עזרה בבחירת עדשה

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי
אני חדש כאן...
החלטתי להיכנס לתחום ה-dslr וכנראה שאקנה בקרוב את ה-nikon d3200
רציתי לדעת אם כדאי לקנות אותה ביחד עם עדשת הקיט המוצעת 18-55 או שעדיף לקנות עדשה בנפרד?
אציין שרוב הצילום שאתעסק בו הוא בעיקר תמונות משפחתיות ,נוף וטיולים .
תודה מראש

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עדשת הקיט היא חביבה, אבל תגלה בהמשך שהיא מגבילה אותך: לא מספיק זום ולא מספיק זוית רחבה. השאלה היא מה התקציב שלך לעדשה.

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל תודה .
התקציב לעדשה הוא משהו בסביבות 1000-1300 ש"ח פחות או יותר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדיוק עובר המצב שלך פרסנו מדריך שלדעתי יעזור לך להבין כמה מושגים בתחום העדשות וכן לספק לך רקע על עדשות
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

מעבר לכך:
בתקציב הזה אין הרבה מבחר וניתן לרכוש את עדשת ניקון 18-105 שתספק טווח גדול יותר ואיכות אופטית טובה יותר מעדשת הקיט, אם אתה יכול לעלות קצת עדשת ניקון 18-140 מספקת קצת יותר טווח וכן ואיכות עוד קצת יותר טובה

אפשרות אחרת היא ללכת על עדשת טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 אומנם עם טווח זום קטן, אבל איכות האופטית טובה וכן יש הרבה יתרונות שצמצם גדול כמו F2.8 יכול לספק כמו עומק שדה רדד (הדגשת האובייקט המצולם ובעוד הרקע לא בפוקוס) יכולת צילום במהירות תריס מהירה יותר (טוב לצילום תנועה, ספורט וילדים שמהיורת תריס איטית תראה כמריחה באותו מצב).

אם אתה לא חושב להתקדם בתחום לדעתי עדשת 18-105 או 18-140 תעשה את רוב העבודה

נערך לאחרונה ב:

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ערמי קודם כל המון תודה על ההסבר והמידע
השאלה היא כזאת האם העדשות שציינת מתאימות לשימושים שלי כגון משפחה נוף טיולים
או שאצטרך עדשה נוספת ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
העדשות 18-105 וברור 18-140 יספקו אותך עבור כל המטרות האלו

יכול מאוד להיות שה 17-50 F2.8 לא תספק אותך בגלל טווח זום קצר ואני לא בטוח שבשלב זה תוכל לנצל את היתרונות שלה
עבור מי שחושב כן להתקדם בתחום הייתי ממליץ על עדשה זו - ויכול להיות שיהיה צורך להשלים את העדשה זו בעדשה נוספת לזום יותר גדול.

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי
עכשיו שאלה אחרונה ...רצוי שזו תהיה עדשה של nikon או שזה לא משנה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למה שאלה אחרונות, אתה יכול לשאול בכיף כמה שאתה רוצה, אין כאן מגבלה :)

כעיקרון כל עדשה שמתאימה למצלמה אם היא של ניקון או של חברה צד ג שהגרסה של העדשה מתאימה למצלמה יכולות להתאים ולעבוד תקין עבורך - אם יש לך חשש אתה יכול בעת רכישת העדשה לבקש מהחנות לראות שהעדשה עובדת תקין כולל פוקוס וצילום על המצלמה שרכשת - בחנויות רציניות תוכל גם לקבל הסבר נוסף.

תמיד יש סיכוי שהעדשה של חברה אחרת לא תתאים בעתיד למצלמה חדשה או לעידכון גרסה של המצלמה, אבל הסיכוי לכך הוא נמוך מאוד מאוד.

דרך אגב איזה כיוון נראה לך?

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על הסבלנות כרמי
האמת שעדיין אני לא סגור על זה
כל שלושת האופציות 18-105 ,18-140 ,17-50 הם פחות או יותר אותו סדר גודל של מחיר לפחות ממה שהספקתי לבדוק ...
ההתלבטות היא מה הכי רלוונטי בשבילי כי אחרי שכתבת שב 17-50 עם הצמצם f2/8 היכולות האופטיות גבוהות יותר אני באמת לא סגור מה עדיף ...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אין פתרון אחד מוחלט נכון :)
צריך לחשוב מה יותר חשוב לך ואם אתה מתכנן להתקדם בנושא העתיד

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרגע חשוב לי שהעדשה תהיה רלוונטית לכל אופציות הצילום שלי שהן צילום משפחתי ,נוף וטיולים
18-105 תיתן לי מענה טוב לדברים האלה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
התשובה היא כן
כאשר ה 18-140 החדשה יותר נחשבת מוצלחת יותר עם מטווח קצת יותר גדול אבל קצת יותר יקרה.

erezvin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי
האמת שההבדל ביניהן במחיר זה משהו כמו 150-200₪ אז זה באמת לא כזה קריטי
אז כנראה שאני אלך באמת על ה- 18-140
תודה רבה כרמי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור