נכנס לקשיים בתשלום משכורתו של המנכ"ל שלו - ותשים על אותו כל הדרך למעלה?

סביר להניח שאף פעם אבל,כמו המכונית,עומד לרשותך פוטנציאל שאין במכונית ובהתאמה במגבר אחר והפוטנציאל הזה,שוב כמו במקרה המכונית,שמיע/שמיש.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור