5d סימן 3 מול 1d סימן 4.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טוב. אז אין מה לעשות, צריך אולי להתקדם למצלמה החדישה ביותר שתחליף את ה-7d שלי ותצטרף לסט הצילום יחד עם ה-1d סימן 4. אבל לפני שקונים, מוכרחים לבדוק אותה בשטח עוין - אירוע.

אז לקחתי מאחד מהקולגות שלי את ה-5d סימן 3 על מנת שאוכל לבחון את הביצועים במצבי תאורה שונים.

מה מצאתי?

נתחיל בצילומי החוץ.
ה-5d סימן 3 מביאה כמה יתרונות כאשר הראשונה שבהן היא איכות תמונה דומה לזו של ה-1d עם יתרון קל באיכות התמונה ובמיוחד בטווח הדינמי שלה בצילום של החתן עם החליפה השחורה מול האור הבוהק בשעות הצהריים. בתמונה שצולמה דרך ה-5d החדשה ניתן לגלות יותר פרטים, שחור עמוק יותר וטווח דינמי מרשים מאוד. אך אפשר להגיד שהנצחון הוא בנקודות ולא תבוסה של ה-1d.

מהירות הפוקוס בשני המקרים בצילומי יום היא זהה לחלוטין. רמת הרעש עד 3200 iso גבוהים יותר ב-1d אך לא במידה שניתן לראות את ההבדלים מיד. בכל זאת, ה-5d שקטה יותר.

מסקנה, בצילומי חוץ, באור יום מלא, ה-5d החדשה טובה יותר.

באולם.
שם התחילו הצרות. המשפחה מולי ואני עם שתי המצלמות עלי גופי.

המקום: חוות אלנבי
רמת האור: בית עלמין ב-12:00 בלילה.
המשפחה: עומדת מולי ומחייכת כאילו היום יש חתונה.
השאטר של ה-5d החדשה נסחט לחצי לחיצה על מנת לנעול פוקוס וזה מחפש ומחפש ומחפש ומחפש. לא נעים, קשה להחזיק חיוך הרבה זמן מבלי שיהפוך להיות מאולץ. אני מרים את ה-1d, סוחט את השאטר במהירות ויש לנו תמונת משפחה ראשונה. בינתיים מתארגנים להם מצד הכלה ההורים והזוג המאושר ואני מבקש מהגדרות המצלמה לא לחפש פוקוס חדש אם כי להפסיק ברגע שהיא אינה מוצאת את הנקודה הרצויה. והיא באמת לא חיפשה אבל גם לא מצאה. שוב ה-1d מצלמת בקלות. הנחתי את ה- 5 בצד וצלומי המשפחה כולם נעשו דרך ה-1d.

ניכנסים לאולם, ריקוד האהבה הראשון של הזוג המקסים והתאורן מפציץ בעשן. ניתן למצוא את הזוג מבעד למסך העשן ואני מרים את ה-5 עם עדשה רחבה על מנת לתת תמונה שלהם מבעד לעשן והקהל המביט בהם בקינאה מפרגנת. לא פוקוס ולא נעליים, חשוך מידי וממוסך מידי. ה-1d גם מתקשה אבל בסופו של דבר ננעלת ומצלמת.

בריקודים, בשלבים בהם התאורן פינק באור, מצאתי שמהירות הפוקוס זהה כאשר הפלאש עוזר בנעילת הפוקוס אך בלעדיו ה-1d ננעלת היכן שה-5d אינה יודעת מה לחפש.

מסקנה.
ה-1d, למרות שהיא מיושנת יותר, מספקת את הסחורה היכן שה-5d החדישה והמפוארת מחפשת את עצמה. מה עושים? 5d לצילומי חתן וכלה בחוץ ו-1d לצילום האירוע.

עוד מעט יוצא לצלם את החתונה של חן ואיתמר המקסימים באגדת דשא. בידי כרגע 1dx של חבר במצלם איתי היום. נעדכן בהחלט מה ההבדלים.

בוקר טוב לכולם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה מתאר בדיוק את ההבדלים בין דגם מקצועי לגמרי (1d) לבין אחד שהוא "ליד". סחטיין ל- 5d על איכות התמונה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש פתרון 1DX :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתמול צילמתי איתה קצת באירוע באגדת דשא.
אוטוטו אני מעלה רשמים.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
הפתרון נמר הוא לעבור לעדשות פריים פיקס של צייס עם פוקוס ידני.
:O

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר, הניסיונות שלך עם הפוקוס היו עם פלאש מחובר או ללא
היות ולפלאש יש מנגנון של IR שאמור לעזור לפוקוס

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תודה, נמר

אני חושד כי השוואה של 1DX מול 5DmkIII לא תהיה גם כן חד-משמעית

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כן לצילום אירועים
85 צמצם 1.4 פוקוס ידני של צייס
לוקח זמן להתרגל
אבל אין מה להשוות

לא מכיר צלם שחי בפלנטה הזו שיכול לצלם אירוע עם עדשה ידנית באופן שלא יביא לתביעה משפטית לאחר קבלת התמונות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה, נמר

אני חושד כי השוואה של 1DX מול 5DmkIII לא תהיה גם כן חד-משמעית

עשיתי כבר.
פרטים בקרוב. בגדול - אני ממש מתאפק בעניין הרכישה של ה-dx. מי יודע, אולי תוך כמה ימים יעלה פוסט בעניין שלי ושל המצלמה הזו. (-:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, הניסיונות שלך עם הפוקוס היו עם פלאש מחובר או ללא
היות ולפלאש יש מנגנון של IR שאמור לעזור לפוקוס

אין דבר כזה אצלי לצלם אירוע בלי פלאש.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
לא מכיר צלם שחי בפלנטה הזו שיכול לצלם אירוע עם עדשה ידנית באופן שלא יביא לתביעה משפטית לאחר קבלת התמונות.

כל עבודתי היא עם פוקוס ידני

אבל בעצם יש לי עוזר צלם שדואג לפוקוסים

אבל כשאני מצלם דוקומנטרי אין שום בעייה עם פוקוס ידני

נמר מה היית עושה אם היית מקבל לייקה ?

:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בעבודה שלך זה אחלה. אתה מצלם סטים. בצילום אירועים זה לא אפשרי.

לגבי השאלה שלך - מוכר אותה.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
בעבודה שלך זה אחלה. אתה מצלם סטים. בצילום אירועים זה לא אפשרי.

לגבי השאלה שלך - מוכר אותה.

לא בדיוק
בצילום סרטים דוקומנטריים אני אחראי לפוקוס
זה נרכש עם הזמן

היית מוותר על לייקה עם סט עדשות??????????????????????

:כועס:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ניתאי. אתה מוכרח להפריד בין צילום אירועים לבין צילום אומנותי או טבע.

אם פיספסת את שבירת הכוס, הכנסת הטבעת, כניסה לחופה (בתנועה כמובן) אתה בבעיה רצינית.
אנשים רוקדים, לפחות בריקודים בישראל, זזים כל הזמן. אתה חייב מהירות פוקוס ונעילה מיידית ברגע שאתה מזהה שיש לך פריים מעניין. אין זמן לחכות, לכוון את הפוקוס וללחוץ באדישות. זה צריך להיות מיידי, עכשיו ומיד. פספסת? לא יחזור. זו הסיבה שה-mk2 לא אהודה על צלמי האירועים לצילום באולם.

לגבי הלייקה. כן. ואני גם לא בטוח שהיא מוציאה תמונות טובות יותר מניקון או קנון מהסדרות הגבוהות עם עדשות פריים איכותיות.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
ניתאי. אתה מוכרח להפריד בין צילום אירועים לבין צילום אומנותי או טבע.

אם פיספסת את שבירת הכוס, הכנסת הטבעת, כניסה לחופה (בתנועה כמובן) אתה בבעיה רצינית.
אנשים רוקדים, לפחות בריקודים בישראל, זזים כל הזמן. אתה חייב מהירות פוקוס ונעילה מיידית ברגע שאתה מזהה שיש לך פריים מעניין. אין זמן לחכות, לכוון את הפוקוס וללחוץ באדישות. זה צריך להיות מיידי, עכשיו ומיד. פספסת? לא יחזור. זו הסיבה שה-mk2 לא אהודה על צלמי האירועים לצילום באולם.

לגבי הלייקה. כן. ואני גם לא בטוח שהיא מוציאה תמונות טובות יותר מניקון או קנון מהסדרות הגבוהות עם עדשות פריים איכותיות.

אני דיברתי על צילום אירועים וצילום עיתונאי דוקומנטרי
יש מלא שעובדים עם פוקוס ידני

מה היו עושים פעם לפני הפוקוס האוטומטי? לא צילמו אירועים?

הלייקה עם העדשות שלה אוכלת לארוחת בוקר בלי מלח כל ניקון או קנון גם מהסדרות היקרות ביותר

בדוק על ידי טסטים

אין מה להשוות בין עדשות לייקה לעדשות ניקון או קנון

זה כמו להשוות את הפטיפון שלך לפרוג'קט

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור