עזרה בבחירת מצלמת וידאו

aarrek

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום,
אני מעוניין לרכוש מצלמת וידאו לשימוש בייתי + , בעבר רכשתי מצלמת וידאו חדשה של סוני לדגם שרק יצא וזה היה ממש אסון ובושה מצד סוני למכור מצלמה דיגיטלית שבכל צילום היו מריחות בצילום תוך כדי תנועה מסתבר שזו הייתה סדרה גרועה במיוחד.
לכן הפעם אני מעוניים לרכוש מצלמה שיש ביקורת טובה עליה. כמובן חשוב שתדע לצלם טוב באיכות FHD. מאוד חשוב שהזום האופטי יהיה 50 ומעלה (מבאס אותי לצלם נוף ולראות פיקסלים) אבל שתהיה טובה גם לצילום משפחתי - את הילדים בבית.
מבחינת תקציב, לא כל כך יודע מה המחירים היום למשהו שעונה על הדרישות שלי , אבל חשבתי על סכום של כ- 3000 ש"ח. כמובן שעדיף פחות :).

אודה לכל המלצה, שבת שלום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין במצלמות וידאו כל כך - כך שאני לא יכול עזור, אבל לדעתי אין שום קשר בין זום אופטי כפול 50 לכך שרואים פיקסלים בצילום נוף (להסיר ספק אני כן מבין במצלמות סטיילס)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
במצלמות וידאו איכותיות הזום האופטי קטן יותר.
למשל ב פנאסוניק HC-X920M החדשה הזום האופטי רק X12 , (סטילס 20 מגה פיקסל),מחירה בארץ כ 4400 ש"ח.
הערה: יש למצלמה אפשרות של זום חכם X25 .
זום חכם טוב רק לצילומי וידאו (לא לסטילס) שקול לזום אופטי, המצלמה בעצם מנצלת את עודף הפיקסלים,
אם יש 20 מגה פיקסל לסטילס, וידאו FHD זה רק 2 מגה פיקסל, יש פיקסלים מבוזבזים בסנסור שמנוצלים לזום.

מצלמה זולה יותר של פנסוניק HC-V750 יש לה זום X20 (סטילס 6 מגה פיקסל) ועולה בסביבות 3000 ש"ח לפי תקציבך...

יש דגם ישן יותר HC-V500M זום X38 , (תמונות סטילס רק 3 מגה פיקסל),עולה בסביבות 2500 ש"ח.

מנסיון, הייתי ממליץ על מצלמת וידאו של פנאסוניק ולא של סוני או חברה אחרת.
היתרון היחידי של מצלמות וידאו של סוני (בדגמים היקרים) זה צילום בתנאי תאורה קשים שמערכת ניקוי התמונה טובה יותר משל פנאסוניק.

נקודה חשובה, שאתה אומר FHD , חשוב לבדוק גם כמה פרימיים בשניה.
המצלמות הנ"ל של פנאסוניק מצלמות FHD ב 50 פרימים לשניה (או 60 תלוי בדגם ובמדינה).
מצלמות רבות שיש בשוק (גם של סוני ואחרות) כתוב FHD אבל מצלמות רק 30 פרימיים בשניה.
יש לסוני גם מצלמות FHD 50 פרימיים , אבל פחות איכותיות לפי דעתי.
פחות פרימים שניה הווה אומר שיהיה לך מריחה או קפיצות שלא באות טוב לעיין כאשר האובייקט המצולם זז אופקי או שאתה מזיז את המצלמה ימינה ושמאלה מהר...

הערה נוספת: יש לי עדשה קטנה למצלמת וידאו שמכפילה פי 2 , הווה אומר שזום 25 הופך ל 50...

נערך לאחרונה ב:

aarrek

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מוזר שההודעה ששלחתי לא נקלטה,

כרמי מה שהתכוונתי לגבי הפיקסלים, לפחות מה שהיה לי עד כה כאשר עשיתי זום לאובייקט מרוחק אני מניח שמאחורי הקלעים הזום הדיגטלי נכנס לפעולה ולכן התמונה פחות חדה ויותר מפוקסלת.
מבחינתי אין לי צורך במצלמת וידאו שיודעת גם לתת תמונות סטילס באיכות גבוהה- יש לי מצלמה לא רעה שרכשתי לאחרונה ועונה על דרישותיי: cannon 650D.
שאלה לגבי הזום החכם - האם מה שמקבלים בסוף זה חיבור של הזום החכם + האופטי או שהוא מחליף אותו ?
אני מבין שאם צריך אוכל להשקיע מעט יותר העיקר לקבל מצלמה איכותית שתוצאת הצילום תהיה מירבית.
תודה רבה על המידע של הפריימים זה לא היה ידוע לי.
איזה דברים חשוב לבדוק בטרם רוכשים את המצלמה ? האם יש חשיבות למקום אחסון המידע ?
אני בהחלט מתכוון לרכוש מצלמת פאנסוניק.

כמה עולה העדשה המכפילה ? מאיפה ניתן להשיג ? תודה רבה על כל העזרה והסבלנות

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
זום חכם כמוהו כזום אופטי , נכון לוידאו בלבד.

עדיף מצלמה שיש לה זכרון SD פנימי 16 גיגה לפחות, עדיף 32 גיגה.
נכון שאפשר לצלם גם על כרטיס זכרון חיצוני מהיר, החיסרון שהכרטיס יכול להתקלקל או להפגם לפני שעשית גיבוי (ראיתי הרבה כרטיסים שנדפקו).
היתרון בצילום על גבי זכרון פנימי חשוב בטיולים בחו"ל בעיקר, מגבים את התוכן המצולם על 2 כרטיסי זכרון (יש תמיד גם מקום לכרטיס זכרון חיצוני במצלמות) לפני שמוחקים את החומר המצולם במידה ואין מקום יותר. (רצוי שהמצלמה תיהיה מחוברת למקור חשמל בזמן הגיבוי ולא על הסוללה בלבד).
מומלץ להצטייד בסוללה נוספת המתאימה למצלמה, סיפור לא זול, אבל חשוב מאוד בטיולים...

קניתי עדשה מכפילה בחו"ל לפני כמה שנים, לא זוכר מה המחיר, בארץ עולה בסביבות 1000 ש"ח לעדשה טובה (חפש ב ZAP מכפיל עדשה)
חשוב שהעדשה תתאים למצלמה (ללא טבעות מתאמות, אבל אפשר גם עם טבעת מתאמת אם המחיר שווה) , ושלא תיהיה גדולה מידי או כבדה ושלא תכביד על המצלמה.
אי אפשר להשאיר את העדשה כל הזמן על המצלמה, כאשר לא מצלמים ב זום רואים מעטפת שחורה סביב התמונה (כאילו מצלמים דרך חור) . רק שעושים זום אז מרכז התמונה מכסה את כל השטח המצולם.
כמובן חשוב לבדוק שבדגם המצלמה שאתה רוכש יש הברגה לעדשה, יש הרבה מצלמות וידאו בשוק ללא הברגה וללא יכולת להוספת עדשה....
לפני הרבה שנים קניתי גם עדשת טלה X5 באורך 30 ס"מ או משהו כזה, העדשה מגיע עם זרוע תמיכה המתברגת לסטנד (אחרת משקל העדשה תשבור את ההברגה במצלמה) , בגלל הסירבול איני מרבה להשתמש בה היום :)

עוד נתון שכדאי לבדוק , אם כי במקרים מסויימים אינו חשוב , שהמצלמה PAL ולא NTSC,
הכוונה ש 50 פרימים בשניה ולא 60, בארצנו התקן זה 50 פרימים בשניה.
אם אתה קונה מצלמה של 60 פרימים (כמו בארה"ב) ואתה עורך וידאו אתה חייב להשאר תמיד ב 60 פרימים
וגם המסך חייב לתמוך ב 60 פרימים , היום רוב המסכים תומכים ב 2 הקצבים כך שזה לא נתון ממש חשוב.

טיפ חשוב, לצלם תמיד באיכות הגבוהה ביותר , FHD , חמישים פרימים בשניה (או שישים תלוי בדגם)...

נערך לאחרונה ב:

aarrek

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה !!!

atrix - תודה רבה רבה על כל המידע וההסברים. עזרת לי מאוד !!:בעד::בעד::בעד:
ארשום את כל הנקודות שציינת ואצא לחפש מצלמה .
תודה רבה על העזרה והסבלנות

ד"א - ראיתי את הדגם שאמרת hc-v750, אבל בזום 50 (ולא 20) יכול להיות ?
http://camera.co.il/p24997/panasonic hc-v750

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור