התלבטות בין כמה מצלמות

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל חכמי הפורום,

אני מחפש כבר זמן מה מצלמה לטובת שימוש כללי, אירועים, משפחה, טיולים וכד', היות ונמאס לי מהאיכות הבינונית (-) של מצלמת הסמארטפון.

אין לי כוונה מיוחדת להיכנס לתחום בצורה מקצועית (אם כי כמו כל דבר זה יכול להתפתח בעתיד).
בגדול אני מחפש מצלמה שתפיק תמונות יפות עם מינימום התעסקות (רוב הזמן סביר להניח שאצלם על אוטומט), שתהיה יחסית נוחה לנשיאה ובעיקר שתפיק תמונות טובות גם בתנאי תאורה לא אופטימליים (למשל, בתוך הבית).

לאחר קריאה של המון חומר צמצמתי את הרשימה לאפשרויות הבאות:
Canon S120
Lumix LF1
Lumix LX7

לאחרונה שאלתי מבן משפחה Canon EOS 550D והתרשמתי מאוד מנוחות התפעול, זמן התגובה והתוצאות המרשימות (לפחות בעיני הלא מקצועיות).

ועכשיו לשאלה הגדולה - האם canon 1200D עם עדשת קיט תיתן תוצאות טובות משמעותית מהרשימה לעיל, וגם - האם הזום בעדשת הקיט אמור להיות מספק לדרישות שלי (כאמור, אין לי כוונה לצלם אובייקטים מרוחקים במיוחד).

ועוד שאלה אחרונה - במידה ואחליט בסופו של דבר ללכת לכיוון של SLR - כמה עליי להוסיף, בערך, על מנת לשדרג את העדשות במעמד הקנייה למשהו עם מעט יותר זום?

המון תודה לעונים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית תגובות שלי בשירשור הזה

http://www.dtown.co.il/forum/38401-המלצה-למצלמה-קומפקטית-1500-2000-ש-ח.html

אני חושב שיש שם מידע שיכול להתאים גם לך

כך בחשבון שמצלמות ללא מראה כמו A5000 ו X-M1 יספקו איכות תמונה טובה כמו הקנון 550D אם לא יותר טובה.

בקשר ל DSLR עדשות עם טווח זום גדול יותר שיש להם גם תחום זום רחב (אי אפשר לחיות בלי זה) כבר מדברות על מעל 1000 ש"ח

ניתן לרכוש עדשת קיט 18-55 + עדשת 50-250 או 70-300 כעדשה נוספת בכמה מאוד שקלים - אבל יחד זה גם קרוב ל 1000 ש"ח.

אני לא יודע מה התקציב שלך - אז קשה לי לתת תשובה

עדשה זום שאפשר להתחיל איתה זו עדשת קנון 18-135 טווח זום טוב איכות אופטית טובה ועולה קצת יותר מ 1200 ש"ח אם זה אופציה עבורך עם קנון 1200D ?
אני אישית חושב שבהפרש במחיר 600D עדיפה על ה 1200D ואם התקציב לחוץ אפשר גם לבדוק את הקנון 1100D (הדור הקדום של ה 1200D ההפרש בין הדורות של מצלמות קנון מאוד קטן)

איזה כייון נראה לך ?
ובטח יש לך עוד שאלות :)

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ראשית המון תודה על התגובה המושקעת :בעד:
בגדול חשבתי במקור להעמיד תקציב של 1000-1500 לטובת רכישת קומפקטית טובה (אני יודע שזה נחשב נמוך בתחום הזה).
ראיתי שהמחיר של DSLR ברמת כניסה עם עדשות קיט כבר לא רחוק אז התחלתי לחשוב בכיוון. מקריאה בפורום אני מבין שעדשות הקיט הן בסיסיות - מה שיביא אותי כבר לסכומים שלא תכננתי להוציא.

שוב, הצרכים שלי צנועים יחסית - בעיקר תיעוד משפחתי ואירועים. החשש הגדול שלי מ DSLR זה שאני פשוט לא אשתמש בה בגלל הגודל והמשקל (למעט אירועים).

אגב, מה דעתך על ה EOS M?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה EOS M זה בן חורג למשפחת המצלמות של קנון
שהעולם הולך לכיוון מצלמות ללא מראה קנון לקחו מצלמת DSLR ובנו ממנה אחת ללא עינית, כך זה נראה בכל אופן :)
מה שהתקבל זו מצלמה קטנה יותר וכן עדשות קטנות יותר (ניתן להקטין את גדול העדשה בגלל מרחק העדשה קטן יותר מחיישן ממצלמת DSLR) עד כאן הכל טוב ויפה - איכות תמונה טובה ברמת DSLR גוף קטן וקל אם כי פחות נוח לשימוש ממצלמת DSLR.

הבעיה שמערכת הפוקוס של המצלמה זהה מאוד איטית, גם בהשווה למצלמות DSLR אומנם מהירות הפוקוס השתפרה מאוד עם גרסת קושחה 2.02, אבל עדיין מספקת פוקוס בזמנים שקרובים לשנייה לפעמים יותר לפעמים פחות -
https://www.youtube.com/watch?v=XMgtyf42COc

בעוד ש DSLR וכן מצלמות ללא מראה טובות יכולות לספק בזמן הזה צילום של כמה תמונות כולל פוקוס.

כך שאין הרבה קופצים על על המצלמה הזאת - נסה לצלם ילד שלא מפסיק לזוז עם מערכת פוקוס כזאת :)
אם אתה יכול לחיות עם זה - אז תקבל יופי של תמונה במחיר סביר
אפשרות אחרת זה קצת יותר יקר RX100
או ניקון J2 עם עדשת קיט בפחות מ 1500 ש"ח - חיישן זהה לזה שיש בסוני RX100 מהירות פוקוס מעולה ואפשרות להתקדם עם עדשות בעתיד
או ללכת על מצלמות יד שנייה - או גוף חדש ועדשה יד שנייה
או רמה קצת יותר נמוכה אחת מהמצלמות שציינת שאני אישית אוהב את הקנון S120 שהיא קטנה ונוחה לשימוש (אבל ההבדל בטווח הזום הוא כפול 5 מול כפול 3 במצלמות ללא מראה או DSLR)

דרך אגב מהירות הפוקוס של S120 :
https://www.youtube.com/watch?v=BgyV4-1rS8A

נערך לאחרונה ב:

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה! בהחלט הארת את עיני.

מדבריך אני בהחלט מבין ש EOS M כנראה לא תתאים לצרכיי.
ה RX100, שכנראה נחשבת כסמן ימני בעולם הקומפקטיות בהחלט נראית אופציה מעניינת.

על בסיס הצלבת המידע שנתת והצרכים שלי (בעיקר תיעוד של המשפחה), אני מבין את הדברים הבאים:
1. כנראה שהכיוון של קומפקטית או mirrorles יותר מתאים עבורי
2. גודל חיישן של 1/1.7 הוא ככל הנראה המינימום הנדרש להפקת תוצאות סבירות

שאלה נוספת לגבי הזום - אין לי כוונה לצלם אובייקטים מרוחקים, אלא יותר להצליח לתפוס את הילדים ממרחק מסוים (כך שלא יבחינו שאני מצלם אותם, למשל, בבית או בעת משחק בפארק) - האם זום של 3.8 כפי שיש ל RX100 ול LX7 יתאים לצרכים כאלו לדעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צריך להבין שיש הבדל בין חיישן 1/1.7 ל 1 אינצ באיכות התמונה ב ISO גבוהה

בבקשה תמונה זהה ב ISO 1600 שזה קצת גבוהה ב ISO נמוך ההפרש קטן

LX7
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-lx7/FULLRES/LX7INBI01600.HTM

RX100
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx100/FULLRES/RX100INBI1600.HTM

כאשר מעלים את הרגישות ISO ניתן לצלם עם זמן חשיפה מהיר יותר באותו מצב עם ISO יותר נמוך - היות והחיישן יכול לעבוד עם פחות אור להפיק תמונה.

זום X3.8 זה מספיק להרבה דברים לצלם ילדים מרחוק קצת פחות מתאים ואפילו קנון S120 עם זום X5 עדיין גבולי, אבל בפרוש זה פשרה מצלמות עם חיישן גדול וזום בדרך כלל לא זולות

אפשר לבדוק פנסניק LF1 או ניקון P7000 עם זום X7.1 וחיישן 1/1.7

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואוו, כמה למדתי רק מהדיון הנוכחי :בעד:

במקביל אני נעזר בחברים ומכרים, ואני חייב לציין שכולם, ללא יוצא מן הכלל, נוטים להמליץ על DSLR.
עמדתם, שאותה אני נוטה לקבל כעת, היא ש DSLR יפיק תוצאות טובות הרבה יותר וגם יהיה אפשר להתפתח בעתיד.
ובנוגע לגודל והמשקל - גם ככה בטיולים סוחבים תיק, אז מה זה עוד כמה מאות גרמים...

ולכן, על אף הזגזוג..אשמח לשמוע את חוות דעתך באשר לשתי מצלמות כניסה:
Canon 1200D לעומת Nikon D3100/3200
על פניו המפרט דומה וכך גם רמת המחיר - השאלה היא האם עבור הצלם החובב יהיה הבדל ניכר ברמת הביצועים.

חשבתי גם על יד 2, אך היות ואין לי ניסיון וידע זה יהיה בערך כמו לשלוח את אשתי לקנות רכב משומש.. אז ירדתי מזה לעת עתה (אלא אם יש חנויות שאתה מכיר שמוכרות ציוד מטרייד-אין).

ושוב, המון תודה על הסבלנות והתשובות המושקעות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כל מותר לך לשנות את הכיוון כמה שאתה רוצה

למצלמת DSLR יש כמה יתרונות בקבלת תמונה איכותית
חיישן גדול שמספק יכולת טובה יותר לטווח הדינמי, יכולת ISO גבוהה ועוד ...
מערכת פוקוס מבסוסת פזה שהיא מאוד מהירה
גוף שבא עם יכולות תפעול נוחות
יכולת להתקדם עם ציוד רב ומגוון עדשות
אבל יש גם חסרונות כמו גוף גדול ומשקל ואני מכיר הרבה צלמים רציניים שמשתמשים ב DSLR וחושבים על מצלמה קטנה שנוח לקחת אותה איתם ולכן ה RX100 שיצאה הייתה להיט ענק עבור מי שהבין בצילום ורתה מצלמה קומפקטית איכותית.

דרך למצלמה ללא מראה של ניקון J2 יש חיישן של סוני אותו חייישן בדיוק כמו של RX100 ועם עדשת קיט היא זולה יותר מה RX100 והיא הרבה יותר מהירה ממנה - אחת המצלמות המהירות שיש בשוק (עדיין חיישן 1'' שזה מעולה מול קומפקטיות אך קצת קטן מול DSLR)

למשבצת הזאת נכנסות גם מצלמות ללא מראה - שספקות איכות תמונה טובה עם גוף קטן - לדוגמה הסוני A5000 שמגיעה עם חיישן זהה (ממש זהה) לזה שיש במצלמות DSLR של ניקון (ניקון רוכשת ברוב המצלמות ה DSLR שלה חיישנים מסוני)
החיסרון של ה A5000 זה מבחר עדשות יחסית קטן מול מצלמות ה DSLR וכן מחיר התחלתי קצת גבוהה עבורך

הניקון D3100 היא דגם מיושן שכבר לא מיוצר ה D3200 המוצלחת החליפםה אותו וה D3300 החליפה אותה
לדעתי החיישנים של ניקון במצלמות DSLR מוצלחים יותר מאלו שיש בקנון - אבל זה לא הבדל של יום ולילה.
מצד שני עדשות ניקון קצת יותר יקרות - אז אין ממש מנצחת כאן :)

מצלמות ניקון D3200 עם עדשת קיט 18-55 זה כ 1900 ש"ח ועם עדשת ניקון 18-140 במקום זה 3000 ש"ח
מצלמת קנון 1200D עם עדשת קיט 18-55 זה כ 1650 ש"ח ועם עדשת קנון 18-135 במקום זה קצת פחות מ 3000 ש"ח
מצלמה ללא מראה של סוני A5000 (חיישן זהה לזהה של ניקון ואיכות תמונה זהה) עם עדשת קיט זה כ 2000 ש"ח
מצלמה ללא מראה של פוג'י X-M1 עם חיישן מדהים ואיכות תמונה נהדרת עם עדשת קיט כ 2000 ש"ח

מה נראה לך מתאים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב עד כמה רחוקה RX100 ב ISO 1600
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx100/FULLRES/RX100INBI1600.HTM

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואו, כמה אפשרויות..
על אף שכל הסובבים אותי מייעצים לקחת DSLR אני מאוד מתלבט כי די ברור לי שלא אעשה בה שימוש רב כפי שהייתי רוצה (לא אקח אותה לים, לטיולי אופניים, סתם להסתובב בפארק עם הבנות וכד'). ולכן כנראה שלאור הצרכים שלי דווקא משהו קומפקטי ייתן מענה טוב יותר.

כרגע עדיין מתלבט בין הדגמים הבאים:
LF1
S110/S120
LX7
J2
RX100 (דור ראשון - עם מתיחת תקציב)

כאמור, מקסימום איכות לשקל, במינימום משקל וגודל - ובמיוחד הפקת תמונות נאות במקומות סגורים.
למעט ה LF1 וה S120 - בכל השאר אני מעט מוטרד בנושא הזום הקצר יחסית.

מנקודת מבט של מקצוען - בהינתן תקציב של עד +-1300 ש"ח - ולאור הצרכים שציינתי - מה לדעתך תהיה התמורה הטובה ביותר? האם יש מנצחת ברורה או שפחות או יותר כולן יפיקו תוצאות דומות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאתה יכול לראות בתמונות שהצגתי ככול שהחיישן גדול יותר כך איכות התמונה טובה יותר ב ISO גבוהה שזה יתרון.
מצד שני ה LF1 ו S120 עם חיישן יחסית קטן וצריך להבין זאת - ל LF1 יש טווח זום קצת יותר גדול אם זו נקודה חשובה אז זו נקודה חשובה :)

צריך פשרות - גדול חיישן מול גדול טוח הזום
אני לא יכול להחליט עבורך מה חשוב יותר

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
OK
אז אני מבין שאם נבודד לרגע את טווח הזום מהמשוואה אז ה LF וה S120 לא בליגה של הניקון J2 או ה RX...וזה די ברור, גם לחובבן כמוני.
עכשיו - לאור העובדה שה J2 וה RX חולקות חיישן זהה (להבנתי) + J2 מתומחרת ב 500-600 ש"ח פחות - האם יש ל RX יתרון מהותי שבגללו כדאי יהיה לשקול אותה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK
אז אני מבין שאם נבודד לרגע את טווח הזום מהמשוואה אז ה LF וה S120 לא בליגה של הניקון J2 או ה RX...וזה די ברור, גם לחובבן כמוני.
עכשיו - לאור העובדה שה J2 וה RX חולקות חיישן זהה (להבנתי) + J2 מתומחרת ב 500-600 ש"ח פחות - האם יש ל RX יתרון מהותי שבגללו כדאי יהיה לשקול אותה?

ה RX100 היא מצלמה קומפקטית ויש כאלו שמעדיפים מצלמה כזו.
יותר מכך ה J2 עם עדשה מחוברת גדולה יותר ובטח לא נכנסת גם לכיס גדול

החיישן זהה, עדשות של ניקון טובות, יש יכולת להתקדם עם עדשות העתיד ומערכת פוקוס של הניקון מהירה מאוד - כך שלדעתי אם הגודל שלה לא מפריע אז J2 היא יופי של מצלמה

כדי לנסות למצוא אותה בדיל באיביי בחו"ל עם עדשה בעלת טווח זום גדול - אם זה אופציה עבורך

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בהחלט נשמע כמו אופציה מעניינת. נושא הגודל לא מטריד אותי כל עוד המצלמה בגודל ומשקל סבירים = ניתן בקלות לזרוק אותה בתיק גב/תיק רכיבה (מה שמאוד קשה לעשות עם DSLR).

אני מתאר לעצמי שהחיבור לעדשות ניקון השונות מחייב איזשהו סוג של מתאם?
כמו כן, ראיתי שהמצלמה מגיעה עם שני סוגי עדשות קיט - 11-27.5 ו 10-30 מה בעצם ההבדל?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בהחלט נשמע כמו אופציה מעניינת. נושא הגודל לא מטריד אותי כל עוד המצלמה בגודל ומשקל סבירים = ניתן בקלות לזרוק אותה בתיק גב/תיק רכיבה (מה שמאוד קשה לעשות עם DSLR).

אני מתאר לעצמי שהחיבור לעדשות ניקון השונות מחייב איזשהו סוג של מתאם?
כמו כן, ראיתי שהמצלמה מגיעה עם שני סוגי עדשות קיט - 11-27.5 ו 10-30 מה בעצם ההבדל?

לעדשה 10-30 יש מייצב ל 11-27.5 אין
שאני מדבר על עדשות נוספות אני מדבר רק על עדשות ניקון לסדרה 1 - עדשות ניקון האחרות לא יתאימו ועם מתאם זה יהיה מאוד מאוד מגושם לא נוח לשימוש, לא אופציה שצריך לחשוב עליה
ראה עדשות ניקון למצלמה זו
http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Camera-Lenses/1-NIKKOR-Lenses/index.page

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה. בזכות הדיון הזה התוודעתי לעולם ה mirrorless - שככל שאני בודק יותר עושה רושם שמהווה איזון מצוין בין גודל סביר לאיכות (לפחות עבורי).

כמה שאלות:
1. ב J2 - האם ההבדל בין שני סוגי עדשות הקיט הוא קריטי (עם/בלי מייצב)?
2. בהשוואה ל J2 - איפה היית ממקם את ה NX MINI של סמסונג ואת ה Sony Alpha NEX-3N מבחינת איכות התמונה הכללית ומהירות התגובה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות והפרש המחיר בין עדשות הקיט עם המייצב לזו בלי הוא קטן - אז עדיף עם
הסוני NEX זו הסדרה הישנה של סוני כאשר ה NEX 5 הוחלפה ע"י ה A5000 וה NEX 6 הוחלפה ע"י ה A6000 ו NEX 3 עדיין לא הוחלפה -אלו מצלמות מוצלחת, אבל לדעתי היא יקרה יותר מ 1500 ש"ח יותר קרוב ל 2000 ש"ח
בתקציב הזה הייתי בודק את הפוג'י X-A1 יש להם חיישן מעולה ועדשות טובות

אישית לא אוהב את המצלמות של סמסונג - אבל יש כאלו שכן וזו אופציה נחמדה

siboni77

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בהינתן הבחירה הבאה - מה לדעתך עדיף מבחינת איכות התמונה, פשטות ונוחות התפעול:
LX7
J2
RX100 (דור ראשון)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור