חיבור מחשב בחדר עבודה גם למקרן בסלון

• פותח הנושא pinib
  • פורסם בתאריך

pinib

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
אני צריך עזרה בנוגע למחשב פנטיון 4 - 2.8- לוח asus - זיכרון 512 ddr- וכרטיס מסך מסדרת ati radeon 7500 series של gigabyte. המגמה שלי להשאיר את מחשב העבודה במקומו ובנוסף לחבר אותו למקרן שאני עומד לקנות לצפיית סרטי hd בסלון. כלומר יהיה למחשב 2 שימושים. חשוב לציין שכיום המחשב כבר מחובר למסך 22 (lg w2261v) דגם חדיש שתומך ב-full hd 1080 והוא עומד גם להישאר במקומו בחדר עבודה כאופציה שנייה לצפיית סרטים. לא תמיד רוצים לראות במקרן הסלוני, לפעמים מספיק בחדר עבודה על מסך 22. לכרטיס מסך שציינתי שיש לי יש יציאת dvi אחת וכך הוא כרגע מחובר למסך 22. השאלה שלי מחולקת למספר שאלות:
1. האם הכרטיס שברשותי באמת תומך ב-hd 720p? או שעצם העובדה שיש לו יציאת dvi לא אומרת הרבה והוא עדיין חייב להיות כרטיס תומך ב-hd? האם יש לו תמיכה כזו?
2. אם אכן הכרטיס שלי אינו תומך ב-hd האם הכרטיס המומלץ עדיין ati hd2600 של saphire כפי שצויין בפורם של ליאור קורן? שמתי לב שזה פורום משנת 2007. האם היום זה עדיין רלונטי או שכדאי כבר לקנות משהו אחר וחדש יותר? אם כן אז מה מומלץ? (לא ראיתי את הכרטיס הזה ב-zap או חניות כמו אייבורי). האם משנה היצרן או שכל הדגמים אותו דבר אצל כל יצרן. חשוב גם לציין שבלוח הנוכחי שלי אין pci-express יש רק agp.
3. האם אפשר להמשיך אם זיכרון 512 ddr או שחייבים לשדרג גם את זה? כיום הסרטי 720p מנגנים מהדיסק קשיח רק שאני לא יודע אם הצפייה היא hd.
4. האם כל זה יעבוד בצפיית סרטים hd מהנה עם מקרן optoma hd65? קיבלתי המלצות שזה מקרן קולנוע מצויין. מרחק המקרן למחשב יהיה כ-10 מטר כבל. זה לא אמור להשפיע עם כבל hdmi, נכון?
אני רק מחכה לדעת איזה כרטיס מסך מומלץ כאן, (אם בכלל אני צריך להחליף את הכרטיס הישן) ולגבי המקרן לפני שאני קונה אותו.
תודה
פיני

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. אם המחשב מנגן סרטי 720P בהצלחה אז זה בסדר.
2. כיום ישנה סדרת 4XXX של ATI, אבל אני לא יודע האם ישנם כרטיסים בתצורת AGP. חפש מסדרת 3XXX או 2XXX.
3. ברגע שהרזולוציה של הסרט היא 1280X720 אהמחשב מנגן אותו בהצלחה, אז הצפיה היא HD (בתנאי שגם המסך כזה).
4. אמור לעבוד, לגבי מידע נוסף על HDMI, קרא כאן: מדריך HDMI

pinib

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על המידע. אני חושב שאני הבנתי פחות או יותר. שאלה אחרונה בבקשה.
מצאתי את סדרת ה-3XXX או 2XXX בסביבות 450-500 ₪. זה מחיר קצת גבוה בגלל agp. חשבתי על לוח של asus או gigabyte מסדרת 780 שיש לה גם יציאות תומכות ב-full hd. הסדרה הזו כוללת גם יציאת dvi וגם hdmi שאני יכול לחבר אחת למסך מחשב HD והשנייה למקרן של optoma hd65. מה דעתך שבמקום לקנות כרטיס מסך מסדרת ה-3XXX או 2XXX אני אקנה לוח חדש כזה (גם לטווח ארוך יש לו pci express ו-זיכרון ddr2 ובכלל אני משדרג ל-chipset חדש ומתקדם יותר. ובנוסף חשבתי לקנות זיכרון 2 GB DDR2 800 MHZ ובנוסף מאבד AMD דגם ‏Athlon 64 5200+ (Socket AM2) X2 DualCore‎ ואפילו אני יכול להוסיף דיסק קשיח של Hitachi דגם 500GB 7200RPM 16MB SATA II‎. ספק כוח/מארז/כוננן DVD אני לא צריך, אני יעביר מהישן. כל הפריטים האלה יחד יעלו לי רק 1160 ₪ ב-ksp. כלומר בקצת יותר מכפול מחיר של כרטיס מסך (של AGP) אני כבר משדרג למחשב חדש. השאלה אם לסרטים זה אתן מענה יותר טוב או פחות טוב?
א. זה לא עדיף על כרטיס agp ב-500 ₪ לצפייה בסרטי hd ולמחשב עבודה (גלישת אינטרנט, מייל וכו')
ב. אם האופציה של לוח 780 טובה יותר, איזה דגם לוח הייתה אתה ממליץ במקרה שלי. Asus או gigabyte? שניהם כמעט אותו מחיר. השאלה מתייחסת לתמונה הגדולה- כמחשב עבודה וגם כמחשב להקרנת סרטי hd עם רמקולים של Altec Lansing דגם 2.1 MX5021 90w
מצ"ב לינק יצרנים של ה-spec page:

http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=2064&l1=3&l2=149&l3=639&l4=0

http://www.gigabyte.com.tw/Products...oard&ProductID=2758&ProductName=GA-MA78GM-S2H

תודה,
פיני

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור