התחלתי להאמין באמונות טפלות . בקשר לכבלים למערכת

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
יש לי רסיבר דנון 2808 שמחובר למגבר קווד 909 ולרמקולים קווד 57 אלקטרוסטטי . שעברו שיפוץ בהולנד
הסיפור הוא כזה
המגבר קווד מחובר לרסיבר עם כבל RCA בעובי 5 מ"מ לכול צד הכבל עלה לי כ80 שקל . ניקנה לפני כמה שנים.
יש ברשותי כבלי RCA של ממירי לוויין . פתחתי כמה כבלים כאלה כמה פעמים ,כימעט ולא הייה נחושת בתוך הכבל . טוב זה כבל שמקבלים חינם או עולה 10 שקל . חשבתי מה יש בתוך הכבל שלי שעולה 80 ש"ח אולי יותר נחושת אבל זה אטום לא רואים . אז מה חשבתי ניקח כבל RG6 של אנטנה המסוגל להעביר תדר עד
800 מגה הרץ . אז מה זה בשבילו 20 קילו הרץ כלום . הכבל בנוי גיד עבה . מעלו בידוד טפלון .
ומעל הטפלון שיכבה אלמניום . רשת אלמניום . ועוד שיכבה אלמניום . זה כבל תקנית RG6 . גם התקעים הם מקצועים עבים וחזקים
הצליל הישתנה פלאים במיוחד בגבוהים שומעים צלילים של ליווי שלא שמעו מיקודם . גם הכבל אטום לקליטת כול מני רעשים שניכנסו עם הכבל הישן שכניראה הסיכוך הייה שם לא אתום במיוחד . וזה מחק או שינה צלילים חלשים . האורך של הכבל זה בערך 1.5 מטר . ראיתי שיש שיפור בצליל אז גם הילפתי את הכבל לסאב שגם נישמע לי שהבאס הישתנה
כניראה שיש משהוא בזה שגולשים כותבים שהחלפת כבלים לטובים יותר משנה את הצליל . ולראייה זה קרה אצלי

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
וויכוח על כבלים תמיד יהיה.

הנקודה היא , שלדעתי תרגיש בהבדל בין כבל ברמה בסיסית לבין כבל בכמה רמות מעליו .

הבעיה היא להרגיש בהבדל בין כבלים שונים שהם כבר ברמות גבוהות ומעלה מכך ...

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אין גבול לרמות . מה שיש לי כרגע זה מעולה . אגב ה5 מטר כבל עלה לי מתוך תוף של 100 מטר פחות מ20 שקל . אני שומעה תדר 12KH יש לי תקליטור שאומר תדרים . עד 20KH . אולי בחור צעיר ישמע גם 20KH עד לא מיזמן שמעתי גם 16KH
ליקנות כבל ב6K שקלים , אז עדיף כבר לשדרג חלק אחר של המערכת . כמו CDP קווד עם CD/AC מיקצועי .
כרגע אני מאזין עם בלו רי דנון

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מה זה בדיוק כבל RG6? זה הכבל הלבן הרגיל של חברות הכבלים?

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
כן . אבל תיקני כי יש שמוכרים כבל ללא ציפוי תיקני . בקושי שיכבה אחת . עשה שיפור עצום . מהכבל העבה של 80 ש"ח שקניתי .
הגיד כבה כ2 מ"מ והבידוד טפלון . לא סתם פלאסטיק .
אגב מה אתם אומרים יש הבדל בצליל בין בלו רי שמחובר בכבל HDMI לCDP קווד המשוכלל ?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
וואלה? לכבל הלבן הזה יש כזה פוטנציאל? פשוט לקחת אותו ולתת למי שיודע איך לחבר לו את הבננות המתאימות - וזהו???

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קרמר, עשית מבחן עיוור?
אם שמעת מעולה קודם (אתה אמרת), איך אתה שומע עכשיו?

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
מחברים קודם קונקטור רגיל תיקני עבה ה ואחרי זה מעביר לRCA גם עבה תיקני . הכבל מסוגל להעביר עד תדר 800MH
והוא אתום לקרינה . אחרת זה הייה מפריע לתמונה בטלויזיה . הכבלים שקונים ב100-200 ש"ח לך תדע מה יש בפנים כמה נחושת במיוחד הסיכוך שתפקידו לאטום את הקרינה מבחוץ . בכבל תיקני RG6 יש 3 שכבות אלמניום .רשת, ואלמניום . בגבוהים במיוד השיפור יותר מפורט . אני שומע לצלילים שלא היו נישמעים מקודם . צלילים הנימצאים ברקע של השיר

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
קרמר, עשית מבחן עיוור?
אם שמעת מעולה קודם (אתה אמרת), איך אתה שומע עכשיו?

נכון צודק
אבל לי יש כ300 תקליטורים שאני שומעה קבוע אותם עשרות פעמים . ואני מאזין למוסיקה שעות ביום וחזק . בחדרי הפרטי
כך שאני מכיר כול צליל וצליל הקיים . ופיתאום שומעה צליל שלא נישמע מיקודם . גם הסידרות מערוץ 2 כמו אתמואל הישראלי שמעתי את הפעמון של האופניים חזק שלא שמעתי מיקודם באותה תמונה . ליפני שבועה שבועיים .
גם ההשקע לא רצינית זה שאריות של כבל שיש לי ברכב . אם הכבל טוב לתמונת טלויזיה אנלוגית . דגיטלי זה כבר עניין אחר
אז הכול בסדר . גרוע זה לא עשה . אני זוכר צלילים מרוב פעמים ששמעתי את התקליטור . גם הצליל של האולפן את העומק של האופן
הקיצר זה שווה את ההשקע

למעולה אין גבול . כמו הגדלת החדר , יש לי פלטות ספוג על הקירות והתיקרה . CDP מיקצועי . אולי רסיבר יותר משוכלל
בתור פרה . אני משדרג מישנת 1960 מתקופת הרדין AM עד היום .וידי על העליונה

נערך לאחרונה ב:

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
הטכנאי קרמר:
הייתי מציע לך לגשת לאחת החנויות המתמחות , לבקש לנסות כבל איכותי יותר ( רק לנסיון ) ,

אם תרגיש בהבדל כפי שציינת כאן - הרווח כולו שלך !

אם לא , לא קרה דבר , תחזיר את הכבל לחנות וזהו ...
אתה רק יכול להרוויח ללא עלות כספית ...........

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
ראיתי מדי פעם מחירים של כבלים RCA אני לא משקיע על כבל סכומים של אלפי שקלים עבור מטר וחציא כי
כבל בנוי מגיד מרכזי . בידוד וסיכוך . אם זה הייה למרחק 1 קלימוטר . אז יש השפע על הצליל תלוי בכמות הנחושת והבידוד וההפרעות של הסביב . כאן מדובר על אורך של מטר ומשהוא . אז הכבל ששמתי הוא מעולה . רק אוזן מיקצועית יכולה להבדיל בצליל .
ואולי בחור צעיר . אני בן 65 זה מספיק . אני בחיפה מוזמן להאזין .
אם אני הולך להשקיע אז בCDP קווד עולה כ7K סיכמתי עים החנות שיתן לי להאזין בבית . גם שם קניתי את מגבר הקווד
בכבלים לא משקיע יותר מיזה

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ראיתי מדי פעם מחירים של כבלים RCA אני לא משקיע על כבל סכומים של אלפי שקלים עבור מטר וחציא כי
כבל בנוי מגיד מרכזי . בידוד וסיכוך . אם זה הייה למרחק 1 קלימוטר . אז יש השפע על הצליל תלוי בכמות הנחושת והבידוד וההפרעות של הסביב . כאן מדובר על אורך של מטר ומשהוא . אז הכבל ששמתי הוא מעולה . רק אוזן מיקצועית יכולה להבדיל בצליל .
ואולי בחור צעיר . אני בן 65 זה מספיק . אני בחיפה מוזמן להאזין .
אם אני הולך להשקיע אז בCDP קווד עולה כ7K סיכמתי עים החנות שיתן לי להאזין בבית . גם שם קניתי את מגבר הקווד
בכבלים לא משקיע יותר מיזה

לפחות דבר אחד בטוח,
אתה מתחיל להאמין ב"אמונות טפלות",מה יהיה?:מרחף:

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אולי נשדרג כבלים לרמקול הקווד 57 יש בכלל כבלים לרמקול בהתנגדות 22 אום בממוצע ?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
וויכוח על כבלים תמיד יהיה.

הנקודה היא , שלדעתי תרגיש בהבדל בין כבל ברמה בסיסית לבין כבל בכמה רמות מעליו .

הבעיה היא להרגיש בהבדל בין כבלים שונים שהם כבר ברמות גבוהות ומעלה מכך ...

אתה תרגיש עוד קפיצה ברמת הסאונד כאשר תתפס מגיד של ממוצע לגיד של היי אנד בדיוק כמו שהיה שינוי בין הגיד הבסיסי וגיד מסוכח .
בדיוק כמו שיש הבדל בין גיד מנחושת רגילה לגיד מנחושת UPOCC וכן הלאה .
ישנם עוד המון גורמים בכבל שמשפיעים על התוצאה ! חלקם ניתן למדוד וחלקם לא .
לדוגמה : ידוע שתדרים מסוימים נעים בקליפה של הגיד וותדרים אחרים נעים בחלק הפנימי , ידוע שסוגים שונים של סיכוח יש השפעות שונות על הסקין אפקט , ידוע שלרמה של המגע בקונקטורים יש השפעה גדולה , וישנם עום המון פרמטרים שמרכיבים כבל .
פשוט אילו שחושבים שאין הבדל בין כבלים מעולם לא ניסו מעולם להחליף כבל .
כלא התאוריות של אילו שחושבים שלכבלים אן חשיבות שוות המון עד הפעם הראשונה שהם חווים החלפת כבל .

למרות זאת חשוב לי לציין שלדעתי ברגע שיש סט של כבלים (ואני מתכוון לכל הסוגים : שחמל ,רמקולים ואינטרקונקטים ) ברמה סבירה ישנם המון דברים שחשוב לשפר לפני שרצים להשתגע עם כבלים .
לדעתי שיכוח יותר חשוב אקוסטיקה יותר חשוב , סוג מנורה יותר חשוב למי שיש מנורות .....

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אין סוף של תאוריות . שמעתי את הגירסא לגבי הצליל שרוכה על הכבל . אנחנו צעירים עדיין 65 אז עוד נשדרג

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קרמר,
כל הכבוד על הניסיון.:כל-הכבוד:
כמה פעמים ניסו לאמר לך שעד שלא תנסה לא תדע אבל אתה המשכת להתעקש שזה רק וודו ....
אתה ממש לא צריך להשקיע אלפי ש"ח על כבלים.
נסה גם כבלים אחרים - אינטרקונקטים, כבלי רמקולים וכבלי חשמל - רק מה שבתקציב שאתה מוכן לשלם.
מראש אני אומר לך שיהיו כבלים שלא תשמע הבדל, יהו כאלה שיהיה הבדל אבל לא לטעמך, יהיו כאלה שיהיה הבדל אבל לא מספיק משמעותי על מנת לרכוש אבל אולי גם תמצא כאלה שייתנו לך הבדל גדול במחיר ששווה לך.

הכי חשוב - תשאר עם ראש פתוח ותיקח לניסיון רק כבלים שאתה מוכן לרכוש אם תמצא אותם מתאימים לך.

ארז

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לפני איזה שנה נכנסתי לחנות של Radio shack וקניתי שם אינטרקונקטים שלהם שהיו בסייל. $16. האינטרקונקטים הטובים ביותר שהיו לי ever. עכשיו אני סקרן אש לשמוע את ההבדל בינם לבין אקזוטיקה - ואז להשוות עם כבל DIY משאריות של הוט.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
מה מיוחד ברמקול הזה?
האם הוא צריך כבלים שונים מרמקולים אחרים?
ארז

זה רמקול שההיתנגדות שלו 22 אום בממוצע . מ16עד 32 אום . כחול שעולה התדר ההתנגדות מישתנה . זה רמקול אלקטרוסטטי . עובד על מתח 7KV . אולי מישהוא ניסה ?. ביגלל ההתנגדות הגבוה העובי לא חשוב . יש לי חוטים שנקנו ליפני כ10 שנים לפי 4 שקל למטר בחבילה של 100 מטר . נעשה ניסיונות . אני בניסיונות מישנת 1960 בשנת 65 בערך בניתי את המגבר הראשון הסטראו עם מנורות EL84

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
לגבי כבלי חשמל . חשבתי עוד פעם . הכבל המצורף קומקום או שנימכר בחיות חשמל הוא להספק נמוך . אז ניקנה כבל קומקום מקורי . הוא מיועד ל2KW אז כמות הנחושת בו עבה . אז יהייה שיפור בצליל מהכבל המקורי . ראיתי בפורום השחור כבל של יהושוע עבה לפי הצילום . גם כבל קומקום המיועד לקומקום הוא עבה לא ? ביגלל ההספק .
מה דעת המומחים בעניין

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור