הגעתי לשלב האקוסטי זקוק לעזרת מומחים !

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לאחר תיקון הקרוס של הרמקול שלי גיליתי רמקול חדש וסוף סוף התפנתי לשלב של הפיין טיונינג !
חלל ההאזנה שלי הוא חלל ענק שמשלב את הסלון המיטבח פינת האוכל וחלל נוסף מהסלון עד לתריסים שמאכלס את שולחנות הכתיבה של הילדים .

הרמקול שלי ( למי שלא זוכר קוודרל שוגון בן 20 שעבר שיפוץ ) למרות גודלו הצנוע מנגן כמו רמקולים גדולים ממנו בהרבה .
לאחר תיקון הקרוס הטויטר חזר לתפקד מושלם ללא התערבות הברינגר והרמקול חזר להיות צלול מדויק ומפורט כביום היולדו + הרצה .
הבס ברמקול הזה הוא בגדר תופעת טבע לא מוסברת : הרמקול מייצר בס בשרני גדול ובועת למרות שמדובר ביחידה צנועה של '6.5 . היות ויחידת הבס מופרדת במחיצה מיחידת המיד בס וליחידת הבס יש פורט ניפרד הפונה קדימה (ליחידת המיד בס יש פורט ניפרד שפונה אחורה ) הבס למרות גודלו מדוייק מאוד ומפורט .

גיליתי שעם אני ממקם את הרמקול מטר מהקיר האחורי אני מגיעה למיקום האופטימלי מבחינת השפעת הבס הנמוך על הצלילות של הרמקול . בדרך כלל זה מה שאני עושה כאשר אני לבד בבית , אבל כאשר כל המשפחה בבית קשה להוזיז את כל הסלון ולכן פניתי לעזרתכם המיקצועית !

העים יש פיתרון אקוסטי שידמה את הרחקת הרמקול מהקיר ?
היות והחלל מאוד גדול אין בכוונתי לטפל בכל הבית אלה רק נקודתית בבעייה זאת !
הפיטרון צריך להיות במחיר סביר או אפילו DIY .
תודה צחי :)

הכותב הנ"ל דיסלקט

תמונות מצורפות

• P1010341.jpg
    P1010341.jpg
    KB 156.3 · צפיות: 426
  • P1010342.jpg
    P1010342.jpg
    KB 153.7 · צפיות: 435
  • P1010344.jpg
    P1010344.jpg
    KB 156.7 · צפיות: 439
  • P1010346.jpg
    P1010346.jpg
    KB 156.3 · צפיות: 455

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
תמונות נוספות

תמונות מצורפות

• P1010347.jpg
    P1010347.jpg
    KB 153.5 · צפיות: 262

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
1- שמיכה עבה על המסך ידגיש את הפוקוס.
2- עמוד היכן שנמצאת דלת הכניסה. יש סיכוי יותר מסביר ששם יהיה בס מופרז כתוצאה מגלים עומדים.
3- תרחיק כבלי אינטרקונקט מכבלי חשמל.
4- תמונות ללא זכוכית {קנבס, קרטון וכ"ו עדיף} יצמצמו את אפקט הפינג פונג שנובע מקירות חשופים.

זה בינתיים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
איני מומחה לאקוסטיקה.
הצעתי היא שתתחיל עם העצות למיקום המערכת כפי שמופיעות כאן:
http://www.dtown.co.il/forum/13583-טיפים-לשיפור-האיכות-של-מערכות-השמע.html
לאחר שהמערכת תמוקם יגיע הזמן למצוא את הטיפול האקוסטי המיטבי.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ליד דלת הכינסה יש גם שרותים לא טוב לאקוסטיקה .
האינטר קונקט רחוק מהחשמל.
אן לי תמונות זכוכית אבל המון שטח זכוכית בחלונות , וילונות לא רלוונטי !

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
איני מומחה לאקוסטיקה.
הצעתי היא שתתחיל עם העצות למיקום המערכת כפי שמופיעות כאן:
http://www.dtown.co.il/forum/13583-טיפים-לשיפור-האיכות-של-מערכות-השמע.html
לאחר שהמערכת תמוקם יגיע הזמן למצוא את הטיפול האקוסטי המיטבי.

הקיר שלידו המערכת זה הקיר היחידי בכל החלל שניתן למקם לידו מערכת !
החלל מאוד גדול ולא מלבן סגור , יש בחלל המון רהיטים 2 פינות אוכל, 3 קונניות ,מחיצת גבס ,2 שטיחים ואחד אלוהינו !
אן לי המון בעיות אקוסטיות !
אני מחפס פיתרון אקוסטי שיחסוך לי את הרחקת הרמקולים מהקיר (כיום אני ממקם אותם מטר מהקיר בזמן הקשבה ) . זה הכל !

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האם קראת את הטיפים שבקישור?
האם ניסית לפעול לפיהם?
הטיפים האלה מתייחסים ישירות לקביעת מיקום הרמקולים, בין השאר.
ברור לי שיש אילוצים המונעים לבצע מיקום אידיאלי. עדיין, בתוך האילוצים הקיימים ניתן לקבוע את המיקום המיטבי לרמקולים – ואולי גם לנקודת ההאזנה.
רק לאחר שאלה נקבעו מגיע הזמן לחיפוש פתרונות אקוסטיים.
לאחר שתקבע את המיקום, אשמח לבוא אליך ולהביע את דעתי בקשר לפתרונות אפשריים. אם כי איני מומחה לאקוסטיקה, הידע הבסיסי שלי באקוסטיקה עשוי לתרום.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
האם קראת את הטיפים שבקישור?
האם ניסית לפעול לפיהם?
הטיפים האלה מתייחסים ישירות לקביעת מיקום הרמקולים, בין השאר.
ברור לי שיש אילוצים המונעים לבצע מיקום אידיאלי. עדיין, בתוך האילוצים הקיימים ניתן לקבוע את המיקום המיטבי לרמקולים – ואולי גם לנקודת ההאזנה.
רק לאחר שאלה נקבעו מגיע הזמן לחיפוש פתרונות אקוסטיים.
לאחר שתקבע את המיקום, אשמח לבוא אליך ולהביע את דעתי בקשר לפתרונות אפשריים. אם כי איני מומחה לאקוסטיקה, הידע הבסיסי שלי באקוסטיקה עשוי לתרום.

יש לי מיקום אידיאלי מבחינת סאונס מטר+ מהקיר .
אבל אני לא חיי לבד בבית ולא יכול להעמיד את הרמקולים באופן קבוע באמצע הסלון !

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תוציא את הטלויזיה והארונית מהמרחב שבין הרמקולים, במקומם תבנה קונסטרוקצייה מספוגים עבים במיוחד של גולמט, כך שתהיה בגובה של הרמקול לפחות, כסה אותה בבד לבן או תמונת בד כדי להעלים אותה מהעין הבוחנת של האישה. את המערכת עדיף לדעתי למקם באחד הצדדים החיצוניים של הרמקול וטלויזיה עם מסך שטוח גם יכולה לעזור.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
צחי,

כמו שלא לומדים שחיה בהתכתבות גם ככה בוודאי שלא פותרים בעיות אקוסטיות.
סלח לי אבל אף אחד פה לא יכול לעזור לך. מה שאתה צריך זה מישהו שעוסק באקוסטיקה כל חייו שיש לו ציוד מדידה ויכול להגיע אליך הביתה למדוד ולהציע מה צריך לעשות.

כל דבר אחר שתעשה יהיה מיותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מסכים ולא מסכים.

אני בהחלט מסכים שרק איש אקוסטיקה יביא את המצב לאופטימלי.
אני לא מסכים עם כך שישנם טיפולים בסיסיים שאנו יכולים להציע לו {שטיח, וילון, להעיף את הטלוויזיה הענקית, תמונות ללא זכוכית וכ"ו}.

לגבי טיפול אקוסטי מסיבי אני מסכים שצריך להתייעץ עם בעל מקצוע ולבצע מדידות בחלל.

אוסיף.
לעיתים מאוד קרובות הטיפול נעשה במקומות שלא חלמנו שהבעיה תגיע משם {על יד דלת הכניסה אצל צחי למשל} שהם רחוקים {יחסית} מהמערכת.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
צחי

אני חסיד גדול של כלל האצבע לפיו כמה שהרמקולים יותר רחוקים מקירות אחוריים וצדדיים כך יותר טוב.

לפי התמונות מיקום הרמקולים הוא במרחק אידאלי מהקיר וגם נקודת האזנה (הספה) ממוקמת היטב ללא קיר שצמוד לה מאחור.

גם לפי דברייך, כשהרמקולים ממוקמים כך אתה שומע טוב.

הרמקולים לא ממש ב"אמצע" הסלון. נכון הם בולטים יותר מהמצב שמרבית האנשים התרגלו לו.

גם אצלי הרחקתי את הרמקולים כמטר ואף יותר מהקיר האחורי. בהתחלה ההנהלה התנגדה ועיקמה פרצוף אבל בסוף היא התרגלה.

מקסימום תפצה את ההנהלה שלך ותניח איזו מפית מקרמה על הרמקול...סתאאאאאם...

לדעתי אל תעשה שום דבר תתעקש על מיקום הרמקולים כמות שהם ובסופו של דבר ההנהלה תתרגל...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
לצחי היקר!

תגיד,אתה עושה צחוק,?מה זה מטר מהקיר לצוציקים שלך?
לדעתי זה אפילו נחמד,ולהזכירך גם אישתך לא גרה לבד בבית.
בכל מקרה לגופו של עניין,אני מבין שכשהרמקול קרוב לקיר יש אובר בס,במצב הזה יש לספוג האנרגיה עיי קולט בסים,תשאיל מנמר לניסיון זוג קולטי בסים שמסרתי לו ותעמיד אותם אחרי מהרמקולים,זה יוריד את העודף בס כשהרמקול קרוב לקיר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
תגיד,אתה עושה צחוק,?מה זה מטר מהקיר לצוציקים שלך?
לדעתי זה אפילו נחמד,ולהזכירך גם אישתך לא גרה לבד בבית.
בכל מקרה לגופו של עניין,אני מבין שכשהרמקול קרוב לקיר יש אובר בס,במצב הזה יש לספוג האנרגיה עיי קולט בסים,תשאיל מנמר לניסיון זוג קולטי בסים שמסרתי לו ותעמיד אותם אחרי מהרמקולים,זה יוריד את העודף בס כשהרמקול קרוב לקיר.

ניראה לי שזה הכיוון שלי !
איך אני יודע איזה גודל של קולט בס אני צריך ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין לך בחירה, הם כבר בנויים. בוא קח אותם ותתנסה בהם.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. פתרון שעובד עקרונית ויש לו גם יתרונות אחרים, הוא השקעה בוועדת קישוט: וילונות, שטיחים, שטיחי קיר, כונניות ספרים, ספות שמנות וכיו"ב. יתרון בשיטה זאת שהפרוצדורה היא בניסוי וטעייה חיננים של הנחת שטיחים, הוספת רכות לחדר עם וילונות ושאר דברים המרחיבים דעתו של אדם וכו'. אם לא ישפר לאוזן, יוסיף לעין ולאיכות החיים. בכל אופן, צלילים לא אוהבים להתנגנן בחלל ריק וקשיח.
ב. יש פתרונות אקסוטיים ייעודיים שלמים, אם יבואן ייתן לך לנסות - יופי
ג. פתרונות תפורים וממוקדים: ע"ע סונוס למעלה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור