שאלה על מגבר, מקורות ובחירה בין 2.0, 3.0, 5.0

KaBuKiM

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום חברים,

חיפשתי בפורום תשובה אבל אולי השאלה שלי קצת מוזרה אז לא הצלחתי למצוא.
יש לי מגבר HK AVR130 וסט של חמישה רמקולים של Jamo (שני סטריאו, שני סראונד אחוריים, סנטר, אין סאב).
שני המקורות שלי הם סטרימר פופקורן שמעביר תכנים שמשתנים בין דולבי, סראונד, סטריאו וכו' (תלוי בוידאו שמועבר. אני לא משמיע מוזיקה) וממיר יס HD.

לצערי אין לי כרגע מקום לחבר בו את שני הרמקולים האחוריים כדי להשלים את הסראונד. אני בינתיים עובד עם הסטריאו בלבד, במצב שנקרא Surround off והמגבר משתמש רק בסטריאו - אבל אני מרגיש שבחלק מהסרטים שאני רואה חסר לי איזון - כשהסרט חלש, הדיבור חלש, ואז פתאום *באם* יריות ומסוקים ומה לא... ואני משחק עם הווליום בשלט במשך שעה וחצי במקום שיהיה איזה איזון סביר.

אז שאלתי היא כזו: אם אין לי מקום מאחוריי לשים את הרמקולים של הסראונד - האם כדאי לי לשים אותם במקום אחר? לחילופין, האם הוספת רק רמקול לערוץ מרכזי תפתור את הבעיה (אפילו חלקית)?
ואם למישהו יש ניסיון עם סוג המגבר הנ"ל, יש לו כמה וכמה מצבי סאונד אפשריים, מה יכול להתאים לי?

תודה ואני אשמח להבהיר יותר אם הייתי מבולגן מדי. :)

avilavi

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ערוץ אמצעי משחק תפקיד חשוב בסרטים, במיוחד עבור מה שאתה מתאר
כנס להגדרות שמע ברסיבר ושחק עם העוצמות של הערוצים (קדמיים,סנטר,אחוריים) עד שתגיע לאיזון הנכון

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור