השוואה קטנה בין שלשה "סופר" כבלי חשמל

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ברשותי מספר סוגים של כבלי חשמל,בחרתי אתמול בערב לבדוק סוף סוף "מהיכן משתין הדג?"
הסוג הראשון שייך לps audio והוא הטופ אוף דה ליין בשם ac 12 ומחירו כ1500 דולר,
הכבל השני שייך לחברת jps ונקרא captovator מחירו גם כ1500 דולר ,הכבל השלישי והיקר ביותר הוא כמובן הalluminata גם הוא תוצרת jps ובעל תג מחיר מופלא של כ-4000 דולר,
אציין שכל שלושת הכבלים ניבדקו הן על הפרה השפורפרתי שלי והן על הנגן התרנזיסטורי שלי ,ולהפתעתי ללא שוני בתוצאה הכללית,כלומר הגוון והשינוי היו זהים הן במכשיר השפורפרתי והן בטרנזיסטורי.
-ps audio -כבל מהמשלוח האחרון ועולה חדש בארץ,זהוא כבל נחושת על בעל גיאומטריה מרשימה ומשוכללת עם איזה שהוא עניין מגנטי שמאוזן בקפידה,הוא הראשון שבדקתי,צליל נקי להפליא ,מימדיות הבמה קדימה אחורה מאוד טובה ,הגבוהים נקיים ביותר בס עם כווץ כל שהוא בחלק העליון אבל בלי הרבה אקסטנשיין למטה,(מיתרי הקונטרבס נשמעים נהדר,התיבה פחות)מיד יבש למדי וגודל הצליל בינוני,הצליל בכללי לא רגוע אלא טיפה תזזיתי אבל הקלריטי מצוין וקל להבין המילים. לשמוע שיניים ונשימה,בקיצור אחרי שעה וחצי של התלהבות החלטתי ללחזור דווקא לכבל הישן שלי כלומר לאלומינטה,
alluminata -כבל אלומיניום של חברת jps יקר ביותר כפי שציינתי,מיד עם חיבור הכבל והתחלת הנגינה ניכר הבדל עצום בינו לבין הps audio ,הצליל ענק ועשיר,רוחב הבמה לצדדים וגם לגובה גדול בהרבה, הני'קיון איננו בולט כמו בps audio וגם עומק הבמה ועמדת הכלים קדימה אחורה אינה ברורה כמו בראשון,הגבוהים רכים וגדולים והבס גדול ומהדהד למטה הרבה יותר מאשר הps אבל פחות מפורט ,לגבי המיד ההבדל עצום,הכל נשמע אנושי ורגוע, מתנגן יותר לאט ובכלל הצליל הרבה יותר רגוע ואיטי והתווים כאילו מחוברים יותר,הקלריטי פחות טוב מאשר עם הכבל הקודם -לסיכום כבל עשיר ולא ממש מפורט עם צליל גדול ונותן הרגשה כאיחו הכל יורד חצי אוקטבה למטה,בעל איזון מצויין ללא הדגשה של תדר מסוים למעט אולי טיפה הדגשה במיד בס(קצת יותר ריאות בזמרי בריטון)
captovator -אולי ההפתעה הגדולה ביותר,זהו גם כן כבל אלומיניום,דק יותר,ללא הסיכוך הגרגרי המפורסם של האלומינטה,ועם קונקטורים קצת יותר זולים,להפתעתי הצליל דומה להפליא לאלומינטה,אולי במה קצת יותר קטנה (עדיין הרבה יותר גדול מה ps )ומעבר לזה זהה לגמרי לאחיו הגדול ועלה כשליש מחיר,
חייב לציין שהאלומינטה והקפטובטור הם פרטיים שלי(יש לי בנוסף עוד זוג אלומינטות במונובלוקים שלי) ואילו את הps audio השאלתי מהיבואן(ניל).
לסיכום ,למרות שאינני אוביקטיבי בשום דבר בחיי ,יש משהו מאוד מתאים למוסיקה בכבלי חשמל מאלומיניום,ולמרות יתרונות פה ושם ל ps audio ,לא ניתן להתכחש לקסם הגדול ולשינוי בהתנהגות המערכת שיוצרים כבלי החשמל של JPS .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תודה על השיתוף.
בשל אילוצי תקציב, אשמח לשמוע גם חוות דעת על כבלים פחות יקרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אלדר.

נמצא אצלי כרגע כבל החשמל של Kubala-Sosna. אני מוכרח לציין שזה אחד מכבלי החשמל היחידים שממש הצליחו לרגש אותי בהבדלים. עברו אצלי ה-JPS בתקופה של הרמקול הקודם שלי. גם הם היו מעולים, בהחלט הצלחתי להרגיש את הנקיון של הכבל, הדינמיות והמוסיקליות. עם זאת אני כנראה ארכוש את ה-Kubala-Sosna שהתוצאה שחשתי עימו פשוט הפילה אותי לקרשים.

כבלי חשמל טובים יכולים להביא את המערכת לתוצאה טובה בהרבה מאשר בלעדיהם. בקיצור, כבל חשמל הוא מכשיר לכל דבר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כמה עולה הכבל המדובר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
1200 דולר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כבר כתבתי על קובלה סוסנה,מדהימים! עכשיו יש תחרות קשה לסילטק,האליישין כבר מטורף.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האליישן יקר בטירוף. 6K דולר. אני הלכתי על האמושיין. פשוט מדהים מה שהוא עשה במערכת.

התחלתי בכך ששידכתי אותו לקדמגבר אתמול בשעות הערב, היום שידכתי אותו למקור ולאחר מכן החלטתי שהמקום הטוב ביותר הוא מההזנה של הקיר למפצל החשמל. שם קיבלתי את התוצאה הטובה ביותר. הוא פשוט הכניס את עצמו לכל המערכת.

עכשיו צריך להשלים את הסט לעוד 3 כבלי חשמל כאלה ואני מסודר בהחלט.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
גם לי יש ניסיון קל עם הכבל הזה וזה לא כבל זה ממש מכשיר מה שהוא עושה למערכת לא יאמן.
יש לי במערכת מספר כבלי חשמל, אבל הפתיחות הניקוין הפוקוס של הבמה לא נתפס.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
האליישן יקר בטירוף. 6K דולר. אני הלכתי על האמושיין. פשוט מדהים מה שהוא עשה במערכת.

התחלתי בכך ששידכתי אותו לקדמגבר אתמול בשעות הערב, היום שידכתי אותו למקור ולאחר מכן החלטתי שהמקום הטוב ביותר הוא מההזנה של הקיר למפצל החשמל. שם קיבלתי את התוצאה הטובה ביותר. הוא פשוט הכניס את עצמו לכל המערכת.

מעניין איך הוא ליד אלומינטה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

במחיר הזה שווה לך לקנות שנאי עצבני מאוזן כמו שניל מביא(שכחתי השם)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יהיה גם שנאי בעתיד.

הבנתי מכמה אנשים שהשנאי המבדל של SINE {כמו שלך} עושה את העבודה לא פחות טוב מהאקויטק ובשליש מחיר.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
נמר: "הבנתי מכמה אנשים שהשנאי המבדל של SINE {כמו שלך} עושה את העבודה לא פחות טוב מהאקויטק ובשליש מחיר."

מן איפה הבנת? למה שליש מחיר? הייתכן כי לפחות אחד שהשווה אמר אחרת?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
GUYS
אם קונים כבל ב-6000$, אז אפשר גם EQUI=TECH ב-7000$ (?)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר: "הבנתי מכמה אנשים שהשנאי המבדל של SINE {כמו שלך} עושה את העבודה לא פחות טוב מהאקויטק ובשליש מחיר."

1- הבנתי מאנשים {שניים האמת}, כתבתי את זה בהתחלה.

2- אם לא שליש אז כנראה חצי.

3- יכול להיות בהחלט, לכן אני שואל.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0

האקויטק משמעותית טוב יותר ושווה את ההפרש.
אם אין כסף אז אין כסף אבל להגיד שSINE עושה את אותו דבר באותו מחיר זה שכנוע עצמי מיותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יניב.

לא אמרתי שה-SINE יותר טוב. אמרתי ששמעתי שהוא עושה את העבודה לא פחות טוב מהאקוויטק ובמחיר נמוך יותר.

בלי קשר.
כבר הסקת מסקנות שאין לי כסף? אני מבטיח לך שמצבי הכלכלי מאפשר לי לקנות קצת יותר מהאקוויטק הזה. אז בבקשה, אל תנסה להציג אותי בצורה הזו.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב.

לא אמרתי שה-SINE יותר טוב. אמרתי ששמעתי שהוא עושה את העבודה לא פחות טוב מהאקוויטק ובמחיר נמוך יותר.

בלי קשר.
כבר הסקת מסקנות שאין לי כסף? אני מבטיח לך שמצבי הכלכלי מאפשר לי לקנות קצת יותר מהאקוויטק הזה. אז בבקשה, אל תנסה להציג אותי בצורה הזו.

זה מבחינתי מכשיר טוב יותר. מכשיר שעושה את אותה עבודה בפחות כסף יהיה טוב יותר מהמתחרה היקר יותר.

בקשר לכסף:
טענת שאמרו לך את הנאמר אז למה אתה מסיק שאני מדבר עליך בקשר לשכנוע העצמי? לא, לא עליך מדובר אלה על 2 החברה שאמרו לך את הנאמר כי הרי אתה לא בדקת והגעת למסקנה הזו.
לא צריך לקפוץ מכל דבר אפשר לחשוב 2 שניות ואז להגיב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מבחינתי מכשיר טוב יותר. מכשיר שעושה את אותה עבודה בפחות כסף יהיה טוב יותר מהמתחרה היקר יותר.

בקשר לכסף:
טענת שאמרו לך את הנאמר אז למה אתה מסיק שאני מדבר עליך בקשר לשכנוע העצמי? לא, לא עליך מדובר אלה על 2 החברה שאמרו לך את הנאמר כי הרי אתה לא בדקת והגעת למסקנה הזו.
לא צריך לקפוץ מכל דבר אפשר לחשוב 2 שניות ואז להגיב.

שוב.
לא בדקתי ולכן אני שואל.

לידיעתך. באולפן יש לי שנאי מבדל של אקוויטק, מיקרופון של אקוויטק ועוד כמה מוצרים שלהם. אני בהחלט חושב שזו חברה רצינית ואיכותית.

בנוסף נתקלתי באנשים שהפרוטה מצוייה בכיסם שהעדיפו את ה-SINE. אחד מהם יכול לקנות את החברה ולא רק את המוצר.

הם מבחינתי האנשים לשאול. זה אומר שגם אצלהם השיקול אינו כלכלי.:)

לא משנה, נעבור הלאה.(ורד)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אני לא מתכוון להביא דבר בשם אומרו - משום שהשיחה הייתה פרטית - אלא שאחד שהשווה אמר לי במפורש כי האקוויטק עדיף.

ייתכן כי התמורה למחיר של ה-SINE עדיפה, ייתכן.

מנגד, שמעתי מה שהאקוויטק עושה - וגם כתבתי על כך באופן מסודר כאן. http://www.dtown.co.il/articles/416.html

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור