התייעצות ברכישת מצלמה חדשה (ללא מראה ?)

abovebeyond

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום ,

ברצוני לקנות מצלמה חדשה (כרגע אין כלום לש-ון)

לאחר קריאת כמה הודעות בפורום הגעתי לכמה דגמים

או סוני rx100i או ii

או מצלמה ללא מראה סוני a5000 / 5100

התקציב הוא 2000 +-

- האם במצלמות ללא מראה הנ"ל העדשות קיט השונות שמגיעות איתם (יש כמה דילים בכמה חנויות) יתנו תוצאה טובה?

-כמה עולה עדשה טובה במחיר סביר אם ארצה לשדרג בעתיד ?

יש לציין שאני חובב, עדיין לא היה לי ניסיון עם צילום במצלמות מקצועיות .

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית סוני RX100 היא לא מצלמה ללא מראה - היא מצלמה קומפקטית עם חיישן גדול בגדול 1'' ועדשה טובה - יופי של מצלמה למי שמחפש מצלמה קטנה עם איכות תמונה טובה ואני מכיר מספר צלמים שמשתמשים במצלמה זו כמצלמה קטנה לטיול.

מצד שני מצלמה ללא מראה אלו מצלמות שניתן להחליף בהן עדשות יש מספר חברות שמיצרות מצלמות כאלו כאשר

אולימפוס ופנסוניק מיצורת מצלמות (בעלות חיישן בגדול 4/3'') עם עדשות שיכולות לעבור בן החברות מצלמות מוצלחות מהירות וקטנות בדרך כלל, לדוגמה האולימםוס OMD-EM10 מצלמה מאד מוצלחת מאוד

מצד שני יש מצלמות עם חישן יותר גדול (בגדול זהה לזה שיש ב DSLR) של סוני או פוג'י מצלמות אלו ללא עיניית יכולות להיכנס לתקציב הן סוני A5000 עם עדשת קיט 16-50 או פוג'י X-M1 עם עדשת קיט 16-50. מצצמות עם עיניית קצת יותר יקרות לדוגמה הסוני A6000 המעולה, בעלות מהירות פוקוס נהדרת ואיכות תמונה טובה מאוד, אבל עם עדשת קיט היא כבר בסביבות ה 3000 ש"ח

חשוב להבין שברכישת מצלמה של גוף בלבד לא ניתן לצלם כך שסוני A5100 ללא עדשה בכ 2500 ש"ח לא נכנסת לך בתקציב ולדעתי ה A6000 עדיפה עליה במחיר זהה.

עדשות נוספות הן לא דבר זול בדרך כלל ובסוני הממבחר לא גדול, עבור פנסוניק ואולימפס המבחר גדול יותר וקצת זול יותר.

כדי להתאים לך מצלמה בצורה יותר טובה צריך להבין מה הצרכים שלך, האם אתה צריך עיניית למצלמה? מה סוג הצילום? מה אתה הולך לצלם? האם אתה חושב להתקדם בתחום? האם מהירות פוקוס חשובה לך? האם צילום ספורט (או ילדים רצים) חשוב לך? - להגיד כן, הכל חשוב זה קל, אבל אז המצלמה שתתאים תיהיה יקרה יותר :)

נכון להיום עדיין יותר משתלם לרכוש DSLR עם עדשת קיט בטווח המחירים שלך - יש יותר עדשות זולות וכן ציוד נוסף, אבל הן גדולות וכבדות יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור