מבקש המלצה על מצלמה לצילום ילדים קטנים

akalithium

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם
רוב התמונות שאני מצלם בימינו הם של התאומים שלי (שנה וארבע עכשיו) וחלק גדול מהתמונות הן בתוך הבית.
מאז שהם התחילו לזוז בצורה עצמאית זה נהיה קשה מאד להצליח לצלם אותם בצורה טובה
העובדה שאני לא אוהב לצלם אותם עם פלאש רק מקשה על העניין.
המצלמה שברשותי כיום פנסוניק TZ10 היא מצלמה קומפקטית טובה אבל לא בדיוק מתאימה לדרישות הנוכחיות כי היא לא מצליחה להכניס מספיק אור לתמונה כדי לצלם באיזו סביר (והחיישן שלה קטן מדי בשביל לעלות באיזו) העובדה שמהירות הפוקוס שלה לא משהו רק מוסיפה קושי.
ניסיתי לשחק כמובן עם המשולש של תריס/צמצמם/איזו אבל השילוב של אובייקט שלא ממש עומד במקום בתוך בית על מצלמה קומפקטית די מקשה עליי.
אז מה אני מחפש ? מצלמה שתאפשר לי לצלם את התאומים בתוך הבית בלי פלאש ובשאיפה שתצליח לתת תוצאות גם במצב אוטומטי ככה שגם אישתי וההורים שלנו יצליחו לצלם איתה.
ובתכלס - עדשה מהירה, חיישן גדול ככל האפשר ומהירות פוקוס טובה (מד שני זה מה שכולם מחפשים לא ? ) - על נושא הזום אני יכול להתפשר.
התקציב - סדר גודל של 3000 ש"ח. כן , אני יודע שזה תקציב מוגבל מאד לדרישות שלי ולא, אני לא מתכוון להוציא יותר מזה. לפני שמציעים ללכת על יש שנייה הייתי רוצה להבין מה האופציה הכי טובה עבור מצלמה חדשה.

כבר התחלתי לפזול לכיוון DSLR בסגנון D5200/D3200 עם עדשת פריים של 50 או 35 וצמצם 1.8 (משהו שגם ככה מעקצץ בי כמה שנים)
אבל אני חושש שאישתי לא לגמרי תסתדר איתה וגם כשהתחלתי לקרוא באינטרנט הבנתי שהמצלמות חסרות המראה עשו קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות ואולי הן עשויות לתת פתרון טוב, גם ראיתי שהתחילו להוציא מצלמות קומפקטיות עם חיישנים גדולים במיוחד ואולי שם יש דגם שיתאים לי בדיוק. (אבל אם הכיוון הראשוני שלי ל DSLR הוא אכן המתאים ביותר אז תגידו )

אשמח לשמוע את הדעות כאן
תודה !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתקציב שלך אני ממליץ בחום על כמה אופציות

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-camera&keyword=rx100
מצלמה קומפקטית מתקדמת הסוני RX100, יש 3 גרסאות (סוני מוציאה גרסה כל שנה :) ) כל אחת תתאים וברור שגרסה 3 טובה יותר. אומנם זו מצלמה קומפקטית אבל יש לה חיישן בגדול 1'' עם מערכת פוקוס טובה ועדשה מוצלחת. יצא לי לבדוק את הגרסה הראשונה ומאוד אהבתי אותה http://www.dtown.co.il/articles/2576.html

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=862894
מצלמה ללא מראה פנסוניק GM1 - מצד אחד יש למצלמה הזו חיישן חדש מאוד מוצלח שנמצא גם במצלמות הללא מראה הטובות והיקרות ביותר יש למצלמה מערכת פוקוס מהירה מהטובות שיש כעת עם יכולת פוקוס טובה גם בתאורה חלשה מצד שני היא קטנה וקל לקחת אותה איתנו והוציא תמונות נהדרות

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=874503
ללא מראה החדשה של אולימפוס OMD-EM10 עם החיישן המוצלח של מצלמת הדגל הקודמת של אולימפוס (החיישן של ה GM1 נחשב מוצלח יותר, אבל עדיין החיישן הזה מעולה), מערכת פוקוס מוצלחת מייצב במצלמה והיא גם נראת מאוד יפה
http://www.dtown.co.il/articles/3207.html

אפשרויות נוספות הן מצלמות שלל מראה של סוני כמו NEX-5 רו NEX-6 או A5000
עם חיישן עוד יותר גדול ובהתאם עדשות קצת יותר גדולות

או פנסניק G6 שיש לה גוף שמזכיר מצלמת DSLR קטנה
http://www.dtown.co.il/articles/3066.html
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=854633

יש כאן מבחר של מצלמות - אני ממליץ לסנן לפי איזה גדול וסוג גוף נראה לך היות לדעתי כל אחת תעשה את העבודה

וכמובן לחזור על שאלות נוספות

akalithium

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המון תודה על התגובה - ארגנת לי קצת עבודת קריאה ומחקר אבל נתת כיוון להתחיל איתו ועכשיו אני חוזר אחרי עוד קצת קריאה ושיטוט באינטרנט.
אז ככה - מצלמות כמו האולימפוס והפנסוניק בהחלט נראות מעניינות מאד - אבל בטווח המחיר שלי זה נראה שאפשר לקבל אותן רק עם עדשת הקיט - האם חיישן 4/3 ועדשה של f/3.5 מספיקים כדי לצלם בתוך הבית (גם בשעות הערב) ? מחיפוש זריז שעשיתי נראה שעדשת פריים מהירה תעלה עוד 2000 ש"ח לדגמים האלה
נושא שני שמטריד אותי הוא האם העובדה שהילדים זזים לא תקשה על המצלמות הללו שכן יש להן רק contrast detection - לפי הביקורת ב dpreview המצלמות הללו מסתדרות עם אוייבקט נע בצורה סבירה אבל מתקשות ככל שתנאי התוארה נמוכים (למרות שאני לא בטוח מה הם מגדירים כנמוכים)
היתרון העיקרי מבחינתי במצלמות כאלה זאת העובדה שניתן לצלם איתן בצורה טובה ב LIVE VIEW מה שסביר להניח יקל מאד על אישתי שלא רגילה לצלם דרך עינית.
בעודי קורא נתקלתי גם בביקורת על הסוני a6000 שנראית ממש טוב מבחינת הפיצ'רים שלה - אבל המחיר שלה כבר טיפה גבוהה מדי. ה NEX6 לעומת זאת דווקא כן נכנסת בתקציב ( אך שוב, ללא עדשת פריים מהירה) - מה היתרונות והחסרונות שלה לעומת הפנסוניק והאולימפוס שציינת ?

אני חייב להגיד שגודל ומראה פחות מטרידים אותי (נוחות אחיזה דווקא כן,אבל לאישתי יש ידיים קטנות), ככה שאני מרגיש שאם גודל הוא לא בעייה אז אופציית ה DSLR בסגנון D5200/D3200 עם עדשת פריים מהירה אמור לתת פתרון טוב יותר לצרכים שלי ,ככה שיתרון ה MLS הוא רק במצב LIVE VIEW - האם למצלמות MLS יתרונות נוספים על DSLR ?

שוב המון תודה על העזרה !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדיוק התפרסמה ביקורת של מצלמה מעניית שיכולה להתאים לך הן ביכולות, הן בתקציב והן בגדול עבור אשתך :)
http://www.dtown.co.il/articles/3221.html

כעת נחזור לשאלות של

החיישנים של אולימפוס ופנסוניק אומנם קטנים יותר מאלו שיש למצלמות DSLR, אבל הן גדלים יותר ממצלמות קומפקטיות ומספקות איכות תמונה טובה מאוד וניתן לצלם בהן עד ISO 3200 ללא בעיה, סביר שתקבל תמונה קצת יותר נקייה עם החיישנים של מצלמות ה DSLR או מצלמות הללא מראה של סוני (אותו גדול חיישן כמו של DSLR), אבל אני לא בטוח שאתה צריך את היכולת הזאת ופנסוניק אולימפוס יכולות להספיק לך

מערכת הפוקוס של אולימפוס ושל פנסוניק נחשבת מהירה וטובה מאוד. כאשר לדעתי אתה ממש לא חייב פוקוס עוקב ומתקדם לצלם ילדים רצים מספיק לקבל פוקוס על המצב שאתה רוצה לצלם. כאמור מניסיון שלי עם פנוסוניק GX7 היא מצליחה לפקס גם בתאורה לא הכי מוצלחת (ה GM1 יש מערכת פוקוס זהה). כאשר באתרים רושמים לא ברור מתי יש בעיות לקבל פוקוס ומתי אין - זה בגלל שאין להם כלי מדויק לבדוק זאת (למרות שניתן לעשות זאת, עוד לא פגשתי השוואה רצינית עבור כל המצלמות - תעדכן אותי אם תמצא :) )

המצלמות של סוני כאמור בעלות חיישן גדול יותר בחבורה של הללא מראה, אך מערכת הפוקוס שלהו נחשבת קצת פחות מהירה וקצת יותר מתקשה בתאורה חלשה. סוני שיפרו את יכולת הפוקוס ב A6000, אך עדיין בתאורה חלשה פנסוניק טובה יותר באור טוב אני לא בטוח מי יותר מוצלחת ומצד שני היא לא בתקציב שלך
ראה מבחן שבחור ישראלי חביב עשה (כך בחשבון שמערכת הפוקוס של ה GM1 דומה מאוד ל GX7)
https://www.youtube.com/watch?v=TB1sGrrWZEI

מעבר לכך 20 MP על חיישן גדול יותר לא תמיד טוב יותר מ 16 MP על חיישן קטן יותר - היות ולצפיפות הפיקסילים יש חשיבות על איכות התמונה ורגישות לרעש.

בקשר לעדשות עדשות טובות הן דבר יקר ולקבל עומק שדה גדול על חיישן יותר קטן צריך מפתח צמצם יותר גדול - מה שמיקר את העדשות - כן למצלמות DSLR יש יתרון עם מבחר העדשות הגדול ביותר כולל עדשות מחברות צד ג, אבל במצלמות אלו הצילום הוא דרך העינית שלא כולם אוהבים (אני לא בטוח לגבי אשתך) וצילום דרך המסך הוא איטי יותר ממצלמות קומפקטיות טובות!

תמיד יש מצלמה יותר טובה ותמיד לכל מצלמה יש חסרונות - צריך לרכוש לדעתי מה שמספק אותך וכאמור ה GM1 לדעתי יכולה לעשות את העבודה, ניתן להוסיף לה עדשות טובות יותר בעתיד (לפנסוניק ואולימפוס מבחר עדשות לא רע בכלל) ואם רוצים ניתן לרכוש בעתיד גוף מוצלח יותר של פנסוניק או אלימפוס ולהתקדם בתחום עם העדשות שנרכשו.

akalithium

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שוב שלום ושוב תודה על התגובה המפורטת
ענית קצת על ההבדל בין ה a6000 ל GM1 אבל לא התייחסת ל NEX6 - האם מכיוון שלדעתך היא אופציה פחות מוצלחת ?
מבחינת מצב צילום אני רוצה שתמונות יראו טוב בתוך הבית, בין אם באור מהחלונות ביום או אור מנורות חשמל בערב (הבית שלי מואר יחסית ככה שזאת לא ממש חשכה). אני צריך שתמונות יצאו טוב במוד אוטומטי אבל גם שאוכל ללמוד ולהתפתח קצת בצילום.
עוד מצלמה ששמתי לב אליה במהלך השיטוטים שלי באינטרנט היא הניקון J3 , היתרונות לפי מה שראיתי זה מערכת פוקוס טובה ומבחר של עדשות במחירים סבירים יחסית (לעומת עדשות ל4/3 או לסוני) , 2 חסרונות ששמתי לב אליהם הוא היעדר עינית ובעיקר גודל חיישן קטן אפילו יותר של 1" - מה דעתך על המצלמה הזאת ? (שאני חייב לציין שבארה"ב עולה בערך חצי מבארץ). אם שמים מתאם לעדשות DX של ניקון האם עדיין יהיה פוקוס אוטמטי ?

עוד שאלה שיש לי - האם לפי דעתך פורמט ה 4/3 באמת ישרוד ? מאחר ועדשות ה 4/3 לא יותר זולות וסוני עושה פלאים עם היכולת שלה לדחוף חיישן גדול גם לגופים קטנים, האם בסופו של דבר מבחר העדשות ויתרונות ה ISO לא יכפו גם על פנסוניק ואולימפוס לעבור לחיישן APS-C כדי להשאר בתחרות ?

אני מקווה שאני לא מציק עם השאלות הללו
שוב תודה !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית ראה באתר הבא יכולת לעשות השוואה של אותה תמונוה באיזה ISO שאתה רוצה עבור רוב המצלמות שיש כעת
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

לדעתי היכולת של מצלמות 3/4 לצילום בתאורה חלשה היא לא רעה כלל בעיקר עם החיישן החדש של פנסוניק ב GX7 ב GM1 וכן באולימפוס החדשה OMD-EM1 במצלמות אחרות המצב קצת פחות טוב אבל עדיין יספק - כאמור למצלמות אלו מבחר העדשות הגדול ביותר שיש למצלמות ללא מראה (ואפשר לרכוש עדשות הן של אולימפוס והן של פנסוניק) וניתן למצוא עדשות עם ערכי צמצם גדולים שיעזרו לקבל זמן חשיפה יותר מהיר.

מצלמות של סוני עם חיישן גדול יותר המצב אמור להיות עוד יותר טוב כאשר ה A6000 חדשה יותר ועם חיישן טוב יותר מזה שיש ב NEX 6 לכן תספק יכולת טובה עוד יותר - ה A6000 של סוני משפרת את יכולת להפוקוס של דגמי הסוני גם בנושא הפוקוס שעדיין קצת פחות טוב בתאורה חלשה מול הללא מראות האחרות.

המצלמות של ניקון בעלות מערכת פוקוס מעולה ומהירה ועם איכות תמונה לא רעה כלל, אך באמת בגלל חיישן בגדול 1'' בלבד יהיו פחות מוצלחת ב ISO גבוהה

האם NEX 6 תספק אותך אני מאמין שמבחינת איכות התמונה כן, אם לא יהיה יותר מידי חשוך גם לא תפגוש בעיות של פוקוס.

היות והבית שלך מואר יחסית אני לא צופה בעיות מה שכן לא הייתי רץ לצלם במצב אוטומטי הייתי בוחר במצב של עדיפות צמצם A (מצב של עדיפות זמן חשיפה קצת יותר מורכב) ובוחר בצמצם הגדול ביותר שניתן עם זמן החשיפה לא מספיק מהיר, מעלה קצת את ערך ה IOS - במצב אוטומטי המצלמה לא יודעת מה אתה רוצה לצלם ויכולה לבחור ערכים שלא יתאימו לך וזה נכון לכל מצלמה

אני לא יכול לבחור עבורך, אבל אם סוני NEX 6 בגדול שמתאים לך ועם עדשה היא בתקציב שלך - אני בטוח שתספק לך את התמונות הנדרשות

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שלום,
מצטער על התגובה המאוחרת, אך אני בהתלבטות זהה למחבר הפוסט.
רציתי לשאול, האם לאור המצלמות החדשות שהוכרזו, כדאי להמתין או לרכוש את ה GM1?
מבחינת הצרכים, תקציב וכו, אני באותה סקאלה כמו מחבר הפוסט. מחפש מצלמה קומפקטית בעלת חיישן גדול ככל האפשר, מערכת פוקוס מהירה שמתאימה לצילומים ביתיים בתנאי תאורה בינוניים שיכולה ללכוד תנועות מהירות באיכות טובה.
תודה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באמת בתערוכה שהייתה החודש השקו כמה מצלמות מאוד מעניינות בנושא
אבל עד שהן יגיעו לשוק יכול לקחת כמה שבועות ואולי יותר
האם פרק הזמן הזה יכול להתאים שאתה צריך מצלמה כעת?

כמו כן מה התקציב?

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
התקציב 4k~ כולל עדשה. אין בעיה מצלמות בגודל קצת יותר גדול כמו GX7.
כמה שבועות אין בעיה לחכות.
על איזה מצלמה חשבת כמתאימה?

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב, מה בעיה לצלם ילדים עם טלפון?
למה לקנות מצלמה בינונית מינוס כמו שאומרים אם בסופו של דבר מקטינים אותה ושמים בפיקאסה או פייסבוק?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה חושב על מצלמה ללא מראה - אז באמת אין משהו חדש פרט ל GM2
אבל יש כמה מצלמות קומפקטיות מתקדמות מאוד מעניינות כמו קנון G7 X (עם חיישן כמו של סוני מסדרת ה RX100 ) ובעיקר הפנסוניק LX100 (עם חיישן כמו במצלמות ללא מראה של פנסוניק)

הפנסוניק GX7 כמו גם אולימפוס OM-D E-M10 וגם סוני ה A6000 באמת מוצלחת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מיכאל למה מצלמה שהיא לא FF היא בינונית מינוס?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם FF בידיים של בנאדם לא מיומן לא תוציא צילומים מדהימים.

אני חושב שלרוב האנשים מצלמה של סמארטפון איכותי תספיק,
והאמת שחלק מן האנשי מקצוע משתמשים בטלפון..

אם עובדים בסטודיו עם אביזרים ותאורה ויש אינסוף זמן זה משהו אחר..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טוב בסדר

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
מיכאל, יש לי נקסוס5, ואין מה להשוות מול מהירות הצילום, נוחות ועושר הצבעים של קנון s100. משתמש בסלולרי רק בלית ברירה, כשאין מצלמה אחרת בסביבה.
כרמי, אם אני מבין נכון, גודל החיישן ומהירות הפוקוס הם הפרמטרים לתמונה טובה בתנאי תאורה של בית ותנועות מהירות.
בפוסט המקורי כתבת כי ביצועי A6000 בתאורה לא אידיאלית נמוכים לעומת GM1, ולכן אני נוטה לפסול.
ל G7X יש חיישן קטן יותר, ולכן גם יורדת מהפרק.
האם יש מצלמה קטנת מימדים עם חיישן APS-C אך בעלת פוקוס מהיר מלבד GMx?
כרגע נוטה לחכות לGM2...

נערך לאחרונה ב:

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
--

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
להסיר ספק הפוקוס של ה A6000 מהיר מאוד מאוד של ה GX7 וה GM1 קצת יותר טוב ולדעתי הפוקוס של ניקון V3 עוד יותר מהיר, אז מה?

זה לא צריך להפריע לך

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אז מה כן צריך להיות אכפת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה A6000 מצלמה מעולה, עם חיישן גדול ומהירות פוקוס טובה מאוד
עם עדשת קיט אפשר לקבל איתה יופי של תמונות ועם עדשות טובות יותר גם יותר מכך - אבל עדשות טובות לא יהיו זולות כלל
בנושא העדשות אין תחרות למצלמות DSLR (בגלל שהן שנים בשוק) או למצלמות ללא מראה של אולימפוס ופנסוניק ולדעת רבים החיישן שהם משלב מצב אופטימלי בגודל שלו (חיישן גדול יותר דורש עדשות גדולות יותר ובדרך כלל יקרות יותר) וכן מספקות איכות תמונה מוצלחת עם יכולת ISO לא רעה (A6000 אומנם טובה יותר).

אז מה כאן נכון - אין כאן נכון או לא יש כאן פשרות, תמיד יש פשרות אין מצלמה מושלמת - חשוב לדעת מה חושב ועל מה ניתן להתפשר וה A6000 היא פשרה מאוד מוצלחת (בעצם גם GX7 ואולימפוס M10 :) )

נערך לאחרונה ב:

badigard

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
הבנתי, תודה על ההסבר.
האם הבדלי גודל החיישן של ה-A6000 לעומת GM1 / GX7 משפיע באופן ניכר על ביצועי המצלמה בתאורת סלון ביתית? במילים אחרות, באיזה גדלים של החיישן, ההבדל פחות מורגש?
בעבר רכשתי מצלמת פוקט של פנסוניק TZ4 - אך לא הייתי מרוצה אף פעם מהצבעים של התמונות (לעומת, S100 של קנון שרכשתי שנתיים לאחר מכן). במה צבעוניות התמונה תלויה? האם ישנם הבדלים כאלה בין מצלמות מחברות שונות גם כיום?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור