ביקור הפנל- הפעם אצל איתן לוין

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
IMG_4946.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4946.jpg
    IMG_4946.jpg
    KB 154.9 · צפיות: 672
  • IMG_4947.jpg
    IMG_4947.jpg
    KB 160.4 · צפיות: 499
  • IMG_4956.jpg
    IMG_4956.jpg
    KB 158.3 · צפיות: 666
  • IMG_4957.jpg
    IMG_4957.jpg
    KB 159.7 · צפיות: 528

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עוד תמונות

IMG_4949.jpgIMG_4946.jpgIMG_4947.jpgIMG_4947.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4947.jpg
    IMG_4947.jpg
    KB 160.4 · צפיות: 537
  • IMG_4946.jpg
    IMG_4946.jpg
    KB 154.9 · צפיות: 365
  • IMG_4949.jpg
    IMG_4949.jpg
    KB 161.5 · צפיות: 604

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עוד תמונות

IMG_4950.jpg[/ATTACH]IMG_4951.jpgIMG_4952.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4950.jpg
    IMG_4950.jpg
    KB 164.1 · צפיות: 654
  • IMG_4951.jpg
    IMG_4951.jpg
    KB 162.9 · צפיות: 606
  • IMG_4952.jpg
    IMG_4952.jpg
    KB 164.9 · צפיות: 696
נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
IMG_4954.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4954.jpg
    IMG_4954.jpg
    KB 160.1 · צפיות: 610
  • IMG_4955.jpg
    IMG_4955.jpg
    KB 114.3 · צפיות: 73

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
IMG_4946.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4955.jpg
    IMG_4955.jpg
    KB 114.3 · צפיות: 825
  • IMG_4953.jpg
    IMG_4953.jpg
    KB 165.3 · צפיות: 560
  • IMG_4946.jpg
    IMG_4946.jpg
    KB 154.9 · צפיות: 512

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
איתן מה....מה.... נתת לאינדיינים לבקר???
שניצל מה ההתרשמות?היכן המילים??

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באמת יופי של תמונות,
אלדר אני באמת מופתע מכך שלך חסרות מילים :)

איתן - יופי של סט, ובטח גם נשמע נהדר.

avi 1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
באמת יופי של סט,ונשמע פ33ה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ביקור הפנל מספר 5 - הפעם אצל איתן לוין

אתמול בערב נסענו אנכי ושמעון בוזגלו , לבקר הפעם אצל המשדרג הסידרתי מס 1 בארץ , איתן לוין הגדול , שטען שלאחר עשרות החלפות החליט לעצור שהתוצאה סוף סוף משביעה את רצונו , מכיוון שאני מכיר את המערכת של איתן מביקורים קודמים , הסברתי לשמעון בקווים כללים את הרכב המערכת ,לפי תגובתו הסקפטית להרכב הבנתי שמצפה לו הפתעה , או שיפרוץ כאן קרב סכינים קשה ביננו ,
טיפסנו במעלית לבניין היפה של איתן בקומה ה15 בפתח תקווה ,
ושם פתח לנו את הדלת איתן , סופר חביב למי שמכיר אותו , קצת מילות נימוסים והתפננו לסקור המערכת ,
המערכת של איתן מיוחדת בכך , שמדובר בשיטה שבה משתמשים ברמקולים סופר נצילים של 100 db פלוס , בשלוב הגברה חלשה ואיכותית בת 9 וואט בלבד ,
המערכת - רמקולים של zu , בעלי נצילות של 100 db , בעלי זוג מידרנגים של 10 אינץ מקדימה שהם בעצם אלמנטים קואקסיאלים , כלומר הטויטר במרכזם , בין שני האלמנטים הללו נמצא לו סופר טויטר , בחלק האחורי של הרמקול מורכבים להם לא פחות מארבעה וופרים של 10 אינ"ץ ,
לרמקול הזה שכולו פסיבי אין קרוסאובר , ולצורך החלוקה משתמש איתן בקרוס אקטיבי של dbx , שהמידריינג , מנגן מ40 הרץ ומעלה , והוופרים מ-40 הרץ ומטה , משקל הרמקול כ80 קילוגרם.
ההגברה - מכיוון שהרמקול נציל במיוחד אין צורך בהגברה חזקה כדי "להעיף" את הרמקול , לצורך המשימה גויסו זוג מונובלוקים של אאודיו נוט מצוידים בשפופרות 300b בדריברים , ההספק המקסימלי שלהם הוא 9 ואט , בנוסף יש עוד כל מיני מישרות ומחלקות שמענינות לי את התחת,
בקשר להגבר של הבסים, יש לאיתן זוג מונובלוקים יפנים קטנים דיגיטלים שמומלצים עיי החברה , שעובדים יפה מאוד , וכאלטרנטיה הוא משתמש לעיתים ב-edge 3 , שהוא מין איטגרייטד חזק ומשובח , אבל לי הפריע קצת בעיין מכיוון שקילקל את המינימליזם שמאפיין את המערכת,
המקור- למערכת כרגע אין קדם , ולכן השליטה על העוצמה מתבצעת עיי הנגן - שהוא ear acut , שהינו בעל בקר עוצמה אנלוגי עם שלט רחוק ,
הכבלים -מעופשים ברובם , כבלי רמקול של אנליססיס והכבל"הלבן" של שניצל , האינטרקונקטים של אנליסיס סילבר
חשמל- שנאים ופילטר של איסוקלין ,
הסטנד - משהו שמיבא ארמה
באם נאסוף את סכומי בציוד המשומש שאיתן קנה -כלומר שני סטים של מגברים , זוג רמקולים , כבלים ללא הנגן , נתקשה לעבור את ה40000 שח ,
הצליל - מיד עם הפעלת המערכת ,נתגלתה כמערכת מדהימה , בכלת דינמיות מטורפת הנובעת מהנצילות הכל כך גבוהה של הרמקולים ,מוסיקליות ברמה הכי גבוהה שאפשר , פשוט סוחפת אותך לתוך המוסיקה ,עם טונליות רכה ומשקלית בצורה יוצאת מן הכלל, האמת היא שפעם ראשונה שאני מצליח לשמוע את יתרון הֿ300b ,שני המידים הללו מקרטון מצליחים ליצר מיד ענק רך ומוסיקלי ועם זאת עם דינמיקה שלא פוגשים יום יום ,
ראיתי על פניו של שמעון שככל שהמערכת הולכת ומתחממת , שהבין שהפעם הגיע למשהו אחר ,המערכת של איתן לוין פשוט נפלאה למרות שאם יש משהו לומר כביקורת , והיא בוודאי מינורית ,הוא שלמערכת חסר טיפה עידון שיש למערכות שעולות עשרות מונים , ושאולי בהעמדה קצת יותר רחוק מהכיר ניתן להשיג במה ובס עוד יותר טובים,
בינתיים הגיע גם שלמה זבדה מורעל לגמרי מהמגבר החדש שמכרתי לו , פרשנו למרפסת לעשן ולשתות ודקה , כששמעון ואיתן ממשיכים לטחון המערכת , כשחזרנו נשמעו כבר זמירות של שמעון , שאולי גם הוא רוצה zu cables , פשוט רמקול אדיר כמעט בלי כסף ,
וככה העברנו את הזמן בנעימים ופתאום הסתבר לנו שלתינוק של איתן יש 40 חום , לא נעים אז ברחנו , שלמה בא אלי לקחת קצת שפופרות עצבניות והמשיך להתלהב מהמגבר שלו , הצטייד בסכמות של המגבר והלך ,
לסיכום היה ערב מדהים , הי אנד בשפע וחברה נהדרת , מעניין מה שמעון יכתוב? הפעם אנו כותבים בלי ידיעה מה השני כותב , שיהיה לכול החברים שלנו שבת שלום ולא לפספס את החשמל של יום שישי בערב .

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלדר ואני החלטנו לעניין מעט את עצמנו באיזו סדרה חדשה של פנלים קצת יותר ארוכה ויציבה מזו הקודמת, ובתקווה שתסחט תגובות יותר מתונות ושקולות.

אם כן, התחלנו עם מישהו שיצא לי לדבר אתו פעם אחת בטלפון, ופה ושם גם שמעתי עליו, או נכון יותר על המערכת שלו (או שמא זה היינו הך במקרה שלנו?).
מדובר באיתן לווין. לשמחתי, לא נאלצנו לנסוע הרבה. איתן גר בפתח תקווה, מרחק 20-15 דקות נסיעה בלבד מתל אביב – בשעות הערב המאוחרות, כמובן...

-----------------

בסלון המרווח והנעים, במגדל הדירות החדש שאיתן גר בו, ממוקמת באלגנטיות מערכת מרשימה ואסתטית:

רמקולים: ZU AUDIO DEFINITION MK2 – רמקולים פול ריינג' אמיתיים בעלי נצילות של 100db, אימפדנס גבוה במיוחד, ובלי קרוס פנימי.

הגברה: על הגבוהים והמיד אחראים שני מונו בלוקים שפופרתיים בתצורת SET (עם שפופרות 300B) של AUDIO NOTE מדגם QUEST, ובהספק של 9 וואט לצד.
על הנמוכים אחראים שני מונו בלוקים דיגיטליים של FLYING COW או מגבר משולב EDGE G3.

מקור: נגן CD שפופרתי של EAR ACUTE.

אין קדם: איתן מעדיף לחבר את הנגן ישירות למגברים, הואיל ולנגן יש פוטנציומטר אנלוגי וגיין גבוה.

החיבור בין ההגברה השפופרתית להגברה של הבס נעשה בעזרת קרוס-אובר חיצוני דיגיטלי.

הטיפול בחשמל מצוין וכולל שנאים מבודדים של Isoclean.

ארונית של HIFI RACKS.

אינטרקונקטים כסף וזהב של ANALYSIS PLUS.

כבלי רמקולים: לגבוהים ולמיד הכבלים הלבנים של שניצל. לנמוכים כבלים בסיסיים של ANALYSIS PLUS.

ככל שהצלחתי להבחין, אין טיפול אקוסטי מיוחד בסלון.

מבט מהיר באוסף התקליטורים של איתן גילה נטייה בולטת לג'ז קלסי.

-------------------

טוב, אז איך שומעים?
המערכת הזאת עושה מוזיקה.
הצליל מלא ומדויק והטיימינג מצוין – אלה שתי תכונות שמבחינים בהן מייד.
אפילו לרגע אחד המערכת לא גלשה לאיזה צליל לא נעים – דוקר או עגלגל מדי – וכל זה ממש עושה חשק להקשיב למוזיקה.
המערכת גם מצטיינת בבסים עמוקים מאוד, במיד מלא, במיידיות ממכרת, ובפרצי דינמיקה מצוינים.

הואיל וכל הסט הזה די חדש אצל איתן, הוא עדיין לומד אותו, וניכר שאף ששומעים כבר עכשיו נהדר, שומעים גם את הפוטנציאל הגדול הנוסף של המערכת.
להערכתי צריך טיפ-טיפה שיפור בארבע נקודות: צליל קצת יותר עשיר, קצת יותר גבוהים, וקצת יותר פירוט ועומק במה (שיבואו בוודאי עם קצת יותר גבוהים).

להערכתי, ה-EDGE והמגברים הדיגיטליים אינם המגברים האידיאליים לבס של הרמקולים. כצפוי, ה-EDGE מספק צליל עשיר יותר מהמגברים הדיגיטליים, אבל יש לי תחושה שהוא מפיק מן הרמקולים בס טיפה מנופח. ייתכן שאם איתן רק ירחיק יותר את הרמקולים מן הקיר האחורי הבעיה תיפתר, לפחות בחלקה (ובאותה הזדמנות הבמה גם תיפתח ותעמיק יותר). המגברים הדיגיטליים היו קצת רזים ושטוחים, אבל צריך להודות שהם היו קרים, וכידוע – מגברים דיגיטליים זקוקים לכמה ימים בחשמל כדי להגיע למיטבם.

בנוסף, השפופרות 300B הנוכחיות הן של אלקטרו הרמוניקס, ומניסיוני עם החברה הזאת איתן חייב להחליף אותן, והוא אכן מתכוון להחליף אותן. אין לי ספק שזה ישפר בצורה משמעותית את העושר הטונלי הכללי. כדאי גם לבדוק מיישרות טובות יותר.

כרגע יש ספייקים רק מתחת לנגן התקליטורים. ספייקים מתחת לכל המכשירים יוסיפו בהחלט לפירוט, לרצפת רעש נמוכה יותר, לשקיפות, לבמה גדולה יותר, ועוד.
כדאי גם לבדוק ספייקים מוצלחים יותר לרמקולים מן ה"מסמרים" הנוכחיים.

כמו כן, צריך לבדוק את הכבילה, שהתאימה אמנם לסט הקודם, אבל אולי איננה אידיאלית לסט הנוכחי. צריך כמובן גם לשדרג את הכבלים הפשוטים למדי שיש עכשיו לבסים.

ברור שטיפול אקוסטי, אפילו מינימלי, כגון קולטי בסים מאחורי הרמקולים (שבעורף כל אחד מהם שוכנים ארבעה וופרים בני עשרה אינץ'), יועיל מאוד לתוצאה הכללית, אולי יותר מכל דבר אחר.

בצד הסלון ראיתי נגן תקליטורים מרהיב, אך מיותם, של מטרונום. לטענתו של איתן, הנגן הזה טוב יותר מכל בחינה מן ה-EAR שמחובר אצלו עכשיו למערכת, אלא של-EAR יש גיין גבוה ופוטנציומטר מובנה (קרוב לוודאי פוטנציומטר בסיסי באיכותו), מה שיכול לחסוך קדם, ואכן חוסך קדם אצל איתן. נדמה לי שכדאי לנסות לחבר את המטרונום למגברים בתיווך קדם פסיבי עם פוטנציומטר משובח, אולי של MUSIC FIRST.

------------------------

מכל מקום, ובעיניי, הרכיב הכי מעניין במערכת הזאת הוא הרמקולים. נדירים מאוד הרמקולים האולטרה נצילים שהם פול ריינג' אמיתיים, ועוד יותר נדירים הם הרמקולים האולטרה נצילים שיש להם גם צליל גדול ומלא.
כדאי לשים עין על הרמקולים האלה של ZU.
דרך אגב, יש להם רמקול הנקרא SOUL SUPERFLY, מחירו 3750 דולר בלבד, טווח תדרים מרשים, ונצילות של 101db עם אימפדנס נומינלי של 16 אוהם – גן עדן להגברה זעומת וואטים, או לחילופין, לדינמיקה כמעט ריאליסטית עם הגברה לא חזקה במיוחד.
http://www.zuaudio.com/soul-superfly-loudspeaker.php

יגאל לסרי ייבא אותם בזמנו, וכרגע אין להם יבואן. מי מרים את הכפפה?

מגבר מעוט וואטים, בתצורה כגון SET, אם הוא בנוי חכם ואיכותי, נותן את הצליל הטבעי והצלול ביותר שאפשר לקבל מהגברה כלשהי. הבעיה עם מגברים כאלה, כמובן, היא שכמעט כל הרמקולים בשוק קשים מדי בשבילם (ואם להודות על האמת, הם גם קשים מדי לעוצמת ההגברה הרווחת ברוב המערכות).

אם כן, הנה יש לנו כאן רמקולים שעובדים מצוין עם הגברה כזאת, ואין לי ספק שהשילוב הזה הוא דרך בטוחה לנירוונה מוזיקלית. אין לי גם ספק שרמקולים אולטרה נצילים עם מגבר חזק ומשובח יכולים לקרב מאוד לדינמיקה ריאליסטית. כך או כך, לטעמי רמקולים כאלה הם בהחלט הכיוון הנכון.

כפי שאמרתי, המערכת של איתן היא מערכת נהדרת שעושה מוזיקה וחשק לשמוע מוזיקה, והואיל והיא בכיוון הנכון, יש לה פוטנציאל להישמע פנטסטי. אם איתן יתמיד בה ו"יישב" עליה היטב, אין סיבה שלא ימצה את הפוטנציאל הזה.

---------------------

זהו, בשלב מסוים הצטרף אלינו גם שלמה זבדה, והכיבוד היה טעים, ובעל הבית היה מאיר פנים, והאוויר במרפסת הגבוהה המשקיפה על חלק לא מבוטל מגוש דן היה קריר ומרענן. כן, ערב נעים ומעורר מחשבה.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יפה לכם. כל הכבוד על הסקירה.

חסר לי פירוט המוסיקה ששמעתם. מנסיוני (המועט) במערכות נצילות ומועטות וואטים הן מתאימות כמו קונדום משומן למוסיקה ווקאלית, ג'אז רך ואפילו רוק קל. הן קצת "מתבלבלות" במוסיקה רב כלית, שלא לדבר על תזמורתית מלאה וכדומה.

האם זה נכון גם כאן ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יפה לכם. כל הכבוד על הסקירה.

חסר לי פירוט המוסיקה ששמעתם. מנסיוני (המועט) במערכות נצילות ומועטות וואטים הן מתאימות כמו קונדום משומן למוסיקה ווקאלית, ג'אז רך ואפילו רוק קל. הן קצת "מתבלבלות" במוסיקה רב כלית, שלא לדבר על תזמורתית מלאה וכדומה.

האם זה נכון גם כאן ?
לא!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איזה כייף לקרוא על מערכת כזאת
:בעד:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כיף לקרוא קצת על אודיו לשם שינוי , גם אני מאמין שהרחקת הרמקולים מהקיר במעט תוסיף לתוצאה הכללית.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כיף לקרוא, אני מבין שהכל מחובר דרך שני שנאים מבדלים של ISOCLEAN.
אני חושב שאחד הסודות למערכת טובה הוא שינויים לא תכופים ולתת לה פשוט לנגן.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
שניצל - אתה מכיר את הבדיחה על ההוא ששאלו אותו מה המצב והוא ענה : "במילה אחת - טוב". ובשתי מילים, שאלו אותו. "לא טוב "- הוא ענה.

"לא" זאת תשובה קצרה ותמציתית. אפשר לפרט , להסביר ולנמק ?

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
איתן הוא שכן יקר, כאחד ששמע את כל הסטאפים שלו במשך החצי שנה האחרונה, התוצאה אצלו כרגע היא התוצאה הטובה ביותר שיש היום בארץ ממה שאני שמעתי נקודה.
מוזיקאלי ומתפרץ בצורה בלתי רגילה - שילוב של עידון ממיס וטיבעיות, מן רכות ומתיקות שכנראה מגיעה מה-300b המעולה
פשוט כיף של מערכת!!!!
ה-ear acute הגיע אליו ממש לא מזמן והוא פשוט משלים לו את הסט בצורה בלתי רגילה!!!
איתן תתחדש ותהנה מי יתן ותדע נחת לעוד הרבה הרבה זמן
השכן האודיופיל והתומך
אייל

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
1.ראשית אציין שגם עבורי היה ערב מהנה עם החברים המכובדים של הפנל !

2.בנוסף אציין שלאחר שקראתי את גזר הדין של הרכב השופטים ובראשם השופט היותר מחמיר מר שמעון אני מתחיל להרגיש יותר רגוע !! איזה אודיופיל רוצה לשמוע ביקורת רעה על הביבי שלו.
רבים יקפצו ויגידו, לי זה לא מפריע מה אחרים חושבים, העיקר שאני אוהב את התוצאה,בדרך כלל
זו תגובה אוטומטית שבינה לבין האמת יש קשר די קטן ואיש קטן.
( מודה בחולשה, לי חשוב גם מה אחרים חושבים)

3.תיקון טעות קלה- הסטנד האנגלי אכן מגיע מיבואן ירושלמי אך הפעם זהו מיודענו המכובד מר ברוך גליסקו,
ולא כפי שהוזכר בטעות על ידי אלדר. ללא קשר מר אמיר ארמה כבודו במקומו מונח,
והוא גם מחזיק ומייבא סטנדים "בליגת עללללל .. "

4.הנגן של EAR הנו מבחינתי נגן מעולה, ואחד היותר טובים ששמעתי, ושמעתי המון ,בכול טווחי המחרים.
בסט הנוכחי הוא מככב בגדול !

5.אם יורשה לי הפעם אחרוג ממנהגי ולא אשאר צנוע:
בניגוד לשמעון ,לדעתי התוצאה כבר פנטסטית, כל שינוי יכול גם לגרוע !!
ללכת שבי אחר שמות מפוצצים,מחירים,מיתוסים של מנורה,כבל,או Whatever יקר, מוכר זה לא העניין.
לדעתי רצוי מאד להפריד בין העין ,דעות קדומות לבין האוזן ,ואז במקרים רבים התוצאה משתפרת פלאים...
אני חושב שאת התוצאה שקבלתי בסט הנוכחי רבים ותיקים טובים ומנוסים ממני בתחביב המשותף מעולם לא קיבלו,
מקווה שהתוצאה שקיבלתי תעזור ותשמש להם מורה דרך בהמשך.
(נהוג ונכון לומר שהיופי נמצא בעיניו של המתבונן ,בסופו של דבר כך גם סאונד טוב נמצא באזני המאזין)
לסיכום: תודה לאלדר,שמעון,ושלמה, על הפרגון ועל ערב שכולו כייף אודיופילי צרוף,כן ירבו מפגשים כאלה !!
נ.ב- שניצל "תודה מיוחדת" על הזום שדפקת לכרס שלי,
בביקור הבא רק מים, אחרי תמונה כזו אני בדיאטה חריפה.
איתן

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
איתן לפי מה שכותבים כנראה שהיפסדתי :O
אני יודע שהיבטחתי לבקר,אך בשבועות האחרונים לא פסקו מלבקר אותי :גאה:
כנראה שאעשה בזמן הקרוב,להתראות (ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור