כמה זמן אתם נותנים לקדם מגבר המנורות שלכם להתחמם?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אצלי אני רואה שזה בערך 30-40 דקות עד שאני מקבל עומק, באסים..
לפני זה נשמע כמו רסיבר.. שטוח ומשעמם..ומעצבן :כועס:

יש בדברי משהו?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
40-30 דקות זה באמת המינימום, כדי שהקדם - כלשונך - לא יישמע כמו רסיבר.
אבל כדי להישמע במיטבו הוא זקוק לכמה שעות עבודה.
הקדם שלי, למשל, מפיק את התוצאות הטובות ביותר אחרי לפחות 6-5 שעות עבודה.
אחרי פרק הזמן הזה נפתחת במה לא נורמלית והוא הופך להיות שקוף כמו טיפת טל בבוקר קיץ.
למען האמת, אילו היו לי שפופרות בלי הגבלה הייתי משאיר אותו דלוק כל הזמן.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אצלי אני רואה שזה בערך 30-40 דקות עד שאני מקבל עומק, באסים..
לפני זה נשמע כמו רסיבר.. שטוח ומשעמם..ומעצבן :כועס:

יש בדברי משהו?

יש הרבה בדבריך - ידוע שבדרך כלל לציוד מנורתי לוקח הרבה יותר זמן להתחמם כדי להגיע לאופטימום שלו.
הרוב המכריע של ציוד המנורות "מכוון" בצורה כזו שינגן במיטבו כאשר הוא חם מפני שהעובדות
הם כאלו שבעת האזנה הציוד חם בטווח זמן ארוך יותר לעומת הזמן שהוא קר יותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
40-30 דקות זה באמת המינימום, כדי שהקדם - כלשונך - לא יישמע כמו רסיבר.
אבל כדי להישמע במיטבו הוא זקוק לכמה שעות עבודה.
הקדם שלי, למשל, מפיק את התוצאות הטובות ביותר אחרי לפחות 6-5 שעות עבודה.
אחרי פרק הזמן הזה נפתחת במה לא נורמלית והוא הופך להיות שקוף כמו טיפת טל בבוקר קיץ.
למען האמת, אילו היו לי שפופרות בלי הגבלה הייתי משאיר אותו דלוק כל הזמן.

המיסטר {מנסיון} נשמע מעולה מהתחלה. דווקא הוא אחד מהקדמים שלא גומרים לך את הסאונד כשהם קרים.

ה-LAM דומה לו מאוד בכל הקשור לחום ואיכות הצליל.

לגבי המנורות.
אם נעשה חישוב של כמה שעות ביום המערכת שלך דלוקה, זה לא כל כך משנה אם תכבה או לא.:)

אני יכול להעיד כי הקדמגבר שלי {טרנזיסטורי} נשמע קטסטרופה בשעה הראשונה ומתייצב לאט לאט אחרי כמה שעות טובות. נחשפתי לזה בפעמים הבודדות שאני מכבה אותו {רק כאשר אני סוקר קדמגברים}. הוא נשמע במיטבו רק לאחר שעות ארוכות. אי לכך אני לא נוהג לכבות אותו.

המגבר שלי לעומתו נשמע נהדר כבר מהדקות הראשונות ומדהים לאחר שעה. הוא מתחמם מהר מאוד יחסית.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, מה שאמרת על המיסטר נכון, אבל בכל זאת - הוא צריך את הכמה שעות שלו כדי להיות במיטבו.
ולגבי קדם טרנזיסטורי: אף פעם לא מכבים אותו.
חוץ מזה, מתי תעבור כבר לקדם שפופרתי?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
גם אצלי 30 דקות

משתדל להשאיר אותו דולק כמה שרק אפשר בין האזנות.

ברכות על הניסיון הנוסף לפורום אודיו רציני. נקווה שיצליח. (Y)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כמה שעות :מבולבל:
אחריי 10-15 דקות המנורה מגיעה לט"מ המקסימלית שלה עוד 10-15 דקות כל המארז מבושל טוב .
מה יכול להשתנות אחריי מס שעות שלא קרה בשעה הראשונה ?

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
כמה שעות :מבולבל:
אחריי 10-15 דקות המנורה מגיעה לט"מ המקסימלית שלה עוד 10-15 דקות כל המארז מבושל טוב .
מה יכול להשתנות אחריי מס שעות שלא קרה בשעה הראשונה ?

כל מקרה לגופו - מאד תלוי במעגל החשמלי, כל מעגל חשמלי והזמן שלוקח לו להגיע לטמפ' אופטימלית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,476
נקודות
113
לי יש סטנדבי בפרה שמחזיק את ההיטר כל הזמן דולק, אבל בכללי מנורות בפרה מחזיקות לפחות 10000 שעות, וזה בשילוב מנורות לא יקרות שעולות 25 דולר מאפשרות להחזיק הפרה דולק כל הזמן ובטח בסופי שבוע.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
PRE מנורות זה עוד מקרה פשוט - בד"כ מעגל מינימליסטי עם מס' מצומצם של רכיבים. PRE טרנזיסטורי על פי רוב מורכב יותר ומסובך יותר וזמן ההתייצבות שלו ארוך יותר - יכול להגיע ל-6 שעות בקלות, תלוי בתכנון התרמי שלו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, מה שאמרת על המיסטר נכון, אבל בכל זאת - הוא צריך את הכמה שעות שלו כדי להיות במיטבו.
ולגבי קדם טרנזיסטורי: אף פעם לא מכבים אותו.
חוץ מזה, מתי תעבור כבר לקדם שפופרתי?

את שלי אני מכבה רק כאשר אני סוקר קדמגבר אחר.

אני ממש בשיאו של חיפוש אחר קדמגבר מנורתי. שמעתי כבר כמה טובים, אדווח על כך בפוסט נפרד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לי יש סטנדבי בפרה שמחזיק את ההיטר כל הזמן דולק, אבל בכללי מנורות בפרה מחזיקות לפחות 10000 שעות, וזה בשילוב מנורות לא יקרות שעולות 25 דולר מאפשרות להחזיק הפרה דולק כל הזמן ובטח בסופי שבוע.

התכוונתי דווקא ליציאה מ-standby
יש לי "סעיף", אני שונא להשאיר ציוד דלוק.
חוץ מזה, זה גם באופנה היום (ירוק כאילו - :D)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אני לא משאיר את המערכת דלוקה בלילה. זה לא טוב לתחזוקת המנורות, זה לא טוב טוב לחשבון החשמל (KRELL KSA250).

אני מדליק פעם אחת ביום. אם מדליקים כל יום, הזמן שהעסק מוכן להאזנה בשיאה קצר יחסית. כך או כך, לא ממש מפריע לי אם זה לא מתרומם לשיא מיד בהתחלה. אני מאזין, ממש, רק בערב, עד אז המערכת עובדת מספר שעות.

בעיקרון, מגברים - הספק וקדם, מנורות וטרנזיסטורים - צריכים פרק זמן של שעה מקסימום כדי להגיע לטמפרטורת עבודה אידאלית ולהציע את מלוא יכולתם. לכן, יצרנים אחדים מציעים מגברים עם מנגנון סטנד-בי השומר על דרגות מסוימות בחום מרבי כדי לקבל מקסימום איכות במינימום זמן (פליניוס, במגברי קלאס A).

יש יצרנים (בייחוד של מגברי מנורות) המטמיעים מעגל סטנד-ביי המזין מתח נמוך להיטר של המנורה, כך שאיכות הצליל מגיעה לשיא תוך פרק זמן קצר במיוחד לאחר ההדלקה. בנוסף, מעגל זה מונע "שוק טרמי" מהמנורה עם הדלקת המגבר, מה שמאריך משמעותית את חייה (OCTAVE).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור