איך לקנפג (תצורה) נכון מחשב יעודי לאודיו ??

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום ,

נו.. אחרי שדנו פה במחשבים (משודרגים יותר ומשודרגים פחות) אולי כדאי לפרט

על אילו דברים חשוב לתת דגש ברמה של הגדרת מערכת ההפעלה (לדוגמא, האם יש מקום להוריד את כל הדרייברים וההתקנות האוטומטיות של מיקרוסופט או לנטרל חלק מהאופציות)

מה עדיף 32BIT או 64 BIT ?

באופן אישי- אני עובד עם JRIVER - האם שם יש לתת דגשים מיוחדים??

אם משהו יוכל לצלם את המסך עם ההגדרות החשובות ועל מה לשים לב זה יהיה מדריך יחודי
שיוכל לשרת רבים בתחום.

אז בבקשה , כל המומחים - עזרו לנו.

תודה

איתי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תן מפרט של המחשב הנוכחי ודגם של הממיר וגם איך שהוא מחובר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

Cik

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

אני הייתי מתחיל מזה
images (2).jpg

תמונות מצורפות

• images (2).jpg
    images (2).jpg
    KB 4.2 · צפיות: 440

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תבוא תיקח את המארז

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איתי, אפשר לחלק את רשימת המטלות/קניות לשתי קטגוריות: קונצנזוס, וניסיוני.
על הקונצנזוס אין מחלוקת. כולם, למשל, מסכימים שספק לינארי עושה טוב, ודיסק SSD משפר.
לעומת זאת, לא כולם מסכימים שיש הבדל מהותי בין מערכות ההפעלה או בין תוכנות ניגון שונות, כל עוד משתמשים בפרוטוקולים הנכונים.

בכל מקרה, אתה עושה מזה תיק גדול מדי. להלן רשימת הצעדים שצריך לנקוט בהם כדי להגיע הרבה יותר רחוק מהרמה הנמוכה ביותר:

חומרה
=====
1. מחשב בלי חלקים נעים: דיסק SSD בלבד, בלי מאווררים.
2. ספק לינארי.
3. שליטה באמצעות חיבור רשת וגישה מרחוק מסוג כלשהו, ולא דרך ממשקי קלט/פלט (מקלדת/עכבר | מסך) המחוברים ישירות למחשב.
4. בקר PCI USB נפרד וייעודי אך ורק לממיר. (כרטיס USB , בקיצור. יש גם למכביר בשוק כאלה המתהדרים בתכונות אודיופיליות)
5. משיכת מדיה דרך רשת ולא דרך חיבור חיצוני מקומי כגון דיסק USB חיצוני או דיסק ESATA.

לגבי הדגמים הספציפיים של לוחות אם, מעבדים, זכרונות וכו' - תמצא ברשת עשרות קונפיגורציות, שהתועלת שלהן לעומת משהו שירכיבו לך ב- KSP מוטלת בספק. לא שאני מזלזל בהתאמת רכיבים זה לזה, או בכך שלוח אם X נשמע יותר טוב מ- Y, אבל אני פשוט לא סומך על כל מה שאני קורא באינטרנט. זה כבר שיקול שלך.

תוכנה
====
1. בהיעדר תמיכה של הממיר ב- ASIO (רובם לא תומכים), שימוש בהתקן WASAPI של ווינדו'ז.
2. חלונות 8.1 ככל הנראה עדיף על 7. Windows Server הוא אפשרות נוספת. מה יותר טוב? אתה תחליט.
3. שימוש בנגן התומך ב- WASAPI.
4. הימנעות מהתקנה של תוכנות נוספות על המחשב, כגון תוכנות ניגון סרטים, אנטי וירוסים, תוכנות הורדה למיניהן וכו'. כמה שפחות תוכנות- כך פחות פרוססים רצים במקביל. היה לי מקרה מענין, אגב, שהייתי צריך לפרמט את המחשב, ולאחר שהעליתי עליו מחדש את תוכנת הניגון ושמעתי איתה לראשונה, הכל נשמע לי פתאם טוב יותר. וזאת בהפתעה גמורה. בנוסף, לא שיניתי דבר בחומרת המחשב. ההסבר היחיד שמצאתי: היו פחות תוכנות ולפיכך פחות processes רצים במקביל.

זהו! זה הכל. הפוסט אולי ארוך, אבל העשיה אינה ארוכה. הקושי העיקרי הוא למצוא שילוב רכיבי חומרה מודרנית שעובדת טוב אחת עם השניה (תומכת בקירור פסיבי, תומכת במארזים קטנים בגודל של MINI ITX וכו'), משום שהדגמים משתנים כל כמה חודשים.

ניתן להמשיך מפה ולהתקדם הלאה לעוד מגוון של טוויקים ושיפורים בדמות התקנה של פילטרים במקומות שונים, שימוש בקונפיגורציית מערכת הפעלה מיוחדת (למשל , WINDOWS SERVER שהורידו לו את כל הפרוססים הלא חיוניים וכו'), אבל לדעתי זה שיפור מאד קטן ביחד למה שתשיג בצעדים שתיארתי למעלה.

תתחיל מהם. תרצה להתקדם, פנה למישל או לאחד המשוגעים האחרים שמתעסק עם דיפון המארז שלו ביריעות בולעות EMI :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מנגן סרטים והרבה יותר מזה הופעות מוזיקה (ריפים של בלו-ריי)

הופעות אלה דורשת עיבוד לא מבוטל בכלל

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מתנוש,

כל הכבוד על התשובה המפורטת.

הנסיון שלי עם ". בקר PCI USB נפרד וייעודי אך ורק לממיר. (כרטיס USB , בקיצור. יש גם למכביר בשוק כאלה המתהדרים בתכונות אודיופיליות) " משני יצרנים שונים, היה לא מוצלח במיוחד. לקח את הבמה מאוד אחורה, ריסן את הגבוהים וממש הקטין את הסאונד.

הייתי אומר שזה ממש לא חובה ואולי ממליץ לכאלה עם מערכות מאוד בהירות או סתם למשועממים.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה רבה !!
תודה מיוחדת למיכאל , מתן וגיא על ההסברים.

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
מתנוש,

כל הכבוד על התשובה המפורטת.

הנסיון שלי עם ". בקר PCI USB נפרד וייעודי אך ורק לממיר. (כרטיס USB , בקיצור. יש גם למכביר בשוק כאלה המתהדרים בתכונות אודיופיליות) " משני יצרנים שונים, היה לא מוצלח במיוחד. לקח את הבמה מאוד אחורה, ריסן את הגבוהים וממש הקטין את הסאונד.

הייתי אומר שזה ממש לא חובה ואולי ממליץ לכאלה עם מערכות מאוד בהירות או סתם למשועממים.

הניסיון שלך היה עם החברות" האודיופיליות" (sotm, ppa) או כרטיסים רגילים?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הניסיון שלך היה עם החברות" האודיופיליות" (sotm, ppa) או כרטיסים רגילים?

לי יש כרטיס של SOTM.
אם במקרה יש לך Metronome Signature C6 אפשר לוותר עליו (אני הרגשתי שהוא נותן משהו, אבל אפשר להגיד גם שלא)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ה-SOTM גם נדפק אצלי אחרי כמה חודשים, וקיבלתי אחד חדש במסגרת אחריות. אז אפשר גם להגיד כי אולי הם לא אמינים במיוחד.

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
עוד אין לי מטרונום (לצערי), luxman ואני עדיין מנסה להחליט האם להשאר רק עם כניסת ה usb שלו או בשילוב עם hiface evo +teddy psu (גם פחות מוגבל)

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
אגב מיכאל, מה לדעתך עדיף Windows 8.1 שהבדיקת latency שלו בעייתית, או 7 Windows שה latency שלו מעולה (אלו הממצאים מהחומרה שלי)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני עוד לא חבר טוב של 8. אצל שניצל שאצלו התקנו את 8 יש בדיקה של לייטנסי בדרייבר של Weiss, לא זוכר מספרים אבל נדמה לי זה היה מספיק נמוך.

אותם Metronome אגב ממליצים על Windows XP ו-foobar

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור