ובשביל שלא יהיה כאן משעמם(במיוחד לשניצל)מצ"ב המאמר הבא,לקרוא ולהפנים

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18

שלום
תודה :כל-הכבוד:.
לאור רוחות המחאה כנגד הטכנוקראטים, המאמר הזה פצצה של ממש. אני חושש שאם ניתיחס ברצינות לנאמר (10 הדיברות
או 10 השקרים) הרעיון האודיופילי ישאר עירום ועריה. אולי עם גרביים ועלה תאנה (רק אחד קטן ומקדימה!).
עם כזה מטען, אפילו אייל שני (שיכול לדבר פילוסופיה על תפח"א או עגבניה) היה נותר מחוסר מילים (lol).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וואי.

זהו, הלכה האודיופיליה - חשפו אותנו במערומינו.
לוחות היד שניה עכשיו יתמלאו בכבלים, מדפים וספייקים.

Walther PPK

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
מר. לנג,

עַד מָתַי פְּתָיִם תְּאֵהֲבוּ פֶתִי, וְלֵצִים לָצוֹן חָמְדוּ לָהֶם, וּכְסִילִים יִשְׂנְאוּ דָעַת?!

זה יקח זמן, אבל בסוף זה יעבור.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
קראתי כל מילה וחוץ מזה שזו דעתו לא מצאתי שום סימוכים מעשיים.
לא שאין צדק לפחות בחלק מדבריו אך לומר שעשו השואה בין שני מגברים כמו קרל ורסיבר פיוניר ולא שמעו הבדל כנראה לקוח מדימיונו הפרוע כי יש הבדל משמעותי אפילו בין מגבר אנטם פשוט (לא קרל) לרסיבר משובח (באיכות ההגברה והשמע) ונתוני הציוד מסבירים זאת, אך יכול להיות שלא הבנתי נכון את ההסבר על השקר הזה.
רובו של המאמר טוען את מה שמיכאל כותב ומסביר אך איך אפשר להסביר את השפעת מצב הרוח והאוירה על חווית השמיעה, על זה הוא לא מדבר ולדעתי על זה כל הויכוח.
בקיצור, למי שיש את אורך הרוח לקרוא את כל המאמר יהיה על מה לשוחח.
אינני מאמין שיהיה מישהו שישנה את דעתו בעקבות זאת (לפחות בחלק מהנושאים / שקרים) אבל המאמר מאד מעניין ושווה.
תודה ל-"דיטון 66" על הבאתו.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
קראתי כל מילה וחוץ מזה שזו דעתו לא מצאתי שום סימוכים מעשיים.
לא שאין צדק לפחות בחלק מדבריו אך לומר שעשו השואה בין שני מגברים כמו קרל ורסיבר פיוניר ולא שמעו הבדל כנראה לקוח מדימיונו הפרוע כי יש הבדל משמעותי אפילו בין מגבר אנטם פשוט (לא קרל) לרסיבר משובח (באיכות ההגברה והשמע) ונתוני הציוד מסבירים זאת, אך יכול להיות שלא הבנתי נכון את ההסבר על השקר הזה.
רובו של המאמר טוען את מה שמיכאל כותב ומסביר אך איך אפשר להסביר את השפעת מצב הרוח והאוירה על חווית השמיעה, על זה הוא לא מדבר ולדעתי על זה כל הויכוח.
בקיצור, למי שיש את אורך הרוח לקרוא את כל המאמר יהיה על מה לשוחח.
אינני מאמין שיהיה מישהו שישנה את דעתו בעקבות זאת (לפחות בחלק מהנושאים / שקרים) אבל המאמר מאד מעניין ושווה.
תודה ל-"דיטון 66" על הבאתו.

שלום משה
המאמר תומך מילה במילה ב-2 נושאים שעלו לאחרונה, ונמשכו כברת דרך: כבלית BI WIRE וכבל POWER. בשניהם
היה לך עניין. סה"כ הוא פונה להגיון. טענתך שאינו מוכיח, הוא דווקא מנסה כן. לא באמצעים חישוביים (הרי גם אותם יפסלו)
אבל בהיגיון ובהסבר כללי. סה"כ הוא מנסה להגיע לשפה שתהיה מובנת לכולם.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
חברים, הכתבה מלפני 11 שנה. לא שזה משנה לרובה, אולם חלק מהטכנולוגיות התקדמו מאד

Crazyyen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ועל זה אמר אחד אלברט אינשטיין
"Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted"

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
מר. לנג,

עַד מָתַי פְּתָיִם תְּאֵהֲבוּ פֶתִי, וְלֵצִים לָצוֹן חָמְדוּ לָהֶם, וּכְסִילִים יִשְׂנְאוּ דָעַת?!

זה יקח זמן, אבל בסוף זה יעבור.

:בעד:אהבתי ,רק אוסיף ברשותך.
משלי פרק א,פס' כב

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
שלום משה
המאמר תומך מילה במילה ב-2 נושאים שעלו לאחרונה, ונמשכו כברת דרך: כבלית BI WIRE וכבל POWER. בשניהם
היה לך עניין. סה"כ הוא פונה להגיון. טענתך שאינו מוכיח, הוא דווקא מנסה כן. לא באמצעים חישוביים (הרי גם אותם יפסלו)

היי מיכאל
את דעתי על המאמר כבר הבעתי ואולי תקח דוגמא מהסגנון שלו כאשר אתה מנסה לסביר דבר מה לאחרים, זה בטח יתרום להבנה הכללית.
אינני זוכר שהבעתי עמדה נחרצת עם בכלל לגבי כבלי חשמל למעט העובדה שגם אתה תסכים איתה שהעובי תורם ליכולת ההולכה, והסינון של הרעשים החיצוניים (כמו שברייסטון מאשרת שהיא עושה בתוך המגברים שלה)תורם לאיכות השמע אחרת לשם מה ???

בהקשר ל-BIWIRE, הרי גם אתה הסכמת שבמצב כזה בכל כבל יזרמו זרמים שונים הנושאים תדרים שונים וזו הייתה כל טענתי.
הצעתי לבצע ניסוי שבו נוכל לבדוק את ההבדלים עם בכלל בסאונד וכל שכרי היה בהאשמות על אינטרסים מסחריים הגם כשרים אבל מסריחים.
רציתי לבחון באמצעות האוזניים שלך ושלי ושל עוד כמה חברים האם יש הבדל או שאין אך זה לא מסתייע.
היות ואני סנדלר הולך יחף, לי זה כלל לא משנה וכשארצה אני מתכוון להשתמש ב-BIWIRE בכל מקרה.
העיקר שכל מה שיאמר בנושא יאמר ברוח טובה כי על כל אחד שאומר ימינה יש אחר שאומר שמאלה וכבר קראנו כמה מאמרים בנושא כבלי הכח שטוענים אחרת.
להשתמע

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
"אתה חונן לאדם דעת ומלמד לאנוש בינה"
נשבע לכם לא מבין,גם כשהמערכת הראשונה שלי הייתה בא נאמר די מסכנה.
ביום שהחלפתי את כבלי רמקולים חשתי בשינוי כל כך משמעותי, שהייתי בטוח שהיגעתי למנוחה ולנחלה.
וכאן מטיפים שלכבלים אין בכלל השפעה....:בהלם:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שלום משה

בואנה אתה לא מתעייף !
מ שלא שומע הבדלים שילך לפורום של אילו שלא שומעים הבדלים : הפורום של המחורים להקשבה לקול המוזיקה דרך טרנזיסטור AM כזה שהינו שומעים בוא שירים ושערים .

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
הלו, אני שירים ושערים שמעתי דרך רמקולים איכותיים של פישר, אז לא לזלזל. ;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נו, טוב, השתכנעתי שכל מה ששמעתי הוא פרי דמיוני...מה ששכנע אותי הוא השימוש במילים The simple truth is ...זו הוכחה ניצחת !
הרי השמיעה מתבצעת בעזרת ההיגיון, נכון?
יש למישהו טרנזיסטור מיותר?...(lol) מערכת סטליטים מהסוג שקונים בדיוטי פרי ומקבלים עודף מ 200$ גם תתאים.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
בואנה אתה לא מתעייף !
מ שלא שומע הבדלים שילך לפורום של אילו שלא שומעים הבדלים : הפורום של המחורים להקשבה לקול המוזיקה דרך טרנזיסטור AM כזה שהינו שומעים בוא שירים ושערים .

1. מיכאל לא פתח את השרשור.

2. מיכאל לא שומע הבדלים ב-Be Wire וכבלי חשמל. רוזי לא שומע הבדלים בכבלים זולים (פחות מאלפייה) במערכת לא יקרה. אני אף פעם לא תמיד בטוח אם אני שומע או מדמיין, אבל מעדיף לפעמים DVD במאות ש"ח על CDP ייעודי, נחשב, בששת אלפים.יש כאן גם מי שחי בשלום עם נגן מדיה זול.

את כולם אתה רוצה לשלוח לשמוע בטרנזיסטור?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
יכול להיות שיש לו אזני בטון?...(lol) למה הוא לא כתב על the concrete ear ?
זה יכול להסביר איך הוא מצליח לשמוע עם ההיגיון.
במילה אחת - מביך.

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113

2. מיכאל לא שומע הבדלים ב-Be Wire וכבלי חשמל. רוזי לא שומע הבדלים בכבלים זולים (פחות מאלפייה) במערכת לא יקרה. אני אף פעם לא תמיד בטוח אם אני שומע או מדמיין, אבל מעדיף לפעמים DVD במאות ש"ח על CDP ייעודי, נחשב, בששת אלפים.יש כאן גם מי שחי בשלום עם נגן מדיה זול.

יש הבדל בין לא לשמוע הבדלים לבין טענה שהכל רמאות.
גם לי הזדמן לא לשמוע הבדלים בין סוגים שונים של כבלים אבל גם יצא לי לשמוע הבדלים בין כבלים אחרים.
רמת הטיעונים שלו ירודה למדי ולדחוף lie בכל שורה שניה ובסוף לכתוב The simple truth is זה ממש לא הוכחה לשום דבר.
מדובר בהבעת דיעה פרטית , כנראה מתוך ניסיונו האישי ולא מעבר לזה.
הספיק לי לקרוא את זה
The lie is that high-priced speaker
cables and interconnects sound better
than the standard,

בשביל להבין שיש לו אג'נדה פרטית.
אף אחד פה לא טוען שחייבים כבלים יקרים לרמקולים יקרים.
הדיעה הרווחת פה היא תנסה ותשמע באוזניים.

יש כאן אנשים שהחליפו כבלים יקרים בכבלים זולים יותר על סמך האזנה.

ארז

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
יש הבדל בין לא לשמוע הבדלים לבין טענה שהכל רמאות.
גם לי הזדמן לא לשמוע הבדלים בין סוגים שונים של כבלים אבל גם יצא לי לשמוע הבדלים בין כבלים אחרים.
רמת הטיעונים שלו ירודה למדי ולדחוף lie בכל שורה שניה ובסוף לכתוב The simple truth is זה ממש לא הוכחה לשום דבר.
מדובר בהבעת דיעה פרטית , כנראה מתוך ניסיונו האישי ולא מעבר לזה.
הספיק לי לקרוא את זה
The lie is that high-priced speaker
cables and interconnects sound better
than the standard,

בשביל להבין שיש לו אג'נדה פרטית.
אף אחד פה לא טוען שחייבים כבלים יקרים לרמקולים יקרים.
הדיעה הרווחת פה היא תנסה ותשמע באוזניים.

יש כאן אנשים שהחליפו כבלים יקרים בכבלים זולים יותר על סמך האזנה.

ארז

שלום
האג'נדה אינה כפי שאתה מתאר, מפני שיש פרמטרים חשובים שאתה מדלג עליהם משום מה, והם חלק מהעניין. חלק חשוב!
1. קח 2 כבלי (רמקול), בעלי אותו אורך ושטח חתך, אחד יוקרתי ויקר, השני מהחנות לחומרי חשמל. לא אמור להיות הבדל ביניהם.
2. כאשר התוצאות הנ"ל מדווחות, חשוב מאוד לכתוב במקום: "פלוני שמע הבדל..." את האמת שמאחורי האמירה:
מה ההבדל הפיזי בין 2 הכבלים (אורך ועובי).
האם הניסוי נעשה באופן מיטבי (מיתוג A/B) או מהזיכרון השמיעתי בלבד.
האם נוסה הכבל הישן שוב (אפילו כמה ימים אחרי, להשוואה חוזרת (אימות)
ואחרון, פלוני תמיד יעד איזה כבל מחובר.
האמת היא שבאמירה הסתמית של "שמעתי הבדל..." חוץ מהגאווה שאוזני המדווח הצליחו לאבחן משהו, אין שום מידע או
הסבר. ורק שימוש בשמות המותג של יצרני המוצר והדדגם, לא ישפכו אור על הנושא. לפחות לא למי שאינו יודע במה מדובר.

ככל שהדבר ישמע מאתגר, אמירה של שמעתי הבדל, ללא הנתונים שהוזכרו, אינם אמורים לתת לקורא שום יחוס.
כך שעבורי כאשר אני קורא פוסטים כאילו, אני פשוט מדלג. מפני שמישהו מנסה לתאר רק 1/2 תמונה. ואת החצי החסר,
הוא מחביא היטב.

החסר מוחסר, מסיבות שונות, שגם אותן קשה לי לקבל (כאילו היו אמת החסרה בעדות משפטית!) האם היא נובעת מכוונת תחילה להסתיר, או מחוסר הבנה, או חוסר ידע, או חוסר הגיון או מה...?
מבקר פלפלים מקדיש יותר תשומת לב לפיתה (שעולה חצי שקל) מאשר חובב אודיופילי מוערך, על כבל באלפי ש"ח ויותר.
היכן ההיגיון?
האם החובב האודיופילי חייב לירות ליגיון בראש ולהשמיד ראיות לפני שהוא נכנס לתחביב?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

את כולם אתה רוצה לשלוח לשמוע בטרנזיסטור?

פלואאה
התכוונת בדולר או ביורו?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור