רמקולים במחן האזנה לקבצי MP3 ואחרים...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
יש לי תחושה שיש כאן כמה חברים שהחלום שלהם הוא שיכשלו במבחן עיוור בין mp3 לנגן יקר.

אין לי בעיה לעמוד במבחן כזה על המערכת שלי. רק על מנת להוכיח את ההבדלים ולהראות כמה זה קל.
אגב, כל אחד מהחברים שנכחו בפאנל יבחינו בקלות בהבדלים בין הנגנים על המערכות האישיות שלהם בבית שלהם.

מי מתנדב לבחון אותי?

אני.
מהסיבות הבאות:

1. אנחנו מאזינים לאתה סוגה של מוסיקה.
2. אגרום לך להתלבט ו/או לטעות פעם אחת לפחות.
3. המבחן העיוור יהיה רק לגבי הקטעים שינוגנו אצלך אבל תדע בדיוק מי מבצע מבצע מראש, ואת סדר ההשמעה מראש. באיזה פורמט כל קובץ/קבצים וכו וגו אני אדע עד שנסיים את המבחן.
4. אני צריך חיבור PL שמינית אינצ' שבצידו השני תבחר מה שתרצה כדי שנחבר את המכשיר הנייד (חייב להיות נייד...) לפרה שלך.
5. נכתוב כתבה לדף הבית של Dtown אני אכתוב את ההכנות למבחן למה וכמה ואתה את הרשמים שלך.
6. אני צריך שבוע להכין את "המלכודות"...

מסכים?

מנחם

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני.
מהסיבות הבאות:

3. המבחן העיוור יהיה רק לגבי הקטעים שינוגנו אצלך אבל תדע בדיוק מי מבצע מבצע מראש, ואת סדר ההשמעה מראש. באיזה פורמט כל קובץ/קבצים וכו וגו אני אדע עד שנסיים את המבחן.
4. אני צריך חיבור PL שמינית אינצ' שבצידו השני תבחר מה שתרצה כדי שנחבר את המכשיר הנייד (חייב להיות נייד...) לפרה שלך.
5. נכתוב כתבה לדף הבית של Dtown אני אכתוב את ההכנות למבחן למה וכמה ואתה את הרשמים שלך.

מסכים?

מנחם
שאלות:

1. מה עניין פורמאט הקבצים?
  2. רק בנגן ה-MP3 מדובר ב"קבצים" במשמעות הרגילה, לא?
  3. משווים נגן MP3 לנגן של נמר עם הדיסק המקורי, לא?
הצעות:
  • הקטעים יבחרו ע"י נמר: כאלה שהוא מכיר ברמה הראוייה ושהם ראויים מבחינת איכות
  • שההמרה ל-MP3 תתבצע מהדיסקים של נמר (יכול להיות שהמרה מדיסק עם רימאסטר טוב יותר תישמע מוצלחת יותר מ-CD עם רימאסטר גרוע של אותו קטע, ויכולים להיות פגמים שונים בעותקים שונים של אותה "הדפסה").
  • גם מנחם וגם הציוד יהייו מאחורי פרגוד, כדי שההשוואה תהייה double-blind
  • להשתמש בציוד המיקצועי שרוברט מציע לצורך השוואת ווליומים בדיוק של 0.1dB, ולמדוד 1kHz מדיסק תדרים לעומת הסבה ל-MP3 של אותו דיסק, על הטרמינאלים של הרמקולים, כהצעתו, לא עם מד SPL
  • צריכה להיות אפשרות טכנית להשוות את הווליומים עד כדי 0.1dB, למשל שלנגן ה-MP3 יהייה ווליום רציף, או פרה פאסיבי/פוטנציומטר בדרך
  • אינטרקונקטים זהים לנגן של נמר ולנגן ה-MP3. בעייתי עם ה-PL...
  • אסור שמשהו ישפיע על הווליום -- למשל משחק עם MP3 ברזולוצית שונות יידרוש השוואה חוזרת של הווליומים
עמיר

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש לשים לב שב MP3 יש משמעות רבה מבחינת איכות לתוכנת הכיווץ (תוכנת הניגון הרבה פחות משמעותית), וכמובן יש הבדלי ענק בין תדרי דגימה שונים (למשל 128kbps MP3 מול 320kbps). תוכנת הכיווץ המומלצת היא Lame.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
אני מסכים למבחן בשם נמר :)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מציע את "שרותי הטכניים " עבור הבדיקה - אני מריח שיהיה עוד שבוע שבועיים של סופר כיף בפורום ;)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה ממש הזוי לבדוק mp3,
מה זה מבחן החירשים?

מה הפונטה בזה?

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
האזנה לMP3 זה כמו צפיה בטלויזיה שחור לבן . כך אני מרגיש במערכת שלי . חסר טעם לצליל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא עניין של טעם,
זה מעוות לגמרי, חותך תדרים, מוריד פרטים משנה איזון.

על ipod מצ'וקמק עם אוזניות זה נשמע סביר..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני.
מהסיבות הבאות:

מסכים?

מנחם

לא.

לא צריך לסבך כל דבר. לוקחים דיסק, מורידים ל-mp3 במחשב שלי, צורבים על הצורב שלי, משמיעים את זה ואת השני על עיוור וסוגרים את הבסטה (כבר עשו לי את זה עשרות פעמים).

עכשיו בשביל הספורט, אחרי שאני אבחן, בשביל הכייף, נבחן גם אותך. את התוצאות של המבחן שלי נפרסם כאן ואת התוצאות של המבחן שלך נפרסם רק אם תסכים.

אגב.
אם אתה צריך "מלכודות" בשביל להכשיל מאזין במבחן כזה, זה אומר שכנראה ההבדלים בניהם גדולים מספיק כך שהם מצריכים מלכודת שלוקח שבוע להכין אותה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא.

לא צריך לסבך כל דבר. לוקחים דיסק, מורידים ל-mp3 במחשב שלי, צורבים על הצורב שלי, משמיעים את זה ואת השני על עיוור וסוגרים את הבסטה (כבר עשו לי את זה עשרות פעמים).

עכשיו בשביל הספורט, אחרי שאני אבחן, בשביל הכייף, נבחן גם אותך. את התוצאות של המבחן שלי נפרסם כאן ואת התוצאות של המבחן שלך נפרסם רק אם תסכים.

אגב.
אם אתה צריך "מלכודות" בשביל להכשיל מאזין במבחן כזה, זה אומר שכנראה ההבדלים בניהם גדולים מספיק כך שהם מצריכים מלכודת שלוקח שבוע להכין אותה.
יפה אמרת!!! :):בעד:

רק סיבוך וחצי בכל זאת נדרשים :)
  1. השוואת ווליום. אם אתה מזה MP3 למרות שהוא מושמע חזק יותר -- מצויין, אבל אם הדיסק מושמע חזק יותר, תמיד אפשר לטעון שבגלל זה הוא נשמע טוב יותר
    .
  2. פרגוד -- שייהייה double-blind, אחרת אפשר לטעון שאתה רגיש להתנהגות הבוחן, לאו דווקא למוסיקה
לא שייש לי ספק בתוצאות, אבל אם עושים "מבחן", בואו נעשה את זה "כמו שצריך", במקצועיות ברמה שהולמת את נמר.

יש לציין שאין חובה לזהות ב-100% מהמקרים. די במובהקות סטאטיסטית (לא שאני יודע לחשב אותה).

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא.

אגב.

קוריוז בנושא סוג המוסיקה שאיתה תתבצע ההשוואה:

כשפיתחו את האלגוריתם של ה-MP-3 ......הוא עבד די נחמד עם כל סוגי המוסיקה האפשריים
אבל עם שיר אחד האלגוריתם נשמע "לא מספק דיו " והשיר הוא:

Suzanne Vegas -Toms Diner

המהנדסים לא שחררו את הפורמט עד שהצליחו להעביר שיר זה "בצורה סבירה"

מצורף הלינק עם הסיפור :

http://en.wikipedia.org/wiki/Tom's_Diner

לדעתי כדאי להכליל שיר זה בבדיקה !!!

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי כדאי להכליל שיר זה בבדיקה !!!
להיפך -- אם האלגוריתם לא שופר די הצורך, ה-MP3 יישמע רע מהרגיל שלו.

אנחנו לא עושים בחינה לאלגוריתמים של -MP3, או ל-MP3 במירעו.
הבדיקה היא של MP3 במיטבו מול איכות CD.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
להיפך -- אם האלגוריתם לא שופר די הצורך, ה-MP3 יישמע רע מהרגיל שלו.

אנחנו לא עושים בחינה לאלגוריתמים של -MP3, או ל-MP3 במירעו.
הבדיקה היא של MP3 במיטבו מול איכות CD.

עמיר

לדעתי , במידה ואני בצד של נמר (וכדי להיות הוגן מבחינה מדעית) אזי אדרוש את המוסיקה המתאימה ביותר "להפלת הפורמט"

שיר זה יהיה בנוסף למס' קטעים נוספים שהחברים יבחרו .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי , במידה ואני בצד של נמר (וכדי להיות הוגן מבחינה מדעית) אזי אדרוש את המוסיקה המתאימה ביותר "להפלת הפורמט"

שיר זה יהיה בנוסף למס' קטעים נוספים שהחברים יבחרו .
להיפך -- אם מכניסים משהו שמראש ידוע שייש סיכוי שהוא דפוק, זה אולי מגדיל בקצת את סיכויי ההצלחה של נמר, אבל, אם, כפי שאני מעריך, הוא יצליח גם כך, זה רק יחליש את ההצלחה שלו -- כאילו "מה החוכמה?".

חוצמזה, רק נמר יכול לבחור את הקטעים -- הוא זה שאומר מה הוא מכיר ברמה של לעשות טסט סאונד.
אחת זה כמו לעשות טסטים עם מוסיקה לא מוכרת -- לא לעניין.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
להיפך -- אם מכניסים משהו שמראש ידוע שייש סיכוי שהוא דפוק, זה אולי מגדיל בקצת את סיכויי ההצלחה של נמר, אבל, אם, כפי שאני מעריך, הוא יצליח גם כך, זה רק יחליש את ההצלחה שלו -- כאילו "מה החוכמה?".

חוצמזה, רק נמר יכול לבחור את הקטעים -- הוא זה שאומר מה הוא מכיר ברמה של לעשות טסט סאונד.
אחת זה כמו לעשות טסטים עם מוסיקה לא מוכרת -- לא לעניין.

עמיר

עמיר, בכל נסוי מדעי אכותי "בודקים את הקצוות " ולא את ה"מובן מאליו" .

במידה ונמר לא ישמע את ההבדלים בשיר זה אזי כניראה פורמט ה- MP3 "כשר למהדרין + בד"צ ;) "

ובנוסף נמר יכול לבחור עוד מס' שירים המתאימים לו

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר, בכל נסוי מדעי אכותי "בודקים את הקצוות " ולא את ה"מובן מאליו" .

במידה ונמר לא ישמע את ההבדלים בשיר זה אזי כניראה פורמט ה- MP3 "כשר למהדרין + בד"צ ;) "

ובנוסף נמר יכול לבחור עוד מס' שירים המתאימים לו
אם הקטע הספציפי מראש לא הייה בין אלה שנמר מכיר וחושב שראוי לשמש עבורו כטסט ססאונד, אז בכלל אין מה לדבר עליו.

שנית, אנחנו לא בודקים מקרי קצה -- אם כן, היינו צריכים גם לבחור מקרה בקצה השני, לא?

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם הקטע הספציפי מראש לא הייה בין אלה שנמר מכיר וחושב שראוי לשמש עבורו כטסט ססאונד, אז בכלל אין מה לדבר עליו.

שנית, אנחנו לא בודקים מקרי קצה -- אם כן, היינו צריכים גם לבחור מקרה בקצה השני, לא?

עמיר

לא , לדעתי לא נכון לבדוק מקרה קצה מהצד השני .

מעיניננו "להכשיר את הפורמט" ולכן אנו צריכים להקשות עליו ולא להקל עליו.

לוגיקה פשוטה, במידה והנמר לא מסוגל להבחין ב"שיר הקשה ביותר " לפורמט אזי הפורמט בטוח "כשר" עבור כל שיר אחר .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
את המוסיקה תשאיר לי. אני בוחן על אותם קטעים שמשמשים אותי לבחינת המוצרים בכתבות.

מתי קבענו?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
את המוסיקה תשאיר לי. אני בוחן על אותם קטעים שמשמשים אותי לבחינת המוצרים בכתבות.

מתי קבענו?

יאללה בסדר :)

אני בא רק לכוונים - אם תרצה אותם כמובן

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סגור.

מבטיח לך שלא תצטרך אפילו להתאמץ ולעוור לי את המבחן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור