פנל שניצל – ביקור אצל אלדר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אלדר, הידוע בשם המשתמש שלו כאן "שניצל", ביקש שמשתתפים בפורום יסקרו את המערכת שלו.
לצורך זה הוקם פנל חד-פעמי הכולל את ניתאי (nitayn) , יובל (stereophile) ואני. בפגישה נכח גם גיא (hornless) .

פירוט המערכת של אלדר וכן צילומים של המערכת יובאו בהודעה הבאה.

הצילומים הם של ניתאי.

נתחיל עם התרשמותם של המשתתפים מהמערכת של אלדר.

ניתאי
ערב קריר בתל אביב (הכול יחסי), אני על הקטנוע שלי, בתא המטען כמה דיסקים (מוזרים), ועל כתפי חברתי המצלמה.
נרגש.
בדרך אל אלדר הידוע בכינויו שניצל עצבני שם קבעתי עם יהושע גומא וסטריאופיל במטרה לבחון את המערכת המפורסמת של אלדר.

כניסה
דירה יפה או מה שנקראת זאב בעור כבש.
:D
אלדר או שניצל מה שתבחרו פותח את הדלת.
איש נחמד אלדר ממש לא עצבני.

הקלה
כולם כמעט מעשנים.
נכנסים לחדר ההאזנה.

איזה כייף לראות השקעה שכזו, הכול מושקע לפרטי פרטים, מארון החשמל עד לאחרון האינטרקונקטים והגביעים שבקירות.
יהושע יפרט את הפרטים הטכניים לגבי כל חלקיה של המערכת המופלאה הזו
והרשימה היא ארוכה.
אני מציץ, בוחן. מקנא ומתחיל לצלם.

יאללה הגיע הזמן להאזין.
צליל ענק גדול מהחיים, מדויק, נכון ,חי, וואו.
המערכת דינאמית ומפורטת ברמות הגבוהות ביותר, מוזיקאלית מאוד ובעיקר מהנה ולא מעייפת.
לא אנאליזה של סכין אלא אנאליזה שבאה מהנשמה של המוזיקה.
איזה כייף.

יהושע שם את החמישית של מאהלר.
איזה באסה.
לא סובל את הבומבסטיות של הנאצי הזה.

אני שם את המוזיקה שהבאתי.
כולם מפוחדים ממה יבוא על אוזניהם (הצלחתי ליצור פה בפורום שם של מישהו שמאזין למוזיקות מוזרות)?
הם נרגעים ואלדר אפילו נהנה ומבקש פירוט של מה שאנו שומעים:
http://www.kammerflimmer.com/

אני מקשיב
וההרגשה מוזרה לגמרי
הפרזנטציה שונה לחלוטין מאצלי
ולמען האמת פחות מרגשת
ממה שאני רגיל אצלי בביתי
לא עניין של טוב ורע, בסוגי המוזיקה שאני מקשיב להם המערכת של אלדר פחות עושה לי את זה
בג'אז ובקלאסי היא אחת הטובות ששמעתי בחיי.

הגיע הפרק הטכנוקראטי
יהושע הביא שני שנאים מבדלים
אחד מהם מחובר ברוב כבוד לסידי
הסכמה כוללת מצד הנוכחים שהשנאי רק פגע בצליל.

פתאום בא לי לשמוע את המערכת של אלדר ב- by pass של הרום קורקשיין
מתחילים להקשיב מפעילים ומכבים
לטעמי האישי בלבד במערכת הספציפית הזו הרום קורקשיין מקלקל
הנוכחים בחדר לא מסכימים איתי
על טעם ועל ריח לא מתווכחים.
אלדר משנה מפת סאונד ברום קורקשיין( בתוך המכשיר יש כמה סוגי מפות סאונד)
התוצאה טובה יותר אך שוב לטעמי האישי בלבד הרום קורקשיין פוגע
מעגל פינות זו המילה הנכונה
סוג של eq שאני לא יודע אם המוזיקאי והמקליט המקוריים התכוונו אליו
עניין של טעם וריח.

בגדול לא אכביר מילים
מערכת נפלאה עם פרזנטציה גדולה מהחיים
יש שיאהבו ויש שפחות אבל אין ספק שזו מערכת מדהימה
אישית חסרה לי טיפה אינטימיות בפרזנטציה, הסאונד היה גדול מהחיים מה שהפריע לי במעט.
שאפו אלדר.
נהניתי מאוד.

יובל
רבות שמעתי על הסט-אפ של אלדר, אחרי שסוף כל סוף האזנתי לו כמספר שעות אני יכול לומר שמדובר באחת החוויות היותר מעניינות שהיו לי עד כה בתחביב האודיו.

נכנסים לחלל גדול ופוגשים סט-אפ מרשים ביותר, כזה שגורם לך לרצות לשמוע אותו קודם ולא לדבר על הציוד.
ניכר, כי כל הבית מוכוון אודיו ומושקע ביותר, החל מארון החשמל ועד הפרטים הקטנים כמו שולחן סלון שלא קיים אצל אלדר מטעמים אודיופיליים :D

אלדר השמיע לנו כמה דברים שהחבר'ה הביאו, המערכת הקיאה כמה קטעים איזוטריים של יהושוע, ניתאי הביא מוזיקה אלקטרונית מעניינת מאוד ולאחר מכן המשכנו קצת עם מוזיקה "מקומית" וקטעים מוכרים מהאוסף של אלדר.

הציפיות היו גדולות, אך בהתחלה, ממש לא התחברתי, היה נשמע לי לא טוב, היו הדהודים של החדר, הבאס השתלט, במיוחד בצד שמאל, החבר'ה גם התעקשו לשמוע בווליום מטורף שהשאיר כנראה את חותמו בעור התוף שלי.
לא יכולתי להצטרף לקריאות ההשתאות והתשבוחות של החבר'ה ואמרתי את דעתי (מי שמכיר אותי יודע שבדר"כ אני לא מהסס לומר את מה שאני חושב, לטוב ולרע, משתדל כמובן לעשות זאת בצורה מכובדת). אלדר שמע את דבריי, מזג לנו עוד קצת ויסקי, לחץ על כמה כפתורים בלינדורף, הוריד קצת מהבאס ואז מבחינתי התחיל הערב :)

מה אפשר להגיד, המוזיקה זורמת, שקופה, מפורטת, הפרזנטציה גדולה, עמוקה, תלת מימדית, ה extension בבאס מדהים (לאחר התיקון גם לא השתלט), ניתן ממש לחוש את הרזוננס של כלים במרחב. שום דבר לא בא על חשבון משהו אחר, אתה מקבל את כל החבילה ובגדול.
אתה שומע ביג בנד כאילו אתה בהופעה, בקלאסי אתה מקבל נוכחות של orchestra.
פנטסטי! או בקיצור - רפרנס! ללא ספק סט-אפ אולטרא-איכותי. מושלם? כמעט... אבל לא.

בדרכי הביתה, ניסיתי "לנתח" את הערב, והגעתי למסקנה שלאורך כל הערב לא ממש התרגשתי מהסאונד.
אולי זה המרחב האקוסטי הגדול יחסית, אולי זה גורם אחר במערכת, או אפילו מצב רוח שלי, אבל מבחינתי הפרזנטציה היתה לי קצת רחוקה, לא מספיק עוטפת ולא אינטימית דיה.
פתאום נזכרתי שהיו סט-אפים שריגשו אותי כמעט עד דמעות, אך הרגע יצא לי לשמוע את אחד הסט-אפים המשובחים והמושקעים ביותר בחיי ומשהו אמוציונלית בסופו של דבר היה לי חסר שם, לא אינטימי מספיק, הנגנים אמנם בסלון, אך כאילו לא מנגנים בשבילי (קצת קשה להסביר זאת), הפרזנטציה לא ממש עוטפת ומחבקת אותך באהבה.

make no mistake, הסט-אפ הזה הוא ברמת רפרנס ורחוק מאוד מכל מה ששמעתי ועניין ההגשה יכול להיות גם עניין של טעם אישי.

מעל הכל, ארצה לציין בזאת, ששמחתי יותר מכל, להכיר דמות מעניינת מאוד, אלדר, אדם סימפטי מאוד, בעל נוכחות, קלילות, שעושה צחוקים, פתוח בדעותיו, מה שגם מעיד על צניעות רבה.
אלדר הוא אודיופיל, בכל רמ"ח איבריו, כל פרט במערכת מושקע עד הסוף, אין קיצורי דרך, עדות לפתיחות היא העובדה שיש רזונטורים על הקירות (שהטכנוקרטיים יגידו שזה וודו). אלדר לא נעול על שום דבר, מתייחס לכל דעה ברצינות ועם מלוא תשומת הלב.

בכלל במפגשים כאלו כיף להכיר את האנשים מאחורי הניקים ומניסיון עם מפגשים בעבר, בדרך כלל ההפתעה היא לרוב נעימה. התחביב זורם ללא ספק בדמינו ואפילו נשארנו בסוף להשוות בין שנאים, just for fun.

השעה היתה מאוחרת, נפרדנו כל אחד לדרכו, עייפים אך מרוצים . (ורד)
(great)

יהושע
עבורי, מפגשים כאלה, מעבר להאזנה למערכת, הם גם מפגשים אנושיים וחברתיים. את ניתאי, יובל וגיא פגשתי הפעם הראשונה ושמחתי מאד להכיר אותם. מעניין איך בפגישה פנים אל פנים, כל אחד מהאנשים שונה לחלוטין מהתמיד שלו כפי שהיא הצטיירה לי מקריאת הודעותיו בפורום.

את אלדר פגשתי שלוש פעמים לפני כן, הפעם הראשונה הייתה בתערוכה, לפני כחצי שנה. אחרי זה ביקרתי אצלו פעמיים ושמעתי את המערכת שלו. למדתי להוקיר ולכבד את אלדר, הן כאדם והן כאודיופיל. בניגוד לתדמיתו שהצטיירה לי מהודעותיו בפורום, אלדר הוא אדם צנוע וחביב. אלדר הוא אודיופיל אמיתי בעייני – זה גם בשל ההשקעה מעוררת ההתפעלות שלו במערכת וגם משום שהוא בודק ומנסה כל דבר והוא לא מהסס לבנות דברים בעצמו ולנסות אותם – ובסוף לבחור במה שאכן מתאים ביותר.

התרשמותי מהמערכת
ראשית, חשוב לי לציין שכל מה שאני כותב, גם על המערכת הזאת וגם על כל מערכת אחרת, נכון אך ורק בהתאם לטעמי ולהעדפותיי האישיות.

המערכת של אלדר היא המערכת המרשימה ביותר ששמעתי, בעלת צליל שאינו דומה לאף מערכת אחרת שייצא לי לשמוע. צליל מפורט ודינאמי במידה לא רגילה, צליל גדול מאד, חי מאד ובעל במה ענקית. לתחושתי, יש הדגשת-מה של הצלילים הבינוניים-גבוהים, עם נטייה קלה מאד לחריפות מסוימת.

שמענו בעיקר ג'אז. עם זה שהצליל של המערכת מרשים באופן יוצא מהכלל, בעת ההאזנה שאלתי שוב ושוב את עצמי אם אני אוהב את איך שהמערכת נשמעת, או לא. אם כי אני לא סגור עם עצמי עד הסוף, נראה לי שלא.

בקטע קצר של מוסיקה קלאסית ששמענו, המערכת הייתה בפירוש לא לטעמי ולהעדפותיי, נראה לי שכלי נגינה מסוימים נשמעים לא טבעיים, או לא "נכונים".

בכל מקרה, ללא כל ספק, כל חוט וכל רגלית במערכת, כמו גם כוונוני המעבד, מותאמים באופן מלא לטעמו ולהעדפותיו של בעליה ולאקוסטיקה של החדר.

בשורה תחתונה, נהניתי מאד מהפגישה, מהמארח, מהמשתתפים ומההזדמנות לשמוע פעם נוספת את המערכת המיוחדת במינה הזאת. זאת המערכת המושקעת ביותר שיצא לי לראות ולשמוע.

תמונות מצורפות

• Img_0041.jpg
    Img_0041.jpg
    KB 101.9 · צפיות: 610
  • IMG_0050.jpg
    IMG_0050.jpg
    KB 151.7 · צפיות: 569
  • IMG_0051.JPG
    IMG_0051.JPG
    KB 124.2 · צפיות: 551
  • Img_0074.jpg
    Img_0074.jpg
    KB 101.3 · צפיות: 611

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המערכת של אלדר

פירוט המערכת של אלדר

רמקולים
רמקולים: Von Schweikert VR-7 .
סאב-וופרים: Sunfire EQ 12 Signature .

הגברה
מגברי הספק: זוג מגברים Convergent Audio JL2 , מגברי סטריאו שפופרות, בהספק של 100 וואט לצד, שעברו הסבה למונו, מספקים 200 וואט לכל רמקול, בעלי 16 שפופרות מוצא לכל אחד מהם. שפופרות מוצא שודרגו ל- KT120 .
מעבד: Lyngdotf RP-1 .
קדם מגבר: Sonic Frontier Line 3 שפופרות, משודרג על ידי אלדר.
המעבד נמצא בין הקדם-מגבר לבין מגברי ההספק והסאב-וופרים.

מקור
נגן תקליטורים EMM Labs XDS1 .

כבילה
כבלי רמקול:
לתחום התדרים התחתון: Audio Quest Everest .
לתדרים הבינוניים והגבוהים: NeoTech NES-3001 .

כבלי חיבור (אינטרקונקט):
NeoTech Sahara , 3 זוגות XLR וזוג אחד RCA , 3 מטר.
לסאב-וופרים כבלי חיבור וכבלי חשמל בבנייה עצמית.

כבלי חשמל:
3 כבלים JPS Labs Aluminata , כבל אחד Vitus Audio Andromeda , כבל אחד JPS Labs Kaptovator .

שיכוך רעידות
הנגן CD מונח של משטח שיכוך רעידות של SRA .
הקדם-מגבר והמעבד מונחים על שני לוחות עץ מייפל.
מגברי ההספק מונחים על משטחים של אורלקס, עם רגליות BDR .
הרמקולים וארונית הציוד מונחים על רגליות של Cerabase של Finite Element .
סאב-וופרים מונחים על משטחים של אורלקס עם רגליות Cerabase של Finite Element .

טיפול בחשמל
בעליית הגג מותקנים שני שנאים מבדלים של Sine בהספק של 5KVA כל אחד, בתוספת שני מסנני RFI של Schaffner , כל אחד מהשנאים מנותב לאחד ממגברי ההספק ולחלק מהמכשירים האחרים.
בלוח החשמל מותקנים מטהרים של Bybee ונתיכים של HiFi-Tuning .
מאחורי ארונית הציוד מותקנת בקיר שורת שקעים בעבודה עצמית של אלדר, חלקם מתוצרת Oyaide וחלקם מתוצרת JPS Labs , מחווטים בחיווט כוכב על ידי כבלי חשמל רב-גידים עשויים מנחושת מצופה כסף.
כל המכשירים, לבד ממגברי ההספק והסאב-וופרים, מחוברים דרך משחזר מתח/מפצלRichard Gray Power Station 600

תמונות מצורפות

• Img_0001.jpg
    Img_0001.jpg
    KB 69.8 · צפיות: 558
  • Img_0020.jpg
    Img_0020.jpg
    KB 159.3 · צפיות: 583
  • Img_0022.jpg
    Img_0022.jpg
    KB 101.4 · צפיות: 532
  • Img_0023.jpg
    Img_0023.jpg
    KB 108.6 · צפיות: 486

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תמונות נוספות

תמונות נוספות

תמונות מצורפות

• Img_0029.jpg
    Img_0029.jpg
    KB 67.8 · צפיות: 552
  • IMG_0056.JPG
    IMG_0056.JPG
    KB 151.7 · צפיות: 529
  • Img_0068.jpg
    Img_0068.jpg
    KB 160.4 · צפיות: 587
  • Img_0075.jpg
    Img_0075.jpg
    KB 85.4 · צפיות: 539

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
תמיד נחמד להגיע לאלדר. בכל פעם יש הפתעה חדשה.

שדיברנו, אלדר אמר "בוא! מגיעים לכאן חברה" . לפקודה שכזו משניצל חם ולבבי, אי אפשר לסרב :). התייצבתי קצת לפני כולם.

הפעם נוספו למערכת SHUGAR CUBES. מין קוביות קטנות עשויות עץ שהונחו קרוב לפינות החדר. תפקידם לשמש סוג של מבטלי פינות. התוצאה לעומת הפעם הקודמת (שהייתה קרובה למושלמת) עוד שיפור קל באינטרקציה בין הרמקול הענק לחדר.

אז הגיעו החברים. ניתאי עם המצלמה, יהושוע עם שני שנאי מבדל + אחד דודו, כלב מתגרד אך סימפטי ויובל - סטריאופייל.

ישבנו להקשיב למוזיקה של ניתאי. בעיניי, מוזרה ביותר, מתאימה יותר לכלי רכב מאשר למערכת אודיו. היו גם קטעים מעניינים. לא ממש התחברתי. גם לא לחמישית של מאהלר שהביא יהושוע.

התגובה הראשונה של ניתאי "זה נשמע גדול מהחיים" - גדול מדי. לדעתי, זה עניין של פיזיקה. מדוע מתפעלים מרמקול קטן שמנגן גדול? האם רמקול גדול אמור לנגן "קטן"? משהו לא מסתדר לי.

אני איש של ג'אז וזה מה שמעניין אותי. כאן, המערכת נשמעת הכי קרוב להופעה מכל מה ששמעתי בארץ. הביג בנד, הרשים בגודלו ובמיידיות של הצליל. גם הג'אז האיטלקי. המערכת מצליחה לשחזר כל ניואנס ורמת הפירוט מפחידה.

בנסיון עם שנאי המבדל, אני מסכים עם קודמי. חיבור הנגן הדיגיטלי לשנאי, הניב תוצאה פחות טובה. הצליל הפך ליותר מדי חלק (על גבול הסתום). לגבי הרום קורקשן, היה קשה להחליט. היו קטעים שנשנמעו טוב יותר איתו מאשר בלעדיו. בגדול, נראה לי שאפשר לחיות בלעדיו כי הרזונטורים שאלדר ייצר, עשו עבודה נהדרת. בביקורי הקודם, נוכחתי שרמת השיפור איתם הייתה כמעט וזהה לרום קורקשן.

הכי קשה היה לי להיות עם ארבעה מעשנים באותו החדר. נהניתי מאוד למרות זאת. חבורה מגוונת שלכל אחד תפיסה שונה לאודיו. היה מעניין.

מקווה שניפגש שוב בקרוב.

שניצל, תודה על האירוח (great).

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
גיא,
שלושה מעשנים, אני רק שונררתי אחת עם הויסקי :)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
עוד תמונות מהמערכת של אלדר

n joy

תמונות מצורפות

• IMG_0008.jpg
    IMG_0008.jpg
    KB 166.4 · צפיות: 372
  • IMG_0054.jpg
    IMG_0054.jpg
    KB 152.3 · צפיות: 502
  • IMG_0070.jpg
    IMG_0070.jpg
    KB 160.9 · צפיות: 527
  • IMG_0071.jpg
    IMG_0071.jpg
    KB 157.6 · צפיות: 505

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אכן אחת המערכות היותר מרשימות ששמעתי.
צריך לקחת בחשבון שאצל אלדר יושבים רחוק יותר מהרמקול-אצל רובינו יושבים קרוב יותר
ואנשים לא רגילים לזה, אני בכל זאת חושב שהיא לא פחות ממדהימה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
שמחתי יותר מכל, להכיר דמות מעניינת מאוד, אלדר, אדם סימפטי מאוד, בעל נוכחות, קלילות, שעושה צחוקים, פתוח בדעותיו, מה שגם מעיד על צניעות רבה.

(Y)
איש עדין ונחמד מאוד

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
סיפרתי לאישתי על מערכת הרפרנס ששמעתי...
כשראתה את התמונות, ישר אמרה לי: "נו, אצל כולם יש מזנון מעוצב ורק אצלנו סטנד?"
וזה שנים אחרי שכבר הצלחתי לשתול לה במוח שמזנון זה לא טוב :)
הסתבכתי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
הסתבכתי

מניח ששמת לב למה שיש מתחת למכשירים:cool:
אגב אני גם בכיוון של לבנות מזנון כזה (אולי יותר מאותגר טכנולוגית, אבל בהחלט דומה מבחינה חיצונית)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הסתבכתי
תציע לה את המזנונים של FINITE
http://www.finite-elemente.de/extern/wallpaper/wallpaper_modul_01_800x600.jpg

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ניתאי
הושע שם את החמישית של מאהלר.
איזה באסה.
לא סובל את הבומבסטיות של הנאצי הזה.
תתבייש. מאהלר נולד יהודי ונרדף על כך כל חייו. הוא המיר את דתו לנצרות בגיל 37 ע"מ לנהל את האופרה של ווינה. הוא קיבל את התפקיד אבל זה לא מנע מהאנטי-שמים להמשיך לרדוף אותו. היטלר אסר על השמעת המוזיקה שלו. מדהים ועצוב לקרוא בורות כזו. אגב - את הנאצים זה ממש לא עניין מי המיר את דתו. בתור מי שנולד יהודי, אם הוא היה חי באוסטריה בתקופה הנאצית היו שורפים גם אותו.

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
למרות ששמענו מאהלר, ניתאי כנראה התבלבל בין מאהלר לוגנר, בטוח שכתב זאת בתום לב/מחוסר ידע במוזיקה הקלאסית והתייחס אולי לאופי המוזיקה שגם אצל מאהלר נשמע מעט "גרמני".
יובל

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
איזה כיף לכם.

באמת נראית מערכת סופר דופר מושקעת, אבל...(תמיד יש אבל..)

חומר למחשבה עבור השניצל - כחוט השני, בדעתם של כל השלושה, עובר אותו מסר פחות או יותר - לא התחברנו למוזיקה, לא מרגשת וכדומה...גם אם הצליל מאד מאד מרשים והמערכת מאד מאד מושקעת לדעת המבקרים חסר איזה משהו שהם לא ממש יכלו להגדיר בעניין המעורבות והריגוש מהמוזיקה...בעצם כל הארבעה כולל גיא אמרו משהו בסיגנון.

מדוע זה חומר למחשבה - אם זה היה אחד או שניים מהמבקרים ניתן לייחס זאת להעדפה אישית...אבל אם כולם..אז משהו שם לא מתחבר...

עוד הערה מבלי שבכלל שמעתי את המערכת ורק על סמך הצפייה בתמונות ותוכן הדברים - איני יודע מה רמת ההשקעה באקוסטיקה, אבל לדעתי יכולה להיות תרומה ענקית לסאונד אם נקודת ההאזנה תורחק מהקיר האחורי ולא תהיה צמודה אליו (מקום לא חסר אם הבנתי נכון)...שווה לנסות...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המוסיקה שהמערכת משמיעה אמורה לרגש את בעל המערכת, לא את האורחים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא יודע אם בורות

תתבייש. מאהלר נולד יהודי ונרדף על כך כל חייו. הוא המיר את דתו לנצרות בגיל 37 ע"מ לנהל את האופרה של ווינה. הוא קיבל את התפקיד אבל זה לא מנע מהאנטי-שמים להמשיך לרדוף אותו. היטלר אסר על השמעת המוזיקה שלו. מדהים ועצוב לקרוא בורות כזו. אגב - את הנאצים זה ממש לא עניין מי המיר את דתו. בתור מי שנולד יהודי, אם הוא היה חי באוסטריה בתקופה הנאצית היו שורפים גם אותו.

אני משער שזה נבע מבלבול עם וגנר, שאכן היה אנטישמי ידוע.

ולמה שינצל מקבל אורחים עם מכנסיים קצרים...:)

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
שניצל,
כל הכבוד על ההשקעה בתחביב, נראה מרשים ואני מבין שגם נשמע כך.
והכבוד גם לחבורת המבקרים שמבינים את ההבדל בין סאונד טוב וסאונד המתאים לו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור