שקע חשמל - למה הוא משפיע על הצליל?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
לא רציתי להכנס לאש בשרשור אחר, אז אני שואל פה.

ברור לי שחשמל משפיע על הצליל. גם מקור החשמל, העוצמה, הבידוד... הבנתי שחומרים שונים מהם משפיע השקע החשמלי (וגם החוטים, אני מניח) משפיעים.

למה בעצם השקע משפיע? (לא "האם" או "איך", אלא "למה" :))
האם הוא משפיע על היציבות של הזרם, ואז יש פחות קפיצות, נפילות במיקרו ובמאקרו? אז למה זה עד כדי כך משנה לרוחב הבה, למשל?
האם צורת הגל שונה קצת (יותר חלק) וזה משנה משהו? איך שקע יכול להשפיע כאן?
האם החשמל לא מיושר ממילא בכניסה לרכיב ואז אין משמעות ל"קטנות"? (אני מבין שהתשובה היא חד-משמעית "לא", אבל למה, בעצם?)

תודה מראש ושנה טובה,
אדר.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
בתקע יש מגע של 8 מ"מ לשקע לפחית זה הכול . לישמור על יציבות המתח צריך מיצב מתח שזה מיתקן מורכב דל חלקים . כול השירשור כאן זה פירסומת סמויה לרכיב זה הכול . חשמל לא משפיעה על צליל כי הצליל לא עובר בכניסת המתח . הצליל עובר בתוך המגבר במתח ישיר DC . כך שפחית של 8 מ"מ לא עושה כלום במגע שלה בתקע . המתח לא נהייה מזהב פיתאום . למיסגרת אין השפע כי היא מפלסטיק . רק נימר מפגר כזה יכול לענות . במיילה לא תבין . כי אין לו הסבר לשטיות שהוא כותב . התור פירסומת סמויה

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
הנימר הזה מחק את מה שכתבתי על השטיות שלו שענה לי . אתה לא תבין את זה במיילה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
הנימר הזה מחק את מה שכתבתי על השטיות שלו שענה לי . אתה לא תבין את זה במיילה

קרמר תגיד תודה שלא הזמין ניידת. הללו בנאדם תרגיע. כולה ויכוח לגיטימי על תחביב משותף.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
הוא לא מחק פתחו שירשור נוסף . שלא יעליב . ביגלל העלבה נחרב בית המיקדש . שלא יחשוב את עצמו לסגן של אלוהים . ואחרים לכולניקים

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
קרמר תגיד תודה שלא הזמין ניידת. הללו בנאדם תרגיע. כולה ויכוח לגיטימי על תחביב משותף.
תיראה מה עושים הטורקים בשביל הכבוד . איזו "מילחמה "

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
זה לא רק עניין של סיגנון דיבור, זה עניין של ידע וניסיון

בתקע יש מגע של 8 מ"מ לשקע לפחית זה הכול . לישמור על יציבות המתח צריך מיצב מתח שזה מיתקן מורכב דל חלקים . כול השירשור כאן זה פירסומת סמויה לרכיב זה הכול . חשמל לא משפיעה על צליל כי הצליל לא עובר בכניסת המתח . הצליל עובר בתוך המגבר במתח ישיר DC . כך שפחית של 8 מ"מ לא עושה כלום במגע שלה בתקע . המתח לא נהייה מזהב פיתאום . למיסגרת אין השפע כי היא מפלסטיק . רק נימר מפגר כזה יכול לענות . במיילה לא תבין . כי אין לו הסבר לשטיות שהוא כותב . התור פירסומת סמויה

קרמר,

אלברט איינשטיין אמר שיש שני דברים אינסופיים. האחד - היקום, השני - הטימטום. מבחינתי, אין ספק שאתה משמש השראה לשני. אני קורא את תגובותייך בפורומים השונים ופשוט לא מאמין ולא מבין למה מזמן לא חוסמים אותך ושכמותך.אתה פשוט אדם שנהנה להציק לאחרים.(החלפץ דעות לא נכללת פה).

כמי שמציג את עצמו כבעל ניסיון של 50 שנה ומעלה, בוודאי תבין שחוש האדם הולך ומתכהה עם הזמן ובגיל 65-70 לא שומעים כמו בגיל 20, מה לעשות- אלה עובדות החיים.

לענייינו, חשמל משפיע רבות על נקיון הסאונד והצליל. ההבדל בין שקע דיג ישראלי לשקע OYAIDE R1 זה שמיים וארץ. זה עיוור שלפתע רואה 6/6. המסגרת איננה מפלסטיק אלא מקרבון שמונע רזוננס וגם לה יש השפעה. אם אתה לא שומע את ההבדלים- פשוט תחליף תחביב. תאסוף בולים. היום יצאה סידרת בולים עם אלבומי הזהב במוסיקה העברית.

איתי

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
ואני מבין שאף אחד לא מתכוון לענות לי לשאלה המקורית - למה?? :)

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
ואני מבין שאף אחד לא מתכוון לענות לי לשאלה המקורית - למה?? :)[/QUOTE

השקע בקיר משפיע בגלל מבנה הקיר והרכב הבטון. עם טמבורטקס הצליל הרבה יותר פתוח. תנסה טפט של הום סנטר, אצלי זה עשה נפלאות. :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אדר,

לא עונים כי עסוקים בלהתנגח מי יותר אינסופי.

אנסה לענות,אינני ממש מומחה, אבל לפחות כיוון:

כשבנו את מערכת החשמל בבית שלך (לצורך הדוגמא) לא חשבו אלא על איך לחלק את החשמל לחלקי הבית. החשמל עצמו הוא כוח פיסיקאלי הוא לא מלוכלך ולא נקי הוא חשמל. אבל הוא זורם בתוך תווך. תחשוב על זה כמו על נהר הירקון (נהר ולא נחל כי לפי האקדמיה ללשון מה שנשפח לים הוא נהר והירקון נהר והירדן נחל) ובכן, המים בירקון יוצאים נקיים וראויים לשתיה ממעינות אבל בדרך הם סוחבים איתם בוץ ותשפוכת אנושית. כך גם השקע אצלך בבית. חשמל הוא מעביר נקי כי חשמל נקי[נקודה]. אבל בתווך ישנם רעשים והפרעות שנובעים ממליון ואחד סיבות כמו למשל מנועים חשמליים שנאים וממירי מתח שתקועים ברשת - כל אלה מכניסים רעשים והפרעות שנכנסים לכניסה של השנאי במגבר (למשל) ולא פעם ממשיכים הלאה למרות שבמוצא הם זרם ישר. סתם קופסת הפלסטיק שיש לך בקיר לא נועדה לסנן רעשים והפרעות מהתווך שבו זורם החשמל והיא תעביר אותו ממש כנהר הירקון As Is לעומת זה ציוד,כמו שנמר הזכיר בסקירה שלו, כן נועד לזה ולכן חשים בהבדל סוני. אם נחזור לנהר הירקון אז בפתח לים יש את השקע כמו אצלך בבית הוא שופך לים את מי הירקון עם כל ה"הפרעות" שהנהר צבר בדרכו לים. לעומת זאת כאשר שואבים את המים ,ממעינות המוצא במקרה הזה, יש מתקן שאיבה שבין השאר דואג שיכנסו מים נטו ללא "הפרעות" זה שקע שנמר מדבר עליו.

מקווה שהבהרתי,קצת, את התמונה אם לא אני לרשותך לניסיון נוסף...

שנה טובה והרבה מוסיקה טובה ואיכותית.

מנחם

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

איזה כיף לך.
חבל שאני שומע הבדל. זה עולה לי הרבה כסף....

ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ולי זה עלה עוד יותר כסף ואני לא שמעתי הבדל..

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מי זה נימר????

וכרמר תשמע, סתם שלא תעלב אבל התירוץ הזה שלך הוא תירוץ לאלו שסתם אין להם כסף או פשוט לא מעוניינים לנסות ולהווכח...אלו מבחינתי האנשים הכי נמוכים שיש
אם היית מנסה ואומר לי "ניסיתי וזה לא עשה כלום" עוד היית מעריך אותך שאולי לך זה לא התאים אבל לבוא עם דעות טכנוכראטיות שהרי כבר דיי הובן שיש דברים שהם מעבר להסבירים הטכניים שלך, זה כבר מאוס ואוברייטד ממזמן, סתם מזכיר לי ימים חשוכים באיזה פורום שהוא נכון להיות "שבר כלי"
אני אמרתי את זה אצלכם בפורום ואני יגיד את זה גם כן - גש לנסות
לא רוצה לנסות - אין לך מה לבוא ולבלבל תמוח, מצטער כנראה שרק ככה זה עובד אצלכם הטכנוכרטאים
חג שמח

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
הוזמנתי לביתו של נמר בנס ציונה להאזנה . יש לו שקע רגיל בבית ושקע המיוחד . אחרי החגים ב"ה ניקפוץ ונספר רשמים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הוזמנתי לביתו של נמר בנס ציונה להאזנה . יש לו שקע רגיל בבית ושקע המיוחד . אחרי החגים ב"ה ניקפוץ ונספר רשמים

אני בטוח שתהנה, לא משנה אם תשמע הבדל או לא.
זו חוויה לשמוע את המערכת של נמר. ראה הוזהרת - יהיה לך קשה לחזור להאזין למערכת שלך....
ארז

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
זה נכון . כאשר התקלקלו לי הקוודים 57 חזרתי לרמקול AR3 שגם יוקרתי . היה לי קשה ממש דיכאון . לקח איזה חודשיים עד שחזרו מהולנד מתיקון . אם כזו מערכת יש לו אז אולי בחופש סוכות נקפוץ

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

אתה לא צריך לנסוע עד לנס ציונה בשביל זה.
לי יש מערכת הרבה יותר טובה משל נמר (לשון), וגם מפצל כזה של אויאדה, והרבה יותר קרוב אליך. (מרכז הכרמל)

מה לא ניתן בשביל להעלות תמונה שלך עם השקע ביד, תגיד? אקדיש אותה לנמר לשנה החדשה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור