האם חשבת לפתוח חנות אודיו משלך?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לעתים קרובות אני רואה, שטחי מסחר ריקים, פשוט מתחננים לחנות אודיו/וידאו, במיוחד כאשר יש להם חלונות ראווה גדולים והם ריקים מזה זמן מה. לא פעם, חשבתי להביא חברת אודיו חדשה לארץ, אך הנושא ירד. לפני 20 שנה, שמי (משיח) אמר לי שלא אעז לפתוח חנות אודיו, כי זה לרוץ ולזרוק כסף לריק. כנראה שהוא צדק ודעתי לא השתנתה.

האם אתה חושב/חשבת לפתוח חנות אודיו משלך?

תומר

נערך לאחרונה ב:

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
הייתה באותה סירה לפני כמה שנים...

היום, ממה שאני רואה אצל מרבית הלקוחות, לא כולם מבינים בתחום ורוכשים את מה שהם יכולים בתקציב המוגבל...
מי שיש לו תקציב מכובד רוכש מותגים ידועים או רוכש ממקומות שכבר שנים בתחום.

לקוחות רבין מבינים כיום את החשיבות של תשתית והכנה לעתיד מאשר רכישה עכשיוית, לכן אני משקיע יותר בתכנון ובנייה של תשתית וציוד קצה תמיד אפשר לשדרג...

לפתוח חנות אודיו היום זה לא לשבור את השוק אלא כמו לפתוח עוד מכולת שכונתית...

זו דעתי האישית לפחות

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
היי אנד אודיו זה עולם הולך ונעלם, כשיותר ויותר מכשירים חדשים נותנים תמורה ממש לא רעה לשנקל. זה הופך את התחרות ליותר ויותר חריפה, בעוד שבמדינה מרובת רגולציה מוצצים את הדם לבעל עסק שמתאמץ להרים את הראש מעל המים כדי לנשום.

נדמה לי שזה היה ערן מאודיופריק (וסליחה אם טעיתי) שסיפר איך בשם התקינה רצו לחרב לו מכשיר יקר, בשביל בדיקה שנחיצותה מוטלת בספק. אז התשובה היא...לא.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
כשיהיה ממון אחשוב על הנושא ברצינות
אבל יותר בסגנון של חנות יד שניה עם מוצרים שנבחרו בקפידה,
בעיקר ייבוא מחו"ל ולא שאריות של כל מה שלא הצליחו למכור בלוחות
הרי כמו שאמרו - "מכולות" יש בשפע..

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
שבוע טוב וחג שמח בטח שכן הלוואי מה פה שלך ליושב במרומים . אני ההיתי רוצה לפתוח חנות כזאת . אבל צריך המון כסף . מקווה לזכות בלוטו . אני לוקח איתי את גמליאל כשותף נותן לו יד רחבה . לוקח לכל קליינט הביתה כדי להאזין בבית . נותן אופציה לתשלומים . לאנשים רציניים ההיתי נותן לקנות בעקיפין . ישנם אנשים שמחפשים וינטאג ברמה גבוהה . אך נושא היבוא קשה . לוקח את חברת cabasse ומביא רמקולים טובים שלהם שאני מכיר . ולא כל הסטליטים וכל מיני גימיקים . את חברת jadis כהגברה . אודיו מקה . את רמקולים של מרטן ויש עוד . עושה חדרים לפי רמת הרפרנס . את הצעצועים וקולנוע ביתי . לא ההיתי משקיע בזה חבל על הכסף . והיד עוד נטויה אבל הכל אשליות .

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
חנות יד שניה, עם מרכז שיפוץ vintage איכותיים - נשמע רעיון אדיר! כולל יצוא לחו״ל, למשל דרך Ebay.
זה לא מצוץ מהאצבע, זה עובד ואני מכיר אנשים שעושים את זה על בסיס פרטי.
מוכן להיות המרכז הטכני של החנות...
רכישת רכיבים איכותיים, מציאת רכיבי Vintage שאי אפשר בלעדיהם, יצירת בסיס טוב של technical reference manuals עם שרטוטים.
איתור והבאת ציוד איכותי, הבאתו לרמה אפילו גבוהה יותר מה-spec המקורי.

נשמע לי אחלה רעיון לפנסיונר נלהב (אני לא מאד רחוק מזה...)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
האם שמתם לב שאודיו איכותי בבית הוא בעיקר של "זקנים" בני 50 שנים ומעלה (אלדר/תומר/יואל/יוצאים מכלל)?

תומר

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לא, למה? ממוצע הגילאים באירוע הקדמים הגדול דווקא הפתיע אותי בממוצע נמוך משחשבתי.

אבל צריך לזכור שהתחביב הזה מחייב הכנסה פנוייה לא מבוטלת - דבר שבד"כ מגיע בשלב המאוחר יותר של החיים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
כשיהיה ממון אחשוב על הנושא ברצינות
אבל יותר בסגנון של חנות יד שניה עם מוצרים שנבחרו בקפידה,
בעיקר ייבוא מחו"ל ולא שאריות של כל מה שלא הצליחו למכור בלוחות
הרי כמו שאמרו - "מכולות" יש בשפע..

זה קצת מצחיק אותי, שאתה כחסיד של יבוא אישי שלא מוכן לשלם אם אני זוכר אפילו 10-15% תוספת בארץ, חושב שיקנו דווקא אצלך. במה תהיה שונה, בדיוק? :)

הרי כדי למכור במחירים של יבוא אישי ולהרוויח (אתה רוצה להתפרנס אני מניח), תצטרך לקבל הנחות רציניות מול יצרנים. איזה כוח בדיוק יש לך עם מחזור מכירות זניח בכל קנה מידה?

אלא אם כן תמכור מגברים ו/או עדיף - כבלים, כי לא צריך אחריות - בכמה אלפי דולרים. אז כמה מכירות בודדות בחודש ואתה מסודר כלכלית. תמכור כזה מגבר ב-120K, ויאללה, 30-40 אלף לכיס

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני חשבתי הרבה זמן לעשות עסק הקשור לכל מה שנוגע לאודיו ממוחשב, עוד בשנת 2009 כשזה רק התחיל. אבל השוק בארץ כ"כ קטן שלא שווה להתעסק עם זה.

אודיו איכותי הוא שוק נישה שתמיד יהיה קיים אבל תמיד יהיה נישה. הרגלי הצריכה משתנים כבר שני עשורים, ואין שום סיבה להניח שתהיה חזרה אחורה למערכות הסטראו הגדולות של פעם.

לפיכך, אם כבר פותחים חנות, צריך שהיא תהיה ברוח העשור השני של המילניום השלישי. ולצערי הרב (מאד מאד) זה נוגד כמעט לגמרי את הלך הרוח האודיופילי.

יוזמה הרבה יותר מעניינת היתה יכולה להיות אם חברות היו מתאגדות ביחד ותורמות לאירגון גג שממומן ע"י כולן, ומטרתו הוא יצירת לובי ציבורי להעלאת המודעות של אודיו איכותי.
אמנם מצד אחד אני לא יכול שלא לגחך על התחביב שלנו, שהרי בינו לבין מוזיקה יש קשר מועט. וחושב בנוסף שההתנשאות של כולנו על אלה שלא בתחום, כאילו הם נהנים פחות ממוסיקה כי יש להם ציוד פחות טוב, היא מגוחכת עוד יותר. אך מצד שני, כשאני מחליף רכיב ונהנה יותר כי פשוט יש יותר מוסיקה, זאת תחושה חזקה מאד ושאינה מוטלת בספק. והלוואי שהיתה פלטפורמה שעליה אפשר לקדם את המודעות הזאת ליותר אנשים.

לדעתי ווילסון עושים את זה קצת, ראינו את זה בסירטון של האוניברסיטה שתומר הביא לפני שנה וקצת. חמוד. אבל לא מספיק ולא לגמרי בכיוון.

ולאחר שסיימתי ללהג (הרי אנחנו לא אוהבים פה ליהוגים, רק משחקים מוזיקליים של ציוד), אני חושב שאם כבר לפתוח - אז חנות אוזניות יכולה לבוא טוב. יש הרבה כאלה בחו"ל והם מאד מעניינות. אני חושב שגם בארץ יש לזה שוק סביר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הייתי מתחיל עם לובי נרחב להחדרת מוסיקה ואומנות בכלל במערכת החינוך הקלוקלת שלנו
אני מאמין שמשם כבר דברים היו מתגלגלים אחרת.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,479
נקודות
113
אני חושב שאם כבר לפתוח - אז חנות אוזניות יכולה לבוא טוב. יש הרבה כאלה בחו"ל והם מאד מעניינות. אני חושב שגם בארץ יש לזה שוק סביר.
אחרי שדפקת שיבר אתמול ,האוזניות שאני מוכן לקנות ממך זה כאלו.....
הורד (1).jpg

תמונות מצורפות

• הורד (1).jpg
    הורד (1).jpg
    KB 5.3 · צפיות: 526

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
זה קצת מצחיק אותי, שאתה כחסיד של יבוא אישי שלא מוכן לשלם אם אני זוכר אפילו 10-15% תוספת בארץ, חושב שיקנו דווקא אצלך. במה תהיה שונה, בדיוק? :)

הרי כדי למכור במחירים של יבוא אישי ולהרוויח (אתה רוצה להתפרנס אני מניח), תצטרך לקבל הנחות רציניות מול יצרנים. איזה כוח בדיוק יש לך עם מחזור מכירות זניח בכל קנה מידה?

אלא אם כן תמכור מגברים ו/או עדיף - כבלים, כי לא צריך אחריות - בכמה אלפי דולרים. אז כמה מכירות בודדות בחודש ואתה מסודר כלכלית. תמכור כזה מגבר ב-120K, ויאללה, 30-40 אלף לכיס

אני שמח שזה מצחיק אותך.

Avi_S

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
הנה רעיון (ועזבו כדאיות כלכלית לרגע) - חנות להשכרת ציוד לפי שבועות.
הרי חלק מהעניין זה להביא רכיב חדש הביתה, לשלב אותו ולשמוע מה יוצא. כך כל אחד יכול לאט לאט לגבש לעצמו את הכיוון והתאמה למוסיקה והחלל שלו. לא יודע מה אתכם, אבל לי תמיד לא נעים לבלבל ת'מוח בחנויות ולהתלבט .. לקחת הביתה ולהחזיר ..
תמורת תשלום קטן אתה לוקח איזה קדם מגבר שפורפרתי ומנסה להבין בסביבה המוכרת לך מה בדיוק הסיפור.
ברגע שאתה יודע מה אהבת, אתה יכול לקנות בלוחות או חדש.
הרי הבעייה באאודיו, בשונה ממסכים, היא הטעמים והאוזניים השונות כל כך,
תחשבו על זה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
הנה רעיון (ועזבו כדאיות כלכלית לרגע) - חנות להשכרת ציוד לפי שבועות.
הרי חלק מהעניין זה להביא רכיב חדש הביתה, לשלב אותו ולשמוע מה יוצא. כך כל אחד יכול לאט לאט לגבש לעצמו את הכיוון והתאמה למוסיקה והחלל שלו. לא יודע מה אתכם, אבל לי תמיד לא נעים לבלבל ת'מוח בחנויות ולהתלבט .. לקחת הביתה ולהחזיר ..
תמורת תשלום קטן אתה לוקח איזה קדם מגבר שפורפרתי ומנסה להבין בסביבה המוכרת לך מה בדיוק הסיפור.
ברגע שאתה יודע מה אהבת, אתה יכול לקנות בלוחות או חדש.
הרי הבעייה באאודיו, בשונה ממסכים, היא הטעמים והאוזניים השונות כל כך,
תחשבו על זה.

ונניח שעזבתי את הכדאיות הכלכלית-
מעניין אותי לדעת מהו הסכום שתסכים לשלם כדי לקחת לשבוע קדם מגבר שמחירו 20 אלף ש"ח?

Avi_S

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אני מוכן לשלם 200 ש"ח לסופשבוע לפריט שעולה 5 אלף.
אבל עזוב רגע כדאיות. אני מדבר על צורך שקיים לדעתי.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
סדנת בניית כבלים פסיכותיים...
את החומרים ניתן להשיג, גם דברים אקזוטיים שעולים כמו רכב חדש, רק פחות איזה אפס או שניים...
ידיים טובות וכלים נאותים קצת יותר קשה למצוא אבל גם זה יש.

רק בעיה אחת, אנחנו הישראלים תמיד מחפשים איפה דופקים או משחילים לנו איזה "אלמנט".
חלף במוחי רעיון כזה בכיוון נחמד לחברים פה, אבל אחרי הRCA האחרון שבניתי קיבלתי כמה הודעות בפרטי שדי חיברו אותי חזרה לסגנון הכל כך חסר נימוסים והליכות שיש לאנשים, ושכחתי מהרעיון עוד לפני שהפך לרעיון ממשי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,479
נקודות
113
סדנת בניית כבלים פסיכותיים...
את החומרים ניתן להשיג, גם דברים אקזוטיים שעולים כמו רכב חדש, רק פחות איזה אפס או שניים...
ידיים טובות וכלים נאותים קצת יותר קשה למצוא אבל גם זה יש.

רק בעיה אחת, אנחנו הישראלים תמיד מחפשים איפה דופקים או משחילים לנו איזה "אלמנט".
חלף במוחי רעיון כזה בכיוון נחמד לחברים פה, אבל אחרי הRCA האחרון שבניתי קיבלתי כמה הודעות בפרטי שדי חיברו אותי חזרה לסגנון הכל כך חסר נימוסים והליכות שיש לאנשים, ושכחתי מהרעיון עוד לפני שהפך לרעיון ממשי.
מכיר את זה טוב מאוד ,אתמול בניתי לי חצי שבת זוג xlr של 3 מטר לצד ריבונים מנחושת מיוחדת בתוך פולימר שקוף , ולא יכולתי שלא לחשוב שלא הייתי עושה את זה בשום אופן למישהו למעט ללקסמנים שלי,וכבר גם אני קיבלתי מספיק בקשות חצופות למדי , לכן עושים רק לחברים טובים ,וזה מתנה מאוד יפה .

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מכיר את זה טוב מאוד ,אתמול בניתי לי חצי שבת זוג xlr של 3 מטר לצד ריבונים מנחושת מיוחדת בתוך פולימר שקוף , ולא יכולתי שלא לחשוב שלא הייתי עושה את זה בשום אופן למישהו למעט ללקסמנים שלי,וכבר גם אני קיבלתי מספיק בקשות חצופות למדי , לכן עושים רק לחברים טובים ,וזה מתנה מאוד יפה .
שניץ
אין משלוחים לקנדה? :cool:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן.
חשבתי ואף התחלתי בזמנו לפעול בנושא.
אז ניגשתי לייעוץ מקצועי ועסקי וקיבלתי הבהרה שזה רעיון גרוע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור