המלצה למצלמה קומפקטית - 1500-2000 ש"ח

amitw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

אני מחפש מצלמה קומפקטית בטווח המחירים בין 1500-2000.

אין לי הרבה ניסיון בצילום. מחפש בעיקר מצלמה איכותית שתחזיק מעמד לאורך זמן.

ראיתי ביקורות טובות על ה Canon PowerShow G16.

מה דעתכם ?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון G16 מצלמה מוצלחת מול קומפקטית רגילה היות ויש לה חיישן גדול יותר 1/1.7 אניצ מול 1/1.23 אניצ וכן עדשה מוצלחת - נקודות שעוזרות לה לספק תמונה טובה מול קומפקטית רגילה, כמו כן היא בנויה טוב וקלה לשימוש

החסרון הגדול של מצלמה זו, זה הסוני RX100 שמגיעה עם חיישן בגדול 1 אינצ (כן, זה כבר הבדל בגדול) וגם עם עדשה מוצלחת.

אם אתה מוכן לרכוש מצלמה ללא מראה (יכולת להחליף עדשה אבל ללא עינית אופטית ובהתאם גם קטנה יותר) אפשר לרכוש מצלמה עם חיישן APS-C זהה לזה שבמצלמות DSLR (רפלקס) בגדול 1.3 - 1.25 אניצ בערך לדוגמה
סוני A5000 עם עדשת קיט או פוג'י X-M1 עם עדשת קיט

בכל מקרה מדובר על מצלמות בתקציב שלך

אם זה לא ברור לדעתי לגדול החיישן חשיבות מאוד גדולה על איכות התמונה.

amitw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי כרמי,
תודה על התשובה העניינית.
קצת קראתי על מצלמות חסרות מראה, והבנתי שהזום האופטי שלהם יחסית קצר לעומת מצלמות "רגילות". אני מבין שזה תלוי כמובן בעדשה שאני קונה.
מה המחירים של עדשות שמתאימות למצלמות הנ"ל?

השימוש של המצלמה הוא מאוד ורסטילי. אני יוצא להרבה טיולי נופים, קצת מאקרו, בע"ח.
יוצא לא להשתמש בזום האופטי לא מעט.

האם המצלמה ללא מראה תוכל לתת מענה לשימושים שלי לפי דעתך ?

תודה רבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה יודע שהמצלמה שציינת G16 בעלת זום כפול 5 בלבד - אז אין לה טווח זום גדול ואני לא מכיר בטווח המחירים שלך מצלמה איכותית עם טווח זום גדול - כך שאנחנו צרכים לעשות עדיפות ולראות מה חושב לנו יותר.

עדשות טובות בדרך כלל עולות הרבה כסף ועדשות שהן עם טווח זום גדול זה בעיה כבר יותר גדולה - כך שעדשות הקיט שהן עדשות הזום הזולות של כל חברה מגיעות עם טווח זום כפול 3 בלבד (יש עדשות קיט עם טווח זופ גדול אבל הן לא זולות) - זה נכון לכל מצלמות.

לגבי מצלמות עם טווח זום גדול בתקציב שלך עם חיישן גדול - לא עולה לי כעת הראש מצלמה,
אם חשוב טווח הזום אז מצלמה כמו פנסוניק TZ40 תספק את הסחורה עם טווח זום כפול 20 וחיישן קצת קטן - היא אומנם עולה רק כ 1000 ש"ח אבל גם אם נכפיל את המחיר לא נקבל מצלמה טווח זום כזה ואיכות יותר טובה - אז חבל על ההשקעה

אפשרות נוספת היא ניקון P7000 או P7700 החדשה יותר שדומה מאוד לקנון G16 רק שעם טווח זום כפול 7.1 האם זה מספק?

כעת השאלה איזה כיוון מתאים לך?

נערך לאחרונה ב:

amitw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
התכוונת ל nikon p7700 נכון ? :)

אם נשים רגע את עניין הזום בצד,
מבין ה nikon p7700, canon G16 ו sony rx100. איזו מצלמה היית בוחר מבין שלושתם ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן ניקון :)

ברור שה RX100 עדיפה
http://www.dtown.co.il/articles/2576.html

אבל במחיר קרוב וטווח זום דומה הסוני A5000 או פוג'י X-M1 עם עדשות קיט - יותר טובות :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רק להבין את ההבדל בבקשה תמונה זהה ב ISO 1600 שזה קצת גבוהה בכמה מצלמות שונות

G16
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-g16/FULLRES/G16INBI01600.HTM

RX100
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx100/FULLRES/RX100INBI1600.HTM

כמובן שבערכי ISO יותר נמוכים ההבדל יהיה קטן יותר
A5000
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a5000/FULLRES/A5000INBI01600.HTM

X-A1 דגם דומה ל X-M1
http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-a1/FULLRES/XA1INBI01600.HTM

ולהבין מה מצלמת סופר זום טובה שרוב האנשים קונים עושה - בבקשה פנסוניק FZ200 ב ISO 1600
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-fz200/FULLRES/FZ200INBI1600.HTM

כעת ההחלטה שלך :)

amitw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ניראה שה fuji ו ה sony A5000 נתנו את התוצאות הכי טובות.

מה אתה אומר, על מה ללכת ?

וממש תודה על כל העזרה !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
השאלה: נושא הזום עד כמה הוא חשוב לך?
היות ומצלמות ללא מראה אלו מגיעות עם עדשות קיט שהן זום כפול 3
יש כאן פשרות :)

amitw

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אולי עדיף לי ללכת על ה A5000 ובעתיד לקנות עדשה נוספת עם זום ?
אני ממש מתלבט :מבולבל::מבולבל::מבולבל:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה כיוון מעולה - אם זה מתאים לך
כך בחשבון שעדשה זום כמו סוני 55-200 עולה כ 1500 ש"ח
אפשר לנסות להשיג עדשות זולות בחו"ל

Fellios

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה יותר טוב מבין קנון G16 וניקון P7700 למטרת צילום מוצרים מסחריים?
בזאפ אני רואה הבדל של 500 ש"ח בין ראשון לשני ואני מתלבט.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם המטרה היא צילום מוצרים הייתי בוחר מצלמה אחרת.
מה התקציב ומה הדרשות הנוספות מהמצלמה?

Fellios

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא הייתה הולך על שתי מצלמות מוזכרות לעל?
אני גם הייתי רוצה משהו פחות גדול מ-DSLR וללא צורף בהחלפת עדשות.
משהו יותר טוב ממה שיש לי כעת!

תקציב 1200 - 1500 ש"ח (לא כולל אחריות MACK)
דרישות של צילום ב-RAW
בקרה ידנית ב-f/ stop, shutter, exposure
HOTSHOE לפלאש חיצוני
WI-FI (רצוי...) שאוכל לראות תמונות ישר במחשב

מצורפת תמונה של ציוד בו אני משתמש כעט.
אני גם צריך תוכנה לפוסט-עריכה של תמונות בשביל לכוון תאורה, צבעים, יצור צל וכוי
שמעתי Adobe Lightroom עושה עבודה טובה ויש צלמות שנמקרות איתה בבנדל בארה"ב.

תמונות מצורפות

• shooting-equipment.jpg
    shooting-equipment.jpg
    KB 71.7 · צפיות: 456

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חייב לציין שבתקציב הזה אין הרבה אפשרויות טובות הכוללות את כל היכולות
אני עדיין ממליץ על מצלמות ללא מראה (עם אפשרות להחליף עדשה), אבל שרוכשים אותה עם עדשה אחת, אז לא צריך להחליף כלל עדשה - מצד שני מקבלים מצלמה עם חיישן גדול יותר ועדשה איכותית יותר ואיכות תמונה טובה ממצלמה קומפקטית או דמוית SLR

אם אני מוריד את נושא ה WIFI אז
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=809104
עם עדשת 14-42 נכנסת בתקציב

אם עדיין חשוב ה WIFI אז
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=862579
עם עדשת 20-50 קצת מעל התקציב

עד כמה שאני יודע חלק ממצלמות DSLR של קנון מזכות ברישון ל LR, אבל פסלנו DSLR :)

Fellios

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה carmi

אהם חוץ מ-WI-FI כל דברים אחרים שחשובים לי נמצאים אצל מצלמות שהזכרת או שאם יכולתי לחיות בלי WI-FI היית ממליץ על אולימפוס EPM1?

אני אוהב שהיא קטנה אבל גישה לבקרים לרוב היא נראת דרך חייגן הזה לעומת קנון G-16 (לא הבנתי קטע של LR...)
חוץ מזה מהו זמן של הסתגלות למישהו כמוני שרק השתמש במצלמה אחת פשוטה רוב הזמן? האם זמן למידה ארוך?

אני שמעתי שלמצלמות של מותגים מסויימים יש תאימות עם הרבה עדשות אוניברסליות (אולי מתאם) ויש מותגים שנגד לאפשר תאימות זו וניתן רק להשתמש בעדשיות שלהם...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתקציב צנוע קשה למצוא מצלמה שתספק את כל הצרכים :)
כמו כן גודל פיזי של מצלמה לא מספר על היכולות שלה למצלמה זו חיישן גדול בגדול ש 4/3 אינצ' כלומר אינצ' ושליש
מול מצלמה כמו G16 עם חישן בגדול 1/1.7 אינצ'.

תפעול המצלמה הוא בסדר ולא יותר מכך היות והיא קטנה - בבקשה וידאו על המצלמה באנגלית

אם רוכשים DSLR מקבלים חיישן גדול עוד יותר ותפעול יותר נוח, אבל היא גדולה יותר (וגם ללא WIFI) לדוגמא קנון 1200D עם עדשת קיט 18-55 נכנסת לתקציב. ואז צריך לבדוק האם רכישה של מצלמה זו מגיעה עם רשיון ל LR כלומר Lightroom

אפשרות נוספת זו מצלמה ללא מראה של קנון EOS M, בעלת איכות תמונה של DSLR, אבל קטנה יותר - אני אישית לא אוהב אותה היות ומהירות הפוקוס שלה איטית (האם זו נקודה חשובה?)

יש אפשרות עם מתאמים לחבר הרבה עדשות ולהרבה מצלמות, אבל מתאם עולה כסף, לא תמיד עובד חלק ולפעמים גם ללא יכולת פוקוס אוטמטית.

מצלמות ללא מראה של פנסוניק ואולימפוס חולקות עדשות ונמצאות תקופת זמן בשוק כדי לקבל מבחר עדשות טוב.

אם אתה יכול לעלות בתקציב לכיוון ה 2000 ש"ח יש כבר מבחר נוסף של מצלמות - האם זו אפשרות ?

Fellios

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום.

אם הייתי אומר שיש לי תקציב של עד 2000 ש"ח איזו מצלמה למטה הייתה ממליץ על 2 מצלמות קודמות?

1. Panasonic LX7
2. Samsung NEX300
3. Sony Alpha NEX-3N
4. Sony Alpha A5000

Optic Viewfinder ומייצב אופטי יכולים לסייע לי בצילום דרך אגב כי אני מצלם כעת בחוץ בשמש ולפעמים חצובה לא נכנסת למקומות מאיפה אני רוצה לצלם. זכור לי של-EPM1 OLYMPUS יש שניהם...

ל-OLYMPUS אצטרך לרכוש גם תיק נשיאה שקשה להשיג לפי מה ששמעתי. גם משטח שלה לא טוב לאחיזה ואצטרך לרכוש מדבקה לאחיזה או חגורה. בדבר אביזר פלאש חיצוני, נדמה לי שלא נמכר איתה ביחד.

בעניין של אחריות, אומרים יותר טוב עדיף לקנות בארץ למרות שיש למספר חברות אחריות בינלאומית.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מכיר חברה מצלמה שנותנת אחריות בין לאומית ומכבדים אותה בארץ. יש אפשרות לרכוש אחריות, ביטוח של מק אבל זה במחיר נוסף. רכישה בחול עם מוסיפים מעמ זה לא יותר זול. יכול להיות שאפשר למצוא דיל מיוחד, אבל צריך לבדוק שהמוכר ידוע ואמין.

בקשר למצלמות אז לאולימפוס יש את e-pm2 הקטנה ואולי מידי ויש את הדגם שקצת יותר גדול ויותר נוח ביד ה e-lp5 אבל בדגם הזה הפלאש הוא חיצוני ומגיע בסט יחד עם המצלמה (צריך לבדוק שמקבלים זאת).

המצלמות של סוני ה nex 3n וה a5000 שהוא דגם המתקדם יותר בעלות חיישן גדול יותר שמספק יכולת לתמונה נקיה יותר בערכי iso גבוהים, אך ללא מיצב במצלמה (יש מיצב בעדשה) ומהירות פוקוס פחות מוצלחת מזו של אלימפוס.

בקשר לגודל המצלמה עם עדשות כדי לראות באתר camerasize.com

אני מקווה שהמידע הזה עוזר

נערך לאחרונה ב:

Fellios

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן. זה עוזר carmi

לדעתך יהיה שווה לשקול עדשה זאת בעתיד בהתחשב שאני רוכש אולימפוס E-PM1?
או שאוסיף 200 ש"ח ואקנה E-PM2 כבר ללא עדשה לעיל? שמעתי מצלמה זאת יותר טובה בחושך, בעלת צג מתקפל, בעלת מספר נקודות לפוקוס (זה חשוב במיקוד על איזור מסוים בצילום מוצרים מסחריים, לא?) ומגיעה עם פלאש. ובשביל בונוס, לא צריך לקנות מדבקה לאחיזת מצלמה כי ב-E-PM1 זה חסר...

עכשיו כתבו לי שבמקום E-PM2 עדיף לקחת כבר E-PL5 כי הבדל במחיר הוא כמעט 100 ש"ח...

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור