החשמל בלילה טוב יותר, האומנם...???

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
טוב אז ככה,
בימי חול המועד האחרונים מצאתי עצמי מבלה לא מעט משעות ההאזנה שלי למוזיקה בשעות הקטנות של הלילה.
אומנם את הבאז הזה של "החשמל בלילה טוב יותר" כבר כולנו מכירים והיו גם מספר דיונים עם תגובות שונות.
אני אישית מעולם לא בחנתי, שללתי או לקחתי חלק בדיונים הללו, קראתי ברגוע את הפוסטים שעניינו אותי ותו לו.
אממה, בלילות האחרונים אני יכול לאמר באופן דיי נחרץ כי אכן יש דברים בגא!
זה לא שחשבתי על זה לפני וישבתי בציפיה לשמוע מה יקרה ולצפות לבואו של השינוי,
פשוט הרגשתי שינוי וזהו. בלי הכנות מוקדמת, בלי שינויים לציוד כמובן
הכל כפי שהוא... רק שבאמת פתאום אני שם לב לשיפור בצליל.
זה פשוט מתבטה בהכל!
מרמת החדות בווקאל, בס הדוק יותר וקצת פאנצ'י יותר בצורה נכונה יותר, הבמה קבלה חידוד בפריסה והכי הכי זה השקט והחדות. זה פשוט תפס לי את האוזן.
ועצם זאת שלא חשבתי על להביט בשעון קודם והנושא בכלל לא חלף במוחי, רק חיזק את העובדה שאין מדובר במשהו פסיכולוגי אלא באמת שומעים יותר טוב! פשוט ככה!
אז ראשית, שמחתי לדעת שהמערכת שלי באמת רגישה ברמות הללו.
אז כנראה שאני עושה משהו נכון.. :גאה:

שנית, האם זו התוצאה אילו היה לי שנאי מבדל?
מבחינת חשמל אין לי פאזה נפרדת אבל כן יש קו נפרד, כבלי חשמל טובים ומפצל OYAIDE.
האם הזנת המפצל ע"י שנאי מבדל יתן או יגרום למה שאני חווה ומתאר כאן?
או שמה אני עושה כאן סלט ואין קשר?

שלישית...
כנראה שלמיטה אני יתחיל להכנס בשעות מאוחרות יותר יחד עם המחיר של עייפות בבוקר המחרת.:נגד:
אבל נו מה, לא נוותר על MY TIME... :מאזין:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
כן

כן (lol) (וסביר שאף יותר טוב)
קח רק בחשבון ששנאי צריך להיות ממוקם רחוק מהמערכת..והוא זה שצריך להיות מחובר לקו הנפרד.
שים לב שאחדים מחברי הפורום דיווחו בעבר על "הבדלים בסאונד" בין השנאים..אז לא לקנות "על עיוור".

חג שמח

איתי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בלילה שומעים טוב יותר, אבל אין לזה שום קשר לחשמל.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
בלילה שומעים טוב יותר, אבל אין לזה שום קשר לחשמל.
קשור גם לחשמל ואפילו לאור.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113

כן (lol) (וסביר שאף יותר טוב)
קח רק בחשבון ששנאי צריך להיות ממוקם רחוק מהמערכת..והוא זה שצריך להיות מחובר לקו הנפרד.
שים לב שאחדים מחברי הפורום דיווחו בעבר על "הבדלים בסאונד" בין השנאים..אז לא לקנות "על עיוור".

חג שמח

איתי

לא חושב שאי פעם קניתי משהו על איוור למערכת... טוב, נתחיל לחסוך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רצפת הרעש נמוכה יותר --> מערכת דינמית יותר, מפורטת יותר
מאוד פשוט

תשתית החשמל בדירתי מושקעת יחסית (פזה נפרדת, ארון, פיוזים Hi Fi Tuning, כבלים מושתלים אודיופיליים, שקעים, מייצבים מתח, ושוב כבלי חשמל..).. חוץ מזה, אני גר בביניין חדיש עם מתח יציב 230V +/- 2V

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
מאוד פשוט

תשתית החשמל בדירתי מושקעת יחסית (פזה נפרדת, ארון, פיוזים Hi Fi Tuning, כבלים מושתלים אודיופיליים, שקעים, מייצבים מתח, ושוב כבלי חשמל..).. חוץ מזה, אני גר בביניין חדיש עם מתח יציב 230V +/- 2V

אחלה, נראה שלקחת את נושא החשמל עד הסוף, זאת גם השאיפה שלי.
אך השאלה שלי היא מה הסיבה לשיפור שאני שומע בשעות הלילה...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הסברתי הרי, טווח דינמי רחב יותר בלילה חוסף אותך לצלילים חדשים שבדרך כלל לא שומעים בגלל רעשי רקע

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
מגברים מנורתיים לרב יותר רגישים למתחים נמוכים וחשמל לא יציב, בגלל המתח הגבוה שעובר בתוך המגבר -ההבדל נהיה גדול פי כמה
כך שאם בלילה יש לך מתח גבוה יותר , סביר להניח שהמגבר יעבוד טוב יותר.
כאשר הBias במגבר מדויק, גם אחוז העיוותים נמוך יותר, כאשר המתח יורד, ואיתו גם הBias - אחוז העיוותים עולה!
מעבר לכך שרצפת הרעש כמובן נמוכה בכמה DB טובים בלילה , בלי קשר לחשמל . (אלא אם אינך מתגורר בעיר)

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
מגברים מנורתיים לרב יותר רגישים למתחים נמוכים וחשמל לא יציב, בגלל המתח הגבוה שעובר בתוך המגבר -ההבדל נהיה גדול פי כמה
כאשר הBias במגבר מדויק, גם אחוז העיוותים נמוך יותר, כאשר המתח יורד, ואיתו גם הBias - אחוז העיוותים עולה!
מעבר לכך שרצפת הרעש כמובן נמוכה בכמה DB טובים בלילה , בלי קשר לחשמל . (אלא אם אינך מתגורר בעיר)

היי ערן,מה שלומך?
אם כך, אז חשיבות יציבות מתח הינה דבר דיי משמעותי לפי דבריך. במיוחד עם הציוד שלי.
השאלה הבאה כאן הינה כמובן מה עושים?
הרכישה הבאה הינה שנאי מבדל או מיצב מתח? האם זה ישחזר לי את התוצאות שאני חווה בלילות האחרונים?
ואם כן, איך עושים את זה בלי לשלם כמה אלפי $$ ירוקים...?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מיכאל123 :בעד:

חשמל זו תופעת טבע.
חשמל הוא חשמל ביום בלילה בסין בת"א בירח בקריפטון וגם בשמש.

מה שכן משתנה,בלילה אבל גם ביום,זה המתח ואת זה אפשר/צריך לייצב...

חג שמח.

מנחם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי בדירה אני לא רואה נפילות מתח ביום (אלא אם כן באוגוסט בשיא החום),
מייצב מתח אצלי מקרין מדידה של מתח באופן קבוע על הצג

ובכל זאת בלילה שומעים אצלי טוב יותר,
גם בזכות זה כי הילדים הלכו לישון :)

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43

מגברי מנורות היי-אנד של אלפי דולרים מיוצרים עם ספקים לא מיוצבים בצד הDC שלהם? חבל. עם השקעה של כמה עשרות דולרים בעלויות ייצור היו יכולים לשפר את זה פלאים. ד.א. הנייד שלי עובד עם ספק שלא מעניין אותו במיוחד המתח שנכנס אליו, מ80 עד 250 וולט ודווקא עובד טוב. חבל שבאודיו או שלא גילו את זה (לא סביר), או שעקרונות הנדסיים ידועים ומקובלים בכל השטחים והאפליקציות האחרות באלקטרוניקה, באודיו היי-אנד לא כל כך עובדים. משהו שאני (כנראה במיעוט גדול בפורום הזה) לא כל כך מצליח להבין ולא ממש הגיוני... על זה גם כנראה נאמר נסתרות הן דרכי האל.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אצלי אין טיפול בחשמל אך אני משתדל לנתק ולכבות את כל המכשירים המיותרים (למעט המקרר) בזמן האזנה למערכת , וגם לא מפעיל את התאורה בחדר , ולמרות שהמערכת שלי פשוטה יחסית אני מרגיש שהצליל נקי .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מאוד פשוט

לפעמים אני מסכים עם מיכאל ;) :בעד::בעד::בעד:

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
שניצל איפה אתה...?
איך זה שאין לך איזו תובנה להעשיר אותנו בנושא?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אצלי אין טיפול בחשמל אך אני משתדל לנתק ולכבות את כל המכשירים המיותרים (למעט המקרר) בזמן האזנה למערכת , וגם לא מפעיל את התאורה בחדר , ולמרות שהמערכת שלי פשוטה יחסית אני מרגיש שהצליל נקי .

האם יתכן ואפשר לקשור את הצליל הנקי שאתה שומע לכך שהאור בחדר כבוי , קל יותר להתרכז במוסיקה באור כבוי (נכון לגבי) , יתכן שאתה יותר נינוח , ולאו דוקא לנושא החשמל ?

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם אני עוצם עיניים, השמיעה משתפרת

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
רוברטס- לא נראה לי שהמערכת שלי ברמה המאפשרת שיקוף הבדלים כאלה , ולמען האמת אני לא מרגיש בהבדל , אבל אוהב "ליהנות מהספק" ולדעת שעשיתי כל מה שאפשר כדי לנקות את החשמל . רשמתי את זה מפני שחשבתי שצריך להדגיש את עניין הניקיון , ושמי שלא מטפל עם שנאים/מייצבים/פילטרים/פאזה נפרדת/קו מתח ייעודי , עדיין יכול לשפר אם ינתק את כל מה שלא נחוץ אותו רגע ובכך יתרום לניקיון ואיכות הזרם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור