יבואן רשמי או יבואן מקביל?

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מתכוונת לקנות LG G3 וראיתי שיש הבדלים משמעותיים מבחינת מחיר בין יבואן רשמי ליבואן מקביל.
חוץ מהעובדה שהאחריות של יבואן רשמי היא שנתיים ושל יבואן מקביל היא שנה, האם יש עוד הבדלים?

בנוסף, האם מישהו מכיר את החנויות ״LCDEAL", "ELINE", ו״גאדג׳ט מובייל״ ויודע להגיד לי אם הם אמינים וכדאי לקנות בהם את המכשיר (גם אם הוא מיבואן מקביל)?

תודה לעוזרים

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
באופן עקרוני עדיף תמיד אחריות של היבואן הרישמי, אם יש הפרש במחיר אז אפשר לשקול קנייה מיבוא מקביל..אבל.. למי שקצת מבין במכשירים , אסביר:
לא יודע ב LG , אבל למשל בסאמסונג, יש עדכוני תכנה FOTA דרך האויר (WIFI) רק בקנייה מהיבואן הרישמי, ביבוא מקביל של סאמסונג אין עדכוני תוכנה אוטומטיים, לכן מי שלא "מבין" בצריבת רומים שלא יקנה מיבואן מקביל.
יש לקחת בחשבון שלאחר צריבת ROM לבד ולא דרך עדכון רישמי האחריות כבר לא תופסת....

לא מכיר את החנויות האחרות, אבל את ""ELINE " אני מכיר.
השרות מצויין, קניתי שם מספר פעמים, אם כי לא יכול להגיד לחיוב או שלילה במימוש אחריות..

.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ענבל,

לכי ותקני מיבואן רשמי, שווה כל גרוש ושקט נפשי. תדעי מי האבא והאימא ומי ייתן לך חלפים מקוריים בשעת הצורך. האחריות של היבואן הרשמי שווה בערך 15-10 אחוז! מהמחיר הסופי, זה לא נורא. אני מכיר את שלושת החנויות, כולן טובות, עם עדיפות ל- "LCDEAL", הנמצאת בפ"ת.

תומר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני גם שמעתי דברים טובים על LCDEAL ועדיין ממליץ בחום על יבואן רשמי - כמובן בתלות בהפרש סביר

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה זה אומר שאין עידכונים אוטומטיים? אי אפשר לעדכן את התוכנה? או שפשוט אני צריכה ללחוץ על משהו בפלאפון שאני מאשרת את העידכון?
עד עכשיו היו לי רק אייפונים ובאייפון מעדכנים לבד את התוכנה, זה לא מתעדכן לבד. האם זה יהיה ככה?
אני לא מבינה בכל הנושא של ROM וכל מה שכתבת שם.

אני מבינה שעדיף לקנות מיבואן רשמי, אבל העיניין הוא שזה עוד 1000 שקל כמעט, זה נראה לי לא הגיוני לשלם כל כך הרבה.
רציתי לקנות מחו"ל, אח שלי נמצא בצ'כיה, אבל באף חנות שם אין עברית במערכת ההפעלה וגם זו בעיה. אז נשארתי עם האפשרות היחידה של לקנות בארץ. בארץ היבואן המקביל עולה כמו שהיבואן הרשמי עולה שם, אז לקנות פה יבואן רשמי זה כבר הפרש ממש משמעותי...

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ב GO MOBILE מוכרים אותו ב 2779 ש"ח עם שנתיים אחריות יבואן מורשה (צריך לברר למה הם מתכונים).

בכל מקרה, אל אף שהוא מכשיר נהדר, הייתי מציע לחכות שיגיע הדגם המשודרג שלו ושל S5 עם המעבד החדש.

כמו כן, לדעתי תוך חודש, ברגע שהאייפון 6 יגיע וגם הNOTE4 המחיר שלו ירד פלאים לאזור ה 2700 רשמי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לאשתי קניתי G2 ברשת וזה מתעדכן אוטומטית, כמו כן קניתי שני מכשירי סוני גם הם מתעדכנים אוטומטית. הייתי בודק מול חנות. לגבי היבואן הרשמי של LG היו מספר תלונות על שרות גם בעיתונות וגם כאן באתר אני חושב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב למה זו בעיה לעבוד עם תפריטים באנגלית?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ענבל,

ההבדל בין LG G3, מיבוא מקבילי ויבוא רשמי של רונלייט, הנותנת שנתיים אחריות ועדכוני FOTA, הוא 250 ש"ח.

תומר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לפי ZAP זה 600...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אורי,

Are you talking to me?

תומר

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זו לא בעיה לעבוד עם תפריטים באנגלית, אבל זה פשוט יותר נוח לעבוד בעברית..
ומה לגבי המקלדת?
ולמה הכוונה בודק מול החנות? אח שלי נכנס לכל החנויות וביקש מהם לפתוח את המכשיר ולבדוק אם יש עברית, הוא ראה שאין.. והם גם לא יודעים להגיד אם זה יתעדכן ויהיה.
ואם יש תלונות לגבי היבואן הרשמי, זה אומר שלא שווה להשקיע את הכסף הזה על היבואן הרשמי, או שאני טועה?

ולגבי לחכות שהמחיר ירד ויגיע דגם חדש, ברור שעדיף לחכות, אבל יש איזשהו עיניין של החלפת פלאפונים בין חברי המשפחה, והפלאפון הישן שלי אמור לעבור לאחי, ושלו אמור לעבור לאימא שלי- שהפלאפון שלה כבר חצי מת.
אז הייתי מחכה, אבל זה קצת בעייתי.

בהנחה שאני מסתכנת עם נושא האחריות, כי אני מכירה את עצמי בתור אחת ששומרת על הפלאפון שלה בצמר גפן, מה לגבי עיניין עידכוני התוכנה שנאמר פה? אני לא בדיוק מצליחה להבין מה זה אומר שזה לא מתעדכן אוטומטית? האם אני צריכה ללחוץ לאישור של עידכון תוכנה במכשיר או שזה משהו מסובך הרבה יותר מזה?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי,

Are you talking to me?

תומר
כן.
בZAP יבואן רשמי זה 3300 ולא רשמי הזול 2700.

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ענבל,

ההבדל בין LG G3, מיבוא מקבילי ויבוא רשמי של רונלייט, הנותנת שנתיים אחריות ועדכוני FOTA, הוא 250 ש"ח.

תומר

בLCDEAL המחיר הוא 2720, ברונלייט, לפי האתר שלהם, הוא 3600..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא עניין של 600 או 250 - תרצי חיפוש, היו תלונות שרונלייט סירבו להחליף מכשירים ומשכו זמן.. שזה די רגיל לשרות ישראלי בעצם, אבל בטח לא משהו שצריך לשלם עליו אקסטרה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תסתכלי: http://vidiomit.co.il/he/lg-g3-d855isr-16g

לא חיפשתי יותר מידי.

תומר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני בספק שזה טוב לקנות את גרסת ה 3GB.
גם ככה הטענה אומרת שהמעבד הקיים לא מחזיק את המערכת בצורה מושלמת, אז להוריד גם את כמות הזכרון ...

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תסתכלי: http://vidiomit.co.il/he/lg-g3-d855isr-16g

לא חיפשתי יותר מידי.

תומר

שכחתי לציין שאני מתכוונת לדגם של 32GB.
בכל מקרה, גם 400 ₪ זה קצת גדול עליי.
נשמע אולי מוזר אם מתחשבים בעובדה שאני הולכת להוציא 2700 שקל על פלאפון, אבל מלכתחילה המחיר שלו יקר, אז להוסיף לו עוד 400 שקל?

כמו ששאלתי, אם תוכלו להסביר לי בבקשה, למה הכוונה שהעדכונים לא מתבצעים אוטומטית? האם אני צריכה ללחוץ לאישור של עידכון תוכנה במכשיר או שזה משהו מסובך הרבה יותר מזה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הינה התרומה שלי לדיון - אבל, שימו לב לשתי ההערות:

1. מדובר רק במכשירים מתוצרת LG.
2. הדברים נאמרו בשיחת מכירה כך שצריך לקחת אותם בערבון מוגבל.

רונלייט מביאים את המכשירים שלהם ישירות מ LG קוריאה. המכשירים מגיעים כשהשפה העברית צרובה בהם מבית החרושת.
היבואן המגבילי רוכש את המכשירים ממפיץ של LG ביוון. מאחר ויוון (מבחינת LG) היא מזרח תיכון גם במקרה הזה העברית צרובה מבית החרושת.

מבחינת LG ישנם שלושה סבבים של עדכון תוכנה מהאוויר: הראשון: ארה"ב ויפן,השני: אירופה והמזרח התיכון והבשלישי שאר העולם. יוון,הפעם,נחשבת לשאר העולם ולכן כשיש עדכון תוכנה לקוחות שקנו מרונלייט יקבלו אותי די מידיית ואלה מהיבואן המגביל יאלצו להמתין - אם בכלל.

כאמור,המובא לעיל הוא במסגרת שיחת מכירה וצריך לקחת אותו בערבון מוגבל. כמו כן: בעדכונים,לא משנה אצל איזה יצרן,מוגבלים בין שנה לשנתיים. אם עניין העדכון הוא השובר שיוויון לעניין רכישה או לו - אז על מה הצעקה.

בשנתיים במקרה הטוב תקבלו עדכון תוכנה אחד או שניים. זה בגלל שחלק גדול מהיצרנים מוסיפים שלל דברים לאנדרואיד ולוקח זמן לפתח את זה לגירסה האחרונה מה גם שהם מעדיפים לבדל דגמים שלהם באמצעות הכנסת עידכונים או לא,וכך יוצא שלמעשה העדכון לא ממש חשוב עם בכלל.

ואני מדבר מניסיון - הנייד הראשי שלי מריץ אנדרואיד 2.3 עתיק במונחי אנדרואיד. וזה ממש לא מפריע לו לעבוד....

נושא עדכוני התוכנה פחות חשוב. מה שכן חשוב זה השירות לאחר המכירה ולאורך חיי המכשיר לרבות האחריות של היצרן המקורי לגבי המכשיר,במקרה ויש ויכוח/אי הבנה/נתק עם היבואן המקומי.

מנחם.

ענבל- ל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הינה התרומה שלי לדיון - אבל, שימו לב לשתי ההערות:

1. מדובר רק במכשירים מתוצרת LG.
2. הדברים נאמרו בשיחת מכירה כך שצריך לקחת אותם בערבון מוגבל.

רונלייט מביאים את המכשירים שלהם ישירות מ LG קוריאה. המכשירים מגיעים כשהשפה העברית צרובה בהם מבית החרושת.
היבואן המגבילי רוכש את המכשירים ממפיץ של LG ביוון. מאחר ויוון (מבחינת LG) היא מזרח תיכון גם במקרה הזה העברית צרובה מבית החרושת.

מבחינת LG ישנם שלושה סבבים של עדכון תוכנה מהאוויר: הראשון: ארה"ב ויפן,השני: אירופה והמזרח התיכון והבשלישי שאר העולם. יוון,הפעם,נחשבת לשאר העולם ולכן כשיש עדכון תוכנה לקוחות שקנו מרונלייט יקבלו אותי די מידיית ואלה מהיבואן המגביל יאלצו להמתין - אם בכלל.

כאמור,המובא לעיל הוא במסגרת שיחת מכירה וצריך לקחת אותו בערבון מוגבל. כמו כן: בעדכונים,לא משנה אצל איזה יצרן,מוגבלים בין שנה לשנתיים. אם עניין העדכון הוא השובר שיוויון לעניין רכישה או לו - אז על מה הצעקה.

בשנתיים במקרה הטוב תקבלו עדכון תוכנה אחד או שניים. זה בגלל שחלק גדול מהיצרנים מוסיפים שלל דברים לאנדרואיד ולוקח זמן לפתח את זה לגירסה האחרונה מה גם שהם מעדיפים לבדל דגמים שלהם באמצעות הכנסת עידכונים או לא,וכך יוצא שלמעשה העדכון לא ממש חשוב עם בכלל.

ואני מדבר מניסיון - הנייד הראשי שלי מריץ אנדרואיד 2.3 עתיק במונחי אנדרואיד. וזה ממש לא מפריע לו לעבוד....

נושא עדכוני התוכנה פחות חשוב. מה שכן חשוב זה השירות לאחר המכירה ולאורך חיי המכשיר לרבות האחריות של היצרן המקורי לגבי המכשיר,במקרה ויש ויכוח/אי הבנה/נתק עם היבואן המקומי.

מנחם.

תודה על ההסבר, אבל נאמר פה שביבואן מקביל לא יהיה עידכון אוטומטי. זו הבעיה שלי..
כלומר, לא יודעת אם להגדיר את זה כבעיה, כי אני לא בדיוק מבינה למה הכוונה?
האם זה אומר שאני אצטרך להיכנס להגדרות של המכשיר וללחוץ לאישור העידכון או שזה משהו שאני לא יכולה לעשות בעצמי (כמובן בהנחה שאין לי ידע במערכת ההפעלה של המכשיר ובכל מיני דברים אחרים שקשורים לחומרה ותוכנה של המכשיר. אלא אני משתמשת ממוצעת)?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור