מדוע חלק מהאודיופילים פוחדים ממדידות?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...הגעתי להכרת הידיעה, שאודיופילים לא מבינים את המדידות, או שהם פוחדים ממדידות:
http://translate.googleusercontent.....co.uk&usg=ALkJrhhkG4r3Fddah9hKRdmFw5TPyQcbdA

There's No Right Way to Enjoyment, but High Fidelity is Different:
http://translate.googleusercontent.....co.uk&usg=ALkJrhhrXlHjNp5fsVceDRdPVpUlx6Ayjw

תומר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא קראתי את מה שכתוב בקישורים שהבאת, לא מעניין אותי לקרוא כל מה שמישהו אומר או כותב.
מה שאני יכול להגיד הוא שכאלקטרונאי אני מבין היטב את המדידות. כאודיופיל אני יודע שהמדידות (לפחות אלה המתפרסמות על ידי היצרנים) לא אומרות כלום על איכות הצלילי הנשמע לאוזן.

אשר על כן, המסקנה שלך חסרת ביסוס.

אני מבין את המדידות ואיני פוחד מהן, הן פשוט לא מעניינות אותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני הגעתי למסקנה שמי שמתעסק רק במדידות אינו סומך על מה שהאוזן שלו שומעת - אני צודק?

יכול להיות שכן יכול להיות שלא, מה שבטוח אולי וגם זה בספק.:D

לא מפחד ממדידות, זה פשוט לא נחוץ.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אכן היה פשוט יותר אם המדידות היו מספרות את הסיפור של "איך זה נשמע". אז אפשר היה לקנות בלי לשמוע.
כמה חבל שזה לא המצב....

יכול להיות שזו הסיבה שמדידות לא מעניינות אודיופילים?

לדעתי, מדידות זה אחלה לשיווק ולמכירות.

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים. הגישה שלי מאוד פשוטה.

אם המדידות לא יכולות לספר לנו איך המוצר נשמע ובכל זאת צריך לפרט מילולית על כך אז מדוע לבזבז את הזמן בלצפות בגרפים? הרי כך או כך נאלץ לספר לחברים במילים מה היתרונות והחסרונות שלו, האם הוא מהיר, דינמי, טבעי, נטרלי, מדויק, מתאים לרוב סגנונות המוסיקה וכ"ו. תחשבו על זה שברגע שנתחיל לכתוב מילים הגרף באופן אוטומטי יפסיק לעניין.

אין לי דבר נגד אנשי הגרפים, להיפך, הם מביאים עוד סגנון לפורום. הבעיה מתחילה שזה הופך להיות הדבר הראשון שמעניין אותם וגם אם ישמע מעולה הגרף הוא זה שיקבע אם הארנק יפתח או לא.

גרף לא נועד לנו, הגרף נועד למעבדה. אנחנו המאזינים מייצרים את הגרף בראש לאחר האזנה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
http://translate.googleusercontent.....co.uk&usg=ALkJrhhkG4r3Fddah9hKRdmFw5TPyQcbdA

http://translate.googleusercontent.....co.uk&usg=ALkJrhhrXlHjNp5fsVceDRdPVpUlx6Ayjw

תומר

אפשר תקציר מנהלים למי שלא פתח את הלינק?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
קראתי את המאמר(תחת תרגום),
לא היתי קורא לזה קשקוש ,אולי היתפלספות ע"מ
למלא את הצורך העצמי של הכתב בלכתוב.
מה שכתב ארז וחני ויהושוע זה בערך תמצית הסיפור שם.
אני עם יהושוע וארז.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
על תתעצל, יאיר (lol).

תומר

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תומר

אודיופילים לא פוחדים ממדידות, הם רק שמים קצוץ על מדידות כי הם אומרים שאין קורלציה בגרוש בין מדידות לבין איך משהו נשמע. הם מקשיבים רק למילים של אודיופילים אחרים ולמה שהם שומעים.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28
מדידות-מדדים ושאר ירקות

תומר,
אנסה לנסח זאת כך-(וזו דעתי האישית המבוססת על נסיון של כשלושים שנה בתחביב)
כדי לשוות למוצר זה או אחר נופך פסאודו מדעי/שיווקי/אמיתי -בתנאי מעבדת היצרן/מיתוגי וכו', גם אנ י הייתי משתמש בתוסף גרף המדידות למוצר האודיופילי אותו הייתי מנסה לשווק.
אין כל ספק שהוספת גרפים ושאר מלל טכני מעניין חלק מהאוכלוסיה שלנו ואפילו יוצר עקומת מכירות חיובית אצל יצרן זה או אחר,אבל חלק לא מבוטל מהאוכלוסיה שלנו,מאזין למוזיקה נטו ולא לגרפיםמהאוסילוסקופ או לנתוני מדידה טכניים כאלה או אחרים.
ההחלטה לרכוש מוצר אודיופילי כמו רמקול ,לדוגמא,אינה תלויה בגרף הענות התדרים שלו או במפלי הסאונד ברמת קילוהרץ מסויימת,אלא אך ורק על בסיס האזנה למוצר. נכון שיש כאן מעין חיזוק קוגנטיבי לרוכש הפוטנציאלי,שהמוצר שלו גם יפה ,כשר וגם נמצא בסביבה מכובדת...אבל ההחלטה הסופית לרכישה ,אצלי לפחות, היא אך ורק על בסיס האזנה ממושכת לרמקול ,בסביבתו הטבעית-הסלון שלי:D
וביננו, עקומות הגרפים והמדידות לא ממש מענינות אותי, כל עוד הרמקול נשמע נפלא לטעמי...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם מדידות היו חשובות לי הייתי מאמין גם שרסיבר קולנוע ביתי במשקל כמה קילוגרמים בודדים באמת מספק 175 וואט לערוץ כאשר יש לו 7 ערוצים

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תומר,
אנסה לנסח זאת כך-(וזו דעתי האישית המבוססת על נסיון של כשלושים שנה בתחביב)
כדי לשוות למוצר זה או אחר נופך פסאודו מדעי/שיווקי/אמיתי -בתנאי מעבדת היצרן/מיתוגי וכו', גם אנ י הייתי משתמש בתוסף גרף המדידות למוצר האודיופילי אותו הייתי מנסה לשווק.
אין כל ספק שהוספת גרפים ושאר מלל טכני מעניין חלק מהאוכלוסיה שלנו ואפילו יוצר עקומת מכירות חיובית אצל יצרן זה או אחר,אבל חלק לא מבוטל מהאוכלוסיה שלנו,מאזין למוזיקה נטו ולא לגרפיםמהאוסילוסקופ או לנתוני מדידה טכניים כאלה או אחרים.
ההחלטה לרכוש מוצר אודיופילי כמו רמקול ,לדוגמא,אינה תלויה בגרף הענות התדרים שלו או במפלי הסאונד ברמת קילוהרץ מסויימת,אלא אך ורק על בסיס האזנה למוצר. נכון שיש כאן מעין חיזוק קוגנטיבי לרוכש הפוטנציאלי,שהמוצר שלו גם יפה ,כשר וגם נמצא בסביבה מכובדת...אבל ההחלטה הסופית לרכישה ,אצלי לפחות, היא אך ורק על בסיס האזנה ממושכת לרמקול ,בסביבתו הטבעית-הסלון שלי:D
וביננו, עקומות הגרפים והמדידות לא ממש מענינות אותי, כל עוד הרמקול נשמע נפלא לטעמי...
גם אנוכי לא נמנה על הבנימינים שבחבורה,בתחום עוד משנות ה-60 של המאה הקודמת.
מבלי לפגוע בשום יבואן ואו יצרן,המדידות אולי שוות לצורך עמידה בתקנים,הספק,,,וכו'
אין שום קשר למה שהאוזן שומעת.
לצערי כבר נתקלתי ביבואנים אשר הציגו ציוד שעל הנייר ולפי הנתונים הוא בשמים,
אך המציאות היתה ממש עגומה :(

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
אודיופילים לא פוחדים ממדידות, הם רק שמים קצוץ על מדידות כי הם אומרים שאין קורלציה בגרוש בין מדידות לבין איך משהו נשמע. הם מקשיבים רק למילים של אודיופילים אחרים ולמה שהם שומעים.

לא שם קצוץ על מדידות ,בטח שלא של המערכת בחדר, גם אם כולכם ינשופים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מילא לסמוך על מדידות

אבל מי יכול להבטיח שהמדידות (נניח ויש להם משמעות/רלוונטיות לסאונד) מבוצעים
באופן שווה על ידי כל היצרנים/מתכננים ובשקיפות מלאה?
ואיך אפשר לאשר/להפריח אותם?

נתונים/גרפים זה אולי יפה-אבל לא צריך לקחת אותם ביתר רצינות.

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אני לדוגמה לא מחזיק מעצמי אודיופיל,
אבל אני כן פוחד ממדידות,
כי פעם שמעתי שמדידה יפייפיה ומגרה פיתתה אודיופיל ואח"כ הוא הרגיש צער רב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

תומר

But if you want to fully understand audio equipment - why it sounds the way it does - and you're on a quest for truly, verifiably high fidelity to the source signal, then understanding measurements is key to your completion of that quest. You can't have a fully informed opinion without some grasp of measurements. Dismissing measurements because you're afraid of them, or because you disagree with them, or because they don't jibe with your audio worldview, or whatever, doesn't invalidate their importance. Either you want the full picture or you don't
.

אמן (Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
You can't have a fully informed opinion without some grasp of measurements

Why should I care for "fully informed opinion"?

Either you want the full picture or you don't

I dont. Actualy, I could'nt care less.

"תמונה מלאה" לא הופכת רמקולים לטובים או מתאימים יותר עבורי.
אם רמקול נשמע מצוין ונמדד מצוין, זה נחמד, אבל לא רלבנטי.
ואם הוא נמדד נכון ונשמע לא לטעמי, אז הוא לא רמקול טוב לצרכים שלי.
ולכן אני לא מכיר "אודיופיל שפוחד ממדידות". אני יודע שלי הן לא מזיזות. עד היום אין לי מושג איך הרמקולים שלי נמדדים, לא ראיתי מימי גרף אחד שלהם וכך גם לגבי כל הרמקולים שהיו לי בעבר.
אני כן יודע, היטב, איך הם נשמעים לאוזני, עם הגברות שונות, ובחללים שונים שטרחתי לשמוע אותם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
"תמונה מלאה" לא הופכת רמקולים לטובים או מתאימים יותר עבורי.
אם רמקול נשמע מצוין ונמדד מצוין, זה נחמד, אבל לא רלבנטי.
ואם הוא נמדד נכון ונשמע לא לטעמי, אז הוא לא רמקול טוב לצרכים שלי.
ולכן אני לא מכיר "אודיופיל שפוחד ממדידות". אני יודע שלי הן לא מזיזות. עד היום אין לי מושג איך הרמקולים שלי נמדדים, לא ראיתי מימי גרף אחד שלהם וכך גם לגבי כל הרמקולים שהיו לי בעבר.
אני כן יודע, היטב, איך הם נשמעים לאוזני, עם הגברות שונות, ובחללים שונים שטרחתי לשמוע אותם.

יפה כתבת – ונכון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
You can't have a fully informed opinion without some grasp of measurements

Why should I care for "fully informed opinion"?

If..you're on a quest for truly, verifiable high fidelity to the source signal

אז אתה לא..

על זה כעיקרון המאמר. זה בגדול האג'נדה של רוב האנשים.
לא קוראים, לא מבינים, ולא אכפת להם... אנשים שמחים ומאושרים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור