HEGEL H70 - מגבר נורווגי משולב DAC USB, ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: HEGEL H70 - מגבר נורווגי משולב DAC USB, ביקורת

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
בוקר טוב כיף לקרוא על הבוקר שלכם לפני השינה שלי .על מגבר מוצלח כך כך ולגלות בסוף שהמחיר סביר בהחלט , אפילו זול יחסית לתמורה המרשימה שמתקבלת.

תודה לך נמר , גם על ההשקעה והשיתוף .

בכלל נראה לי שקיימת תופעה בהשנים האחרונות ,של ייצרני האודיו לייצר מוצרים איכותיים ,במחירים הרבה יותר נמוכים מפעם. אנחנו נחשפים למוצרים שעלותם לפעמים שווה חצי ושליש ממוצרים שמספקים תמורה זהה או דומה.

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אחלה כתבה , אחלה כתב.

נראה מגבר מבטיח לאודיופיל המתחיל והמתקדם.

shayja

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי, יופי של ביקורת.
שאלה: איך חיברת בין הלפטופ למגבר? אופטית או XLR?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אופטי.

תודה לכולם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
מעבר לסקירה הנהדרת (כרגיל נמר) אני חושב שהמגבר הזה מציין את הכיוון הנכון אליו הולך הדו ערוצי בשילוב מחשב כמקור אודיו נוסף.

מנחם.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
נהניתי לקרוא את הסקירה, או לפחות את ה core שלה.
לי אישית "מציק" לראות, את האזכורים על ה damping factor במיוחד ההסברים "על נתון המבשר את רמת השליטה על הרמקול" (איזה רמקול?), כבוד יתר למספר הוואטים וכו'...

אני שואל ברצינות, למה לתת לנתונים "במה", זה בסה"כ די קשקוש ולא ממש אינדיקציה לשום דבר (מי כמוך יודע זאת), בטח בתור אחד שבדק מאות מוצרים.

בסוף יוצא שאתה מפרסם מגבר ביד שניה (לדוגמא Linn LK100) ושואלים אותי אם הוא יותר טוב ממגבר ADC (שזה חתיכת חברת מדבקה) בשידוך לרמקול של פוקל, כי ה Damping Factor שלו נמוך יותר ויש לו פחות וואטים, נו באמת... :מבולבל:

בכל מקרה, היה כיף לקרוא.
יובל

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהרבה כתבות שלי הוכחתי שלמרות שהנתונים לא מרשימים התוצאה מדהימה ולהיפך.

אני לא איש של ספספיקציות ומדידות. אני אישית של סאונד. שים לב שהכתבות שלי אינן טכניות ואינני משקיע יותר מידי מלל בכל הנוגע לטכנולוגיות שברוב המקרים הן לא מעבר למידע פרסומי.

כמעט כל יצרנית באה עם טכנולוגיה "יחודית" בעוד אין יחודיות כלל וזה בעצם אותה טכנולוגיה כמו היצרנית השכנה רק עם שם אחר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
נראה מכשיר מעניין עם תמחור מצויין

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נמר, מברוק על הסקירה.
נראה לי שקצת פספסתי, הייתה לי תחושה כאילו מדובר במגבר דיגיטלי. אני מניח שטעיתי.
אגב, איך הוא יהיה עם שידוך לרמקולים בהירים כדוגמת דאלי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בקרוב תעלה כתבה על מוניטורים של דאלי כאשר המגבר הזה היה הרפרנס הראשי.

בגדול, יעבוד פיקס, תוצאה מאוד מאוזנת.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
חברה מעניינת מאוד.במיוחד הממירים .
כתבה יפה.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
נמר,

קודם כל אחלה סקירה. תודה.

אנשי המחשבים שבפורום, לפחות חלקם ואנוכי הצנוע ביניהם, ניסינו להסביר כמה וכמה פעמים שהיום טרנספורט זה חרטה. טכנולוגית להעביר את הביטים בצורה מושלמת מהקבץ ל DAC זה ברמת קומודיטי. רק ענין של מימוש טכנולוגי סביר והעלות היא גרושים. איכות האודיו של ה DAC עצמו אינה קשורה לצורת האחזור וההעברה.

אבישי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אנשי המחשבים שבפורום, לפחות חלקם ואנוכי הצנוע ביניהם, ניסינו להסביר כמה וכמה פעמים שהיום טרנספורט זה חרטה. טכנולוגית להעביר את הביטים בצורה מושלמת מהקבץ ל DAC זה ברמת קומודיטי. רק ענין של מימוש טכנולוגי סביר והעלות היא גרושים. איכות האודיו של ה DAC עצמו אינה קשורה לצורת האחזור וההעברה.

לאיכות הטרנספורט, כולל מחשב, ישנה חשיבות רבה.
ומה ש-commodity זה לקבל איכות זבל ממחשב..

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
לאיכות הטרנספורט, כולל מחשב, ישנה חשיבות רבה.
ומה ש-commodity זה לקבל איכות זבל ממחשב..

אני מניח שיש חשיבות עד רמה מסוימת (והיא כיום מאד נמוכה). ברגע שכל הביטים עברו בשלום - הם אצל ה-DAC, ולא משנה איך הם הגיעו לשם. לפי מה שהבנתי מהכתבה, עם מחשב פשוט (בטוח עלה הרבה פחות מנגן סביר), נמר העביר את הביטים ל-DAC ברמת קומודיטי ו"איכות הזבל ממחשב" שקיבל היתה טובה יותר מאשר מהנגן שלו. האם אני מפספס משהו?

אדר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ברגע שכל הביטים עברו בשלום - הם אצל ה-DAC, ולא משנה איך הם הגיעו לשם.

OK
אני מדבר על הרגע הזה בדיוק.. רגע לפני.. למעשה
אתה מבין אגב שזה לא ביטים אלא אות RF בתדר של עד 10MHz?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
OK
אני מדבר על הרגע הזה בדיוק.. רגע לפני.. למעשה
אתה מבין אגב שזה לא ביטים אלא אות RF בתדר של עד 10MHz?
OK, צודק, מה לעשות, אנחנו אנשי המחשבים חושבים רק בביטים :O, כל פעם צריך להזכיר לנו שאין באמת דבר כזה באלקטרוניקה.

אז אתה אומר ש"כל הסיפור" הוא ההעברה הבטוחה של הנתונים? אבל אם בפועל זה נשמע טוב יותר דרך המחשב (לפחות בבדיקה האמורה), אז זה לא אומר שזה עבד מצוין? גם אם נניח שמדובר במחשב "יקר", שעלה 1/3 מנגן איכותי, זה עדיין זול משמעותית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אז אתה אומר ש"כל הסיפור" הוא ההעברה הבטוחה של הנתונים?
המממ.. בצורה הפשוטה - כן, העברה של סיגנל..

אבל אם בפועל זה נשמע טוב יותר דרך המחשב (לפחות בבדיקה האמורה), אז זה לא אומר שזה עבד מצוין?
אתה לא יודע ממש אם זה מצויין עד שלא ניסית כמה וכמה קונפיגורציות במשך כמה חודשים.
אתה יודע, הכל יחסי..

גם אם נניח שמדובר במחשב "יקר", שעלה 1/3 מנגן איכותי, זה עדיין זול משמעותית.
זה לא קשור ליקר או זול.
מחשב נטו הוא בכל מקרה לא מרכיב יקר. צריך לדעת לקנפג אותו נכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור