עובדות מעניינות על מבחנים עווריים...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אגב דיגי. וזה משהו שלא ילמדו אותך בבית ספר לסאונד.

כשאתה מרגיש שינוי בצליל ומגלה שאתה על BYPASS, צא מהאולפן ותמשיך ביום אחר. גם לי זה קורה אחרי שאני עובד כמה שעות טובות באולפן.

היו לי ימים שהייתי ניכנס לאולפן שלי ב-12 בצהריים ויוצא ב-5 בבוקר מבלי לצאת ממנו. יום אחרי, הייתי חוזר לאותו פרוייקט ומבין שלעבוד עייף לא מניב תוצאות מי יודע מה.

בקיצור, כשאתה עייף או לא ממש מפוקס אל תעבוד באולפן משום שככה או ככה תצטרך לתקן יום אחרי את כל מה שחשבת שנשמע טוב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פשוט עושה רושם שחבל על הזמן שלי.

האם הרושם שלך השתנה?
האם נראה לך שלהודעות שלך שבאו אחרי הודעה זאת יש אימפקט שונה מאשר להודעות שקדמו לה?

אני נכון להביא סימוכין לכל עובדה או טענה היוצאת מפי, שאינה דעתי האישית (ואז אני משתדל לציין שמדובר רק בדיעה אישית).

בשרשור זה לא הבאת אף לא עובדה אחת ולא הבאת סימוכין לאף אחד מהטיעונים שלך.

סלח לי, אבל זה כבר מגוחך לחלוטין. טיעונים לגופו של אדם הם אחד הכשלים הלוגיים העיקריים בהם הוא משתמש. הוסף לכך אחיזה במקל משתי קצותיו, טיעונים בשם הסמכות ושלל טיעונים אד-איגנורנטום.

האמירה שלי שאתה עוסק בדמגוגיה ולא בדיון ענייני אינה טיעון לגופו של אדם – זה טיעון להתנהלות הכתיבה. הבהרתי היטב מדוע וכיצד אתה עוסק בדמגוגיה ולא בדיון ענייני. אתה מוזמן לנסות להבהיר מדוע הדברים שאתה כותב הם לא דמגוגיה.

אם לדידך, להטיח בי קריאות שאני "בור" במקום לסתור עניינית את טענותי ברות ההפרכה הן בבחינת "שיטתיות ולוגיקה מסודרת", אז... שיהיה.

סתרתי עניינית את טענותיך בכך שהראיתי שהן דמגוגיה ותו לא.
כמובן שלא הגבת לזה באופן ענייני – בדרכך הדמגוגית אתה מתעלם מכל השאלות והטיעונים שאינם נוחים לך.

זה שאתה בור בכל הקשור לאודיופיליה ולמערכתו שמע אודיופיליות – זה מסתבר מתוך הדברים שאתה כותב – זאת לא הטחה ולא פניה לגופו של אדם – זה ציון מידת הבקיאות של האדם בנושא הנידון.

אם נראה לך שאינך בור בכל הקשור לאודיופיליה ולמערכות שמע אודיופיליות, אם נראה לך שאתה ידען בתחום זה – אתה מוזמן לכתוב מה אתה יודע בתחום זה. נכון לעכשיו, כל מה שכתבת מעיד על בורות שלך בתחום, לא על ידיעה ממשית כלשהי.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
יהושע...
תהיה בריא.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
ברור שהתחמקתי. כי הצדק רק איתך.
האמת הפנימית היא מקור סמכות פנימי, והמבין יבין.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ברור שהתחמקתי. כי הצדק רק איתך.
האמת הפנימית היא מקור סמכות פנימי, והמבין יבין.

ברור שהתחמקת – משום שאין לך תשובות ענייניות.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
יהושע,

אם לא היית מדבר מגעיל ומטיח השמצות ארסיות, מתגרות ומגעילות (1), (2), (3), (4), תוך סילוף מכוון של דברי (5), (6) (או שעכבה והשראות באמת רלבנטית לדעתך לאודיופילים ולא לטכנוקרטים?) וחוזר על מנטרות של דמגוגיה מהסוג הנמוך ביותר ("עליך להחליט אם איכותן של מערכות שמע נמדדת על פי המפרט הטכני שלהן, או לא" - והרי אף אחד לא טוען שהמדידות הן הפרמטר היחיד החשוב, לא משנה כמה תנסה להטיח בוץ)

- אם לא היית נוקט בגישות אלה אז הייתי ממשיך לפחות לנסות לתת לך תשובות ענייניות. לדידך אני רק מפגין "בורות" ו"דמגוגיה" ו"אין לי שמץ של מושג על מה אני מדבר". אז לא, אין לי בשבילך תשובות ענייניות, ואין לי דיבור איתך. לדעתי אתה כותב באופן גס רוח וחסר נימוס, ואני חושב שהפגנתי מספיק סבלנות בנסיונות הדברות ענייניים איתך בעבר.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שוב:
פשוט עושה רושם שחבל על הזמן שלי.

האם הרושם שלך השתנה?
האם נראה לך שלהודעות שלך שבאו אחרי הודעה זאת יש אימפקט שונה מאשר להודעות שקדמו לה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם לא היית מדבר מגעיל ומטיח השמצות ארסיות, מתגרות ומגעילות

טול קורה מבין עיניך.
לשון נקייה אין לך.

והרי אף אחד לא טוען שהמדידות הן הפרמטר היחיד החשוב, לא משנה כמה תנסה להטיח בוץ)
מהם הפרמטרים החשובים לבחירת רכיבים למערכת שמע?

- אם לא היית נוקט בגישות אלה אז הייתי ממשיך לפחות לנסות לתת לך תשובות ענייניות. לדידך אני רק מפגין "בורות" ו"דמגוגיה" ו"אין לי שמץ של מושג על מה אני מדבר". אז לא, אין לי בשבילך תשובות ענייניות, ואין לי דיבור איתך. לדעתי אתה כותב באופן גס רוח וחסר נימוס, ואני חושב שהפגנתי מספיק סבלנות בנסיונות הדברות ענייניים איתך בעבר.

זאת התחמקות צפויה מאדם שאין לו תשובות ענייניות.

לעניין הדמגוגיה שלך הבהרתי ופירטתי היטב מדוע וכיצד אתה נוקט בדמגוגיה.

לעניין הבורות שלך בתחום האודיופיליה, זה משתמע בבירור מדברים שכתבת. הזמנתי אותך לכתוב מה אתה יודע בענייני אודיופיליה ומערכות אודיופיליות. כמובן שאתה מתחמק – משום שאין לך מושג לגבי זה.

תירוצים להתחמק אפשר למצוא מכאן ועד הודעה חדשה.
מעבר לכל התירוצים – התחמקות ממתן תשובות היא התחמקות ממתן תשובות.

אם כי אין לי ספק שתמשיך להתחמק ממתן תשובות לשאלות ענייניות, תזכורת לכמה שאלות כאלה, אשר חלקן נשאל בטרם התייחסתי אליך אישית ולו גם במילה אחת:
מהי המתודולוגיה של ג'יימס רנדי?

האם אתה מוכן לבדוק את ההנחות שלך במבחנים עיוורים? – הכוונה למבחנים עיוורים בידי אדם המנוסה בהם, על מערכת שמע איכותית.

אך כאן המצב הוא לא ש"יש הבדלים ואנחנו לא יודעים להסבירם", כי אז היה טעם לחקור את זה.
על סמך מה אתה טוען את זה?

המצב כאן הוא אחד משניים:
1. "יש הבדלים ואנחנו אכן יודעים להסבירם - אותות השמע באמת שונים".
2. "אין הבדלים, מבחן עיוור מפריך הבדלים, תמונת האות זהה, ואנשים בכל-זאת טוענים שיש הבדל במבחן לא עיוור".
על סמך מה אתה טוען את זה?

האם אתה מוכן להעמיד את "החשיבה הביקורתית" שלך למבחן?
האם אתה מוכן לבדוק את הטיעונים שלך ואת ההנחות שלך במבחן עיוור?
מהי מתודולוגיה ראויה?
האם אתה מוכן שיוכיחו לך במבחנים עיוורים שקיימים הבדלים נשמעים לאוזן בין פריטי ציוד שאתה קורא להם "שמן נחשים"?

כיצד אתה מתבונן באות עצמו?

דרך אחת לדוגמא היא חיסור ערוצים במשקף תנודות.
דרך שניה היא שקולה - במערכת דיגיטלית: דגימה ברזולוציה גבוהה, תיאום פאזות וחיסור אריתמטי.
אם יש השפעה לדוגם או למבוא הסקופ - היא קבועה, ולפיכך היא תבוא לידי ביטוי באופן שווה בשתי הריאליזציות.
אם יש לעשות תיאום אימפדנסים באופן שונה לשני הכבלים - המסקנה היא שהאימפדנסים שונים כלומר הכבלים שונים כלומר קיים הבדל ביניהם.
לא ברור לגמרי מה אתה מציע כאן.
האם כוונתך לחבר כבלים שונים לכל אחד מערוצי משקף התנודות?
איזה אות יוזן אליהם? אות סטטי או דינאמי?
מה יהיה מקור האות?
איך יחוברו הכבלים למקור האות ולמשקף?
מהי עכבת המוצא של מקור האות?
מהו היחס בין עכבת המוצא של מקור האות לבין עכבת המוצא של נגנים וקדם-מגברים מקובלים?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מישהו רואה ערך מוסף לדוח שיח של חרשים שמתנהל פה?
מבחינתי מוטב לנעול את השרשור.

ארז

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
למה עזוב אותם.

אתה לא רואה שחפירות זו אחת הסגולות שלהם,שימשיכו,לא צריך להפריע להם
במילא אף אחד לא טורח באמת לקרוא את הפנינים שהם כותבים ...
לא בטוח שאחד את השני.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מישהו רואה ערך מוסף לדוח שיח של חרשים שמתנהל פה?
מבחינתי מוטב לנעול את השרשור.

ארז

נשנה את השרשור ל-"עובדות מעניינות על מבחנים חרשים..." ;)
או "עובדות מעניינות על מבחנים עווריים של חרשים..."

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כמו שאמרו כבר, די מצער לראות את הדיון בסטטיות הזאת,
אבל נעילת שרשורים לא משרתת איש, ובטח לא את נושא הדיון.

כל הכבוד יהושע על הטרחה לצטט את גיבוב המילים האינסופי הזה שלו שגם לטעמי לא אמר דבר, כמו ששמת לב כבר ויתרתי בשלב מוקדם יותר.

דיגי, עם כל הכבוד, והצער שבדבר.
הצהרת שאין לך נסיון במבחנים עוורים - פייר אנף.
הצעת שהכבלים יבחנו, וכשלת בלספק כל מתודולוגיה להצעותיך שלך, ומדבריך המסקנה היחידה שאפשר להסיק היא שאינך מדבר מנסיון כלל, בלשון המעטה.
למרות ההארות שנאמרו,כולל הטכניות, החלטת להתעלם מהנאמר ומדבריך שלך, והאמן לי, לא עשית לעצמך שום טובות עם המלל הפסואדו טכני ספרותי הזה.

בשלב הזה דיגי, אני מרגיש שאתה פשוט מנצל לרעה את ההקשבה והסבלנות בבמה הזו.
ניתנה לך הבמה, ההזדמנות וכל הכבוד, לא הלך, עם כל הכבוד, נראה לי שהגיע הזמן לרדת מהעץ הזה, יותר מהבהרת את עמדתך.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
טריטון,

"כשלתי" - זה אתם אמרתם.
הפוסל - במומו פוסל, וכל מילה נוספת מיותרת.

אתם צודקים שהשרשור הפך עקר.
אני לא זה שהחריב אותו. לא אני באתי וקראתי לאנשים "פסולת", "מבלבל ת'מוח", "בור", ולא אני השמצתי כאן איש. הצדק צף על פני הגלים העכורים, כמו דג מת. יחזור הקורא ההגון לראש השרשור וישפוט בעצמו. אני חוזר למעבדה לעיבוד אותות.

אני סיימתי להגיב בשרשור הזה.

מי שרוצה מוזמן להמשיך לזרות ארס (ולהמשיך בלוגיקה המעוותת של אחיזה במקל בשני קצותיו, לפיה מצד אחד הוא שולל (לינק) מבחן עיוור, אך כאשר המבחן קלוקל הוא לפתע מצדד (לינק) בו).

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מקווה שהתבאסת עלינו מספיק בשביל להגיד "אני בפורום הזה לא כותב יותר".:)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

אני דווקא מצטער שחילופי הדברים התדרדרו להעלבות אישיות ולדעתי האמירה שלך לא מכובדת, לא מכבדת אותך ואת פועלך ולא את האתר.
אני יודע שניסית כמיטב יכולתך להביא את הדיון לפסים מעשיים וגם לי חבל שלא הייתה היענות ופתיחות. אני גם התייחסתי לזה בתגובה האחרונה שלי לעיל.

אם אתה סבור שמדובר בטרול , יש לך את הכוח לחסום אותו.
אם לא מדובר בטרול, אני לא רואה מקום לשמחה.
יש מקום לתסכול על חוסר ההצלחה להזיז אדם מקבעון מחשבתי. אגב, העלבות אישיות לעולם לא תצלחנה במשימה הזאת....

תאר לעצמך איזו הרגשה טובה זו הייתה יכולה להיות אם דיגיסאן היה ניאות לשמוע במו אוזניו וגם היה נוכח שיש הבדלים בין כבלים שנמדדים באופן זהה.
קודם כל זו הייתה הצלחה ותקדים ובכלל היה מביא את הדיון למקום אחר.

ארז

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יפה אמרת ארז.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האתר הזה הוקם לרווחת החובבים תוך קידום האודיו הדו ערוצי בארץ. אדם שמגיע לפורום הזה שכל מטרתו היא להמנע מלהתנסות בתחביב ויחד עם זאת לנסות ולערער את כל מה שאנו מנסים לקדם ולהפיץ, לא רק שאינו מועיל לקהל החובבים אשר מעוניין להתנסות ולהכנס לתחום אלא גרוע מכך מרחיק אותם.

אין לי בעיה עם גולש שדעתו שונה משלי, יש לי בעיה קשה עם דולש שמטרתו היא לזרוע ויכוחים נטולי ביסוס האזנתי שעליו נסוב כל דיון בפורום.

אם אני אתן במה לכך לא ירחק היום בו כל דכפין יוכל לעורר ויכוח דעתני בפורום מבלי להכיר את התחום כלל וכלל. ואת זה אני רוצה למנוע לפני שהוא מתרחש!

במשך 3 שנים אנו עומדים על כך שהמלצות ודיעות של גולשים יבואו מתוך נסיון על מנת לצמצם ככל הניתן הטעיה או השפעה שלילית או חיובית ללא ביסוס האזנתי. אין שום סיבה שיהיה לכך תקדים. גם אם זה עולה לי בנחמדותי.

התחום הזה יקר לי מפז, חשוב לי שאנשים יתנסו, יכירו וילמדו את התחום על האזניים שלהם. על מנת לקדם זאת אני בוחן, משתתף בפורומים ואף אני וליאור השקענו ממון וזמן רב בתערוכה שתחשוף את מי שטרם נחשף. אין כאן מקום לגולשים ווכחניים ודיבורים בעלמא. זו עלולה להיות המכה הגדולה ביותר לתחום העדין הזה.

מקווה שתבינו עכשיו מדוע אני כל כך נוקשה בעניין הזה.

אין לי דבר נגד דיגיסאן באופן אישי, אבל אני חושב שהגישה שלו, היהירות וחוסר הנסיון המוצהר שלו עושה לפורום רק רע. וטובתו של הפורום וקידום התחום ו"חינוך" להאזנה הוא הערך העליון של הפורום הזה ודבר לא יערער אותו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר,

ראשית, ברצוני להודות לך על תרומתך האדירה ופועלך בפורום. אני נהנה לקרוא את הסקירות שלך וברור לי שמדובר בהשקעה גדולה מתוך אהבה לתחום.

נדמה לי שאתה נותן משקל יתר לדעות בסגנון דיגיסאן - אני לא מאמין שחבר כלשהו מושפע/יושפע מסגנון הכתיבה של דיגיסאן או שיזנח את התחביב בעקבות אמירות במישור התיאורטי. שלא לדבר שעל מנת להבין את הנאמר נדרשת השכלה רלוונטית שלא לכל גולש יש...

אם אני אתן במה לכך לא ירחק היום בו כל דכפין יוכל לעורר ויכוח דעתני בפורום מבלי להכיר את התחום כלל וכלל. ואת זה אני רוצה למנוע לפני שהוא מתרחש!

לדעתי זה חשש בעלמא. הבמה ניתנה לדיגיסאן והוא אמר את דברו ועורר את הויכוח. האם זה הרחיק מישהו מהפורום?
אם כן, אז זה בגלל הסגנון המתלהם וחוסר הסובלנות.
כאשר דיגיסאן בחר לא להתייחס לאמירה שלי בדבר חוסר הפתיחות שלו והגישה שלו שאין לו צורך להאזין למשהו שהוא לא מאמין בקיומו (הוא מכנה את זה "חשיבה ביקורתית"...), אז אין בסיס להמשך הידברות והיה צריך לתת לפוסט לגווע מעצמו.

כפי שציינתי קודם, התייחסתי גם אני לנושא חוסר הפתיחות להתנסות אבל שים לב לסגנון:

דיגיסאן,

אני רוצה להתייחס ולא על מנת להתנגח.
אני רוצה להתייחס לאמירה שלך:

"הניסיון להכריח אותי לשמוע וודו כמוהו כנסיון לשכנע אפיקורוס ללכת לחדר תפילה, בנסיון להוכיח לקהילה המדעית שהדת מבוססת על אמת".

אם זו נקודת המוצא שלך אז באמת לא ברור מה אתה מנסה לעשות בפורום הזה.אם אין בך את הפתיחות להתנסות (ורק לאחר מכן לנסות להסביר), מבלי להיות מקובע מראש בדיעה כזאת או אחרת, אז ההפסד כולו שלך.

נדמה לי שיש הבדל גדול בין צורת התבטאות כזאת לבין צורת ההתבטאות שלך:

לי זה נראה ונשמע צורם במיוחד כאשר התבטאות כזאת מגיעה מכתב בכיר ופעיל שהוכיח שאין לו שום בעיית התנסחות וסגנון.

הטעות והבעיה שאני מזהה לאורך זמן היא הכתיבה לגופו של אדם במקום לגופו של עניין.
אמירות כמו "אתה עוסק בדמגוגיה" , "אין לך מושג על מה אתה מדבר" וכו' הן אמירות לגופו של אדם שגם אם הן נכונות (וזה ממש לא נושא לדיון) הן רק מסיתות את הדיון לדרך ללא מוצא.

כאשר חברי הפורום ומנהליו יכבדו את תקנון האתר מבחינת סגנון הכתיבה אז ייתכן ויהיה סיכוי לדו שיח בין אנשים שמחזיקים בדיעות שונות.

זו דעתי ומעניין אם יש עוד חברים בפורום שדעתם דומה והאם דיעה זו מייצגת מיעוט או רוב

גמר חתימה טובה.

ארז

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יאללה יאללה, השרשור הזה מיצה את עצמו מזמן, וכל המתנצחים פה אחראים לכך באותה מידה.

לנעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור