התאמה של עדשות קנון מלפני 20 שנה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
האם העדשות ממצלמת REBEL 1000 מלפני 20 שנה מתאימות למצלמות החדשות ?
יש לי שתי עדשות בנפטלין מאז שנעלם הפילם.
http://mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/eos/eoscamera/EOS1000FnRebel2s/index.htm

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
איזה עדשות יש לך - מה רשום על העדשות?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
canon ef 100-200 1:4.5a
canon ef 35-80 1:4-5.6 ll

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי העדשות יעבדו על מצלמות DSLR של קנון החדשות וגם על גרסאות REBEL
לפי ביקרות ברשת האיכות האופטית סבירה בלבד ושל 35-80 גם פחות מכך שהייתה בזו בזמנו עדשת הקיט

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
אז חבל על ההשקעה אם כך
בקרוב אתייעץ לגבי מה כדאי לקנות אני בהתלבטות קשה ....... :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם יש עדשות אז אין השקעה - כדי לנסות, זה לא עולה כסף לנסות?
או שאני מפספס

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
אתה צודק כמובן אבל אם העדשות לא יתאימו או לא טובות או אצטרך להשקיע בעדשה טובה אז המחיר יעלה מאוד.
ההתלבטות שלי היא בין מצלמה כגון RX10 או חסרת מראה כגון A6000. ברקע כמובן גם מצלמות כמו הפנסוניק GM1 או הדגם הנמוך יותר GF6 עם עדשות טובות.
האם גוף קנון כגון 700D עם העדשות שלי ייתן תוצאות טובות יותר ?
לדעתי ה RX10 תיתן את התוצאה הטובה ביותר מכל האופציות ובמחירים עד 5000 ש"ח בגלל העדשה המצוינת.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב שאנחנו קופצים על כמה שלבים
א) מה בדיוק הצרכים מהמצלמה?
ב) מה התקציב למצלמה?
ג) על מה אתה מוכן להתפשר ועל מה לא?

אבל אני זורם איתך למרות זאת ולמרות שעדשות זה נקודה מאוד חשובה יש לקחת בחשבון את גדול החיישן ול RX10 יש החיישן הקטן בחבורה 1'' שאומנם גדול מזה שיש במצלמות קומפקטיות רגילות אך קטן מזה שיש ב GM1 או GF6 שהוא 4/3'' ובטוח מזה שיש ב A6000 או בקנון EOS (למרות שאישית לא הייתי בוחר ב 700D אלה בדגם כמו 600D שמספק אותה איכות תמונה בפחות כסף ומשאיר תקציב לעדשות אם צריך)

בקשר לעדשות שיש לך - הן עדשות שנבנו לצלמה עם פילים בגודל של 35 ממ - זה אומר שמצלמות קרופ כמו קנון EOS REBEL הן מחושבות ביחס של כפול 1.6 כך שעדת ה 35-80 נהפכת להיות 56-128 ויהיה חסר לך את הטווח הרחב בכל מקרה.

כעת תן לי לחזור לשאלות שלי וננסה למצוא לך את הסט המתאים לך :)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
צלם חובב לגמרי עם נטייה מוגזמת לחשוב שהוא יודע לצלם ...............:)
באיזה מהחסרות מראה יש את השילוב הטוב ביותר של גוף עדשה בשלב הראשוני עם השקעה עד 5000 ש"ח ?
ואפשר לרדת בהדרגה לרמות נמוכות יותר אם בא לך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשות הקיט של פוג'י הן המוצלחות ביותר וביחד עם חיישן מוצלח הן מספקת יופי של תמונה - אבל לא כל אחד מתחבר לתפעול המצלמה בתקציב ניתן לרכוש את X-E2 עם עדשת הקיט וגם נשאר עודף

כמו כן הסוני A6000 מעולה ועדשת הקיט שלה סבירה בהחלט, הנושא שעדשות טובות עבורה לא זולות (אבל ניתן לרכוש מתאם לעדשות של קנון :) )

יש מצלמות ללא מראה עם חיישן 4/3 מעולות של פנסוניק ואולימפוס עם מבחר עדשות גדול (וגם ניתן לבחור בין עדשות של שתי החברות עבור כל מצלמה) - האם זה יכול להיות כיוון?
אפשר לבדוק פנסוניק GX7, GH3 אולימפוס OMD-EM1 או EM10, EM5

מצלמות DSLR לא באות בחשבון? להם יש במחר הכי גדול של עדשות :)

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
הכל בא בחשבון. איזה הצעה טובה יש ל DSLR עם עדשה טובה ?
מה עם הפנסוניק GM1 , GF6 ? לא רשמת בגלל שאין את כל האופציות כמו הוספת פלאש ועינית ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמה זה לא רק חיישן ועדשות
יש מערכת פוקוס, כפתורים וחוגות שליטה, ומגוון יכולות תפעול שונות שלא משפיעות ישירות על איכות התמונה, אבל מאוד חשובות לצלם ביכולת לצלם והן בחווית הצילום (למשל מערכת פוקוס טובה יותר וקצת צילום מהיר יותר חשוב לצילומי ספורט - אבל עבור צילום נוף לא יספק שום יתרון)

לפוג'י יש מצלמת דגל בשם X-T1 שיש לה את אותו החיישן כמו ב X-E2, אבל בעלת יכולות ושליטה מוצלחות יותר והן עיניית טובה יותר שמספקת יכולת צילום טובה יותר אבל השינוי באיכות בתמונה יהיה קטן.

כך גם לסוני יש דגם A5100 זול יותר מה A6000 בעל יכולת לאיכות תמונה דומה מאוד, אני מאמין שבעתיד סוני גם תוציא דגם בשם A7000 שיהיה עוד יותר מתקדם מה A6000 וסביר שיהיה בעל איכות תמונה דומה.

לאחר שאמרתי זאת השאלה היא מה הכוונה איכות? :)
איכות תמונה? איכות בניה של המצלמה? איכות היכולת לצילומי ספורט?

עוד יותר מכך - לכל חברה יש את הגישה שלה לעיבוד התמונה ועבור צלמים שמצלמים ב JPEG יש הבדל גדול בין החברות באיך שהתמונה נראת - אז כדי להתאים את המצלמה צריך לדעת יותר לעומק את הצרכים
אתה הולך לצלם ב JPEG?
אתה חושבה לך מהירות עבור צילום ספורט?
האם עינית זה חושב האם אתה הולך להשתמש בפלאש?
האם גדול גדול זה יתרון או חיסרון?
מה אתה הולך לצלם ומתי?

אם גדול לא מפריע לך אז D5200 מצלמה מעולה עם יכולת נהדרת, פוקוס מהיר ומתאימה לרוב דרישות הצילום ועם מבחר עדשות נהדר בשוק.

אם גדול קטן הוא יתרון באמת לללא מראה יש יתרון - כמובן שמערכת הפוקוס טובה מעלה את המחיר ועינית מעלה עוד את המחיר ועינית טובה מעלה את המחיר עוד יותר.
קצב צילום מהיר גם מעלה את המחיר ו... לכן אני שואל מה באמת חושב כי להמליץ על מצלמה במחיר יקר עבור מי שלא מצלם ספורט ועמידות למזג אוויר זה לא מתאים :)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
ה 5200 אופציה לא רעה בכלל
איזה עדשה טובה היית ממליץ ? משהו עם זום סביר וצמצם טוב לפחות 2.8

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סיגמא או טמרון 17-50 F2.8
טווח זום לא גדול, אבל אין עדשות עם טווח זום גדול וצמצם גדול
אופציה אחרת היא ניקון 18-140 עם צמצם קטן יותר של 3.5 ל 5.6 עדשה לא רעה עם טווח זום יפה
כן, יש צורך להתפשר :)

ראה עוד מידע על דילמת העדשות של הצלם DSLR המתחיל
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
טוב אז פינה אחת סגורה - במידה ואחליט לקחת DSLR ה 5200 תהייה הבחירה שלי.
אבל אם אחליט ללכת על משהו קטן יותר וקומפקטי שאוכל לקחת איתי לכל מקום אקח את אחת מחסרות המראה.
אופציה אחת טובה נראית לי הסוני הזו שאמנם לא חדשה אבל יש לה את מע' הפוקוס ההיברידי ואפשרות פלאש:
http://www.cameramia.co.il/מוצר-3498,1639-Sony-Alpha-NEX-5T-KIT-16-50mm.aspx
זו לא תהיה בחירה מצוינת עם עדשת קיט בשלב הראשון לאיכות צילום גבוהה אבל בגוף קטן ?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
שמתי לב שגם אין לה פלאש פנימי............ :נגד:
כמה שאני מסתכל יותר ויותר על המפרטים אני חוזר לאהובה הראשונה שלי מכולם - ה A6000

אבל הפוג'י מעניינת בהחלט גם כן והמחיר נמוך משמעותית.
קצת הפחדת אותי מהתחלה עם נושא התפריטים שלהם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הפוג'י המקבילה ל A6000 במחיר היא ה X-E1
אבל ה X-M1 צריכה לספק אותה איכות תמונה - הפוג'י מגיעה עם עדשת קיט שנחשבת מוצלחת, תפעול כדי לבדוק (אולי יתאים לך) ותפעול זה בפרוש לא רק תפריטים.

יש גם גרסה חדשה ל A5000 ה A5100 אבל לדעתי בפרש קטן במחיר מול ה A6000 הטובה יותר

בבקשה השוואת תכונות מלאה של המצלמות המדוברות
http://www.dpreview.com/products/co...y_a5100&products=sony_a6000&sortDir=ascending

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור