הזמנת משטרה

orendll

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
לכל החברים שלום: אתמול ראיתי סרט במערכת הביתית שלי בשעה 9.30 השכן הזמין לי משטרה על תלונת הסאבוופר . אמרתי לשוטרים שאני יכול להפעיל מוזיקה או סרט עד השעה 11.00 ואף השמעתי להם קטע מהסרט בווליום די גבוהה.הם אמרו לי שצריך להנמיך ולהתחשב רציתי לשאול אם אני יכול לקבל על דבר כזה דוח בפעם הבאה שיתלוננו?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תלוי בחוקי העזר של העיר בה אתה גר.
פנה למוקד העירוני 106 בשאלה.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
גם אני קיבלתי אזהרה בחג פסח ששמתי מוזיקה בשעה 1 בצהריים
אבל עבר חפיף כי נראה לי אני מכיר את השוטר.
בדקתי את חוקי רעש ביתי
בשנת 2013 שינו את סעיף 3 בחוק שגם בשעות מותרות אם לשכן מנייאק יש קריעה הוא יכול להזמין משטרה
זה נקרא חוק הקריאוקי
בדקתי לאחר מכן עם חוקרת משטרה של פלילים ומעשי רצח שאני מכיר
והיא בדקה את הכל עם המחלקה המשפטית של המשטרה בשבילי :)
בקיצור פעם ראשונה ה אזהרה פעם שניה השוטר יכול מבחינה חוקית לתת דוח
או ניתן שזה הכי טוב לבקש זימון למשפט כמו בעברת תנועה .
ובשביל הכיף ללכת וללמד אותם מאיפה משתין הדג

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נדיר שנותנים דוח על רעש כשלא מדובר במסיבה.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
החוק הוא חוק בכנסת ולא קשור למקום המגורים והוא אומר שכל רעש שהוא במשך כל שעות היממה שמפריע אפילו לשכן אחד הוא רעש בלתי סביר שיש להפסיקו ועל המשטרה לעקוף אותו עד כדי מעצר ואני מדבר מנסיון,
משפחה סוררת שגרה בסביבתנו ( מדובר בדירות קרקע , בתיים פרטיים ). כאמור אנשים " חולרות " שמתנהגים בחוסר התחשבות הם לא אנשים נורמטיבים ובמלחמה כמו במלחמה. הוכחנו למשטרה שיש חוק שהם מתנהרים מעקיפתו ומסתמכים על זיכרונות של חוקים מימי המנדט כשהיה פה יפה. כאמור המשטרה נאלצה כמובן לאכוף אותו אבל הדרך לעקיפתו הייתה זרועה מרורים מצידנו כל השכונה. כממובן שחארות הם חארות בכל התחומים והבית עוקל והם עזבו , מאז יש שקט נפשי .
מכיוון שברור שיש ארועים ומסיבות אבל השכנים מדווחים על כך מראש ומבקשים רשות " היתחשבות " . ברור שרעש סביר מדי פעם יש בכל משפחה .
אבל לעניין הסאב צריך להבין שישנם ילדים קטנים שבשעה שמונה בערב הולכים לישון והסאב של בית אחד מרעיד עוד יותר ,את הבתים השכנים וזה מפריע למנוחת הילדים אפילו עד כדי פחד ובכי. צריך להבין שלא כולם הם רווקים מאושרים ויש להתחשב באנשים שביתם הוא מבצרם והוא המקום שבו רוצים שלווה ומנוחה ולא שטח קרבות מלחמה.

orendll

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
עזרתם לי עם התשובות תודה

windshear

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב נו, אני חייב לשאול - על איזה דגם סאב מדובר ??

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הבעייה היא שהפיתרון הקבוע לטווח ארוך הוא י-ק-ר -- בידוד אקוסטי...

עמיר

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הפתרון הוא זול. תתחשבו בשכנים ותנמיכו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הפתרון הוא זול. תתחשבו בשכנים ותנמיכו.
פיתרון לבעייה הוא משהו שגורם לה להפסיק להיות בעייה.

אם מישהו נהנה דווקא מלשמוע בקול רם, ונהנה באופן משמעותי פחות מלשמוע בשקט, השכנים וההתחשבות בהם זה בדיוק חלק ממה שיוצר את הבעייה (יחד עם האהבה לשמיעה חזקה), לא מה שפותר אותה.

עמיר

orendll

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
הסאבוופר הוא jl audio f112

orendll

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
לראות סרט ללא סאב זה כמו לשמוע את הסרט בלי תמונה,כל הכיף של הסרט הולך

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם זה הסאב שלך , ואתה שומע ממנו בום בום של סרטים אז משהו לא מסודר אצלך...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אם זה הסאב שלך , ואתה שומע ממנו בום בום של סרטים אז משהו לא מסודר אצלך...
אפשר גם לזרוק את הסאב.
אני שנתיים ללא. יש לי מספיק באס שיוצא מהרמקולים, אבל ללא בום-בום
יש כאן שאלה של טעם אישי -- מה אם זה מה שהבנאדם אוהב? בום-בום של סרטים? לא באס "אודיופילי" נקי ומהודק, אלא כזה שמרעיד את כל הסביבה כמו פיצוצים, כולל את השכנים?

למה מסבירים לו שמה שהוא אוהב לא מספיק, או יותר מדי, או שהוא צריך להתאים את טעמו בסוג/כמות הבאס ו/או בווליום? :נגד:

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
נראה לי ש"תתחשבו בשכנים ותנמיכו" שקול, במקרה הזה, עבור פותח השירשור (וגם אישית עבורי) ל"תתעלמו ממה שאתם אוהבים ואיך שאתם אוהבים את זה. השכנים חשובים יותר".

אני מבין שייש מי שרואים בזה "פיתרון", אם זה כאלה שבעצמם לא שומעים חזק ועבורם זה לא צורך, או כאלה שמוכנים לוותר על עצמם או על העדפותיהם מתוך צדקנות ו"להיראות טוב", וכלה בכאלה שנוח להם להיות קורבנות של המציאות שמסביב.

אבל בהכללה, זה לא פיתרון, ולו רק כי הבעייה אינה אחת, אלא יש כאן לפחות מספר בעיות שונות, לפחות מזווית הראייה האישית שלי:
  1. בווליומים נמוכים אני לא נהנה באותו סדר גודל בכלל
  2. לשכנים מגיע שייהייה להם השקט שלהם, אם מבחינה חוקית ואם מבחינה מוסרית
  3. אני רוצה להאזין באיזה ווליום שאני רוצה, אבל בלי להרגיש סאדיסט, שזה על חשבון השכנים
להנמיך ולשמוע חלש ולהתחשב זה אמנם פותר את #2 ואת #3, אבל זה בכלל לא בכיוון של לפתור את #1, שזו עיקר הבעייה מבחינתי

והפיתרונות שבאמת פותרים את #1 הם יקרים/כבדים, בכסף ו/או במשמעות -- בידוד אקוסטי, או מעבר דירה, ואולי יש כאלה שיצליחו להבריח את השכנים.

גישה שונה לפיתרון היא כמובן מעבר לאזניות -- לא דורש אפילו ירידה בווליומים ולא שום סוג אחר של התחשבות בשכנים, אבל אני מוצא שהאזנה לאזניות היא חווייה מסוג אחר, שאני לא אוהב אותה בכלל, ומגבחינתי גם היא ויתור כמעט מוחלט על רוב ההנאה.

עמיר

נ.ב., במאמר מוסגר: נראה לי שעיקר ההבדלים בין מערכות בא לידי ביטוי בעיקר בווליומים "מציאותיים", ומבחינתי זו הייתה זריקת-כסף להשקיע במערכת שייש לי אם הייתי נאלץ לשמוע בווליומים נמוכים -- הייתי מסתפק במערכת של פחות מ-10% במחיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
הסאבוופר הוא jl audio f112

ידוע שסאבים סגורים גורמים לוויברציות די חזקות .
להבדיל מסאבים עם פורטים שיודעים לבעוט נכון ולשחרר אוויר .

אני כותב לך את זה מניסיון עשיר כמעט עם כול סוגי הסאבים שיש .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש כאן שאלה של טעם אישי -- מה אם זה מה שהבנאדם אוהב? בום-בום של סרטים? לא באס "אודיופילי" נקי ומהודק, אלא כזה שמרעיד את כל הסביבה כמו פיצוצים, כולל את השכנים?

למה מסבירים לו שמה שהוא אוהב לא מספיק, או יותר מדי, או שהוא צריך להתאים את טעמו בסוג/כמות הבאס ו/או בווליום? :נגד:

עמיר

אני רק אומר כי זאת אופציה..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור