קניית מצלמת ניקון D7200 + עדשות (וציוד משלים) התקציב 8000 ש"ח

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בס"ד
שלום לכולם,
אני חדשה בכל העסק הזה זאת המצלמה הראשונה שלי :)
אחרי בירורים והתלבטויות לגבי דגם גוף המצלמה בחרתי בניקון D7200 שיצאה ממש בימים אלו במקום בניקון D610...
עכשיו אני צריכה עזרה בנושא העדשות +...
א. האם העדשה צריכה להיות מאותה חברה של גוף המצלמה ניקון וניקון או שניתן לקנות עדשה של חברה אחרת?
ב. אני רוצה שתי עדשות שהטווח שלהן אחת 18-55 והשניה 55-200, זה בהמלצה של ידיד שאמר לי שעדיף לפצל את הטווח.... אני ממש צריכה שמות של דגמים מסוימיים שהם טובים ואיכותיים כי אין לי כל כך מושג איך לבחור (למרות שקראתי את המדריך לעדשות פה באתר, עדיין אני חדשה)...
ג. אני רוצה תיק טוב ולא יקר מידי בתור התחלה...
ד. האם יש פלאש מובנה בגוף המצלמה אפילו שהוא לא כמו פלאש חיצוני?, כרגע אין לי כסף גם לפלאש או שאולי תציעו לי איזה רעיון שיכלול גם פלאש...
ה. איזה סוג כרטיס זכרון ממולץ לקנות, איזה חברה? ( נפח של 32GB לכל כרטיס אני אקנה 2).
ו. אשמח לקבל המלצות/הערות/הארות לגבי הקניה...
תודה גדולה מראש לכולם וסליחה על החפירה....
בשורות טובות לכל עמ"י!!!!
שני :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום,
מה השימושים הצפויים למצלמה?

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
השאלה אם עדיף לשלם כל כך הרבה על 7200 מאשר לקנות 7100 יד שניה + עדשות איכותיות....
לא ראיתי הבדל מהותי בין ה7100 ל 7200...

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
השימושים בעיקר לפי מה שאני חושבת כרגע זה צילום: אנשים, אוכל, קצת נופים...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם כך, את כנראה לא זקוקה לעדשה עם זום גדול, הייתי מתחיל בעדשה איכותית יחסית. העדשות שהמליצו לך 18-55 + 55-200 נמכרות בדרך כלל כעדשות קיט ואיכותן לא מלהיבה במיוחד. עדיף לבחור בעדשה כמו טמרון 17-50 f2.8. העדשות האיכותיות של ניקון בהחלט טובות, אבל מחירן גבוה יותר.
אני מסכים עם צפיד שלשימושים הללו, אין הבדל משמעותי בין D7100 ל- D7200.

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
חברת טמרון נחשבת לטובה, המוצרים שלהם (העדשות) איכותיות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מאוד לא ברור לי הכיוון שלך - אני בטח מפספס משהו
לא הבנתי את מחליף ניקון D610 בניקון D7200?
למה אתה בוחר את הדגם הזה? מה היתרונות שאתה רואה בו?
כעת שה D7200 ויצא המחיר של ה D7100 לדוגמה יהפוך להיות אטרקטיבי יותר, אבל השאלה האם הוא הדגם המתאים לך?

לדעתי צריך להתחיל מדרישות מהמצלמה, סוגי הצילום, מה חשוב ומה פחות חושב. אז נוכל להציע לך מצלמה ועדשות שמתאימים לך.

פיצול עדשות זה בדרך כלל רעיון מוצלח, אבל עדשת הקיט 18-55 והן 55-200 הן עדשות זולות ופשוטות שלא הייתי משדך למצלמה ברמה כזו - אני ממש לא רואה הגיון לרכוש גוף יקר עם עדשות זולות, הכיוון צריך להיות הפוך

מהירות הפוקוס ואיכות התמונה יוגבלו בגלל איכות העדשות, עם עדשות טובות יותר וגוף זול יותר תקבל מהירות פוקוס טובה יותר והן איכות תמונה טובה יותר - קחי זאת בחשבון

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כרמי, יופי של שאלות, אבל למה בלשון זכר?

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בס"ד
היי קודם כל תודה לכולם,
אני לא מחליפה מצלמה זאת המצלמה הראשונה שלי...
אני מעדיפה לקנות גוף מצלמה טוב וחדש כי אני יודעת שאני לא אחליף אותו בשלוש-ארבע שנים הקרובות ככה שלקנות משהו שיצא כבר לפני 1 וחצי לפחות לא נראה לי בעיקר שהוא יהיה איתי עוד תקופה ארוכה...
אני כרגע לא יודעת במדויק מה ימשוך אותי יותר, בבגדול אני רוצה לצלם אנשים ( משפחה, חברים ,- בטיולים, וגם באירועים) נופים אבל לא כ'הדבר' אבל גם... ואוכל....
תודה שני:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כרמי, יופי של שאלות, אבל למה בלשון זכר?

סליחה סליחה סליחה
יום קשה בעבודה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נהוג להגיד שמצלמה מתחלפת ועדשות נשארות
מצלמות יצואות בקצב מהיר יחסית עדשות יוצאות בקצה מאוד איטי ולכן אין סיבה להחליף עדשה גם בעוד 5 שניים ויותר.

ה D7100 מצלמה מעולה וזה שחברות מוציאות דגם חדש זה לא אומר שהדגם הקודם נהפך בין ליליה ללא טוב :)
ה D7200 משפרת יכולות של צילום ספורט עם יכולת לפקס טוב יותר גוף בתנוע (ה D7100 עושה זאת מוצלח מאד) ויש כאן שיפור, כמו כן יש שיפור במספר התמונות שניתן לצלם ברצף - לא שיפור של קצב הצילום אלה כמה זמן ניתן להמשיך לצלם כך.
כן יש שיפור בנושא הרגישות של הפוקוס מול ה D7100, אבל עדיין אני לא רואה בכך סיבה מספקת עבורך ללכת על דגם זה. יותר מכך אני כלל לא בטוח שאת חייבת דגם יקר כל כך יכול להיות שדגם ברמה נמוכה יותר כמו ה D5300 יספק אותך טוב יותר - בגלל גוף קטן יותר ומשקל קל יותר וישאיר לך יותר כסף לעדשות שהן מאוד חשובות לאיכות התמונה וליכולת הפוקוס וזאת מבלי להתפשר על איכות התמונה.

אני חושב שאת לא מבינה את משמעות איכות העדשה על הצילום,
עדשה פחות טובה מערכת הפוקוס תעבוד יותר לאט ותתפקס פחות מוצלח גם עם המצלמה חדשה יותר ועם מערכת פוקוס חדשה יותר.

עדשה פחות טובה התמונה תצא פחות טובה בהרבה מאוד אספקטים של חדות, גוונים וכן ביכולת לצלם עם עומק שדה רדוד (אוביקט בולט מול רקע מטושטש), התצוגה פחות נעימה לעין של הרקע בתמונה, יכולת צילום בתנאי תאורה פחות אופטימליים.

כך שהריצה אחרי דגם חדש יותר של מצלמה לא תמיד מקדם אותך יותר - צריך לבדוק כל מקרה לגופו וכן אני חושב שאת הולכת לשקיע יותר כסף ממה שצריך ולקבל איכות תמונה פחות טובה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דוגמה לסט מוצלח:

מצלמת ניקון D5300
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=860482

עדשת טמרון עבור ניקון (יותר זולות מעדשות ניקון ומספקות יופי של תמונה)
17-50 F2.8
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=737730

אני חושב שזה סט יפה מאוד להתחלה ולאחר מכן אפשר לראות לאיפה הלב הולך ואיזה עדשות רוצים לרכוש לפי סוג הצילום שמתאים לך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רגע עוד אפשרות שמספקת יכולת מדהימה לתמונות
סוני A7 עם עדשת קיט 28-70 בפחות מ 7000 ש"ח

וכן הניקון D610 עם עדשת 24-85 גם אופציה מוצלחת, אבל קצת מעל התקציב

שתי המצלמות האלו עם חיישן גדול יותר (ה D5300 ומה D7200) שזה חושב לקבלת איכות תמונה טובה - דרך אגב A7 וה D610 בעלות אותו חיישן של סוני.

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בס"ד
היי תודה!
אני לא כל כך מעוניינת בחברות אחרות חוץ מניקון או אולי קנון...
עכשיו לגבי הניקון D7100 באמת הצלחת להסביר לי שכדאי לקנות עדשות טובות מאשר גוף מעולה ממש...
אבל עדיין אני רוצה להסביר משהו... אני כאילו אמרתי אני אקנה גוף טוב מאוד ואז לאט לאט אני אקנה עדשות יותר אכותיות לפי הצילום שאליו אני אתחבר... (יותר צילום אנשים נגיד או לא יודעת מה)...
השאלה האם זה נכון ללכת בדרך הזאת או שלקנות גוף יותר זול עם עדשות יותר יקרות/איכותיות...
הסכום שיש לי הוא 8000 שזה די סכום גדול להתחלה אבל זה משום שאני רוצה באמת בסיס טוב ולא אחרי שניה שקניתי להתבאס ולהגיד יכלתי להשקיע עוד טיפה ולקבל משהו יותר טוב...
מקווה שהצלחתי להעביר את החשיבה שלי....
תודה שני:)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני יכול לספר מנסיונה של חברתי שגם היא חובבת צילום. יש לה ניקון בסיסית למדי, ובמשך שנים הסתפקה בעדשת זום בסיסית. ליום ההולדת האחרון קנינו לה שתי עדשות , אחת רחבת זווית , ואחת עדשה קבועה מאקרו. שתיהן עם מפתח גדול. פתאום נפתח לה תחום שלם של אפשרויות ... והתמונות הרבה יותר מעניינות ולא שיגרתיות. בכל מקרה אני מאד בעד מפתח גדול שמאפשר משחק עם עומק שדה וצילום בתנאי אור קשים.
http://www.cameramia.co.il/מוצר-631...6-PRO-DX-II-11-16mm-f-2-8-Lens-For-Nikon.aspx
http://www.cameramia.co.il/מוצר-1736,1418-Tamron-SP-AF60mm-F2-Di-II-LD-IF-1-1-Macro-For-Nikon.aspx

]
יחד עם קיט של 7100 הכולל זום 18-105 זה די מכסה את כל המצבים.
http://www.cameramia.co.il/מוצר-3083,1813-Nikon-D7100-DSLR-Kit-18-105-VR.aspx
שלוש עדשות נראה הרבה אבל זה נכנס בקלות לתיק קטן ולא כבד.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה שיש לך סכום יפה לרכישה זה לא אומר שכדי להשקיע את כולו כבר בהתחלה - אפשר לרכוש גוף ועדשה אחת:
ניקון D7100 עם טמרון עבור ניקון 17-50 עם צמצם גדול של F2.8 לכל האורך

זה סט מוצלח שמספק הרבה יכולות להתחלה ולאחר תקופת שימוש אני בטוח שיהיה יותר מושג אלו עדשות נוספות את צריכה. היות ולא תמיד צרכים את התחום הזום הגדול, לפעמים רוצים את התחום היותר רחב, או להשקיע בעדשות מקרו ואולי בכלל עדיף עדשות פריים - כך שהיום קשה לדעת מה העדשות שיתאימו לך.

ואולי בכלל את תרצי להשקיע בתאורה חיצונית כמו פלאשים וציוד תאורה אחר.

שנינוש!

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בס"ד
היי קודם כל תודה!
אני חושבת שזה כן נכון להשקיע בעדשה ואתה גם מבין בזה אני לא אבל השאלה שלי היא האם זה חכם באמת לקחת מצלמה שכבר קיימת בשוק שנה וחצי פלוס והיא תיהיה איתי לפחות בשלוש שנים הקרובות (עולם הטכנולוגיה מתחלף די מהר)...
או לקחת את החדשה יותר עם העדשה שהצעת של טמרון ופשוט לקחת תיק פשוט ואת כל הציוד שמסביב פשוט כרגע ובעתיד להשלים כי העיקר זה גוף המצלמה והעדשות.... סליחה על החפירות...
תודה תודה שני:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שכבר אמרתי אני בפרוש לא חושב שהשינויים ש D7200 מול הD7100 הם שינויים שיבאו לידי ביטוי בשימוש שלך
את לא הולכת לצלם צילומי ספורט או ציפורים בהם יש משמעות לשמור על קצב צילום זהה לאורך יותר זמן וכן לקבל מערכת פוקוס טובה יותר.

רגישות מערכת הפוקוס אומנם טובה יותר בדגם החדש, אבל זו לדעתי לא סיבה מספקיה עבור הוספת הכסף.
חשוב להבין שתמיד יש מצלמות יותר טובות ותמיד יצאו מצלמות חדשות וזה שחברה מוציאה דגם חדש לא הופך את הקודם לפחות טוב או בעל טכנולוגיה מיושנת - חברות מציאות דגם חדש מסיבות שיוווקיות בדרך כלל ולא בגלל שיש טכנולוגיה חדשה.
לפעמים יש, אבל זה לא הסיפור כאן.

אני גם חושב שדגם פחות בכיר כמו הניקון D5300 יספק אותך מעל הראש, עם איכות תמונה טובה באותה מידע ועם גוף קטן יותר וקל יותר - להסיר ספק ה D7100 מצלמה מעולה וסביר שגם ה D7200 תיהיה כך - עוד לא בדקנו אותה ועוד לא יודעים אם יש לה מחלות ילדות (לפעמים יש בעיות בדגמים החדשים, שלוקח זמן עד שהם מתוקנות או משהןמוחלפות בדגם אחר ללא הבעיה - היו כבר כאלו מקרים בשנים האחרונות)

נערך לאחרונה ב:

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
עולם הטכנולוגיה לא מתחלף כל כך מהר.
עולם השיווק דואג שנחשוב ככה וכל שנה יש דגם "חדש",
ברוב המקרים זה שינוי מינורי, לא משמעותי.
כל 3-4 שנים יש התקדמות, כל דגמי הביניים זה אותו דבר עם WIFI או עם מגע או עם שטות אחרת שלא קשורה לאיכות הצילום.
עדיף חדש אבל לא לפסול סתם יד שנייה.
ה A7 מעולה ולוקחת את הניקון הזו בהליכה, אבל הפוקוס שם איטי, כרמי מסכים איתי?
לגבי עדשות אני גם חושב שעדשה טובה עושה את ההבדל, וזה עובד לגמרי.
אפשר לקחת מצלמה ישנה, להרכיב עדשה טובה, והתמונות יהיו מעולות.
מצלמה מחליפים כל 3-4 שנים לפי מה שכתבת, אבל עדשה טובה יכולה לשמש אותך 10 שנים בקלות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צודק בכל מילה וכאילו שאתה צריך את האישור שלי בנושא הצילום
וכן גם לדעתי לה הפוקוס הקצת האיטי יהיה פחות חשוב מאיכות התמונה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור