ראש MM לפטיפון וזרוע יקרים - אפקטיבי או לא ?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ערב טוב חברים, אבקש את עזרתכם,

אקדים כי עמדתי הנוקשה :) היא שאינני מעוניין להשקיע בראש MC.
תקליטיי הם ווקאל, רוק קל, אקוסטית אך לא מוזיקה קלאסית.

כאמור, בהינתן ראש MM (ברמה גבוהה), האם יהיה אפקטיבי באופן ברור להשקיע בציוד יקר, לדוגמה, פטיפון 'מישל אורב' וזרוע יקרה של '
SME' וכיו"ב ?

(או אולי משום שהראש הוא MM זה עלול ליצור 'צוואר בקבוק' ולכן חבל על הכסף, וכי פטיפון ברמה בינונית כמו 'מישל ג'יירו' עם זרוע של ג'לקו' ימצו את כל הפוטנציאל הגלום בראש) ?

תודה

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב מוטי.

בכל מה שנגעת, אתה צודק.
פטיפון מישל אורבה עם SME, פשוט מתחנן ל MC
כפי שאמרת, בסט הנל, MM יהא סוג של 'צוואר בקבוק'.
עם זאת, MM בסט הנל, לעומת מישל ג'יירו עם ג'לקו ...יהא הבדל גדול.
ישנם ראשי MM מצויינים.
התוצאה שתקבל עם MM בסט היקר, תהא שווה את ההשקעה.
לגראדו למשל, יש ראשי MM מעולים. אישית ...אני אוהב אותם.
מאידך, לא חסרים ראשי MM אחרים מצויינים.
שורה תחתונה, אילו אני הייתי צריך לבחור....
בהחלט הייתי הולך על האורבה עם SME ו... MM.

אגב, אם יותר לשאול.....
מה ההתעקשות נגד MC?
(אני יוצא מהנחה זהירה, שאם אתה שוקל אורבה ו SME, אזי ההתנגדות לא נובעת משיקול כלכלי).

בכל מקרה....
בהצלחה והנאה.
: -)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא הבנתי למה ראש MM ברמה גבוהה הוא אופציה וראש MC הוא לא אופציה - מה אני מפספס?
אם ראש MC ברמה סבירה יכול זול יותר מראש MM יקר
לי יש ראש AT33EV שהוא MC שניתן להשיג אותו בכ 2000 ש"ח (יש ראשי MM יקרים יותר :) ), הוא מורכב על זרוע 750 JELCO

נערך לאחרונה ב:

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
לי אישית יש פטיש (מוצהר - אני בטיפול :משתומם:) לזרועות קלות כלל האפשר, ולכן אני מוגבל לעולם הראשים הקלים עם קומפליינס גבוה, או במילים אחרות - MM

אני יכול לומר ששמעתי ראשי MM נהדרים, שלא נופלים בדבר מראשי MC. בהחלט שונים מהם, מצד שני.

שמעתי גם ראשי MC נהדרים, כך שאני לא ממהר לבחור בסוג זה או אחר.

בעולם ה- MM אני מאוד אוהב את הראשים של גראדו, ובמיוחד את ראשי העץ שלהם. גם לאורטפון יש ראשי MM מצויינים שיודעים לייצר מוסיקה עם הרבה "גוף" (כאן MC קצת חלש) בלי לאבד פרטים. מצד שני, ל- MC על זרוע מתאימה (Mid-Mass) יש צלילות שקשה לראשי MM לייצר.

באופן אידאלי - לפטיפון צריכות להיות שתי זרועות שונות, עם ראשים שונים, כדי להנות משני העולמות. אולי בקרוב אצלי :)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
הלו nkorah

לי אישית יש פטיש
לזרועות קלות כלל האפשר
יש סיבה לזה?
דהיינו, מהניסיון שלך למדת כי זרוע קלה עדיפה?

boazro

אוהב את התחום
מעורבות
110
נקודות
43
לי יש ראש קצת אחר.....MOVING IRON-MI בלי קנטילבר . LONDON DECCA SUPER GOLD
אבל כדאי להיזהר ....הוא ממכר.. :)
בועז

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
לא ממש.
שמעתי כמה זרועות קלות נהדרות - האלמנה שלי וה- SME 3009 III הן דוגמאות בולטות.
בעיקר אני אוהב את איך שהן נראות :)
חלק מזה הוא גם ירושה מימי עבר ומראשים נפלאים כמו ה- Grace F9 וה- Shure V15 שנועדו לזרועות כאלו, וחסרים לי היום.

אני יכול לומר שהתאכזבתי מאוד מה- SME V שעולה הון ולא נשמעה (לאזני) יותר טוב מה- 309 (המצויינת).
כנ"ל ה- Ekos מאוד אכזבה בהשוואה ל- Itok הנהדרת.

וכל אלו לא זרועות קלות...

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אני יכול לומר שהתאכזבתי מאוד מה- SME V
וואלה?
מפתיע קצת.
הייתי בטוח כי מדובר בזרוע לעילא ולעילא.
(אני מניח כי שמעת אותה, עם ראש מתאים מבחינת הנתונים).
אישית לא שמעתי אותה.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
גם אני הופתעתי.
שמעתי אותה עם פטיפון טוב מאוד (SME 20) וראש MC יקר - אני כבר לא זוכר איזה.
אני לא יודע להגיד שהכל היה מכוון לעילא וכיו"ב, אבל אין לי סיבה להניח שלא.

בכלל, אני בגישה שבסופו של יום, לאחר שמגיעים לרמת איכות מסויימת, התועלת השולית מאוד פוחתת...

Itok היא עולם אחר מ- Basic, מצד שני Ekos כבר שיפור זניח על ה- itok.

כנ"ל בעולם של זרועות SME. ה- 309 טובה משמעותית מה- M2, אבל ה- V אכזבה אותי. בטח לא הצדיקה כפול מחיר (ורד)

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
לילה טוב סליחה ה309 עולה יותר . אני רכשתי את ה M2 של SME זרוע טובה . אני מעוניין לשדרג הראש של מיקרו בנץ ACE . לראש אחר אגליידר אולי יש הצעות??

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אגב, אם יותר לשאול.....
מה ההתעקשות נגד MC?
(אני יוצא מהנחה זהירה, שאם אתה שוקל אורבה ו SME, אזי ההתנגדות לא נובעת משיקול כלכלי).

ראש MC מצויין הוא יקר בהשוואה ל-MM, במצבי הפיננסי הנוכחי אינני מסוגל מצפונית להוציא על ציוד מתכלה כ"כ הרבה ממון.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לא הבנתי למה ראש MM ברמה גבוהה הוא אופציה וראש MC הוא לא אופציה - מה אני מפספס?
אם ראש MC ברמה סבירה יכול זול יותר מראש MM יקר
לי יש ראש AT33EV שהוא MC שניתן להשיג אותו בכ 2000 ש"ח (יש ראשי MM יקרים יותר :) ), הוא מורכב על זרוע 750 JELCO

האם ראש MC ברמה סבירה שקול כנגד ראש MM ברמה מצוינת ?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
למה הגישה שראש MM יהיה נחות?
הוא יהיה שונה (ורד)

לדוגמא (ואני בכוונה בוחר בדוגמאות מאותה החברה), אני לא בטוח בכלל שה- Ortofon Quintet Black טובה יותר מה- M2 Black. ה- M2 נשמעת "גדולה" ו- "חיה" יותר. ה- Quintet "צלולה ו- "אוורירית" יותר. שתיהן מציגות רמה דומה של פירוט, אולי אפילו ה- M2 מפורטת יותר. ה- M2 תציע באס קצת יותר עמוק, אני לא בטוח שלא על -חשבון דיוק.

המחירים שלהן דומים.

תחליף את ה- Quintet ב- Cadenza Black (עולה בערך פי שלוש) ומי שהעדיף את ה- Quintet על ה- M2 יקבל קצת יותר מאותו סוג צליל. מצדיק את הפער במחיר? אני ממש לא משוכנע (אישית חושב שלא). מי שהעדיף את ה- M2 ימשיך להעדיף אותה.

החלף את אלו ב- SPU ואתה בעולם אחר. שוב - יש אלו שיואהבו (אני :)), יש כאלו שלא יבינו על מה ההייפ. בכל מקרה תצטרך זרוע מיוחדת, כי הזרועות המודרניות לא בנויות לראשים הכבדים האלו.

מוסר השכל? אין לי ממש. גם לא כללים לבחירת ראשים. יש טובים ובינוניים וגרועים מכל סוג. חשוב יותר שהראש ישמיע את המוסיקה בצורה שאתה אוהב, ובמיוחד ההתאמה בין הראש לזרוע הקיימת (ולפטיפון).

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
חשוב יותר שהראש ישמיע את המוסיקה בצורה שאתה אוהב, ובמיוחד ההתאמה בין הראש לזרוע הקיימת (ולפטיפון).

איך באמת ההתאמה של M2 עם SME 309 ?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
Ortofon אומרים שלא מתאים

מצד שני, מדובר בראש במשקל 7.2 גר' עם קומפלינס של 22 - אני לא רואה סיבה שלא יתאים...

(ורד)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האם ראש MC ברמה סבירה שקול כנגד ראש MM ברמה מצוינת ?

אתה אוהב לדבר בסלוגנים :)

בו נדבר במספרים ב 2000 ש"ח איזה ראש MM אתה מגדיר כמצוין?
לטעם שלי ראש ה MC שלי הוא תמורה מצוינת לכסף, אני לא מכיר ראש MM שהיה מספק לי את התמורה הזאת - אני לא פוסל ראש MM בגלל שהוא MM אני מחפש ראש מתאים לי.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אגב מוטי.
אפרופו מישל אורבה....
אתה חייב לעצמך לשמוע את הזרוע של IKEDA
לפני שאתה 'ננעל' על ה SME
(אותו יבואן).

אני שמעתי את הזרוע ....מפלצת!
מה גם, לא מזמן יורם החליף לזרוע הזו...
תוכל לקבל את חוות דעתו בנוסף.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
תודה, אברר על כך.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אתה אוהב לדבר בסלוגנים :)

בו נדבר במספרים ב 2000 ש"ח איזה ראש MM אתה מגדיר כמצוין?
לטעם שלי ראש ה MC שלי הוא תמורה מצוינת לכסף, אני לא מכיר ראש MM שהיה מספק לי את התמורה הזאת - אני לא פוסל ראש MM בגלל שהוא MM אני מחפש ראש מתאים לי.

אני חושב שהברונז מחירו מעט מעל 2000.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
לא ממש.
שמעתי כמה זרועות קלות נהדרות - האלמנה שלי וה- SME 3009 III הן דוגמאות בולטות.
בעיקר אני אוהב את איך שהן נראות :)
חלק מזה הוא גם ירושה מימי עבר ומראשים נפלאים כמו ה- Grace F9 וה- Shure V15 שנועדו לזרועות כאלו, וחסרים לי היום.

אני יכול לומר שהתאכזבתי מאוד מה- SME V שעולה הון ולא נשמעה (לאזני) יותר טוב מה- 309 (המצויינת).
כנ"ל ה- Ekos מאוד אכזבה בהשוואה ל- Itok הנהדרת.

וכל אלו לא זרועות קלות...

כל הזרועות שציינת הן זרועות קלות עד קלות/בינוניות. אף אחת מהן לא מעל 14g effective mass. בייחוד SME V שעשויה מגנזיום והיא באזור 10g.

זרועות כבדות הן: Ikeda IT345/407, FR 64/66, SEAC 407/506, EMT 997 שרובן באזור ה30g.

אם אתה חובב של ראשי High Compliance MM כדוגמת Shure V15 , אכן זרועות קלות הן הפיתרון ויש לסטים האלו קסם לא נורמלי!

יש משהו בכך שראשים כמו גראדו למשל נשמעים מלא יותר מהרבה אופציות MC שקיימות בשוק,
ולכן (לדעתי), הדרך היחידה להמנע מהחזקת 2 זרועות עם MM וגם MC- היא זרוע כבדה וראש MC Low compliance
(החל מDenon DL-103 והלאה ). אז אתה מקבל את הפירוט והדינאמיות של MC , יחד עם מסה ומשקל של MM כדוגמת
Grado - רק הרבה יותר פתוח בעיקר בקצוות.

לגבי השואל, אם ברצונך למכסם כל ראש איכותי, וזה לא משנה אם זה MM או MC, אתה צריך בסיס וזרוע ברמה גבוהה.
יש התאמות טובות, ויש פחות- וזה לא בהכרח קשור למחיר ! זה קשור לאופי הצליל הנדרש והתאמה מכנית.
מניסיון שלי, היתה לי תקופה מסוימת שחוברו אצלי Michell Orbe SE + SME V + Grado Gold
לא הראש הכי מפורט בעולם ולא מתאים למוסיקה קלאסית . אבל ג'אז ורוק פשוט היו חוויה אנלוגית שלא שומעים כל יום!
אם היית שומע את אותו הראש על Gyro SE + RB300/ Jelco - היית שומע מיד ירידה בדינמיות ובמשקל של הצליל.
אפילו עם הראש הפשוט הזה. האם זה מתאים לך/ נכון לך ? זה רק אתה יכול להחליט. אני חושב שצריך להיות איזון
מסוים במערכת, יחד עם ההגברה , הפונו והרמקולים - לכן המשוואה הזו לא ממש פתירה על הנייר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור