כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: מבחן עיוור - פנל המאזינים לנגני CD של חברי פורום אודיו

בכתבה, מתואר כל מהלך האירוע בתמונות.

בחמש ההודעות הבאות, מופיעה חוות דעת של כל אחד ממשתתפי הפנל.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מתנוש - matanoosh

מספרי הנגנים:1. נגן EMM, מספר 2. לין 3.פלייבק דיזיין 4. בורמייסטר 5. מרידיאן 6. נגן Ear מספר 7: נגן Ayon

קטע מס' 1 - Hallelujah מתוך Grace של Jeff Buckley
מכשירפירוטמוזיקליותפוקוסמהירותבמהדינמיקההערות
1887667משמעותית טוב מהראשון, פחות צועק
2897678יותר חריף אבל גדול ובשרני יותר.
3458555רזה, מפוקס, מתכתי, חריף.
4787768טבעי, צלול, קצת רזה.
5777------------68קול רך אך קצת חד, Laid Back, צליל "אפרורי" וחד גוני - פחות צבעוני מהאחרים.
6998978נפלא! מפורט, מוסיקלי ולא מתכתי, קליל, הרבה אויר בין הכלים, טונליות נכונה.
777.57.5------------------------7מכשיר מעניין. גם טוב אך לא הכי טוב.
התחלנו לדרג את המכשירים בקטע הראשון לאחר ש"חיממנו" את האוזניים עם אותו הקטע, ועם מכשיר אקראי כלשהו. לפיכך,כל הציונים שרשמתי כאן הם ביחס לאותו מכשיר ראשון. המכשיר הראשון דורג כ- 5' בכל הפרמטרים, וכל שאר המכשירים דורגו ביחס אליו. משעשע לראות שדירוג 5' לא חזר על עצמו למרות ששמענו את אותו המכשיר שוב.
קטע מס' 2 - Dark Eyes מתוך The Full Flavour של The Gelato Giantes
1445445
2876678
355------------------------55אין לי מושג. סקסופון מעט קדמי יותר, תופים עוד יותר נותנים בראש. כל השאר דומה.
4655655עוד יותר נותן בראש. תופים עם עוד יותר אנרגיה.
5775667
6564544
7555555
סדר ההשמעה היה הפוך כאן. התחלנו ממכשיר 7, אחריו 6 והאחרון 1. לפיכך, והיות ואיני מכיר את הקטע הזה, נאלצתי "להפסיד" את דירוג ההשמעה הראשונה לטובת ייחוסה כרפרנס. לכן, מכשיר מס' 7 מדורג כ- 5, וכל השאר מדורגים ביחס אליו. היות וזאת הפעם הראשונה שאני נחשף לקטע, היה יותר קשה לשים לב להבדלים מהותיים. כמו בקטע הראשון, לא יכולתי לתת ציון לכל שילוב של מכשיר+פרמטר, ולכן השארתי חלק מהשדות ריקים.
קטע מס' 3 - Nino Josele Paz
1555555
2577476טוב מאד. באס הרבה יותר מוגדר. הכל מאוזן יותר
3------------------------------------------------------------------------לא יודע. סה"כ - משעמם יותר. פחות מערב.
4476------------------------5לא רע בכלל.
54.54.5------------------------44צליל קשה יותר. פחות מערב.
6686676זמר יותר קדימה. צליל עדין, מוסיקלי, יותר נוגע.
778.5דומה מאד ל- 6.
פה כבר התעייפתי. לא היה לי כוח לעוד קטע שאני לא מכיר, לשמוע אותו 7 פעמים. מה שגם שאינו נוגע לטעמי המוסיקלי. וכמו בקטע הקודם, השמיעה ראשונה אבדה לטובת יצירת רפרנס (ציון 5 למכשיר מס' 1). בצר לי, כבר לא יכולתי לשמוע הרבה הבדלים משמעותיים בין המכשירים. הדבר היחיד שיכולתי לשמוע הוא המוסיקליות המתפרצת של 6.
קטע 4' - True Ballads של Archie Shepp Quartet
מס' מכשירתיאור חוויתי
4רפרנס
6רך יותר, גדול יותר, בס פחות מנופח, פחות ברק מסביב לסקסופון, יותר נעים, פחות צועק.
2ווליום גבוה יותר, סקסופון בשרני, מאד מפורט, במה עמוקה יותר.
1משעמם ומתכתי יותר, סגור ופחות מפורט.
7רצפת רעש נמוכה, צליל סגור אך מאוזן. לא מעייף. לא צליל גדול. הימור של אדיוט: LINN :).
3מוסיקלי, גדול, נעים. באס קצת מרוח.
5יותר אפור, פחות טעים, קצת סתום.
פה התחלתי לקלל את אלדר בסתר שוב. כבר לא היה לי כוח לנתינת ציונים, וניסיתי להתרכז בתיאור טקסטואלי של החוויה. כפי שניתן לראות בעמודת מס' המכשיר, "המארגנים" עירבבו את סדר ההשמעה. שמענו את מכשיר מס' 4 קודם, אח"כ את 6, אח"כ את 2 וכן הלאה. ההבדל הוא שלא ידענו מראש איזה מכשיר מנגן. אלדר הקריא לנו את המספרים רק בסוף הסשן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אורי ו

מספרי הנגנים:1. נגן EMM, מספר 2. לין 3.פלייבק דיזיין 4. בורמייסטר 5. מרידיאן 6. נגן Ear מספר 7: נגן Ayon

מבחן הCD הגדול
יום שבת. 09:00 . לא זוכר מתי קמתי ככה, אולי בתקופת הבחינות האחרונה לפני כמה שנים...
מתברר שת"א בשעות כאלו, אל אף מגוריי בדיוק במרכז העיר, היא עיר ללא ספק עם הפסקה. שקט ורק מכונת הניקוי של העיריה וכמה תיירים ערים.

אני עולה על הרכב עם כמה דיסקים, קילו פחמימות מתוקות לחברים, ויאללה לשניצל.
אצל שניצל הרוחות כבר נושבות, רעש ורוד חזק בוקע מהרמקולים האדירים הללו, שניצל כמובן עולה עליהם בקול הבאס שלו, וכולם מנסים להבין מה עשינו שאנחנו ב10:00 ערים .

על המדף 6 מכשירים, כל אחד יותר מעניין מהשני.
אחרי ארוחת בוקר קלה, כמה קשקושים, מתן אחד שהגיע עם מרידיאן בגודל של 4 מערכות סטריאו , הגרלות ופרגוד, התישבנו להקשיב.

3 קטעים שנבחרו בהתחלה הושמעו לנו. 7 פעמים לשמוע אותו קטע זה לא דבר פשוט.
כבר פה נגיד ח"ח גדול ליגאל ולאלדר על המהירות, הרצון, הרצינות שמהולה ברצון לצחוק ועשית סדר מופתי והנחיית האירוע.
כמו שכולם כבר יודעים בזמן כתיבת שורות אילו אין לי מושג מה בחרתי. יכול להיות שאני אפתיע את עצמי. יכול להיות שלא. האמת? את רוב המכשירים מעולם לא שמעתי, ובטוח שחוץ מהמכשיר של אלדר אף מכשיר על המערכת של אלדר.

דברים שאפשר לכתוב לפני הכל.
בדיקת במה אמיתית ומפוקסת לא התאפשרה מכיוון שלא כולם ישבו בנקודה המתוקה. כמו כן ה room corr של אלדר כוון לכך שיתן תוצאה אופטימלית לקהל מאזינים.
המערכת של אלדר גדולה, בעלת סאונד ענק. המון כח, פירוט עצום, ובעיקר שתי הבהמות נעלמות מאוד מהר.

הדבר היחיד שאני יכול להבין מהבדיקה היא מה שאני רואה מהציונים שאני רואה שסימנתי .
לאחר שאכתוב את דירוג המכשירים לפי הציונים שנתתי, אכתוב התייחסות על כל מכשיר לפי ההערכות שרשמתי לעצמי.

ובכן, למקום האחרון הגיע:
מכשיר מספר 1. נתחיל בעובדה חשובה , הוא היה פעמיים המכשיר הראשון. מה שאומר שהוא פעמיים היה רפרנס ראשוני. מה שכן באף אחד מהסעיפים שרשמתי הוא לא קיבל ציון שעבר את הציון הממוצע בכל שורת בדיקות שלי. ולכן הגיע אחרון ברשימה. התרשמותי בבחינה ממנו היתה:
אנליטי יחסית, באס בתחום הנמוך מאוד עמום, מיקרו דיטייל לא רעים, מכשיר דיי "ממוצע".

קומות שש וחמש :מעליו התמקמו שני מכשירים בשוויון, מכשיר 4 ומכשיר 5. שניהם קיבלו ציונים טובים יותר בהשמעה הרביעית, המבחן שבו שינו לנו את הסדר, והם היו , מתברר , המכשיר הראשון והאחרון(בהתאמה) בהשמעה לאחר השינוי.
מכשיר 4 מבחינתי הוא מכשיר לא מלהיב. ב 3 הקטעים הראשונים הוא היה מאוד חלש, לא נהנתי ממנו כ"כ, יכול להיות שהוא לא מתאים להקלטות האלו, הרגיש לי מאוד יבש, ולא כיפי. קצת מעייף. וצועק מדיי פעם.
מכשיר 5 הרגיש לי ב3 הקטעים הראשונים שהוא עושה EQ משלו למוזיקה. משנה אותה. בקטע הרביעי הוא אכן "איזן" את ההקלטה , הוא מכשיר נחמד , לא רע, אבל ה EQ שלו, הכוונון שלו, שיגע אותי. נשמע לי לא מספיק טבעי.

למקום הרביעי הגיע מכשיר מספר 7. המכשיר הנ"ל קיבל ב 4 פרמטרים ציונים מעל הממוצע ואף ניצח אצלי את ההשמעה הרביעית, בה היה מספר 5. ההתרשמות שלי:

מכשיר מאוזן מאוד. אולי אפילו יותר מדיי, מה שהעלה בי ספקות כמה התוצאה שלו "נאמנה למקור" .מכשיר נעים מאוד לשמיעה עם מיד רק וטוב. מדיי פעם צעק מדיי.

מקום שלישי :
למקום השלישי הגיע מספר 2 . המכשיר קיבל "רק" 3 ציונים מעל הממוצע, ואל אף שעבר בציון הכללי את מכשיר מספר 3, הוא הגיע רק למקום השלישי מכיוון שלרעתו עומדים באמת "רק" 3 ציונים מעל הממוצע, וכמו כן הוא היה המכשיר שניגן פעמיים אחרי המכשיר הראשון . כמו כן לאחר שקראתי את ההתרשמות שלי ממנו הבנתי את מה שכתבתי.
צעקות מדיי פעם בגבוהים, אבל עם תחום דינמי גדול ונעים, הכל גדול מאוד, הבעיה שאין אחידות בין הדברים. בחלק מההקלטות קיבל ציון מדהים על המיד, ובחלק דווקא לא.

מקום שני:
כמה מצחיק אבל זה מכשיר מספר 3. הוא גם כן קיבל 4 פעמים ציון מעל הממוצע, אבל הקדים את הקודם בכמה נק' .
מכשיר מאוזן, עם מיד באס יפה ומאוזן, לא צועק , סאונד דיי גדול, אבל לא מתפרץ מעבר לגבול, מרגיש שזה שם, אבל עדיין לא. איך אמר צדי צרפתי "בצד".

והמנצח שלי:

מכשיר מספר, 6!

מדהים כמה החלטי זה היה. קיבל בכל חלק ציון מעל הממוצע, במבחן האחרון הרביעי הפסיד למנצח במעט. אבל ניצח סה"כ ב-TOTAL , ובכך שקיבל בכל קטגוריה מעל הממוצע. כמו כן לפי הכיתוב עליו היה ברור שזה היה המכשיר שאהבתי.
הכל היה בו נכון, כשהיה reverb הוא עשה אותו נכון וברור, הבמה שלו היתה גדולה מאוד. סאונד גדול ומאוזן , כלום לא נפוח. הכל מהודק אבל משתרע לגודל הנכון. גורם למאזין לחייך בקלות. מיד נהדר. פספסתי קצת מיקרו דיטייל בחלק קטן מהמקרים.
מבחינתי המכשיר לקחת הביתה כרגע.

נסכם:
מה שחשוב להבהיר הוא:
אין מנצח ואין מפסיד מוחלט. כל המכשירים הללו ראויים ויותר מכך בכל סטאפ אחר כנראה שהיו נשמעים אחרת.
כולם טובים, מעניינים, ויש סיכוי שמכשיר X יתן למערכת אחת הרבה הרבה יותר מאשר מכשיר Y שנשמע פה טוב יותר.
מה שכן היה מכשיר אחד שנשמע לי לכל אורך הדרך נכון מאוד.

זה המקום כמובן להודות שוב לכולם. להודות לאלדר שבחר בי להיות אחד מהמקשיבים.
נהנתי ואני מאחל לכולם את האפשרות לשבת במחיצת כל מי שהיה ביום שבת האחרון ולהנות מחבורה של אנשים נחמדים ,חייכנים, עם רצון ו passion למערכות אבל גם בעיקר למוזיקה!

אורי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלמה Z.S.

שלום לכולם,

כפי שכבר רובכם הגדול יודע , התישבנו בסלון של שניצל חמישה חברים והתבקשנו להביע דעתנו מול שבעה נגנים תוך שאנחנו יודעים שישנם חמישה "נגני על" ועוד שניים "פושטים" (כמובן יחסי).

את סיפור הסודיות של סדר וערבוב הנגנים הנכם יודעים, כך שסבבה, לא צריך לכתוב הרבה.

אני רוצה לציין שהיה מאוד קשה להתרכז במשך כמה שעות, למרות ההפסקות בין השמעה אחת לשניה.

עם כל ההיתרונות של המיבחן ועם כל החסרונות היה מיפגש מדהים. ליאור ויאיר כיבדו בנוכחותם, יגאל יישר כח על כל מה שתרמת ושניצל , למרות שהיית קצין בצבא, שיחקת לנו אותה רס"ר מישמעת, אבל כנראה זה היה במקום.

תודה על האירוח,הכשרון להביא מס' נגנים כה גדול באיכויות על.כמובן תודה לשאר חברי הפנל.

החלטנו ללכת על חמישה פרמטרים לטוב ולרע: פירוט, מוזיקליות, פוקוס(רזולוציה), מהירות(פאנצ'יות), במה.

אין לי ספק שהרבה חברים קוראים וחושבים ומנתחים בצורה שונה פרמטרים שווים.(דהיינו, מה שלי זה פירוט לאחר זה....?)

בתוך תהליך הפאנל הבהרנו מה הוא כל פרמטר.

מבחינתי שלושת הפרמטרים שהיו חשובים בעיני הם: פירוט, מוזיקליות, פוקוס (רזולוציה).

ובכן סשן מס' 1 -

http://www.youtube.com/watch?v=y8AWFf7EAc4&ob=av3e

סולם 5-10 שהרפרנס הוא 7.5 בהנחה שהמכשירים טובים ולא ירדו מתחת ל 5 .

נגן מס' 1-פירוט -טוב מאוד,9.5 ,מוזיקליות-חריפות מה בגבוהים,8 ,פוקוס-9 ,מהירות-טובה,9.5 .במה-9.5 .

נגן מס' 2-פירוט-מצוין, 10 . מוזיקליות-הגשה מעולה וטיבעית-10.פוקוס-10. מהירות-10. במה-10 .

נגן מס' 3-פירוט-מצוין,10. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-8 .

נגן מס 4-פירוט-טוב מאוד-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות- 9. במה-9

נגן מס' 5-פירוט-9.5. מוזיקליות-10,הגשה מעולה. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס' 6-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5. מהירות-9.5 במה-9.5.

נגן מס' 7-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

מהסשן הראשון,נגנים שהייתי לוקח הביתה-2,5,6,7.

סשן מס 2-מתוך The ray gelato giants.

נגן מס 1-פירוט-10. מוזיקליות-10. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-10 -הערות,פאנצ'י,מהיר סחב את הקטע מצוין.

נגן מס' 2-פירוט-10. מוזיקליות-10 פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס' 3-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5 מהירות-9.5 במה-9.5.

נגן מס'4-פירוט-9.5. מוזיקליות-10 פוקוס-9.5 מהירות-9. במה-9.5.

נגן מס' 5-פירוט-9.5. מוזיקליות-10. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס' 6-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס' 7-פירוט-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

סשן מס' 2-למעט נגן מס' 7,כל הנגנים עברו לי בצורה טובה.נגנים שנתתי להם 10 במוזיקליות.אני,אותם הייתי לוקח.

סשן מס' 3-NINO JOSELE PAZ .

נגן מס' 1-פירוט-9. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.-מיתרים נישמעו מצוין,עומק,רזולוציה טובה.

נגןמס' 2-פירוט-8.5. מוזיקליות-9. פוקוס-8.5. מהירות-9. במה-8.5.

נגן מס'3-פירוט-8.5. מוזיקליות-9. פוקוס-8.5 מהירות-8. במה-8.5.

נגן מס'4-פירוט-8.5. מוזיקליות-8.5. פוקוס-8.5. מהירות-8.5. במה-8.5.

נגן מס' 5-פירוט-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

נגן מס' 6-פירוט-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

נגן מס' 7-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.אוויר בין הכלים,פירוט מצוין,טיבעיות.

בסשן הנ"ל ,לנגן מס' 4 היה קשה יחסית בהעברת המוזיקה כמו כן לנגן מס' 3 (לדעתי)

לטעמי נגן מס' 7 עבר את הקטע בצורה המשכנעת ביותר,אם כי 5,6 ,לא הייתי מיתנגד שיהיו בביתי.

סשן מס' 4-(בו ניצטוינו לעזוב לחדר אחר ע"מ ששניצל ויגאל יערבבו הנגנים).

ARCHIE SHEPP,QUARTET

נגן מס'1-פירוט-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

נגן מס'2-פירוט-9. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

נגן מס'3-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9.5. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס'4-פירוט-8.5. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9.5. במה-9.

נגן מס' 5-פירוט-8.5. מוזיקליות-8.5. פוקוס-8.5. מהירות-9. במה-9

נגן מס'6-פירוט-9.5. מוזיקליות-9.5. פוקוס-9. מהירות-9.5. במה-9.5.

נגן מס' 7-פירוט-9.5. מוזיקליות-9. פוקוס-9. מהירות-9. במה-9.

סשן מס' 4 ,נגן מס' 3 ,6,7 לטעמי העבירו את המוזיקה בצורה הטובה ביותר.

כללי-לטעמי נגנים ברמה גבוהה מאוד,אין נגן שעושה הכל מושלם.

ההבדלים הם בניואנסים לפה ולשם.מאוד קשה היה לעמוד על ההבדלים,אך היו.

אבל בל נישכח שלא כולם אוהבים את אותה עוגה.

בגדול משלושת הסשנים הראשונים הייתי מאמץ את נגנים-1,5,6,7

סשן מס' 4 -נגנים-3,6.

מה זה אומר, אני לא יודע? לכשתתפרסם רשימת הנגנים נראה כמה "פגענו".

תודה לכל מי שהגיע בשבת, כל הכבוד.

בברכה לכל הקוראים -z.s

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מיכאל 123

הדירוג מתייחס בעיקר לשני הקטעים הראשונים. עלי להסתייג כי לא אהבתי כ"כ לא את איכות ההקלטה ולא המוזיקה..
רצוי היה לבחון על מוזיקה אקוסטית ומוזיקה מרובת כלים לדעתי...

משמעות הציונים היא לא אבסולוטית אלא יחסית. כל המכשירים היו טובים סה"כ

מכשיר------------- 1 2 3 4 5 6 7
----------------------------------------------------------------------------------
פירוט ------------- 5 8 6 7 4 5 4
מוזיקליות---------- 7 6 7 7 8 7 6
פוקוס--------------- 5 5 4 5 5 4 5
מהירות/קצב------- 6 6 4 6 5 6 4
במה---------------- 4 4 6 5 6 7 5
דינמיות/שקט----- 3 8 7 8 7 7 6
איזון טונאלי------- 8 6 5 8 4 6 6

אהבתי: את מכשיר 1 אהבתי, מכשיר 2 אהבתי, מכשיר 3 נייטרלי, מכשיר 4 אהבתי מאוד, מכשיר 45 לא אהבתי, מכשיר 6 אהבתי, מכשיר 7 נייטרלי.

ציון למעלה מבוסס על האזנה לשני הקטעים ששמעתי, עבור מוזיקה אחרת הבחירה הייתה שונה כנראה
אם הייתי צריך לבחור מכשיר על בסיס המוזיקה הנ"ל, הייתי בוחר ב-#4, אחריו ב-#2 ובמקום שלישי #1

אחרי ה-reshuffle עם קטע רביעי (הקלטה הרבה יתר מוצלחת), הדירוג הוא כזה (מספרי המכשירים למטה זהים לאלו מלמעלה)

מכשיר----- 1 2 3 4 5 6 7
----------------------------------------------------------------------------------
דירוג כללי 8 8 9 6 8 7 7

על בסיס הקטע הרביעי, הייתי בוחר במכשיר #3 ואחריו ב-#1

מיכאל

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אלדד - Take One

אתחיל מהסוף עם כמה תובנות, ממבחן האזנה בו השתתפתי:

1. כל המכשירים נשמעו מצוין! סביר להניח שהייתי חי עם כל אחד מהם בהנאה רבה. ובעצם אני חי עם אחד מהם בהנאה רבה בבית..... 
2. אמנם ברוב קטעי המוזיקה בלטו לטובה לטעמי מכשירים מסוימים, אבל עדיין, ההבדלים מבחינתי לא היו דרמטיים: באחד אולי הבס היה קצת יותר מרוח ואולי היה קצת פחות פוקוס, האחר אולי היה קצת יותר "מוזיקלי" והפיק צליל שנעים יותר לחיות איתו. באחד הבס היה יותר הדוק ו"נכון" אבל לעיתים קרובות גם הסאונד יותר קצת "קר" או פחות מעניין ומרגש, וכן הלאה.
דרגתי כל מכשיר ששמענו לפי פרמטרים של "פירוט", "במה", "דינמיות ומהירות","מוזיקליות" ועוד. חיפשתי גם היכן הבס הדוק או מפוזר יותר.
ציון המקסימום היה 10 והמינימום 1. הציון הכי גבוה שהגעתי אליו היה 9.5, והנמוך ביותר היה 8, מה שמבחינתי אומר שההבדלים לא היו קיצוניים. לא אלאה את כולם כאן לגבי כל ציון שנתתי לכל מכשיר בכל פרמטר ובכל סשן האזנה, כי מדובר בטבלה עם הרבה פרטים (35 ציונים בכל סשן, והיו לנו 4 סשנים....), אתן אולי דוגמאות מסעיף ה"פירוט" שנחשב אצלי לחשוב במיוחד ומסעיף ה"מוזיקליות" שמבחינתי הוא החשוב ביותר ועל פיו אני בוחן כל מכשיר וציוד אודיו.
בסעיף הפירוט ( שבו אני גם מתייחס גם למה שמכונה "אוויר בין הכלים") הציון הכי נמוך שנתתי היה 8.5 והציון הכי גבוה 9.5. משמע, כל המכשירים על המעמד היו מפורטים מאוד, וביחד עם הסט המושקע של שניצל, קיבלנו בסה"כ סאונד מצוין עם כל אחד מהמכשירים.
לכן המסקנה המתבקשת שלי היא ששמענו קבוצה של מכשירים מעולים עם יכולות גבוהות וכפי שכבר ציינתי הייתי שמח לקבל כל אחד מהמכשירים האלה, בהסתייגות אחת של תלות בסט שלי. כלומר, המכשירים מצוינים לטעמי, אבל בחיבור לסט המיוחד של שניצל. אולי בסט שלי ובאקוסטיקה אצלי חלקם היו נשמעים אחרת ומשתלבים פחות טוב.
3. מה שחסר לי בבדיקה היה קטע של מוזיקה קלאסית. איזו סימפוניה טובה, שתביא לידי ביטוי תזמורת גדולה מרובת כלים ודינמיקה. אולי הייתה נותנת לי כלים נוספים למדידה והערכה של הנגנים ששמענו.
4. אני מציע לא צריך להפריז בחשיבות המבחן הזה –
a. קודם כל כי מדובר בסשן קצר יחסית ולא בבדיקה ארוכה וממושכת (כמה ימים) של כל אחד מהמכשירים. שמענו בסה"כ 4 קטעים, כל קטע כמה דקות, על מכשיר אחד אחרי השני, עם הפסקה קצרה בין סשן למשנהו . כלומר האזנו להרבה מכשירים בזמן יחסית קצר (ועמוס) ולא לכמה מכשירים בודדים בכמה ימים או שבועות של האזנה מדוקדקת (מצב בלתי אפשרי בעצם). מניסיוני אני יודע שבהחלט יכול להיות שמכשיר שאהבתי במיוחד בהאזנה הזו לא הייתי אוהב לאחר האזנה במשך שבוע שלם, ולהפך. כבר חוויתי דברים כאלה עם רמקולים, מגברים ומכשירי CDP. לכן אני גם תמיד ממליץ לחברים לנסות להשיג מכשיר שאפשר לשמוע יותר מפעם אחת ולאורך זמן, לפני שרוכשים אותו. בפועל, כמובן שאי אפשר לעשות את זה עם שורה כה ארוכה של מכשירים כמו אלו שהאזנו להם, ולכן צריך לומר תודה על מה שהזדמן לנו ולא לפנטז על מה שכנראה אי אפשר שיקרה.
b. מטבע הדברים לא כולנו ישבנו בסוויט ספוט. אפשר לומר ששלושה (מתנוש, אורי ואנוכי) ישבו במקומות הכי טובים (המקומות הוגרלו) ושניים (ZS ומיכאל) ישבו בקצוות הספה. לא מן הנמנע שכל אחד שמע הדגשים אחרים.
5. יחד עם זאת אני מציע גם לא להמעיט בחשיבות המבחן הזה –
a. לעניות דעתי מרבית המאזינים כבר שמעו כמה מכשירים ומערכות בחייהם ויודעים להבחין בין נויואנסים דקים. החברים באו למבחן מוכנים וידעו מה לחפש ולבדוק בכל מכשיר. זו לא הייתה שמיעה אקראית.
b. המערכת של שניצל והחדר המטופל הם רפרנס מצוין לבדיקת ציוד. היו הבדלים שניכרו מייד. גם אם לא תמיד היה קל לתאר אותם, וגם אם אלה הבדלים בניואנסים דקים, הם היו שם די בברור.
c. שניצל ניהל את הבדיקה ביד רמה ובסטנדרטים מכובדים. מעבר למערכת המושקעת הייתה הקפדה יתרה על עיוורון מוחלט ואי ידיעה של הבחנים מה מנגן. כל אחד כתב לעצמו הערות על מה ששמע, או לא שמע.

6. למי שסקרן ולא מעוניין לקרוא עד הסוף, אציין שבסופו של יום העדפתי במיוחד בשני קטעי ההדגמה הראשונים את המכשירים שסומנו 6 (ראשון) ו- 2 (מייד אחריו) בסשן השלישי העדפתי את מכשיר מס' 7 ואחריו מכשירים מס' 5 ו - 6 ובסשן מס' 4 בלט לטובה מכשיר מס' 1 ואחריו שוב מכשירים 6 ו – 5.

להלן הרשמים המפורטים שלי:
סשן ראשון – קטע בשם הללויה, של ג'ף באקלי.
מדובר בקטע מינימליסטי: זמר וגיטרה בלבד, מה שאולי הקשה על שמיעת הבדלים דרמטיים בין הנגנים. בסעיף הפירוט מכשירים 1-2-4-5-6 קיבלו אצלי ציון 9, לעומת מכשירים מס' 3 ו- 7 שקיבלו ציון 8.5.
מכשירים מס' 6 ו - 2 היו הכי מוזיקליים לטעמי וקיבלו ציון 9.5 (למכשיר מס' 6) ו 9+ (למכשיר מס' 2)
אחריהם בקרבה רבה מכשיר מס' 5 שקיבל 9.
אחריו מכשירים מס' 1-7 עם ציון 8.5.
עכשיו אפשר להבין עד כמה ההבדלים לא היו דרמטיים מבחינתי.
סגרו את הרשימה שלי בסשן הראשון מכשירים מס' 4 עם ציון 8+ ומכשיר מס' 3 עם ציון 8, אותם אהבתי פחות מיתר המכשירים.

סשן שני – קטע של The Ray Gelato Giants בהקלטה טובה של Linn.
בניגוד לקטע הראשון כאן מדובר בתזמורת Big Band גדולה, שמנגנת בסגנון סווינג ומשלבת כלי נשיפה, פתיחה של קטע סולו תופים דרמטי, והרבה דינמיות, קצב ושמחה.
הפירוט של כל המכשירים היה (שוב) מצוין. מכשיר 6 שוב בלט לטובה קצת מעל כולם עם ציון 9.5 וצמוד אליו מכשיר 2 (עם ציון 9+) . גם בקטע הזה כמעט כל יתר המכשירים קיבלו אצלי ציון 9 בסעיף הפירוט (למעט מכשיר מס' 3 שהתלבטתי אם לתת לו ציון 9 או 8.5).
בציון הכולל של מוזיקליות אהבתי גם הפעם במיוחד את מס' 6 שקיבל שוב ציון 9.5 ואחריו, שוב, מכשיר מס' 2 עם ציון 9.
מכשירים מס' 7-5-1 קיבלו ציון 9- (תשע מינוס), ומכשיר מס' 3 קיבל ציון 8 מינוס, בגלל שנשמע לטעמי חריף מידי בכלי הנשיפה.

בסשן השלישי שמענו קטע מדיסק של Nino Josele Paz.
מדובר בהקלטה באיכות יוצאת דופן עם רזולוציות לא רגילות. הקטע הזה היה שונה מיתר הקטעים קודם כל בזכות איכות ההקלטה שאפשרה למערכת לבוא לידי ביטוי בדקויות רבות. המתופף עושה שם שימוש במברשות (ולא מקלות תיפוף) ויכולתי להרגיש את תנועת סיבוב היד שלו על התוף. נדמה היה לי שאני יכול כמעט לספור את מס' השערות בכל מברשת.....הקונטרה בס ירד נמוך-נמוך עד שלפעמים נדמה כאילו החדר קצת קטן על המערכת.
דווקא בסשן הזה ההבדלים בין המכשירים באו פחות לידי ביטוי בתחומים ה"טכניים" כמו פירוט, במה, מהירות, אבל כן הודגשו במה שאני מכנה "מוזיקליות" או הנאה מהמוזיקה.
מבחינת הפירוט מכשיר מס' 7 קיבל הפעם את הציון הגבוה ביותר 9.5 . מכשירים מס' -6-4-5 קיבלו אצלי ציון 9, מכשיר מס' 1 קיבל ציון 9 – (תשע מינוס) ומכשירים מס' 3 ו- 2 קיבלו ציון 8.5.
בסעיף המוזיקליות שוב אהבתי במיוחד את מכשיר מס' 7 ואחריו את מכשיר מס' 6 ו – 5.

בסשן הרביעי נוגן קטע מדיסק בשם Archie Sheep Quartet true Ballads
לסשן הזה כבר הגעתי עייף ואולי גם פחות מרוכז. זה היה הסשן הקשה מכולם, מה גם ששניצל ואילן שינו לחלוטין את סדר השמעת המכשירים, פעולה שנועדה להתחיל בעצם את המבחן מההתחלה.....
גם כאן קיבלנו הקלטה מצוינת עם רזולוציות גבוהות. קל היה לשמוע את מצמוץ השפתיים של הסקסופוניסט ובקטעים רבים אפשר לשמוע את הנשיפות שהוא "פיספס" ונשף מחוץ לכלי הנגינה. בקטעים שהמערכת ירדה נמוך- נמוך נוצרה תחושה כאילו החדר קטן על המערכת.
שוב, כל המכשירים קיבלו ציון די גבוה בסעיף הפירוט: מכשירים מס' 4 (במקור 1) 5 (7במקור ), 6 (במקור 3), 2 (במקור 6), 7 (במקור 5) קיבלו אצלי ציון של 9.5 בסעיף הפירוט. מכשיר 4 (במקור 1) קיבל ציון 9 ומכשיר 3מס' (במקור 2) קיבל הפעם ציון 9– (תשע מינוס).
בסעיף המוזיקליות וההנאה מהמכשיר קיבל אצלי מכשיר מס' 4 בסשן הזה (1 בשלושת הסשנים הקודמים) את הציון 9.5 בין היתר כי הוא ניגן את הבס הכי הדוק. מעט אחריו היה מכשיר מס' 7 (5 בשלושת הסשנים הקודמים) עם ציון של 9 פלוס ומכשיר מס' 2 (6 במקור) עם ציון דומה, אחריו מכשירים 6 (3) 5 (7), עם ציון 9 ואחריהם מכשירים 1 (4) ו- 3 (2) עם ציון 8.5 , ובהם גם הבס היה קצת יותר מרוח.

אז מה התוצאות הסופיות מבחינתי?
בקטע הראשון אהבתי במיוחד שני מכשירים: מס' 6 אותו הגדרתי על דף התוצאות כהכי מוזיקלי ונעים לאוזן. מעט אחריו היה מכשיר מס' 2.
בקטע השני אהבתי במיוחד שוב את מכשיר מס' 6 ואחריו מכשיר מס' 2.
בקטע השלישי אהבתי במיוחד את מכשיר 7 (ציון 9 פלוס), וקרוב אליו את מכשירים מס' 6 , 5, 9, 1 (ציון 9).
בקטע הרביעי והאחרון בלט במיוחד מכשיר מס' 1 (כפי שסומן במקור) ומעט אחריו מכשירים מס' 5 ו-6.

עכשיו אני סקרן לדעת איזה מכשיר מסתתר מאחורי איזה מספר......

TakeOne

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
וואוו ענק על הרעיון, האירגון, הביצוע, וההשקעה.
אבל ברשותכם מספר הערות:
1. לא מצאתי באיזה דגם ayon מדובר.
2. ראוי היה לפרסם מחיר רכישה ליד כל נגן כדי שהקורא ישקלל את התמורה.
3. המספרים מבלבלים. יותר מידי מספרים ואתה כבר לא יודע מי נגד מי.
הייתי שם יותר דגש על מלל (כפי שעשה אורי).
4.ברור שלא צריכה ליהיות אחידות בין הבוחנים בתוצאה, אבל כן הייתה צריכה ליהיות אחידות בכתיבה (בשיטה)
5.בסיכום היה צריך לערוך שקלול סופי של כל המכשירים, בכל הקטעים ואצל כל הבוחנים ולקבוע את שלושת הנגנים הנבחרים.

אין ברשום כדי להוות ביקורת מכל סוג, שהרי הכי קל לשבת ולבטל מלאכתם של אחרים.
אלו הצעות יעול כפי שאני רואה אותם , ואשמח לראות שינויים אלו במידה ובתיקווה שיערכו מבחנים נוספים.
תודה מקרב לב לכל אחד ואחד מצוות הבוחנים.:לב:

נערך לאחרונה ב:

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הייתי מאוד סקפטי לגבי העניין ועכשיו נראה שייצא לי לאכול את הכובע, כל הכבוד (ורד)
חוץ מזה שבא לי לעשות replace לכל ה"מכשיר מס X" ופשוט להכניס את שם המוצר... כיף לקרוא!

-אביעד

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תרגום לחלק שלי -
בחלק הראשון, אהבתי במיוחד את Burmester, אחריו את Linn ובמקום השלישי את EMM. ממש לא אהבתי את Meridian
בחלק השני, אהבתי את Playback Design ואחריו את EMM

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
שיט, נראה לי שיש לי אינטליגנציה של חלזון. לא הבנתי כלום מכל מה שיצא פה. :(

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וואוו ענק על הרעיון, האירגון, הביצוע, והכתיבה.
אבל ברשותכם מספר הערות:
1. לא מצאתי באיזה דגם ayon מדובר.
2. ראוי היה לפרסם מחיר רכישה ליד כל נגן כדי שהקורא ישקלל את התמורה.
3. המספרים מבלבלים. יותר מידי ספרות ואתה כבר לא יודע מי נגד מי.
הייתי שם יותר דגש על מלל.
4.ברור שלא צריכה ליהיות אחידות בין הבוחנים בתוצאה, אבל כן הייתה צריכה ליהיות אחידות בכתיבה (בשיטה)
5.בסיכום היה צריך לערוך שקלול של כל המכשירים, בכל הקטעים ואצל כל הבוחנים ולקבוע את שלושת הנגנים הנבחרים.

אין ברשום כדי להוות ביקורת מכל סוג, שהרי הכי קל לשבת ולבטל מלאכתם של אחרים.
אלו הצעות יעול כפי שאני רואה אותם , ואשמח לראות שינויים אלו במידה ובתיקווה שיערכו מבחנים נוספים.
תודה מקרב לב לכל אחד ואחד מצוות הבוחנים.:לב:

מצטרף לברכות, ולהיותך פוליטיקאי למופת.

השקעתם המון בסשן הזה:כל-הכבוד:, ומכיוון שידוע שמצגות הם חזות הכל:משתומם:
ראוי להציג את התוצאות בטבלה מסודרת.
כך אני הייתי עושה
שם הנגןXXX
ציון משוקלל לבוחן
דינאמיקהפרוטבמהמוסיקליותפוקוסמהירות
מתנוש7565786.33
מיכאל5687987.17
שלמה6449575.83
ציון משוקלל כללי6.44

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מצטרף לברכות (ורד) על הארגון וההשקעה ומצטרף גם לבקשה של רוזי 1 .
נהיה לי סלט בראש בניסיון להבין מי הנגן המועדף של החברים בפנל.
אם לא התבלבלתי, זה ה EAR .

ארז

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
Fucking wow.

חבשתי כובע רק כדי להסירו בפני ההשקעה והתוצאה. אין מילים להביע את ההתפעלות והקינאה הנוראית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מצטרף לברכות (ורד) על הארגון וההשקעה ומצטרף גם לבקשה של רוזי 1 .
נהיה לי סלט בראש בניסיון להבין מי הנגן המועדף של החברים בפנל.
אם לא התבלבלתי, זה ה EAR .

ארז

Burmester
Playback
EMM

ממוצעים לא מעניינים אותי :)

אם כי EAR היה לא רע..

אביעד

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
סיכום לכל סוקר זה בסדר אבל לא יכול לסבול את כל הציונים המשוקללים, העובדה שהם נותנים משקל זהה לכל פרמטר יכולה ליצור תמונה מאוד מעוותת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אגב,

ההפתעה היא מכשיר של LINN,
זה באמת VFM

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
שיט, נראה לי שיש לי אינטליגנציה של חלזון. לא הבנתי כלום מכל מה שיצא פה. :(

נראה לי שאתה לא היחיד
נראה מבחן מכובד רק שאת התוצאות לצערי מבינים הכותבים בלבד
בסיכום כללי ויבש לפי טעמם האישי של הבודקים מה הציון הממוצע של כל מכשיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סיכום לכל סוקר זה בסדר אבל לא יכול לסבול את כל הציונים המשוקללים, העובדה שהם נותנים משקל זהה לכל פרמטר יכולה ליצור תמונה מאוד מעוותת.
תיקח את הציונים שלהם וקבע את המשקולות לכל פרמטר כאוות נפשך.
כך תוכל לעוות את התוצאות לנוחותך.

משקולות הם סוג של העדפה אישית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
Burmester
Playback
EMM

ממוצעים לא מעניינים אותי :)

אם כי EAR היה לא רע..
זו היתה גם הבחירה של יאיר תמם ,אמנם לא בסדר הזה , אבל הוא טען שהם קבוצה ניפרדת , אבל מי שמדאיג אותי זה מתנוש,
אולי התעייף לבוא מחיפה עם כל הדרך רוח קרה באוזן?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
דיברתי כרגע עם שלומה זבדה ! אנחנו נחליף בינינו ראש בראש כי הוא חבר ,וויתר לי להוסיף לו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור